Hlavní Háčkování dětské oblečeníČarodějnice z papíru - pokyny a nápady

Čarodějnice z papíru - pokyny a nápady

obsah

 • instrukce
  • Vydělejte čarodějnici z papíru
  • Vydělejte čarodějnici z papíru

Ať už v době karnevalu, na mystickém večírku s mottem nebo na Halloweenu: Kostýmy čarodějnice jsou stále populární, a proto vítané. Samozřejmě každý přesvědčivý outfit potřebuje odpovídající čarodějnický klobouk. V tomto článku vám představíme dvě jednoduché varianty pro kutily vyrobené z papíru, které můžete snadno kopírovat - s malým časem a malým finančním úsilím.

Většina materiálů, které potřebujete pro papírový čarodějnický klobouk, je již pravděpodobně doma na skladě. Veškeré další náčiní lze najít levně v řemeslných dílnách i částečně v běžných supermarketech. Velkou výhodou samostatně vytvořeného klobouku je individualita: Provedení můžete navrhnout tak, aby odpovídalo vašim vlastním myšlenkám. Poloměr otvoru a délka mohou být také přizpůsobeny příslušnému obvodu hlavy a osobním preferencím. Kromě toho je skvělou zábavou vytvořit neustále se měnící příslušenství vlastníma rukama. Zahrňte své děti do řemeslného zákona, mohou snadno převzít několik úkolů nebo kroků.

instrukce

Vydělejte čarodějnici z papíru

Potřebujete toto:

 • černý stavební papír (dvě velké luky)
 • barevný krepový papír (např. v tmavě fialové)
 • tužka
 • nůžky
 • Lepicí tyčinka nebo horká lepicí pistole
 • kružítko
 • Dekorační materiály (např. Stříbro psací pero)

Tip: Srovnejte barvu krepového papíru s jiným kostýmem čarodějnice. Barva a styl ornamentu by měly být přizpůsobeny outfitu, aby bylo dosaženo harmonického vzhledu.

Jak postupovat:

Krok 1: Zvedněte první list černého jílového papíru a kompas.

Krok 2: Pomocí kompasu nakreslete čtvrtkruh s poloměrem 40 centimetrů.

Tip: Umístěte kompas přímo do levého dolního rohu zvukového papíru. Poté jej nastavte na požadovaný průměr (40 centimetrů) a vytáhněte kvadrant zleva shora dolů.

Nemáte doma kruh ">

Tip: Průměr 40 centimetrů se vztahuje na klobouk pro dospělou osobu průměrné velikosti. Pokud pro dítě vytvoříte pěkný kostým, obvykle postačí menší poloměr asi 20 až 25 centimetrů. V případě pochybností jednoduše změřte obvod hlavy osoby, která má klobouk nosit později.

Pokud doma nemáte kruh a raději byste se vyhnuli složité možnosti, můžete si vytisknout naši šablonu pro čtvrtkruh. Obsahuje dvě verze - jednou s poloměrem 40 a jednou s průměrem 25 centimetrů.

Krok 3: Vyřízněte stanovený kvadrant nůžkami.

Krok 4: Vyzdobte černý kvadrant, jak chcete. Do čarodějnického klobouku doporučujeme vtáhnout nebo připojit vhodné symboly, jako jsou půlměsíce, hvězdy, netopýři atd.

Tip: K dekoraci můžete použít například tužku stříbrné barvy. Jinak máte také možnost vystřihnout požadované symboly z barevného papíru a potom je přilepit na kvadrant. Dále jsou myslitelné vhodné nálepky (a nejjednodušší řešení).

Krok 5: Nyní převlečte kvadrant do jakéhokoli kuželu zmrzliny (ve tvaru kužele). Ujistěte se, že zdobená strana je viditelná. Před navinutím otočte půlkruh.

Krok 6: Jakmile se čtvrtkruhový kruh válí do tvaru, navlhčte jednu hranu kuželu asi jeden centimetr široký zdola nahoru lepicí tyčí nebo horkou lepicí pistolí.

Tip: Podívejte se na naše obrázky a pak je jasnější, co dělat zde.

Krok 7: Nyní spojte oba okraje kužele stisknutím „nedotčené“ hrany na hranu lepidla navlhčenou. Buďte opatrní, ale odhodlaný udržovat věci dobře vypadající.

Tip: Krok 9 je volitelný, ale doporučuje se. Zejména proto, že příslušenství na karnevalové párty musí hodně vydržet. I když si klobouk uděláte pro dítě, je vhodné vytáhnout všechny zarážky.

Krok 8: Popadněte nůžky a černý kužel.

Krok 9: Řezejte kolem jednoho nebo dvou centimetrů hluboké kolíky ve spodní části klobouku.

Krok 10: Pevně ​​složte zuby dovnitř. Měli byste tam zůstat pro další krok, takže se nevracejte zpět. Je proto důležité, abyste zde byli energičtí.

Krok 11: Nyní uchopte druhý list papíru z černé hlíny a položte kužel na vrchol.

Krok 12: Zakroužkujte kužel tužkou a vytvořte kruh.

Poznámka: Tento kruh označuje vnitřní okraj důležitého okraje, který nyní tvoříte.

Krok 13: Najděte střed výsledného kruhu a označte ho tužkou.

Krok 14: Umístěte kruh do středu kruhu. Vyrobíte vnější okraj okraje.

Krok 15: Nastavte kompas tak, aby poloměr vnější kružnice byl přibližně o pět centimetrů větší než průměr vnitřní kružnice.

Krok 16: Nakreslete vnější kruh.

Tip: Pokud nemáte kompas, proveďte tento úkol (kroky 16 až 18) jen pro pocit.

Krok 17: Vyřízněte vnější kruh nůžkami.

Krok 18: Vyřízněte vnitřní kruh, abyste získali požadovaný kroužek. Chcete-li to provést, propíchněte bod nůžek uprostřed papíru a poté se postupně přesuňte do kruhu. Všechno ostatní je vánek.

Krok 19: Ohněte hroty kužele znovu ven - ideálně tak, aby při stojícím kuželu ležely vodorovně na stole.

Krok 20: Naneste vrchy hrotů lepidlem. Nepoužívejte příliš mnoho, ale ne příliš málo. Okraj by měl zůstat stabilní, ale zároveň je také důležité vyvarovat se nevzhledných silných spojů a graffiti.

Krok 21: Proveďte okraj přes horní část kužele a zatlačte na navlhčený hrot.

Krok 22: Pomocí nůžek odstřihněte krepový papír na správnou délku a šířku. „Pruh“ by měl jednou zapadat kolem klobouku (přes okraj) a měl být asi deset centimetrů vysoký.

Krok 23: Přilepte maskovací pásku na spodní část klobouku čarodějnice.

Váš domácí klobouk je vyroben z jednoduchých a levných materiálů!

Vydělejte čarodějnici z papíru

Potřebujete toto:

 • mnoho starých novin
 • velký kus lepenky
 • pasta
 • Gaffa páska
 • nůžky
 • Akrylová barva v černé barvě
 • 2 kartáče
 • kružítko
 • jakékoli dekorativní prvky (třpytky, samolepky, krepový papír atd.)

Nemusíte nutně kupovat pastu. Může být také vyroben sám, například: //www.zhonyingli.com/kleister-selber-machen/.

Jak postupovat:

Krok 1: Nejprve si udělejte klobouk. Za to vezměte velký kus lepenky a kompas do ruky.

Krok 2: Nakreslete vnitřní kruh o průměru 35 centimetrů.

Krok 3: Nakreslete z jednoho místa vnější kružnici o průměru 40 centimetrů.

Poznámka: Tato měření se vztahují na dospělou hlavu průměrné velikosti jako v prvním tutoriálu. Pokud si přejete vyrobit klobouk pro dítě, jsou obvykle dostatečné rozměry 20 až 25 a 25 až 30 centimetrů (vnitřní a vnější kruh). Pokud si nejste zcela jisti, změřte obvod hlavy osoby, která má klobouk.

4. krok: Vystřihněte vnější kruh nůžkami.

5. krok: Vystřihněte vnitřní kruh nůžkami.

Tip: Je důležité, abyste pracovali s nůžkami, které jsou co nejostřejší.

Krok 6: Doposud jste dokončili okraj. Nyní udělejte kuželku z novin. Už potřebujete hodně tradičních novin. Vytvořte druh válce z několika vrstev. Konce se drží lepicí páskou.

Tip: Záleží jen na vás, zda necháte klobouk běžet rovně nahoru a špičatě nebo integrujete typický zalomení v horní části.

Zkoušejte znovu a znovu, pokud je kužel dostatečně široký. Měl by zapadnout skrz díru okraje.

Krok 7: Několikrát odřízněte válec u spodního okraje a přilepte kužel novin pomocí gaffové pásky na okraj klobouku uvnitř. Jen nebuď příliš skromný. Obě části by se měly k sobě stabilně přilepit.

Chcete-li trochu ovlivnit hrubý tvar, přilepte špičku spolu s páskou a proveďte přechod od okraje k horní části klobouku několika uzeninami novin.

Tip: Páska nemusí vypadat dokonale, bude stejně zakrytá okamžitě a na konci není viditelná.

Krok 8: Zamaskujte celý „čarodějnický klobouk“ pomocí lepidla a malých kousků novin. Podrobně:

 • Roztrhejte noviny na kousky
 • Položte model na povrch.
 • Model potřete úplně pastou - pomocí vhodného kartáče.
 • Rovnoměrně na něj upevněte první vrstvu novinového papíru.
 • Opět kartáčujte model pastou.
 • Lepidlo na další vrstvu novinového papíru.
 • Postupujte podle principu, dokud nebude klobouk stabilní.

Krok 9: Nechte dobře zaschnout. To může trvat několik hodin.

Krok 10: Klobouk natřete černou akrylovou barvou - vhodným štětcem (nikoliv ten, který jste použili pro lepidlo).

Krok 11: Nyní nechte barvu dobře zaschnout.

Tip: Věnujte pozornost intenzivní neprůhlednosti. V případě potřeby na ni naneste druhou (a třetí) vrstvu (vždy pouze tehdy, je-li předchozí vrstva suchá).

Krok 12: Vyzdobte si klobouk, jak si přejete.

Tip: V seznamu materiálů doporučujeme třpytky, nálepky a krepový papír. Se všemi těmito nádobami může být čarodějnický klobouk tvořivě ozdoben. Například můžete použít třpytivá pera k nakreslení symbolů, které jsou typické pro hex (například tučné zlaté hvězdy nebo stříbrné půlměsíce), nalepte tematické samolepky a / nebo řezejte krepový papír do ozdobné „stuhy“, kterou pak přilepíte kolem klobouku přes okraj.

Způsobilé jsou samozřejmě i zcela odlišné dekorační materiály, nakonec si můžete nechat svou fantazii vyběhnout. Obzvláště ušlechtilý vypadá pásek z tenké syntetické kůže. Ujistěte se, že je relativně lehký. Konečně musí být papírová čepice také schopna pojmout předmět. Jako klasika se doporučuje popruh s integrovanou přezkou.

Stylové jsou stále přírodní materiály, jako jsou sušené listy a květy a malé větve. S těmito doplňky získá čarodějnický klobouk kuriózní a odvážnou auru.

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma