Hlavní VšeobecnéCrochet Heart - návod pro kutily pro jednoduché háčkované srdce

Crochet Heart - návod pro kutily pro jednoduché háčkované srdce

obsah

 • materiál
 • Háčkování: Malý Amigurumi srdce
  • oplechování
  • heart body
  • vrchol
 • Háčkování: Velké srdce Amigurumi
  • oplechování
  • heart body
 • Háčkování: ploché háčkované srdce

Ať už jako pěkný dárek, pro ozdobné účely, jako polštář, plivátko nebo přívěsek - háčkované srdce je vždy dobře přijato. V této příručce vám ukážeme, jak háčkovat takové srdce sami. I háčkovací začátečníci by měli být schopni zvládnout tento háčkovací vzor, ​​protože pouze několika málo jednoduchými kroky můžete háčkovat ploché nebo dokonce trojrozměrné srdce. Bavte se vyzkoušet!

Háčkování je dlouho velmi populární - čepice, šály a ponožky jsou skutečnými poutači mezi háčkovanými kousky. Ale přemýšleli jste někdy o háčkování dekorativních předmětů

Vlněné kousky jsou často dost pro malé srdce a vy můžete využít hodgepodge k obsahu vašeho srdce. Pokud vaše vlastní vlněná krabice nemá vhodnou položku: bavlněná příze je vhodná pro háčkování srdcí. B.:

 • Catania od Schachenmayr, 125 m / 50 gramů, velikost jehly 2, 5 - 3, 5
 • Quattro od Lang Yarns,, 120 m / 50 gramů, velikost jehly 3 - 4

Vybaven správným háčkovým háčkem ve správné síle, kterou můžete začít!

Háčkování: Malý Amigurumi srdce

Háčkované srdce Amigurumi může být plněno jakýmkoli plnivem, a proto je zvláště vhodné pro trojrozměrné použití.

Obecné informace

Srdce je háčkované v napjatých stehech. Používá se spirálová kulatá technika. Kola jsou bez přechodu, proto je vhodné připravit jako značku stehovací značku nebo kousek vlákna.

Srdce je háčkované shora dolů. Začnete dvěma „srdečními čepičkami“, dáte je dohromady a háčkujete tělo srdce až na vrchol.

oplechování

Kolo 1: Na začátku je 6 háčkovaných stehů háčkováno do nitkového prstence. Dokončete toto kolo řetízkovým stehem a pokračujte v háčkování ve spirálovitých kolech. Zde je průvodce montáží závitového prstence: //www.zhonyingli.com/fadenring-haekeln/

Kolo 2: Z bezpečnostních důvodů zavěste v označovacím vláknu háčkování a 2 háčky do každého stehu v tomto kole (= 12 stehů)

Kolo 3: Umístěte nit vlákna a háčkujte jednu háčku do 12 stehů.

Omotání položte na prst tak, aby hezčí strana směřovala ven, dlouhá poslední smyčka a po asi 10 - 15 cm odřízněte pracovní nit.

Druhá čepice bude zpracována také od 1. do 3. kola. Pracovní nit však není odříznuta, následující kroky jsou založeny na tomto posledním stehu druhého zvlnění. Aby počáteční nit nezasahovala do dalších háčkovacích kroků, je nejlepší šít a odříznout současně v obou opláštění uvnitř.

heart body

Nejdříve musí být spojeny dvě obaly. V pravém víčku (druhé víčko) je stále háčkový háček. Vezměte si levou kapotáž do ruky, aby se pracovní nit pravé kapsy mohla háčkovat přímo na levou kapotáž. Prvním místem vpichu je hlava oka, která je nalevo od protáhlé smyčky.

Háčkujte robustní steh a počínaje tímto stehem háčkujte levou zvlnění (11 stehů) a pomocí 12. stehu použijte prodlouženou smyčku zvinutí.

Pak přeskočte přes druhé zvládání a háčkujte 12 stehů kolem tohoto zvládání. Obě čepice jsou nyní spojeny a vypadají jako malá miniaturní podprsenka.

Uprostřed je díra sešita zbývajícím pracovním vláknem prvního zvládání se dvěma stehy. Nyní zašijte tuto nit a odřízněte ji.

Otočte práci znovu, označte začátek kola a háčkujte jedno kolo (= 24 stehů).

vrchol

Následuje Abnahmerunden, kde jsou odstraněny všechny levé a pravé stehy (2 stehy společně). Pokud si nejste jisti počítáním ok, můžete i nadále označovat každý kulatý začátek označovacím vláknem:

Vezměte lekci 1: odřízněte 6., 7. a 18. a 19. steh dohromady (= 22 stehů)
Vezměte lekci 2: odřízněte 5. + 6. a 17. + 18. steh dohromady (= 20 stehů)
Vezměte lekci 3: odřízněte 5. + 6. a 15. + 16. steh dohromady (= 18 stehů)
Vzlétněte 4. kolo: odřízněte 4. + 5. a 14. + 15. steh dohromady (= 16 stehů)
Vezměte lekci 5: odřízněte 3., 4., 5., 6. a 11. + 12. a 13. + 14. steh dohromady (= 12 stehů)

Před úplným zavřením horní části by mělo být naplněno háčkovací srdce.

Vezměte lekci 6: odřízněte 3., 4. a 9. + 10. steh dohromady (= 10 stehů)
Vezměte lekci 7: odřízněte 2. + 3. a 6. + 7. steh dohromady (= 8 stehů)
Vezměte lekci 8: Odřízněte 1. + 2., 3. + 4., 5. + 6., 7. + 8. steh dohromady

Odřízněte pracovní nit asi 10 cm, protáhněte poslední smyčku a protáhněte zbývající 4 stehy společně s pracovním závitem. Zakryjte pracovní nit v srdci.

Háčkování: Velké srdce Amigurumi

Pro větší srdce Amigurumi, které můžete téměř nazvat polštářem, stačí háčkovat několik kol.

oplechování

Háčkování 1: 6 sts v řetězci. Dokončete toto kolo řetízkovým stehem a pokračujte v háčkování ve spirálovitých kolech.

Kolo 2: Z bezpečnostních důvodů zavěste v označovacím vláknu háčkování a 2 háčky do každého stehu v tomto kole (= 12 stehů)

Kolo 3: Označte začátek kola a zdvojnásobte každý 2. steh (= 18 stehů)

Kolo 4: Znovu označte začátek kola a háčkujte jeden steh v 18 stehech

Kolo 5: Označte začátek kola a zdvojnásobte každý 3. steh (= 24 stehů)

Tip pro háčkování ještě větších srdcí

Pokud chcete vytvořit ještě větší háčkované srdce, háčkujte více kol takto:

* Háčkujte dvě kola po 6 stehech, háčkujte jedno kolo bez přírůstků. * * * Pokračujte v této kruhové sekvenci, dokud není dosaženo požadované velikosti zvládání.

Natočte si prst přes prst tak, aby krásnější boční body směřovaly ven, vytáhněte poslední smyčku dlouho a odřízněte pracovní nit asi po 10 - 15 cm.

Také pracujte s druhým víčkem, ale opusťte pracovní nit (viz pokyny výše).

heart body

Háčkujte obě čepice společně, jak je popsáno v pokynech výše, celkem první kolo měří 48 stehů nebo počet dvou stehovacích stehů.

Háčkujte smyčky následujícím způsobem:

* Kombinujte 4 x 2 stehy v řadě současně (každý vlevo a dvakrát na pravém vnějším okraji) a v další řadě na 2 x 2 stehy spolu (jednou vlevo a jednou na pravé straně). *
* * Pokračujte v této kruhové sekvenci tak dlouho, jak je to možné, a téměř všechny stehy jsou vyčerpány. Do středu srdce přitáhněte zbývající stehy k sobě nebo je ušijte.

Háčkování: ploché háčkované srdce

Práce začíná čtyřmi vzdušnými oky. Háčkujte dvě dvojité tyčinky do první vzduchové mřížky: vezměte dvě jehly na jehlu, nakrájejte na první vzduchový steh (kde počáteční závěs visí), dvojitou tyčinku, háčkujte dvě dvojité tyčinky do stejného bodu vložení.

Z toho vyplývá (také v tomto prvním leteckém pletivu) tři pruty. Háčkujte ještě jednu síťovinu a další dvojitý tampon (stále ve stejném místě vpichu). První polovina srdce je připravena.

Druhá polovina srdce je zpracována stejným způsobem (stále ve stejném stehu, který byl použit pro první polovinu): háčkování 1 letecký steh, háčkování dvojitá hůlka, háčkování 3 hůlky, háčkování 3 dvojité hůlky. Konec je tvořen 3 vzduchovými oky, čtvrtá síťovina je sešita do místa vpichu jako řetězový steh. Potom odřízněte nit a protáhněte jej.

Přišijte obě vlákna nebo je vytáhněte přes srdce. Poté je lze okamžitě použít jako závěs nebo smyčku.

Háčkování srdce - krátké pokyny:

 • Háčkujte dvě malé čepice pro srdce Amigurumi nejprve ve spirálovitých kolech
 • Připojte se ke dvěma kopijím a háčkujte jednou
 • Pokračujte v háčkování v kruzích pro tělo srdce a nepřetržitě odstraňte stehy vpravo a vlevo
 • V případě potřeby naplňte srdce výplňovým materiálem
 • Pokud jsou spotřebovány téměř všechny stehy, je dosaženo bodu
Kategorie:
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy