Hlavní Háčkování dětské oblečeníCarving dýně - pokyny + řezbářské šablony pro tisk

Carving dýně - pokyny + řezbářské šablony pro tisk

obsah

 • Pokyny 1: řezbářská dýně bez řezbářské sady
  • materiál
  • instrukce
 • Pokyny 2: řezbářská dýně s řezbářskou sadou
  • materiál
  • instrukce
 • Dejte dýně na správné světlo
 • Kolem dýňového řezbářství
 • Dýňové tváře - řezbářské šablony

Strašidelné dýně čelí pronásledování "duchů" ">

Strašidelná dýně je symbolem Halloweenu - a proto je nezbytná pro každého, kdo chce oslavit 31. října jako Halloween. Protestantští křesťané slaví v tento den reformaci Martina Luthera. V roce 2017, v 500. roce reformace, je 31. října dokonce státním svátkem v Německu.

Kromě toho je svíčková dýňová tvář atraktivním ozdobným prvkem v podzimní sezóně, existuje spousta důvodů, proč vyzkoušet řezbu dýně. Ale pozor: S nesprávným nástrojem se projekt stává únavnou a někdy nebezpečnou záležitostí. Držte se s námi nejlépe: Ukážeme vám krok za krokem a spoustou dobrých tipů, živých obrázků a praktických řezbářských šablon, jak z neškodné dýně udělat strašidelné strašidlo!

Předběžné upozornění: Pro zvláště skvělé řezbářské výsledky se vyplatí investovat do profesionálních nástrojů na řezání dýně. Jedním z nejoblíbenějších produktů je například třídílná sada sady triangle®, kterou lze zakoupit za přibližně 20 eur (např. Zde na Amazonu). Poskytujeme dva samostatné pokyny - jeden bez a jeden s použitím řezbářské sady.

Pokyny 1: řezbářská dýně bez řezbářské sady

materiál

 • dýně
 • špičatá kuchyň nebo kapesní nůž
 • velká lžíce
 • Plstěné pero pro předpichování nebo kolíky pro předpichování
 • Řezbářské šablony a nůžky (volitelné)

instrukce

Krok 1: Vyzvedněte dýně a fixu. Označte oblast víka dýně. Víko může být kulaté, čtvercové nebo jinak vzorované. Pokud jste trochu zkušenější, můžete vystřihnout víko bez podpisu a již nebudete vidět čáry pera.

Tip: Víčko ve tvaru hvězdy, které má hroty, vypadá zvláště elegantně.

Krok 2: Vyjměte víčko ostrým nožem podél vyznačených čar.

Krok 3: Opatrně zvedněte víko a odložte stranou.

Krok 4: Použijte velkou lžičku k odstranění buničiny a semen z dýně. Dutina tak daleko, že na konci je zachována vrstva stěny o tloušťce asi dva centimetry.

Tip: Nevyhazujte maso ani semena. Obě dýňové přísady lze použít kulinářské. Inspirace najdete na konci našeho průvodce!

5. krok: „Volný materiál“ je odstraněn „>

Poznámka: Tímto zabijete dva ptáky jedním kamenem: dýně nejde špatně rychle a svíčky se lépe třpytí.

Krok 6: Znovu uchopte plstěné pero a na dýně natřete požadovanou tvář.

Ještě lepší varianta než Vormalen je Vorstechen. Upevněte šablonu několika kolíky na dýni. Nyní si vezměte další špendlík a použijte jej pro sledování obrysů očí, nosu a úst. Prohrábněte díru skrz šablonu do dýně asi každý centimetr. Pokud šablonu odeberete, malé otvory vám řeknou, kde se má řezat. Tato metoda nabízí zejména velmi podrobné a filigránové řezby.

Tip: Abyste dosáhli přesného výsledku, je vhodné pracovat s jednou z našich (více či méně děsivých) řezbářských šablon. Vytiskněte šablony na silný papír a vystřihněte je nůžkami. Řezání může být trochu „chmurné“, ale stojí za to. Umístěte jednotlivé části (oči a obočí, nos a ústa) na dýni a nakreslete čáry perem s plstěnou špičkou.

Krok 7: Vystřihněte kontury špičatým nožem. Jednejte opatrně! Následně mohou být jednotlivé prvky vytlačeny zevnitř nožem a / nebo prsty. V tomto okamžiku je někdy zapotřebí trochu trpělivosti. Ale po kroku jste dokončili vyřezávání dýně. Jak nejlépe ho osvětlit, řekneme vám po našem druhém průvodci.

Pokyny 2: řezbářská dýně s řezbářskou sadou

S dýňovou řezbářskou sadou triangle® můžete dosáhnout zvláště atraktivních dýňových grimas Halloween. Výrobek se skládá ze tří nástrojů a tolika dekoračních nožů pro „gravírování“ v dýňové kůži. V průběhu tutoriálu se na něj podíváme blíže. Nejprve si stručně představíme tři hlavní nástroje:

a) Krátký, tenký a stabilní pilový kotouč je vhodný pro jemnější řezy.
b) Škrabka má ostré hrany a je perfektním nástrojem pro vyhloubení dýně.
c) Úhlová raznice pomáhá řezat ostré rohy a hrany.

materiál

 • dýně
 • triangle® carving set (nebo podobný produkt)
 • pero s fixkou
 • Řezbářské šablony a nůžky (volitelné)

instrukce

Krok 1: Odřízněte víko kolem stonku dýně. Zda je kruhový, čtvercový nebo s hroty, je zcela na vás. V každém případě byste měli pro tento krok použít zubatou pilu z řezbářské sady. Má správnou délku, sílu a flexibilitu, aby pronikla dýňovou kůží s malým (lidským) úsilím. Kromě toho může nůž vést výborně.

2. krok: Zvedněte víko.

Krok 3: Nyní se díváte na míchání jader a vláknitého masa. Tyto složky musí být odstraněny. Dokončete tento krok pomocí škrábance. V žádném okamžiku nebude dýně vyhloubená, uvidíte.

Tip: Nezapomeňte co nejvíce uvolnit vnitřní stěny tykve z připojeného masa.

Krok 4: Vytiskněte a / nebo vystřihněte své oblíbené šablony. Chcete-li snížit, použijte konvenční nůžky.

Tip: Řezbářská sada trojúhelníku® se dodává se šablonou. Alternativně nebo navíc můžete samozřejmě také použít naše řezbářské šablony. Nebo úplně opustíte šablony a vybojujete kreativní start.

Krok 5: Rozhodli jste se použít šablony ">

Krok 7: Nejlepší je odstranit nos pomocí nástroje pro řezání úhlu. Propíchněte jej dvakrát pro nos - jednou dole, jednou nahoře. U jemností se obrátíte na pilový kotouč.

Krok 8: V neposlední řadě nejkomplikovanější částí je řezba z divočiny, jejíž zoubkovaný tvar nabízí některé možnosti pro stříhání a uklouznutí. Podle toho, jak jste dosud postupovali, použijte jednu z následujících dvou technik:

Metoda A: Pokud jste v pátém kroku pracovali se vzorníkem trojúhelník®, můžete použít nástroj pro řezání úhlu. Jagy šablony jsou specificky přizpůsobeny rozměrům nástroje. Ten se snadno zasune do dýně a zajišťuje rovné zuby s ostrými hranami. Při vytahování nástroje se buničina neroztrhne.

Metoda B: Dýňová ústa pocházejí z jiné šablony "> Dejte dýni na správné světlo

Bez ohledu na to, zda dýně vyřezáváte s profesionálním nástrojem nebo bez něj, měli byste mu dát světlo na samém konci: Vezměte si čajové světlo a malou skleničku do ruky. Zapálte minicorn a vložte jej do průhledného kontejneru, který pak vložíte do dýně. Sklem chráníte tealight nebo plamen před větrem (poryv). Nyní strašidelná dýňová tvář svítí temnou noc!

Kolem dýňového řezbářství

 • Která dýně by měla být "> Kürbisgesichter - Schnitzvorlagen."

  Mimochodem: Dýňový knír nemusí mít nutně děsivý charakter. Co takhle přátelsky vypadající dýňová tvář? Možná takový design může dát Halloweenu večer alternativní dotek!

  Zde najdete různé řezbářské šablony pro stahování a tisk: //www.zhonyingli.com/halloween-kuerbisgesichter-vorlagen/

Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál