Hlavní Háčkování dětské oblečeníMake Paper House: Pokyny + šablona | Skládací papírna

Make Paper House: Pokyny + šablona | Skládací papírna

obsah

 • Tinkerový papírenský dům
  • hůl
  • složit
 • Pokyny | Tinker paper house - with template
 • Pokyny | Skládací papírna

Papírny jsou zajímavým řemeslným projektem, který lze realizovat mnoha různými způsoby. Můžete si vyrobit venkovské domy a čarodějnické domy, bytové komplexy nebo dokonce malé hrady, které mohou být použity jako dekorace nebo si s nimi hrát děti. Pokud chcete složit papírnu sami, budete potřebovat podrobnou šablonu a pokyny, které vysvětlují jednotlivé kroky přesně a srozumitelně.

Vyrobit dům z papíru není obtížné. Materiál lze skládat, lepit, řezat a roztrhat s malým úsilím, čehož mohou dosáhnout i děti. Z tohoto důvodu je tak populární vyrábět dům z papíru, protože lze použít mnoho různých barev a textur. K dekoraci domu lze navíc použít mnoho nádobí. Tímto způsobem můžete dát vaší fantazii svobodu a dokonce stavět malá města, která vás mohou spojit s dalšími zálibami. Například ti nejmenší si mohli vzít svůj vláček městem papírenských domů, které sami vyrobili.

Tinkerový papírenský dům

Materiály a nádobí

Pokud chcete dům z papíru vyrobit, můžete to udělat různými způsoby. Ty určují současně řemeslné náčiní, které potřebujete pro projekt. Přehled dvou různých způsobů, jak vytvořit papírnu, naleznete v následujících bodech.

hůl

Lepení je jedním z nejznámějších způsobů výroby robustního papírenského domu . Tato varianta je pro děti velmi snadno implementovatelná, protože kombinuje jednoduché metody skládání a použití nůžek a lepidel, které uspějí i bez zkušeností nebo s jednoduchými motorickými dovednostmi. Obvykle jsou tímto způsobem možné složitější tvary, protože různé komponenty mohou být slepeny dohromady. Příkladem jsou komíny, které jsou slepeny zvlášť.

složit

Můžete složit papírnu a odstranit různé řemeslné náčiní. Zde se často používají techniky, jako je origami, které jsou pro děti někdy obtížné, ale s pomocí dospělých jsou možné. Konečný výsledek lze prodloužit, pouze pokud ho přilepíte. Zde je také dobrý příklad komín.

Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, řemeslné nádobí zůstává stejné. Důvodem je skutečnost, že ve skládací budově nepotřebujete žádné další nádobí.

Pro ostatní řemeslné náčiní se podívejte na následující seznam:

 • Papír dle vašeho výběru
 • Lepidlo, řemeslo nebo horké lepidlo
 • nůžky
 • pravítko
 • možná kruh (pro ozdobný strom drotár)
 • tužka
 • Barvy dle vašeho výběru v podobě pastelek a tužek
 • možná dřevěná párátka pro lepší nanášení lepidla na lepicí pásky
 • Tenká oboustranná páska je také vhodná pro vlastní lepení

Samo o sobě nepotřebujete žádné další nádobí, abyste mohli začít s tvorbou domů. Při výběru papíru však musíte vybrat vhodný typ, abyste si jej mohli užít dlouho. Domy můžete samozřejmě vyrobit z tenkého papíru, ale padají k sobě rychleji nebo je obtížné je tvarovat.

Dobře se hodí o něco těžší papíry o hmotnosti od 70 gramů na metr čtvereční do 100 gramů na metr čtvereční, protože nejsou příliš lehké. Současně vytvářejí při skládání dobrý okraj a lze je lepit výborně, což je samozřejmě ideální pro váš projekt.

Následující typy papíru se osvědčily jako ideální pro domácnosti:

 • skládání papíru
 • kopírovací papír
 • pad z papíru
 • knihařské zpracování papíru
 • balicí papír

Skládací papír je samozřejmě také papír origami, který obvykle váží 70 gramů na metr čtvereční až 80 gramů na metr čtvereční. Řemeslný papír je na druhou stranu těžká věc, protože váží více než 130 gramů na metr čtvereční.

Pokud máte doma řemeslný papír, měli byste určitě použít lepicí verzi papírenských domů. Samozřejmě máte neuvěřitelně široký výběr barev. Pokud pracujete s dětmi, nechte je vybrat si barvu pro vás. Tímto způsobem je pro ně mnohem zábavnější udělat si dům z papíru.

Tip: Nepoužívejte silnou lepenku, protože to nelze složit stejně jako šablony. Dokonce i zadní část podložky na psaní je již příliš silná na to, aby se z ní stala papírna, pokud nechcete používat více lepidla.

Pokyny | Tinker paper house - with template

Pokud jste se rozhodli pro možnost lepení a řezání, potřebujete pouze šablonu pro efektivní vyřízení domu z listu papíru. Naštěstí si ho můžete stáhnout, vytisknout a použít zde, což proces velmi usnadňuje. Velkou výhodou papírny se šablonou je jednoduchý proces tvorby. Protože jsou všechny části domu již hotové tímto způsobem, stačí je propojit a máte hotovo. Postup je vysvětlen v následujících pokynech.

Zdarma ke stažení Talu Printables Tinkerový papírenský dům

Krok 1: Než budete moci dům z papíru, stáhněte si naše tiskové šablony a vyberte svůj oblíbený motiv nebo vytiskněte všechny šablony . Je také možné je okamžitě vytisknout pomocí prohlížeče. Vyberte požadovaný typ.

Krok 2: Poté vytiskněte šablonu. Protože musíte vždy skládat šablonu pro domy, doporučuje se používat inkoustovou tiskárnu. Laserové tiskárny mají tu vlastnost, že při skládání může dojít ke ztrátě barvy, což není žádoucí.

Krok 3: Po tisku vystřihněte dům. Dbejte na to, abyste neodřízli žádnou část domu od ostatních. V takovém případě byste museli šablonu vytisknout znovu, jinak by chyběla zeď, střecha nebo podlaha. Stejně tak musíte být velmi důkladní, abyste příliš neřezali lepicí jazýčky, protože by to výrazně ovlivnilo strukturu papírny.

Krok 4: Nyní vezměte šablonu a začněte pečlivě tvarovat dům. Za tímto účelem složte jednotlivé komponenty podél linií. Ty oddělují stěny od stropu a střechy, což znamená, že po tomto kroku můžete dům rozeznat. To v tuto chvíli prostě není opraveno a může se rozvinout samo o sobě. Možná budete moci malovat a zkrášlit svůj dům, podle vlastního pohodlí.

Krok 5: Chcete-li dokončit dům, naneste trochu lepidla nebo horkého lepidla na jazýčky a připevněte stěny k podlaze. Nejprve byste měli začít s podlahou, protože to dává domu potřebnou strukturu. V tomto okamžiku by musely stěny domu stát, což usnadňuje upevnění střechy.

Krok 6: Lepte jazýčky jednotlivých sekcí střechy dohromady. Ujistěte se, že dům není rozdrcen. Zde je již malé úsilí, protože lepidlo by muselo být zcela dostačující k dokončení domu. Nůžky vyřízněte všechny vyčnívající okraje papíru a okraje narovnejte.

7. krok: Nyní stojí dům. Znovu zkontrolujte, zda jsou všechny komponenty domu pevně připojeny. Někdy se může stát, že se karty znovu oddělí, pokud nejsou dostatečně pevné. Z bezpečnostních důvodů naneste další lepidlo, pokud se uvolní jednotlivé jazýčky.

Krok 8: Konečně je čas na kreativní část .

Nyní můžete malovat papírnu, jak si přejete, a dokonce ji přilepit na jiné komponenty. Vždy se ujistěte, že netlačíte příliš tvrdě. Nechcete nechtěně rozebrat celý dům.

Tip: Uměleckou kresbu můžete také namalovat před lepením. Nechte barvy vláknitých tyčinek dobře zaschnout, a pokud si myslíte o vláknitých tyčinkách, papír se mírně zvlní a po vysušení nebude papír tak hladký.

Šablona je velmi užitečná, pokud hledáte pomoc s tvorbou. Protože šablona jasně ukazuje jednotlivé komponenty domu, nemusíte se starat o propojení špatných částí dohromady . To je velká výhoda, kterou s touto šablonou máte. Ujistěte se, že si po tvorbě uděláte čas, abyste prožili svůj kreativní pruh.

Poznámka: Nebuďte překvapeni, pokud najdete jiné šablony na internetu nebo v řemeslných obchodech. Domy mohou být vyrobeny z papíru různými způsoby, což poskytuje zajímavé výsledky při jejich vzájemné kombinaci.

Okolo vašich domů udělejte nějaké dekorace . Například stromy. Vystřihněte kruh vzorku papíru.

Přeložte to na střed a vytvoří půlkruh . Zabalte půlkruh do kužele a zajistěte tvar kužele horkým lepidlem.

Ze zbývajících kusů vzorku můžete stále vyrábět malé papírové koule, které symbolizují keře a keře.

Pokyny | Skládací papírna

Pokud chcete vsadit na své skládání dovednosti místo šablony, jste také tady. Možnost skládání hezkého domu z listu papíru je pro mnoho lidí zajímavá.

Postupujte takto:

Krok 1: Budete potřebovat list o rozměrech 15 x 15 centimetrů . Pokud to není přímo oříznuto, vezměte si pravítko a tužku a nakreslete čtverec rozměrů uvedených na dostupném papíru. Ujistěte se, že čtverec je oříznut velmi přesně, protože to usnadní následující kroky. Pro skládání papírny nepotřebujete nic jiného.

Krok 2: Složte čtverec úhlopříčně z jednoho rohu do druhého a vytvořte trojúhelník. Poté ji otevřete a složte znovu diagonálně z druhého rohu.

Rozložte také tento trojúhelník. Nyní by se čtverec musel rozdělit do čtyř stejných sekcí.

Krok 3: Otočte čtverec a složte jej z každého rohu do středu listu.

Na konci máte menší čtverec, který se znovu rozvine. Nyní byste měli vidět malý čtverec uprostřed, který je přerušen čtyřmi řádky.

List znovu otočte a zatáhněte rohy ke stranám vnitřního čtverce.

Jakmile to uděláte se všemi rohy, otevřete se. List nyní představuje složenou mřížku .

4. krok: Dva protilehlé rohy jsou nyní složeny dvě krabice daleko dovnitř.

Otočte list a opakujte s ostatními rohy.

Nyní byste museli vidět šestiúhelník před sebou. Nyní zahněte zakřivené rohy dovnitř, aby hexagon opět vytvořil čtverec. Je to vnitřní čtverec.

Krok 5: Čtyři rohy jsou krátce složeny, takže můžete vidět záhyb.

Takto vypadá váš skládací výsledek nyní.

Nyní vyberte dvě protilehlé strany a složte je do jedné krabice. Vytvoří obdélník .

Obnovte své skládací práce, jak je znázorněno na následujícím obrázku.

Přeložte obě rozložené protilehlé strany znovu, znovu dovnitř.

Otevřete obdélník znovu a otočte výsledný čtverec.

Krok 6: Podívejte se na připravené rohy na zádech a složte je zpět uprostřed.

K tomu je zapotřebí trochu taktiky.

Takto vypadají vaše skládací výsledky hned teď!

Od tohoto okamžiku se skládání papírny stává mnohem obtížnějším, protože se vše zmenšuje. Znovu opakujte všechny čtyři rohy.

Krok 7: Čtverec je nyní složen na polovinu od zad.

Obdélník leží vodorovně před vámi a nyní ve svislé poloze, jak ukazuje následující obrázek vpravo.

Sklopte viditelný roh stránky dovnitř a znovu otevřete záhyb.

S prstem otevřete malou kartu, která byla vytvořena.

Složte kartu nahoru. Pak ji sklopte dozadu.

Vaše výsledky se nyní zobrazí na následujícím obrázku.

Papír otočte jednou a opakujte v pravém dolním rohu. Tímto způsobem jsou rohy pevné.

Nyní můžete opatrně otevřít obdélník a vytvořit tvar, který se podobá převrácenému papírovému klobouku nebo lodi.

Krok 8: Uzavřená strana musí směřovat dolů. Narovnejte úzké strany a nyní by měla uzavřená strana stále více připomínat střechu.

Krok 9: Znovu lokalizujte malé rohy a složte je dovnitř.

Nyní vezměte špičku a vložte ji v následujících krocích do záložky příslušného rohu.

Složte roh zpět.

Nyní složte tento roh pod vnější stěnu domu.

Držte roh ve zdi domu, abych tak řekl.

Toto je váš další výsledek skládání.

Opakujte celou věc na rohu vedle ní. Nyní máte dva body směřující k sobě. Vložte tyto dva tipy do sebe.

Nyní je vše opravdu těsné, protože oba rohy byly spojeny dohromady.

Tento postup opakujte s ostatními 2 rohy naproti. Tímto způsobem se vytvoří obdélníkový tvar domu, přesněji stěny. Jakmile je hotovo, stačí dům otočit a postavit.

Tip: Pokud zvolíte papír, který má na obou stranách odlišný odstín, barva střechy se bude lišit od stěn. Díky tomu je tato varianta také velmi oblíbená u řemeslných přátel.

Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál