Hlavní VšeobecnéDětská čepice šít na zimu - instrukce s / bez manžet

Dětská čepice šít na zimu - instrukce s / bez manžet

obsah

 • Příprava a materiál
 • Dětská čepice bez manžet
 • Dětská čepice s manžetami

Ať už na podzim, v zimě nebo na jaře - pro naše nejmenší můžete vždy potřebovat pěkný oboustranný klobouk. Dnes vám ukážeme, jak vyrobit hezkou dětskou čepici s manžetami nebo bez nich s naším vzorem. Obzvláště se nám líbí roztomilý deštník!

V následujících sekcích vám nejprve ukážu, jak šít klobouk bez manžet. Potom opět zašijeme dětskou čepici, ale pěknou střední částí vyrobenou z manžetové tkaniny.

Obtížnost 2/5
S trochou praxe vhodné i pro začátečníky

Náklady na materiál 1/5
Dětská čepice je ideální pro zbytek použití, protože nepotřebujeme velké kousky látky.

Časové výdaje 1/5
přibližně 1 h, v závislosti na tom, zda je šitá manžeta.

Příprava a materiál

Co potřebujete:

 • Tkanina Jersey a odpovídající vnitřní tkanina
 • manžety podle potřeby
 • nůžky
 • kolík
 • Vlieseline nebo žehlící fleece pro deštník
 • náš vzor
 • náš graf velikostí
 • asi 1 h času

1. Chcete-li zjistit, jakou velikost vaše miláček potřebuje, jednoduše změřte obvod hlavy v palcích. Pokud je dětská čepice dar, je zde tabulka pro průměrný obvod hlavy podle věku:

věkobvod hlavy
Preemie na 2 měsíceasi 37-38 cm
1 - 3 měsíceasi 39 cm
3 - 6 měsícůasi 40 - 41 cm
6 - 8 měsícůasi 41 - 43 cm
8 - 10 měsícůasi 43 - 45 cm
10 - 12 měsícůasi 45 - 48 cm
12 - 18 měsícůasi 48 - 50 cm
18 měsícůasi 50 - 51 cm
2 roky - 3 rokyasi 51 - 53 cm
3 roky - 6 letasi 53 - 56 cm
6 let - 8 letasi 56 cm

2. Nejprve vytiskneme náš vzor na papír A4. Ujistěte se, že je velikost vaší tiskárny nastavena na 100%, v opačném případě může být vzor příliš malý.

Klikněte zde: Pro stažení šablony řemesla

Přídavek na šev je součástí vzoru!

Tip: Vždy mám tendenci šít klobouk mnohem větší než menší, protože také udržuje teplo, když je obvod hlavy 1-2 cm menší než dětská čepice!

3. Nyní vyřízneme vzor na odpovídající linii (čáry jsou označeny velikostí a barvou) a jednotlivé části přerušované čáry slepíme společně s Tesafilm.

Vystřihne se také šablona pro malý deštník na přední straně klobouku.

4. Pro oříznutí tkaniny nejprve položíme vzor na zdvojenou látku A a nakreslete čáry co nejpřesněji na látku. Levý okraj vzoru by měl být v místě zlomení tkaniny. To samé děláme pro naši látku B, která bude na vnitřní straně klobouku. Nyní jsme vystřihli oba kousky látky.

5. Na obrazovku nakreslíme šablonu na látku A, látku B a náš žehlící rouno a vystřihneme celek.

Dětská čepice bez manžet

1. Nejprve si našijeme deštník dohromady. Abychom to mohli udělat, dali jsme dvě dresovací látky dohromady doprava a všechno připnuli dolů. Žehlící rouno je žehleno na jedné ze dvou levých stran tkaniny.

2. Nyní zašíváme kulatou stranu deštníku jednoduchým rovným stehem. Poté lze obrazovku otočit a měla by vypadat takto:

Tip: Sstupuji křivku pomocí 2 až 3 přímých linií stehu, což obrazovku zesílí a vypadá to velmi roztomilý. Ujistěte se, že vzdálenosti jsou vždy stejné.

3. Dále se obrátíme na dětskou čepici: Aby se našila vnější část čepice, nejprve jsme dali boční švy (včetně křivek na stranách) k sobě vpravo zprava.

Se klikatým stehem šicího stroje nebo s overlockovým strojem jsou švy uzavřeny.

4. Potom sklopíme čepici (stále doprava) tak, aby právě vytvořené švy byly uprostřed a čepice měla stále po straně otevřený šev. To je opět připnuté a šité.

5. Totéž nyní děláme s vnitřní částí víčka, takže vnější i vnitřní víčko jsou uzavřeny.

6. Nyní přichází ošidná část: Obě části čepice jsme dali dohromady zprava doprava. Za tímto účelem musí být náš deštník umístěn dovnitř tak, aby strana tkaniny odpovídala části víčka. Okraje deštníku jsou nyní zarovnány s okraji víčka.

Teď jednou šijeme kolem čepice. Jedná se zejména o elastický klikatý steh šicího stroje.

UPOZORNĚNÍ: Začněte šitím uzávěru blízko vrcholu. přibližně 5 cm před koncem zastavíme šití a necháme otáčecí otvor, abychom mohli otočit pravou stranu dětského víčka směrem ven.

7. V dalším kroku vyklopíme uzávěr ven otočným otvorem směrem ven.

8. K uzavření malého otvoru potřebujeme jehlu a odpovídající nit (nejlépe ve stejné barvě, ve které jsme našili víčko). Pak propíchneme první tkaninu zevnitř ven. Nyní sešíváme obě strany textilie nejprve šitím dovnitř a potom ven na stejné straně textilie a pak opětovným výměnou stran. Tím se vytvoří neviditelný „matracový steh“ a šev je skrytý.

Tip: Pokud je to pro vás příliš práce, můžete čepici opět přišít podél švu přímým stehem, otočný otvor se sklopí dovnitř, sešije a je proto neviditelný. Opět je důležité zajistit, aby šev probíhal pravidelně podél strany tkaniny.

Voilà - naše první dětská čepice je připravena!

Dále zašijeme čepici s pěknou manžetou.

Dětská čepice s manžetami

1. Znovu potřebujeme náš tištěný a řezaný vzor včetně deštníku. Dno šablony však zkrátíme o 5 cm, tato část bude později nahrazena manžetovou tkaninou.

2. Nyní změříme spodní část naší čepice a výsledek vynásobíme 0, 7. To je šířka naší manžety. Manžeta je nyní nařezána na délku 6 cm a právě vypočítanou šířku.

POZOR: Vzhledem k tomu, že manžetová tkanina je obvykle dodávána v trubicovité tkanině, musí být výsledek dělen dvěma. Tkanina je již během oříznutí dvakrát.

Nyní máme látku A pro vnější, látku B pro vnitřní a naši manžetovou látku.

3. V dalším kroku jsme opět vystřihli náš malý deštník v látce A, látce B a netkané látce.

4. Obrazovka se opět zašije stejně jako v krocích 1 a 2 první části našeho průvodce.

5. Stejně jako v krocích 3 - 5 jsou přišity také vnitřní a vnější víčka.

6. Poté je manžeta utažena podélně středem, takže máme dva pruhy široké 5, 5 cm.

Mezi dvěma pruhy položíme deštník zprava doprava. Ujistěte se, že štít je přesně uprostřed manžety. Upevněte špendlíky nebo Wonderclips všechny 3 vrstvy textilie a přišijte je spolu s klikatým stehem.

7. Chcete-li manžetu zavřít, dejte oba konce tkaniny dohromady zprava doprava a stehujte je dohromady a vytvořte „kroužek“.

8. Nyní přichází o něco složitější část naší čepice: Manžetová tkanina včetně zorníku musí být šitá mezi vnější a vnitřní část oboustranné čepice. Nejprve si ji položíme na pravou stranu vnitřní čepice, aby na ní ležela vhodná textilie deštníku.

9. Poté položíme pravou stranu vnější části tak, aby na sebe „tkanina A, manžeta, tkanina B“. Celá ta věc, kterou znovu šijeme spolu s klikatým stehem nebo overlockovým strojem, a necháme jej znovu otočným otvorem, kterým nyní otočíme náš klobouk.

10. K uzavření otvoru potřebujeme nyní dva švy: jeden zevnitř a druhý z vnějšku. Ujistěte se, že jste ušili tkaninu A manžetou, otočte klobouk a potom ušijte druhou tkaninu dovnitř manžety stehem matrace.

To je vše!

Šití oboustranné čepice včetně manžety a špičky není snadné, ale úsilí se vyplatí a čepice vypadá skvěle dovnitř a ven!

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma