Hlavní VšeobecnéCrochet Irish - Tipy a nápady Irská háčkovací technika

Crochet Irish - Tipy a nápady Irská háčkovací technika

obsah

 • Materiál a příprava
 • Crochet Irish - Návod
  • 3-D flower
  • čtyřlístek
  • List
  • síť

Irská háčkovací technika vypadá velmi plasticky, filigránsky a bohatě na detaily. Ráda pracuje s nitěmi nebo trojrozměrnými motivy. Irský háčkování rozhodně není pro začátečníky. Je to spíše vzrušující rozšíření obzoru pro ty, kterým chybí výzva tradičního háčkování.

Irská technika háčkování se původně vrací do benátské krajky. To bylo převzato a vyvinuto jeptiškami v Irsku. Obzvláště pozoruhodné jsou motivy blízké přírodě, jako jsou listy a květy. Velkou výzvou v irském háčkování je pravděpodobně tenká příze a odpovídající háčky, které se někdy mohou pohybovat kolem 0, 5. Naučte se háčkovat první motivy v tomto tutoriálu a dát je dohromady, aby vytvořily kompletní práci.

Materiál a příprava

materiál:

 • tenká, mercerizovaná bavlněná příze
 • odpovídající háčkový háček
 • špendlíky
 • nůžky

Původní síla 80 krajkové příze přichází na délku běhu 90 až 5 g. Obvykle se pracuje s háčkovým háčkem kolem 0, 75. To je určitě příliš dobré pro každého, kdo háčkuje irsky poprvé. Vyrobili jsme naši showpiece s hrubší přízí (580 m / 100 g) a použili háčkování velikosti 2.

Crochet Irish - Návod

3-D flower

Tato květina je velmi typická pro irskou techniku ​​háčkování. Vypadá to obzvláště živě, protože jednotlivé květinové věnce jsou háčkované jeden za druhým.

Předchozí znalosti:

 • řetízkový steh
 • silné stehy
 • hůlky

Pro střed květu potřebujete velmi základní techniku ​​irského háčkování: háčkování ponožky. Vystřihněte ji jako vložku nitě asi 40 cm od vašeho háčkovaného vlákna. Složte vlákno dvakrát doprostřed tak, aby čtyři vlákna probíhaly paralelně. Umístěte smyčku kolem háčkového háku pracovním závitem. Poté vytvořte první robustní steh na konci vložky s dvěma smyčkami. Zahrnout pouze dvě ze čtyř vláken. Začátek Einlegefadens je tedy zajištěn.

Nyní háčkujte jedenáct stehů kolem všech čtyř nití. Spojte dvanáct stehů štěrbinovým stehem v prvním stehu do kruhu. Vystřihněte vykládací nit.

Háčkování šest kusů vzduchu . Jedná se o první tyč a tři vzduchové oky. V každém druhém stehu přidejte hůlky a spojte tři očka. Uzavřete kolo štěrbinovým stehem ve třetí smyčce od začátku. Nyní by mělo být v mezeře šest tyček se třemi vzduchovými stehy.

Začněte další kolo vzduchovou mřížkou a pevnou smyčkou v prvním kole předběžného kola. Háčkování šest tyčí střídavě přes tři pre-kola a jeden háčkování do zasahující hůl. Dokončete toto kolo štěrbinovým stehem v prvním těsném stehu.

Zatím je květina dvourozměrná. Nyní je přidána třetí dimenze typická pro irskou techniku ​​háčkování : Vytvořte vzduchovou síť. Háčkujte osnovní steh zezadu kolem horní části první tyče prvního kola. Vytvořte řetěz se šesti vzduchovými oky. Poté následuje další steh pramene ze zad kolem druhé tyče prvního kola. Pokračujte v práci na kole a uzavřete jej řetězovým stehem v první vzduchové síti. Na zadní straně květu by nyní měly běžet malé spojovací prameny z jedné hůlky na druhou.

V dalším kole vždy háčkujte jednu háčkování, osm hůlek a další kulaté háčkování kolem řetězů z předběžného kola. Toto nové kolo okvětních lístků je ve spodní části za prvními okvětními lístky, ale vypadá pod ním.

Nyní můžete ve stejném schématu pracovat tolik kol, kolik chcete. Pokaždé, když uděláte nové kolo, udělejte z řetězu další háčkování, zatímco háčkujete ještě jednu hůl. Ve třetím kole květin by tedy bylo sedm vzduchových ok jako základna květin a devět prutů pro samotnou květinu.

čtyřlístek

Předchozí znalosti:

 • stehy
 • řetízkový steh
 • silné stehy
 • poloviční tyčinky
 • hůlky

Zasáhnout pět sítí a uvázat je do prstenu. Háčkování dalších devět ok.

Udělejte luk háčkováním dvou těsných stehů kolem prstenu. Nevkládejte stehy do oka, ale kolem nich. V ringu jsou další dvě sítě a dva stehy. Místo poslední smyčky vytvořte štěrbinový steh v první mřížce.

Poznámka: Irská háčkovací technika často pracuje kolem celých stehů namísto bodnutí do stehů.

Nyní háčkujte robustní steh, půl tyčinky a devět tyčinek kolem první poloviny prvního listu. Nahoře pracujete picot . Za tímto účelem vytvoříte čtyři vzduchová oka a uzavřete je řetízkovým stehem v první vzduchové síti na kolo.

Nyní háčkujte druhou polovinu luku devíti tyčinkami, napůl stehem a dvěma stehy.

Další dvě mašle jsou háčkované stejným způsobem. Začínají se dvěma pevnými smyčkami, půl klackem a devíti klacky. Po Picotu se vrátí v opačném pořadí.

Na konci zavřete čtyřlístek řetězovým stehem v první smyčce.

List

Předchozí znalosti:

 • stehy
 • silné stehy

Tento list vypadá velmi bohatě na kontury . Pro irskou techniku ​​háčkování není obtížné ji vyrobit. Začíná dvanácti vzdušnými oky. Z druhého stehu háčkujte 11 jehel před jehlou.

Připojte tři vzduchové stehy pro odbočku.

Nyní háčkování na spodní straně řetězu od začátku devíti stehů. To znamená, že nemáte háčkování zpět na začátek, ale přeskočíte poslední dva stehy. Vytvořte vzduchovou síť a aplikujte práci.

Háčkování zpět na vrchol s pevnými stehy . Vždy propíchněte pouze horní síťový prvek. Řádky jsou tedy od sebe jasnější.

Když se dostanete ke vzduchovým stehům předchozí řady, háčkujte dva pevné stehy přes oky. Nyní háčkování zpět podél druhého okraje listu . Vytvořte pouze tři vzduchové stehy a háčkujte znovu dva pevné stehy ve vzduchových stehech předchozí řady. Po dalších devíti pevných stehech v každém horním pletivovém prvku je řada dokončena. Vytvořte vzduchovou síť a aplikujte práci.

Podle tohoto schématu můžete háčkovat tolik řádků, kolik chcete. Vzorek lze snadno změnit, pokud chcete větší nebo menší list. Vždy záleží na tom, kolik ok vytvoříte na začátku.

síť

Síť: tvar a pozadí

Pokud jsou jednotlivé motivy někdy při háčkování irského jazyka někdy výzvou, pak dávají dohromady jeden bod vysokého umění. Irská háčkovací technika umožňuje všechny formy, které si dokážete představit. Náš příklad je jen malý kulatý ubrousek, ale stejnou technikou vyrobíte i ubrusy, halenky nebo celé svatební šaty. Potřebujete pouze vzor součástí.

Kromě toho potřebujete pevnou základnu, na kterou můžete připevnit své motivy kolíky. Nakreslete obrys předem a uspořádejte jednotlivé motivy do tohoto obrysu, jak budete chtít.

Obrys sám obvykle háčkování jako letecký řetěz. V našem příkladu jsme se rozhodli pro vložku uzavřenou pevnými stehy, díky které je okraj trochu stabilnější.

Připněte všechny jednotlivé motivy a řetízek stehů k okraji vaší základny. Je důležité, aby spodní strany vyhledaly! Zatlačte kolíky úplně dovnitř, abyste zabránili rušení hlavic hlavicemi.

Pokud se okraje jednotlivých motivů dotknou, okamžitě je zašijeme nebo háčkují.

Tip: Jako alternativu k špendlíkům můžete všit všude hrubými stehy do různých barevných nití.

Nyní háčkujeme síť, ke které jsou připojeny všechny části. Pro praváky je snazší háčkování zprava doleva. Levicové jsou naopak. Zpravidla však nebude možné se vyhnout jedné nebo druhé změně směru.

Přesný postup nyní velmi závisí na tvaru vaší špičky. Pro začátek je dobré zvolit velké otevřené prostory a vyplnit je zleva doprava doleva. Háčkujte pletivo pro vodorovnou čáru a hůlky pro svislé kotvení. Háčkování takto: tři stehy doleva, jeden kus dolů, tři stehy doleva, jeden kus dolů atd.

Pokud najdete rohy nebo hrany předmětů v pohybu, zahrňte je do řady řetězovým stehem.

Takto vypadá váš háčkovaný výsledek.

Protože háčkujeme kolo ubrousek, jak jsme se rozhodli háčkovat v kolech zvnějšku. Jak jsem řekl, existuje mnoho přístupů. V zájmu celkového obrazu byste měli vždy držet jeden směr. Například není vhodné začít zdola nahoru, ale pak pracovat shora dolů jinde.

Nejtěžší háčkování na síti je zvyknout si na blízkost povrchu. Volnost pohybu s háčkovým háčkem je poněkud omezená. Pokud potřebujete překřížit motiv úplně, můžete to udělat s Kettmaschenem. Takže narazíte na motiv na jedné straně, zkřížíte jej s Kettmaschenem a háčkováním na druhé straně.

Ať je to možné a jak jsme to udělali, je vyplňování mezer.

Pokud byl větší motiv, háčkovali jsme se řetízkovými stehy na okraji a vyplnili menší mezeru k dalšímu motivu.

Poznámka: Jako základnu můžete ve svém rámu háčkovat pouze uniformní síť a později motivy ušít. Díky tomu je celý hrot jednotnější a sochařský.

Obecně je síť háčkování velmi pružně . Pokud je vzdálenost k objektu menší, můžete vytvořit pouze jeden nebo dva vzdušné stehy nebo půl hůlky. V slepých uličkách se také ukázalo jako užitečné doplnit hůl k levému okraji. Pak můžete okamžitě jít nahoru v další řadě se vzduchovými oky. Buďte flexibilní a kreativní ! Naštěstí můžete vše znovu rozpustit. Určitě stojí za to vyzkoušet irskou háčkovací techniku ​​jednou!

Kategorie:
Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady