Hlavní VšeobecnéRecept na sirup proti kašli: Připravte si cibulovou šťávu sami

Recept na sirup proti kašli: Připravte si cibulovou šťávu sami

obsah

 • Různé varianty
  • Varianta 1: cibule šťáva - bez tepla
  • Varianta 2: cibule šťáva - s teplem
  • Varianta 3: Zředěná cibule
 • Důležité poznámky
 • Tipy a informace o aplikaci
 • Cibule v krátkém portrétu

Co neděláte všechno pro to, abyste se konečně zbavili bolestivého kašle. Trochu zvyklý, ale přinejmenším stejně účinný způsob proti příznaku je požití cibule šťávy. Můžete si to připravit sami bez velkého úsilí. Ukážeme vám, jak úspěšná je produkce přírodní medicíny, která pomáhá v boji proti slizkým i suchým kašelům!

Znovu chytila ​​nachlazení? >> Různé varianty

Při výrobě šťávy z cibule a kašle existuje mnoho variací - některé jsou ošetřovány extra medem nebo cukrem, zatímco jiné používají sladkou ingredienci spíše střídmě a používají další vodu. Vybrali jsme nejběžnější metody přípravy šťávy s vůní, chutí a efektem, abychom vám je představili v pořádku.

Kašelový sirup z cibule

Varianta 1: cibule šťáva - bez tepla

Nejprve bychom vás rádi seznámili s klasikou mezi cibulovou šťávou. K tomu, aby se cibulová šťáva koncentrovala, potřebujete pouze ingredience, které obvykle máte doma. Zde je snadno implementovatelný recept:

Potřebujete toto:

 • 1 střední až velká cibule
 • 250 gramů cukrovinek nebo 10 lžic medu
 • Síto (volitelné)
 • čisté sklo s víkem (volitelné)

Jak postupovat:

Krok 1: Vezměte středně velkou cibuli. Pak oloupejte a nakrájejte na malé kostky.

Krok-2: Do cibulových kostek přidejte 250 gramů bonbónu nebo deset polévkových lžic medu.

Poznámka: Jedna lžíce medu odpovídá asi 25 gramům.

Krok 3: Opatrně smíchejte kousky cibule a cukr nebo med. Po tomto kroku by všechny kousky cibule se sladkostí měly být „balzamované“.

Cibule s cukrem

Krok-4: Zakryjte misku nebo nádobu (podle toho, co používáte).

Krok 5: Nyní je čas čekat - a nejlepší ze všeho je pití čaje. A konečně bylinné čaje také přispívají k regeneraci. Ale to je další téma. Zpět na skutečnou věc: Měli byste počkat asi jednu až dvě hodiny. V průběhu času se hmota stává tekutou - tvoří se koncentrát cibule.

Krok 6: Hotovo "> Varianta 2: cibule šťáva - s teplem

Druhá varianta, kterou vám chceme představit, funguje stejně jako první metoda. Tento recept však zahrnuje i vařič, který zahřívá směs cibule a medu nebo cukrovinky z cibule před tím, než přejde do chladničky.

Potřebujete toto:

 • 1 cibule
 • 250 gramů cukrovinek nebo 10 lžic medu
 • síto
 • čisté sklo s víkem

Jak postupovat:

Krok 1: Oloupejte a nakrájejte cibuli na kostky.

Krok-2: Do cibulových kostek přidejte 250 gramů bonbónu nebo deset polévkových lžic medu.

Krok 3: Opatrně smíchejte kostky cibule a cukr nebo med. Stejně jako u varianty 1 by kostky měly být dobře pokryty sladkostí.

Krok 4: Směs se vaří - ale pouze při nízkém zahřátí a velmi krátkém, ne déle než pět minut.

Krok 5: Sundejte směs ze sporáku a nechte ji chvíli stát, dokud už nebude příliš horká.

Poznámka: V (příliš) horkém stavu může směs způsobit prasknutí skleněné nádoby.

Krok 6: Napněte vývar sítkem do čisté sklenice.

Krok 7: Uzavřete naplněnou sklenici víkem.

Varianta 3: Zředěná cibule

Můžete také zředit sirup proti kašli malým množstvím vody, abyste příliš nezvýraznili cibuli ani sladkost. Chcete-li se však ujistit, že jsou výhody cibule šťávy žádoucí, měli byste použít více než jen cibuli.

Potřebujete toto:

 • 2 až 3 velké až středně velké cibule
 • 8 až 12 polévkových lžic medu nebo drobivých bonbónů
 • trochu vody
 • čisté sklo s víkem

Jak postupovat:

Krok 1: Vezměte dvě až tři střední cibule. Oloupejte a nakrájejte na malé kostky.

Krok-2: Nakrájenou cibuli vložte do kastrolu.

Krok 3: Přidejte osm až dvanáct polévkových lžic medu nebo drobku tvarohu.

Krok-4: Kousky cibule a sladkosti dobře promíchejte.

Krok 5: Směs se vaří asi pět minut.

Krok 6: Nechte celou věc trochu vychladnout.

Krok 7: Naplňte výsledný vývar sítem do čisté sklenice.

Krok 8: Nalijte trochu vody do směsi cibule a medu nebo směsi cibule a cukrovinek, abyste je zředili. S ohledem na množství vody jsme úmyslně neurčili přesnou specifikaci. Za prvé, záleží na velikosti plavidla. A za druhé, měli byste jednoduše postupovat podle pocitů a podle nejlepších znalostí a svědomí: Chcete, aby směs byla spíše vodnatá nebo dokonce přiměřeně koncentrovaná ">

Tip: Koncentrovaná cibulová šťáva je samozřejmě efektivnější než vysoce zředěná odrůda. Ten však chutí méně „působivě“, mírně řečeno.

Krok 9: Uzavřete nádobu víkem.

Krok 10: Několikrát intenzivně protřepejte sklo.

Krok-11: Vložte svou domácí cibulovou šťávu do lednice.

Krok 12: Po jedné až dvou hodinách můžete ochutnat první lžičku.

Důležité poznámky

DŮLEŽITÉ: V rozsáhlosti internetu obíhají různé recepty, které „doporučují“ přidávání vody PŘED vařením směsi cibule a medu nebo cibule Kandis. Neměli byste to však dělat. Cukrovou šťávu, která rozpouští kašel, dostanete pouze bez vody. Jeho rychlé přidání eliminuje hygroskopickou vlastnost cukru.

Pro všechny laiky z fyziky a chemie: Hygroskopie je vlastnost určitých látek vázat vlhkost z prostředí. V našem případě cukr váže účinnou cibulovou šťávu. Mimochodem, med je také hygroskopický. Nezáleží na tom, zda používáte jedno nebo dvě sladidla. Celkově vzato je med považován za zdravější alternativu.

Po extrahování koncentrátu z cibule šťávy můžete směs zředit vodou, jak je to požadováno - jak je popsáno v návodu. Nikdy byste jej však neměli používat pro základní výrobu, pokud nechcete zničit účinnost léku na kašel.

Tipy a informace o aplikaci

Cibulová šťáva dle vašeho výběru je hotová. Pak jsou zde otázky o přesné aplikaci a způsobu působení tinktury. Začněme s aplikačními tipy, které se vztahují na všechny uvedené varianty cibule:

 • Vezměte čajovou lžičku sirupu proti kašli jeden až třikrát denně.
 • Uchovávejte cibulovou šťávu zakrytou nebo v uzavřené nádobě v chladničce. Tam je asi dva dny
 • Pokud máte i po těchto dvou dnech potíže, je nejlepší připravit čerstvou směs.
 • Chuť je samozřejmě zvyklá. Měla by však motivovat perspektivu zotavení. A někteří lidé dokonce považují cibulovou šťávu za vynikající. Možná jste jedním z nich!

Ale proč je to, že cibulová šťáva je tak účinně účinná při snižování kašle?> Cibule v krátkém portrétu

Cibule je jednou z nejstarších plodin lidstva. Bylo řečeno, že se v Číně kultivovalo před více než 5 000 lety. Zatímco už byla ve starověku populární koření a zeleninou, její průlom přišel ve starověkém Egyptě : Egypťané dokonce měli podezření, že kořenitá cibule může vdechnout život mrtvým. Není divu, že v některých faraonských hrobkách byly nalezeny zbytky cibule ...

Zdroje ze starověkého Řecka nám říkají, že cibule byla v té době již používána jako léčivá rostlina, například pro přirozené ředění krve. Římští gladiátoři použili cibulkovou šťávu, aby si otřeli končetiny a posílili tak svaly. Nakonec v 16. století slavný lékař Paracelsus zjistil, že cibule stojí za kompletní lékárnu. Skutečnost, že s tím nebyl úplně špatně, mohl být potvrzen moderním výzkumem.

Cibule je bohatá na důležité živiny. Obsahují vitamíny B6, B7 a C a také draslík a síru. Jako tradiční domácí prostředek se používají nejen k úlevě od kašle, ale také k léčbě kousnutí hmyzem, jizev nebo bolesti uší. Několik studií navíc ukazuje, že cibule snižuje riziko rakoviny, chrání před srdečními záchvaty a prospívá diabetikům - pokud je zelenina pravidelně konzumována.

V tomto smyslu, pokud jste jedním z těch lidí, kteří si cibule moc nevšímají, možná je na čase po těchto informacích přehodnotit své myšlení. ????

Kategorie:
Stick boty sám a opravit boty
Pokyny: Jak odstranit staré silikonové spoje