Hlavní Háčkování dětské oblečeníPřeložte a označte nebe a peklo - pokyny

Přeložte a označte nebe a peklo - pokyny

obsah

 • materiál
 • skládací návod
 • herní varianty
  • Věštec
  • Soutěžní hra
  • Loutková show
 • instruktážní videa

Klasika mezi hrami mateřských škol a dětských hřišť „Nebe a peklo“, regionálně známá také jako „pepř a sůl“, se stále přenáší z generace na generaci. Hra s prstem je u dětí velmi oblíbená - v závislosti na hře můžete skládaný papír předpovídat budoucnost, posílat ostatním čokoládu nebo si prostě skládat. S těmito nápady se mohou bavit nejen ty nejmenší. Zde najdete v průvodci skládáním, jak skládat papír a jaké varianty her existují.

Technika skládání prstů „Nebe a peklo“ na první pohled připomíná japonské skládání umění Origami, papírový věštník vypadá tak komplikovaně. Ale v našem průvodci uvidíte, že skládání papíru není tak obtížné a nepotřebujete na to moc.

materiál

Vše, co potřebujete, je kus papíru, nejlépe čtvercový. Pokud žádný nemáte, můžete jednoduše vystřihnout čtverec z listu papíru A4:

Vezměte list DIN A4 v požadované barvě. Vzhledem k tomu, že papír bude možná nutné později natřít, stačí na začátek bílý list.

Nyní je list jednou složen - levý horní roh je přeložen k pravému okraji. Vyčnívající obdélníkový zbytek papíru je odříznut a získáte čtvercový list papíru.

A pak to začíná:

skládací návod

1. krok

1. Na začátku složte čtvereček papíru na dvě úhlopříčky - dva diagonální záhyby se protínají uprostřed. Nyní je list znovu otevřen.

Tip: Při skládání je důležité zajistit, aby všechny hrany byly složeny přesně a rovně, protože tyto čáry slouží jako orientace pro všechno ostatní.

2. krok

2. Nyní složte všechny čtyři rohy papíru směrem do středu. Tím se vytvoří čtyři pravoúhlé trojúhelníky.

3. krok

3. Nyní papír otočte, abyste rohy opět složili do středu. Znovu se vytvoří čtyři trojúhelníky.

Tip: Štítek by měl být vytvořen po tomto kroku. Při zpětném pohledu to ztěžuje psaní na hotové složené struktuře. Chcete-li to provést, napište na vnitřní tipy trojúhelníků a pokud je složíte dovnitř na stejných místech. Další pokyny viz níže

4. krok

4. Nyní se čtverec znovu otočí tak, aby byl na úrovni. Nyní složte spodní polovinu a celou věc znovu otevřete. Nyní je levá polovina přeložena vpravo. Tento záhyb je zachován.

5. Nyní se hra odehrává. Z tohoto důvodu musíte jezdit oběma rukama do jazýčků skládací. Palcem a ukazováčkem se tyto formují. Jakmile jsou prsty na správném místě, stačí je otevřít a zavřít. Papírový věštec najde správný tvar téměř sám. Hotovo!

Tip: Po tvarování znovu složte všechny ohyby, aby se struktura stala stabilnější.

5. krok

herní varianty

Postupem času se vyvinuly různé herní varianty, které se liší od generace ke generaci a od regionu k regionu. V závislosti na vašich preferencích mohou být herní nápady měněny a upravovány. Vždy je nejlepší, abyste si se svými dětmi individuálně mysleli, jak chcete hru navrhnout. Mezi nejoblíbenější hry prstů patří:

Věštec

Budoucnost lze mimo jiné předvídat pomocí skládací hry „Nebe a peklo“. Klasický obraz vlastně vypadá pouze tak, že červené a modré rámečky ukazují, zda musíte jít do nebe nebo do pekla. Je červená pro peklo a modrá pro oblohu. Papír musí být po skládání kroku 3 pokynů k skládání vždy natřen, čtverec se čtyřmi trojúhelníky před sebou.

Existují však i jiné možnosti predikce. Aby to bylo možné, musí být čtvereček označen následujícím způsobem:

Nápis zvnějšku i uvnitř - jednoduše označte čtyři konce trojúhelníků. Poté je všechny rozložte a zaznamenejte symboly na stejné místo.

Když je věštička složena, hra může začít. Ukazovák a palec jsou vloženy do klobouku, takže hru lze otevřít a zavřít. Nyní se zeptejte spoluhráče, jak často by měla být hra otevřena a uzavřena. Pokud to říká 5, musí hráč hry pětkrát otevřít a zavřít papír. Nyní si můžete vybrat ze čtyř čísel. Pokud se rozhodl, musí být toto číslo pouze složeno a je vidět symbol. Toto pak stojí s vhodným příběhem pro budoucí události, které se stanou hráči.

Soutěžní hra

Pravda a povinnost, stejně jako točení lahví, jsou populární hry mezi dětmi. U této varianty existuje třetí způsob, jak dát svým spoluhráčům trapné úkoly. Například titulek po kroku 3 instrukcí o skládání vypadá takto:

Nápis zvnějšku i uvnitř - jednoduše označte čtyři konce trojúhelníků. Všechny se pak sklopí ven a píší příkazy na stejném místě uvnitř.

Pokud je celá věc složena, můžete hrát podle těchto pravidel. Mistr hry udržuje hru uzavřenou prsty. Jiný hráč říká jakékoli číslo. Vůdce musí papír často otevírat a zavírat. Nyní si hráč znovu vybere jedno ze čtyř čísel, pod nimiž lze najít jeden z vtipných příkazů. Hráč samozřejmě musí okamžitě udělat, co je potřeba.

Tuto variantu lze použít při mnoha příležitostech, například:

 • drinking game
 • Čištění a čištění hra
 • erotické hry za pěkné hodiny jako pár

Loutková show

Další myšlenkou designu tohoto průvodce skládáním je tvorba panenek. Ať už zvířata, tváře nebo příšery, skládající se z nebe a pekla, mohou být drsnější všechny věci, které mají ústa. Otevření a zavření hry připomíná otevření a zavření úst. Vše, co potřebujete, jsou tužky, skvrny, kolísavé oči nebo barevný papír. Kreativita není nijak omezena. Legrační zvířata nebo dokonce strašidelné příšery se mohou lišit velikostí a barvou - jen to vyzkoušejte.

Právě bylo vidět, jak všestranný může být takový čtvercový papír. Herní varianty jsou téměř nekonečné. „Nebe a peklo“ si mohou děti užít nejen.

instruktážní videa

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma