Hlavní VšeobecnéZákladní renovace: Náklady na metr čtvereční ve staré budově | náklady Tabulka

Základní renovace: Náklady na metr čtvereční ve staré budově | náklady Tabulka

obsah

 • Přijímejte místo nové konstrukce
 • strukturální restaurování
  • nadace
  • izolace
  • střecha
  • uložit
  • náklady Přehled

Jen proto, že dům je náchylný k opravě nebo technicky zastaralý, nemusí to být případ demoliční koule. Starší dům může být často zachránen, pokud budou přijata správná opatření. Pokud jsou některé klíčové body stále nedotčeny, lze toho dosáhnout mnoho. Technické možnosti jsou velmi ohromující: Mnoho věcí, které by byly neopakovatelné jen před několika lety, lze díky moderním prostředkům dobře zvládnout. V tomto textu si přečtěte, co je třeba při renovaci historické budovy dávat pozor.

Přijímejte místo nové konstrukce

Dejte staré budově šanci - zlaté pravidlo

„Zlaté pravidlo“ v základní renovaci je: Náklady na renovaci mohou představovat 50% z kupní ceny nemovitosti, pak to může být užitečné. To samozřejmě platí pouze pro oblasti bez rychlého poklesu cen nemovitostí. Dokonce i dnes lze ve východním Německu koupit mnoho extrémně levných domů.

Zde je samozřejmě možné vzít více peněz, aby se z poloviny zničeného panství nebo Resthof opět stal opravdu elegantní dům . V hospodářsky normálních nebo prosperujících regionech by však mělo být dodrženo pravidlo 50%. Především, pokud mají ceny nemovitostí tendenci růst, inteligentně plánovaná nová budova se obvykle vyplatí spíše než zcela renovovaná stará budova .

strukturální restaurování

Typické pasti

Staré budovy mají v zásadě společného nepřítele: vlhkost. Poškozené přívodní nebo odpadní potrubí, vlhké sklepy, netěsné střechy nebo nedostatek izolace - voda v domě má vždy stejné důsledky: plazivost, neustálé zhoršování poškození stavební hmoty plus plísně a hniloba na všech organických materiálech. Na střeše může netěsná střešní taška způsobit hnilobu celého krovu.

V suterénu se chyby a díry v pečeti rozpadají. Poškozené fasády vytvářejí matné a vlhké klima v místnosti, které napadá nábytek. Proto by se před rozhodnutím o koupi nebo renovaci měla v celé budově zkontrolovat pronikání vlhkosti. Po předběžné prohlídce potenciálního nového pronajímatele se také důrazně doporučuje konzultovat s odborníkem.

Poškození vlhkosti lze rozpoznat takto:

střecha

 • hnijící paprsky a krokve
 • Skvrny od vlhkosti na vnitřním bednění
 • zatuchlá vůně

fasáda

 • mokré skvrny
 • nepříjemné klima v místnosti
 • zatuchlá vůně

TIP: Nezapomeňte zavěsit obrázky a posunout skříně dopředu. Často se zde tvoří vlhká a plesnivá hnízda.

sklep

Bílá výkvět nebo černá plíseň na zdivu, silný, zatuchlý zápach. Pozor, s progresivním poškozením hrozí nebezpečí pro statiku!

Po počátečním posouzení zúčastněnou stranou může externí odborník poskytnout srozumitelnost. Pomocí speciálních měřících přístrojů se přesně kontroluje obsah vody ve zdivu. Následně lze vypočítat další opatření.

nadace

Nadace musí zapadat

Nejdůležitější věcí na domě je nadace . Vše ostatní může být v pořádku, bez stabilního základu a robustních suterénních zdí, je dům nenávratně ztracen.

Proto: K základní renovaci dochází vždy od „zdola nahoru“. Střechu lze vidět poměrně snadno a potřebné investice se mohou trochu zpozdit. Ale suterén a nadace musí být v dobrém stavu, jinak rychle spálíte spoustu peněz.

Naštěstí již neplatí, že pro renovaci suterénní zdi je třeba vykopat celý dům. V mnoha případech může být netěsný suterén opraven a vyroben domácky pomocí minimálně invazivního injekčního postupu. To je ale jedna věc pro speciální společnost.

Ale alespoň: Toto opatření se děje uvnitř domu. Mini rýpadlo pro hloubení základů suterénu nemusí být objednáno. Podobné metody jsou dnes také k dispozici pro dodatečné vybavení bariéry proti vlhkosti . To lze napravit i při velkých konstrukčních chybách.

izolace

Izolace fasády - uvnitř nebo vně ">

Domy uvedené v seznamu

Zcela jinou výzvou je renovovat památkově chráněnou budovu nebo starou budovu s krásnou zachovalou fasádou. Pokud fasádu zdobí krásný krov, štuk orementreicher nebo jiné, krásné a klasické aplikace, vnější izolace je skutečným stavebním hříchem . U budov uvedených v seznamu je použití vnější izolace dokonce zakázáno. Řešení se nazývá - vnitřní izolace. Není to tak levné.

Je logické, že vnitřní izolaci nelze provést pomocí polystyrenu. Riziko požáru je příliš vysoké. Kromě toho pevné pěnové panely nejsou zcela zdraví škodlivé. Nakonec se jejich likvidace stala velmi drahou. Jediným materiálem, který lze považovat za trvalou a správnou renovaci památkově chráněné staré budovy, jsou panely z křemičitanu vápenatého.

Jde v podstatě o mikropěnové vápno. Výrobní proces desek z křemičitanu vápenatého je velmi složitý, což je velmi drahé. Panely jsou však z mnoha důvodů ideální pro trvalou renovaci.

Nabízejí následující výhody:

 • velmi dobré izolační hodnoty
 • přírodní, nehořlavý materiál bez emisí
 • velmi dobrá protipožární ochrana
 • velmi prodyšné a vázané na vlhkost
 • reguluje klima v místnosti
 • snadno se zbavit

cena

Nevýhodou mnoha výhod panelů z křemičitanu vápenatého je cena: Nejméně 30 eur za metr čtvereční musíte očekávat. Vnitřní izolace křemičitanem vápenatým je však trvalým opatřením, které také významně zvyšuje hodnotu nemovitosti.

střecha

Hustá střecha, zdravý dům

Střešní taška z pálené hlíny dominuje dodnes na střeše budovy. Jedinou alternativou jsou přírodní břidlice a v některých regionech ocas bobule nebo došková střecha. Všechny tyto přírodní látky mají jednu společnou nevýhodu: vydrží jen po omezenou dobu. Nátěrem lze výrazně prodloužit životnost střechy . Přesto, jakmile první pán skočil, musíte jednat. V opačném případě bude izolace a v nejhorším případě střešní nosník brzy příčinou renovace.

Pokud to však místní stavební předpisy dovolí, lze pro novou střechu uvažovat o alternativě k střešnímu obkladu. Dnes jsou k dispozici strukturované trapézové plechy, které vypadají klamně podobně jako šindlová střecha. Na rozdíl od malých, ale těžkých střešních tašek z hlíny se tyto lehké plechy dodávají v délce až sedmi metrů. Díky tomu je montáž mnohem rychlejší a snadnější. U plechových střech musí být provedena důkladná zvuková izolace, jinak může být při příštím dešti velmi hlasitá.

uložit

Uložte pomocí nové instalace

Tkanina domu je jedna věc - instalace druhá. Recenzenti by měli opět získat přesný obrázek o situaci.

Doporučení je: Pokud musíte přestavět, měli byste to udělat důkladně a správně. Patchwork a výšivky opravdu nezvyšují hodnotu domova.

Je to lepší: Jsou-li odpadní vody a Zuwasserleitungen vadné v jednom bodě - vše venku a nové. Dostanete tak definovanou novou podmínku, která v případě prodeje domu přidá hodnotu.

instalace

Totéž platí pro instalaci. Staré trubky z horšího materiálu mohou časem získat křehkou izolaci. Kromě toho nikdy nevíte, jaké přepětí musí rozvodná síť v domě vydržet. V důsledku toho může vždy dojít k malému poškození, které zvyšuje náklady na elektřinu pomocí plazivého proudu nebo dokonce vytváří život ohrožující místa.

Výhodou je, že údržbář může pracovat velmi tvrdě sám . Zvedací štěrbiny, vrtné otvory pro zásuvky a řezací, odizolovací a pokládací kabely jsou všechny práce, které můžete udělat sami. Zpravidla se to dělá o víkendu pro normální rodinný dům. Zapojení spínačů, zásuvek a zejména pojistek by pak mělo být ponecháno na zkušené osobě.

Využijte příležitosti základní renovace

I když zásadní rekonstrukce zahrnuje spoustu práce a nečistot - nabízí také jedinečné příležitosti. Nová topná tělesa, včetně podlahového vytápění, nemohou být jednodušší a snadnější než nyní. Jakmile je dům omítnutý a znovu vyzdoben, nikdo znovu nevytrhne potěr.

Je lepší plánovat dopředu a rozdělit rozpočet tak, abyste tyto příležitosti nevynechali. Nové topné systémy, jako jsou ohřívače pelet nebo solární kolektory, lze také během renovací jádra velmi snadno instalovat. Tato opatření také výrazně zvyšují hodnotu staré budovy.

náklady Přehled

Základní rekonstrukce staré budovy - přehled nákladů

Zde jsme shrnuli nejčastější náklady v tabulce, se kterou musíte počítat s rekonstrukcí staré budovy.

Žádný nákup staré budovy bez odhadce

V souhrnu se ukazuje následující obrázek: Koupě starého domu bez odhadce je nevyčíslitelné riziko . To, co začíná výběrem na jednom místě, může rychle skončit spálením nevyčíslitelných pípnutí. Je docela osudné, pokud byly investovány desítky tisíc eur a pak je demolice nevyhnutelná. To lze velmi dobře zachránit, pokud byl dům předtím důkladně zkontrolován odhadcem.

Kategorie:
Vytvořte velikonoční koše - Pokyny + šablony pro velikonoční vajíčka
Symboly praní a jejich význam