Hlavní VšeobecnéHáčkovaný dětský klobouk - Instrukce zdarma a tabulka velikostí

Háčkovaný dětský klobouk - Instrukce zdarma a tabulka velikostí

obsah

 • materiál
 • příprava
 • Háčkovaný vzor - dětský klobouk
  • cap deska
  • velikost Chart
  • Výška háčkování čepice
  • květiny

Klobouky pro děti nejsou v zimě jen užitečným doplňkem. Čepice nemusí být vždy pletená. Existují různé háčkovací techniky, které lze použít k vytvoření sofistikovaných klobouků pro každou sezónu. Například je důležité, aby je děti chránily před přímým slunečním zářením v létě pomocí vzdušné pokrývky hlavy.

V této příručce vám dáme techniku ​​ručně, s níž se můžete zcela individuálně měnit: Od velmi teplého zimního klobouku na středně tlusté přechodové čepici až po letní čepici pro děti je vše možné pouze s průvodcem. Kromě toho, aby bylo možné kouzlit každou osobu podle vašeho výběru, od dítěte po dospívající, bez konkrétních měření, najdete v této příručce tabulku velikostí s měřeními pro různé věkové skupiny. Čepice tedy s bezpečností uspěje.

materiál

Pro malou dětskou čepici, jak můžete vidět na fotografiích v této příručce, budete potřebovat následující materiál:

 • Bavlna ve 3 různých barvách, neacerovaná 50 g / 115 m
 • Háčkový háček 5 mm

Zde použitá mírně silnější bavlna je ideální pro pohodlné přechodové víčko. Pokud byste raději háčkovali lehký letní model, použijte tenčí bavlnu nebo směs bavlny. Bavlněná příze se skládá převážně z bavlny, ale navíc má další přirozený obsah vlákniny, jako je bambus nebo kapok. To zajišťuje speciální lehkost čepice.

Pro dětskou čepici, která by měla udržet vaši malou hlavu v teple v ledových zimních teplotách, se rozhodněte pro směs nové vlny a syntetických vláken. Poměr 25% panenské vlny k 75% syntetického vlákna je ideálním kompromisem mezi pohodlím a teplem. Rovněž se vyplatí experimentovat s materiály, které nejsou uvedeny v této příručce. Existuje tedy velmi příjemná merino vlna, která poškrábala mnohem méně než ovčí vlna. Vyrobené z prádla háčkujete sametově měkkou, plyšovou dětskou čepici.

Tip: Při háčkování dětské čepice vždy v případě pochybností volte větší háčkovací háček. Také háčkování pěkně. V opačném případě bude čepice tuhá a nebude se pěkně uhýbat proti hlavě.

Také není nutné používat tři různé barvy pro dětskou čepici. Pokud dáváte přednost klobouku méně barevné, vyberte pouze dvě barvy a přepínejte mezi nimi. Krása vzoru v tomto tutoriálu je, že neexistují žádné barevné přechody. Čepice se skládá na konci různých barevných prstenů, z nichž každý je samostatný.

příprava

Předchozí znalosti:

 • závit kroužek
 • Poloviční hůlky
 • řetízkový steh
 • stehy
 • Pevné stehy

V této příručce pracujeme s dvojitým vláknem. To způsobuje, že struktura víčka je silnější a tím teplejší. Vzhledem k tomu, že komerční příze je obvykle navinuta jako jediná nit, musíte si vyrobit dvouvrstvou kouli. Zakoupenou kouli zabalte asi do poloviny. Vezměte vlákno dvakrát a naviňte jej znovu do koule. Jedno vlákno pochází z odvíjené části příze, druhé vlákno ze zbytku vlákna.

Na fotografii vidíte, že zelená koule již sestává z dvojitého vlákna. Malá zelená koule, která z ní stále visí, je ponechána z koule s jedním vláknem, protože během odvíjení nebyl zasažen přesně střed. To není problém.

Háčkovaný vzor - dětský klobouk

cap deska

Začínáte prstenem nitě v barvě dle vašeho výběru. Věnujte pozornost dvojitému pracovnímu niti. Jen předstírej, že je to vlákno. Relativně velký háčkovací háček usnadní háčkování dvojitým vláknem. Do provazce přidejte 8 polovičních tyčí a přitáhněte je. Kolo uzavřete štěrbinovým stehem v prvním stehu.

Poznámka: Určitě můžete háčkovat dětský klobouk celou holí. To je zvláště vhodné pro vzdušnější modely. Vyzkoušejte ve vzorníku dříve, pokud máte rádi poloviční nebo celé tyčinky lépe.

Nyní vyzvedněte další barvu. Volný konec držte za zadní stranu nově háčkovaného prstence. Háčkujte dvě oky v nové barvě v osnovním stehu. Úhledně utáhněte osnovu a nechte nit první barvy viset na zádech.

Háčkujte půl hůlky do první poloviny přípravného kola. Poté do každé poloviny prvního kola zapracujte dvě poloviční tyčinky. Zdvojnásobit počet stehů. Dva vzduchové stehy od začátku kola nahrazují první polovinu hůlky v prvním stehu. Po 15. polovině hůlky kolo uzavřete řetízkovým stehem ve druhé smyčce od začátku kola.

Pro třetí kolo vyzvedněte třetí barvu. Začneme kolo znovu se dvěma vzduchovými oky představujícími první poloviční tyč. Poté následují dvě půlky v druhém stehu předběžného kola. Nyní háčkování střídavě půl palice a dvě půl paličky. Takže zdvojnásobíte každý druhý steh, který vede na konci kola k celkem 24 stehům, resp. Kolo opět uzavřete řetízkovým stehem.

Nyní se jedná o všechny tři barvy. Může to vypadat trochu matoucí, ale v praxi se s těmito třemi míčky dá docela snadno manipulovat. Nezapomeňte vytáhnout nit předběžného kola napjatá na začátku každého kola. Chcete-li se vyhnout děrům při barevných přechodech.

Tip: Vložte tři koule do koše nebo misky. Tam se mohou postupně uvolnit, aniž by se odvalily.

Ve čtvrtém kole obnovíte vlákno prvního kola. Zatáhněte pevně, ale ne natolik, aby se čepice zkrátila. Závit by měl spočívat pouze hladce na spodní straně.

Postup je vždy stejný, dokud nedosáhnete požadovaného průměru destičky podle tabulky velikostí. V každém dalším kole se vzdálenost stehů, které jsou opatřeny dvěma polovičními tyčemi, zvětšuje o jednu. Ve čtvrtém kole háčkujte dvě poloviny tyčinek v každém třetím stehu. Pro každé kolo zvedněte pracovní nit v barvě odpovídající vzoru. Měřte pravidelně, jak velký je nyní průměr pokosové desky.

velikost Chart

V tomto grafu velikostí naleznete průměrný obvod hlavy pro různé věkové skupiny. Tvary hlav jsou individuálně velmi odlišné a informace v tomto grafu velikostí jsou informativní. Ve věku základní školy je hlava již téměř zcela dospělá a můžete se podívat na dospělé velikosti beanie od S do XL.

Dokonale padnoucí čepici lze dosáhnout s větší jistotou, pokud změříte obvod samotné hlavy. Umístěte měřicí pásku vodorovně kolem nejhrubší části hlavy těsně nad uši. Na měřicí pásce si můžete přečíst obvod hlavy.

Je to průměr desky = (obvod hlavy: 3, 14) - 2 cm.

Za 3, 14 skrývá číslo kruhu pi. Odpočítáváme další 2 cm od vypočítaného průměru destičky, protože průměr víčka nepokračuje, dokud jeden nebo dva kola po posledním zvýšení. Kromě toho je víčko pružné a přizpůsobuje se obvodu hlavy. Namísto výpočtu si samozřejmě můžete do tabulky velikostí přečíst příslušný průměr hlavy pro průměr desky. Přijdeme rovnou do sloupce „Hatsheight“.

věkObvod hlavy (cm)Průměr desky (cm)Výška čepice (cm)
1 měsíc35 - 389 - 1012.5
1 - 3 měsíce38 - 4110 - 1113.5
3 - 5 měsíců41 - 4311 - 1214.5
5 - 11 měsíců43 - 4712 - 1315.5
1 - 2 roky47 - 5113 - 1416.5
2 - 6 let51 - 5314 - 1517.5
6 - 9 let53 - 5615 - 1618.5
velikost
S54 - 551518.5
M56 - 571619.5
L58 - 591720.5
XL60 - 611821.5

Výška háčkování čepice

Teď to bude opravdu snadné. Jakmile dosáhnete požadovaného průměru, přestaňte se zvyšovat. Nyní háčkujte půl palce na kolo kola předběžného kola. Pokračujte v dokončování každého kola osnovním stehem a začněte další kolo v další barvě se dvěma vzdušnými stehy. To vám dává samostatné barevné koly.

Čas od času mějte, jak vysoký je váš klobouk. Klobouk položte na stůl. Nyní položte pravítko nebo měřicí pásku na vrchol a změřte na spodní hranu. Když je výška čepice dosažena podle tabulky velikostí, zastavte se koly poloviční délky. Na závěr háčkujte poslední kolo s pevnými stehy. V tomto příkladu jsme barvu tohoto kola nezměnili.

Když se podíváte na výšku čepice v našem grafu velikostí, získáte čepici pro děti, která sahá přes vaše uši. Základní pravidlo je:

Výška víčka = obvod hlavy: 3

Máte-li letní klobouk pro děti, možná nebudete chtít zakrýt uši. Pak přeskočte poslední kola a háčkujte klobouk mezi 2 cm (děti) a 5 cm (školáky) méně vysoko.

Nakonec našijte nitě na vnitřní straně klobouku. Nejméně nápadné, co musíte udělat, je ušit každé vlákno do řady stejné barvy. Čepice je nyní připravena!

květiny

Pro ozdobu jsme opatřili čepici třemi květy. To se provádí rychle. Na začátku háčkujte závitový kroužek s pěti stehy. Uzavřete závitový kroužek řetízkovým stehem. Navazuje na vzduchovou síť. Nyní háčkujte jeden po druhém do prvního stehu, půl hůlky, dvě celé tyčinky a půl hůlky.

V dalším stehu háčkujte štěrbinový steh a opět propustku. Pokračujte v háčkování ve stejném stehu napůl hůl, dvě celé tyčinky a půl hůlky. Tento postup opakujte pro všechny tři zbývající stehy. Nyní máte květ s pěti lístky.

Dokončete květ se štěrbinovým stehem v prvním kole vzduchu v kole. Odřízněte vlákno velkoryse a protáhněte jej smyčkou. K vyšívání květu do klobouku použijte vyčnívající nit.

S vhodnou barevnou kombinací sedí každé dítě dětská čepice podle tohoto průvodce. Podle tohoto schématu však lze vyrobit i dospělé klobouky. Jen zkuste změnit barvu každé třetí otočení, nebo ponechte celý klobouk dolů na dva nebo tři samostatné řádky v jedné barvě. Kreativita zde není nijak omezena.

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma