Hlavní VšeobecnéHáčkovací koš - Pokyny pro háčkovací koš

Háčkovací koš - Pokyny pro háčkovací koš

obsah

 • Háčkování čtvercový koš
 • Kulatý háčkovaný koš

Objednávka musí být! Ale obzvláště malé věci mají tuto nepříjemnou kvalitu, vždy někde ležet. Málokdo má tolik zásuvek, že do něj mohl vložit všechno správně. Každý, kdo upadl pro ruční práci, zná problém, když se koule vlny vlní všude kolem a nikdy nenajdete pletací jehlu ve správné velikosti. Několik domácích košů dokáže rychle napravit!

Háčkovací koš se shromažďuje v koupelně jako kosmetika nebo tvoří bezpečné útočiště pro kapesníky, vatové tampony atd. Aplikace košů jsou v běžné domácnosti opravdu neomezené. Děti v něm shromažďují své lego postavy, táta si pořádá pořádek ve své kolekci šroubů a Mama konečně ví, kde najít náušnice, náhrdelníky a náramky. Skvělá věc na háčkovacím koši je, že jej můžete vyrobit ve správné velikosti a tvaru pro svůj individuální účel. Postup je velmi snadný a u opravdu silné příze je háčkovací koš připraven za méně než hodinu.

Háčkování čtvercový koš

Předchozí znalosti:

 • stehy
 • Pevné stehy
 • poloviční tyčinky

materiál:

 • Textilní příze cca 400 g
 • Háčkový háček velikost 12 nebo 15
 • Šňůra nebo tlustá páska

Textilní příze je skvělý materiál. Obvykle se skládá převážně z bavlny a je velmi hustá. V podstatě jde o zbytky textilního průmyslu. Proto to vypadá jako roztrhané tričko. Pro zpracování potřebujete relativně silný háčkovací háček o velikosti nejméně 10 mm. Manipulace s čistou bavlněnou tkaninou je o něco obtížnější, ale poskytuje stabilnější výsledek. Pokud tedy chcete háčkovat obzvláště vysoký koš, měli byste věnovat pozornost co nejmenšímu množství elastanu. Při háčkování musíte pracovat velmi volně, protože látka se nevzdává. Pro začátečníky je snazší manipulace s textilní přízí s vyšším podílem elastanu. Chová se spíše jako vlna, protože je pružná. Pro obdélníkový háčkovací koš, který je 16 cm široký, 23 cm dlouhý a 11 cm vysoký, potřebujete asi 400 g textilní příze.

Poznámka: Upravte základnu vašeho koše podle vašich individuálních potřeb. Začněte větším okem nebo háčkujte více řádků pro širší koš.

Začněte řetězem o velikosti 13 ok. Poslední steh je kapsa na otočení, takže v zadní řadě háčkujete 12 pevných stehů. Na konec položte kapsu na odbočku a pokračujte k další řadě. Celkem háčkování pro spodní část koše 10 řad včetně řetízku ze síťoviny.

Na konci posledního řádku háčkování opět ucpávka. To neslouží k otočení, ale vede k prvnímu kole kolem okraje. Nyní háčkování za roh podél okraje řad. Na konci každé řady uvidíte relativně velkou díru. Tam si bodneš za své pevné stehy. Výsledkem je celkem 10 pevných stehů na krátké straně.

Nyní jste dosáhli výchozího vlákna vašeho košíku. Znovu háčkujete za rohem, v každém vzduchovém pletivu těsnou smyčku. Po těchto 12 stehech se vraťte podél krátké strany s pevným stehem na řadu. Na dlouhé straně háčkování jako obvykle těsný steh v každém stehu. Uzavřete kolo řetízkovým stehem ve vzduchové mřížce od začátku kola.

Nyní háčkujte 44 stehů v celkem 5 zatáčkách. Kola vždy zakončete řetízkovým stehem a další kolo začněte vzduchovou komorou.

Po 5. kole začnete se 2 vzdušnými oky v posledním kole. Háčkujte je hůlkami. O něco větší prostor, který vzniká mezi jednotlivými stehy, je ideální pro navlékání šňůry. Dokončete kolo hůlkami také řetízkovým stehem. Odřízněte vlákno. Textilní příze stěží prochází vlněnou jehlou. Namísto obvyklého šití zbývajícího vlákna můžete háčkovací háček několikrát použít přes stehy a uzelit ho.

Háčkovací koš je nyní připraven. Jako poslední krok pro ozdobu vytáhněte kabel do poslední řady. Jako provaz jsme jednoduše použili pletenou stuhu ze žluté textilní příze. Napněte šňůru střídavě před a za půl tyčinky. Spojte konce dohromady nebo vytvořte smyčku. Nyní je váš koš připraven k použití.

Tip: Pokud je koš vyšší, je kabel také vhodný pro mírné uzavření otvoru. To je stabilnější a zabraňuje vypadnutí obsahu.

Kulatý háčkovaný koš

Předchozí znalosti:

 • závit kroužek
 • silné stehy
 • Zvětšete síť

materiál:

 • 2 barvy háčkované příze ze 100% bavlny (85 m / 50 g)
 • Háčkový háček velikost 5
 • vlna jehly

Tento háčkovaný koš bude mít průměr asi 16 cm a výšku 10 cm na konci. Začněte závitovým kroužkem se 6 pevnými stehy. Ve druhém kole zdvojnásobte každý steh. Nyní provádějte 6 kol v pravidelné vzdálenosti přes 11 kol v pravidelných intervalech. To znamená, že musíte zdvojnásobit každou 2., poté každou 3., poté každý 4. steh atd. Pokud dorazíte celkem 78 stehů v kole, vaše země je připravena. Dokončete poslední kolo štěrbinovým stehem v prvním stehu kola.

Následující kolo začněte vzduchovou sítí. Od této chvíle nepokračujeme v háčkování ve spirále, ale v uzavřených kolech. Každé kolo má nyní 78 pevných stehů. Dokončete každé kolo s pramenným stehem v prvním stehu kola a začněte další kolo vzduchovou komorou.

Zvláštností prvního kola po zemi je, že v tomto kole bodnete pouze do horního panelu předběžné kolo. Výsledkem je pěkná 90 ° hrana k zemi. Ve zbývajících kolech budete držet fixované stehy jako obvykle v celém stehu.

Háčkování 6 kol v základní barvě (zde: žlutá). Poté přepněte na barvu vzoru pro kolo (zde: šedá). Poté následují 3 kola v základní barvě, poté 2 kola v vzoru a základní barvě. Nakonec jsou 3 barvy ve vzorové barvě a poslední kolo v základní barvě. Nová barva je vždy zahrnuta v posledním řetízkovém stehu předběžného kola.

Tip: Neřežte vlákno nepoužité barvy pokaždé. Stačí, když ji znovu nabudete, když ji budete potřebovat.

Poslední kolo dokončete řetízkovým stehem. Odřízněte nit, protáhněte ji smyčkou a přišijte ji dovnitř koše. Váš sladký háčkovací koš je připraven!

Kategorie:
Vytvořte velikonoční koše - Pokyny + šablony pro velikonoční vajíčka
Symboly praní a jejich význam