Hlavní Háčkování dětské oblečeníKinetic Sand - Návod: Vytvořte si magický písek sami

Kinetic Sand - Návod: Vytvořte si magický písek sami

obsah

 • Kinetický písek s pouze 5 přísadami
  • Pokyny - krok za krokem
  • instruktážní videa
 • Inspirace - Magic Sand

Každý, kdo se kdy dostal do rukou takzvaného kouzelného písku, nepochybně pochopí velkou fascinaci, která se týká zejména dětí a dospívajících. Dokonce i někteří dospělí by již měli podlehnout kouzelné barevné mši. Následující tutoriál ukazuje naprosto jednoduchý a především skutečně pracovní způsob, jak vytvořit normální písek kinetickou jako s kouzlem!

Kouzelný písek - kinetický: načechraný a kujný jako mokrý - pouze suchý

Než začnete vytvářet svůj vlastní kinetický magický písek podle pokynů, doporučuje se dotknout se originálu jednou. Teprve pak budete vědět, jakou nesrovnatelnou konzistenci musí váš osobní duplikát akceptovat. V podstatě za tajemstvím za tím: Hmota se chová jako mokrá pláž nebo Sandkastensand, s tolika skvělými triky. Ale: Kinetický - což doslova znamená „založené na pohybu“ - protože optické a mobilní vlastnosti jsou podobné, zatímco magický písek sám zůstává zcela suchý, celá věc se nelepí na ruce a vždy magicky společně do doughy. Mezi prsty se cítí kineticky upravená hmota písku chmurně načechraná a oko většinou potěší hlavně pískavé barvy.

Mimochodem, nemělo by dojít k záměně s takzvaným kouzelným pískem, jehož zvláštností je schopnost tvořit speciální umělecké formy pod vodou, aniž by se skutečně navlhčilo. Obě tyto populární kreace jsou samozřejmě dostupné i na trhu, nicméně, jak je tomu často, metoda pro kutily je mnohem levnější, zábavnější a dává kreativitě volnou ruku.

Máte zájem o domácí kutilské slizy?

Kinetický písek s pouze 5 přísadami

Potřebujete toto:

 • Sp tsp jakýkoli tekutý prací prostředek
 • 1 lžička lepidla bez rozpouštědla
 • holení
 • Potravinové barvivo dle vašeho výběru
 • 2-3 šálky jemného písku
 • Mísa nebo podobná nádoba pro míchání

Jaké typy písku jsou vhodné:

V první řadě by použitá počáteční hrana měla být co nejjemnější - čím jemnější, tím lepší výsledek. Komerčně dostupný dekorativní písek funguje skvěle. Pokud chcete vyrábět větší množství - například pro celou vnitřní pískoviště - můžete se spolehnout na křemenný písek z obchodu pro kutily. To je stejně dobré, pouze mnohem levnější. Milovníci zvířat mohou v domácnosti také používat činčily nebo ptačí písek. Ta by však měla být proseta předem, protože obvykle obsahuje hrubší vápenaté prvky, které jsou užitečné pro ptáky, ale nikoli pro magický písek.

Tip: běžný písek z veřejné pískoviště nebo z pláže je méně vhodný. Konec konců, jeho čistota zůstává ve tmě, což na jedné straně představuje otázku hygieny a na druhé straně může negativně ovlivňovat směs.

Obtížnost: velmi snadné
Potřebný čas: 10 až 15 minut
Náklady: pro částku navrženou v příručce nejvýše 5 EUR

Pokyny - krok za krokem

Krok 1: Nejprve vložte do misky 1 lžičku lepidla.

Krok 2: Pomalu přidejte tekutý prací prostředek.

Tip: Pomalost je zde velmi důležitá. Pokud jednoduše vyléváte prací prostředek přímo do mísy najednou, nezískáte sílu. To se musí nejprve vybudovat.

Krok 3: Nyní se směs míchá, dokud nevznikne slizká hmota.

4. krok: Nyní, abyste svázali tento hlen, přidejte trochu holicího krému.

Tip: Tato hmota může být tvarována rukama jako hlína - nebo pro dámy: jako cukrová pasta - bez zbytků ulpívajících na kůži. Teprve pak je dosaženo správné konzistence.

Krok 5: Stejně důležité je přidat písek. Nalijte hnětení několika vrstvami písku a před dalším přidáním dobře promíchejte.

Krok 6: Přidejte malé množství písku znovu a znovu, dokud se vám nebude líbit konzistence nebo jinými slovy, dokud nebude dosaženo jedinečného pocitu Magic Sand.

Krok 7: Konečně se do hry dostává barva. Aby nedošlo k narušení struktury dokonalé konzistence předem, přidejte potravinářské barvivo na samém konci.

Krok 8: Vyberte si jednu ze základních barev nebo je smíchejte kreativně podle chuti a podle teorie barev. Například zelená a modrá dává svěží tyrkysovou barvu, zatímco červená a modrá zbarví na fialovou. Začněte několika kapkami pro jemné pastelové tóny a zvyšujte dávku pro silnější výsledek.

Tip: Online najdete v případě potřeby řadu užitečných tabulek barev! Obzvláště krásný pohled také vzniká, pokud se kromě barvy malého množství třpytkového prachu (z řemeslných potřeb) přidá. Nevybírejte však příliš mnoho, jinak by se směs mohla promíchat.

Krok 9: Naplňte kinetický magický písek do zapečetitelného kontejneru, abyste jej ochránili před nečistotami, takže si jej budete užívat po dlouhou dobu a můžete jej znovu a znovu použít.

Tip: Chcete-li vyrobit větší množství, jednoduše použijte následující směšovací poměr: Vždy používejte čtvrtinu množství pracího prostředku, které používáte na lepidlo. Pokud tedy chcete začít se 100 ml lepidla, přidejte 25 ml tekutého saponátu. Samozřejmě musíte také odpovídajícím způsobem poskytnout více výstupu. Přesné množství toho však obvykle vyplývá individuálně, v závislosti na ostatních použitých produktech.

instruktážní videa

Písek nebude kinetický, co dělat "> Inspirace - magický písek

1. Pokyny - Dekorace: Každý, kdo vytvoří svůj barevný písek s malými plísněmi na malé zámky, skořápky nebo srdce, vykouzlí letní dekoraci pro vaše vlastní čtyři stěny. I bez speciálních pískových forem mohou tvořit volné ruční imaginativní struktury, protože magie písku je tak flexibilní. Jednoduše položte pěkný podnos a v případě potřeby jej ozdobte umělými květinami, skutečnými kameny a mušlemi.

2. Pokyny - Relaxace: Udržujte svůj kineticky vyrobený magický písek v blízkosti svého pracoviště a nechte jej klouzat rukama po relaxaci. Pokud máte rádi tento pocit, budete rozmazleni malým wellness okamžikem mezi tím.

3. Pokyny - Krytý pískoviště: Kouzelný písek je samozřejmě znám jako dětská hračka. Stačí nastavit své děti jako skvělý pískoviště pro byt. To je naprosto užitečná pracovní příležitost i za špatného počasí.

 • Protože kineticky působící magický písek se nerozpadá, a proto nemůže způsobit chaos, nepotřebujete speciální podložku ani hodně prostoru.
 • Stačí naplnit preferované množství vlastního písku do velké, spíše ploché nádoby, jako je květináč ve tvaru mísy.
 • Vyzdobte si své plavidlo podle libosti, přidejte nějaké pískové formy a jste připraveni jít!
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma