Hlavní Háčkování dětské oblečeníVýukový program pro Kirigami - jednoduchý výukový program pro květiny a karty

Výukový program pro Kirigami - jednoduchý výukový program pro květiny a karty

obsah

 • Kirigami květiny a karty
  • Jednoduchá vyskakovací karta
  • Pop-up karta s Lotosový květ
  • Jednoduchý třešňový květ na Kirigami

Japonské umění řezání Kirigami přináší s trochou praxe a nadšením opravdová umělecká díla. Pro začátečníky jsou zde dva jednoduché pokyny pro kreativní vyskakovací karty a návod, pomocí kterého můžete vytvářet jednoduché třešňové květy s trochou skládání a stříhání.

Kirigami květiny a karty

Technika Kirigami je jednoduchý a přesto velmi účinný způsob, jak si sami vytvořit blahopřání. Obdržíte speciální kartu, z níž se vynoří trojrozměrná vyskakovací struktura: v tomto případě zajímavé a všestranné interpretovatelné příčky a velkolepý lotosový květ. Poté vám ukážeme snadno srozumitelného průvodce, který vám umožní vytvořit a zpracovat ozdobné květy Kirigami v několika krocích. Každý, kdo internalizoval přístup k Kirigami, bude v průběhu času schopen vytvářet, obdivovat a rozdávat stále složitější práci. A nejlepší ze všeho: Všechny tyto velmi osobní výtvory, kromě hezkého papíru, potřebují pouze základní nástroje, jako jsou nůžky a sadu nástrojů, které jsou jistě ve vaší domácnosti.

Jednoduchá vyskakovací karta

Tato velmi jednoduchá vyskakovací karta, která je relativně úměrná uměleckému dílu Kirigami, je vhodná pro mnoho příležitostí. Trojrozměrný vzhled lze kombinovat s poetickými blahopřáními k narozeninám, svatbám nebo k jakýmkoli představitelným výročí.

Obtížnost: snadné zvládnout dobře, dokonce i pro absolutní začátečníky
Požadovaný čas: mezi 20 minutami a 1 hodinou, v závislosti na dovednosti
Náklady na materiál: pěkný papír by měl být ve větších baleních nebo jednotlivých listech za ceny od 1 do 10 EUR, mělo by být přítomno všechno ostatní

Budete potřebovat:

 • robustní lepenka ve dvou harmonických barvách (v závislosti na požadované velikosti výsledné karty je formát volitelný, například A5 nebo A4 - papír by měl být v každém případě pouze obdélníkový)
 • Kreslicí trojúhelník (rovnoramenný)
 • nůžky
 • gluten
 • tužka

Takto to funguje:

1. Nejprve se rozhodněte, která barva by měla tvořit vnější stranu karty a která se objeví ve vnitřním pohledu. Od nynějška odkazujeme na papíry definované jako A (zvenku) a I (uvnitř).

2. Nejprve zvedněte I a zmenšete jeho velikost asi o palec.

Tip: Tento krok je obzvláště snadný, pokud papír složíte symetricky (bez silného ohnutí okraje) a odříznete pás o šířce jeden centimetr, jak na délku, tak na šířku.

3. Nyní složte oba papíry jednou na menší osu symetrie a ostře dotáhněte okraj pomocí Geodreiecku nebo rukou.

4. Nyní položte I uzavřenou hranou směrem k vám. Umístěte širokou stranu svého Geodreiecku přesně na uzavřenou hranu - oba by se měli přesně zavřít, protilehlá špička trojúhelníku musí být přesně vystředěna.

5. Tužkou nakreslete kratší strany trojúhelníku a označte nejprve střed každé strany a poté střed právě vytvořených polovin. Každá ze dvou krátkých stran trojúhelníku by nyní měla mít čtyři stejné sekce.

6. Potom pomocí geodetického trojúhelníku nakreslete svislé čáry dolů k uzavřené hraně umístěním trojúhelníku 0, 5 centimetru vlevo a vpravo od značkovacích bodů nakreslených v kroku 5 a poté je nakreslením dolů v pravém úhlu na obou stranách.

7. Dokonce i se středem vašeho tužkového trojúhelníku, tak aby jeho hrot fungoval, jako by jeden ze značkovacích bodů: Změřte půl centimetru na obou jeho stranách, položte trojúhelník kolmo na spodní okraj a zatáhněte rovné čáry dolů.

Tip: Pokud jste předchozí dva kroky provedli správně, je to téměř hotovo. Prozatím by však v jejím tužkovém trojúhelníku mělo být kolmo k I pět stejných tyčí (jeden centimetr široký).

8. Nyní je řez! Umístěte svislé řezy podél prutů od spodního okraje po krátké strany trojúhelníku. Ale nic neřežte: „řez, nesekejte“ je motto!

9. Nyní můžete lišty mírně složit směrem nahoru, dokud nebudou přibližně v pravém úhlu ke stolní desce.

10. Nyní poskytněte vše od I - s výjimkou těchto tyčí! - lepidlem! Samozřejmě pouze horní plocha, na které jste právě nakreslili všechno a jejich záda. Interiér I zůstává nedotčen.

11. Potom složte I a protáhněte tyče skrz otvory ve straně, která je stále v nich - rozloží se a vypadají jako dlouhá šňůra.

12. Lepit I s vloženou oblastí do vnitřku A - samozřejmě rovnoměrně tak, aby všude byla hrana asi jednoho centimetru, kde můžete vidět barvu A.

13. Nakonec vytáhněte všechno do tvaru, opatrně jej složte a nechte uschnout. Vaše karta je připravena!

Pop-up karta s Lotosový květ

Poněkud složitější a časově náročnější než varianta 1 je lotosová karta. Toto malé úsilí navíc stojí za fantasticky krásný výsledek: lotosový květ, který kvete přímo z rozložené mapy!

Obtížnost: S trochou trpělivosti i pro začátečníky snadno proveditelné.
Potřebný čas: asi půl hodiny - v závislosti na dovednosti
Náklady na materiál: v závislosti na papíru od 2 do 5 EUR.

Budete potřebovat:

 • Stabilní lepenkový papír v preferované barvě (pro vnější stranu karty); Naformátujte podle potřeby, hlavně obdélníkové
 • Další tenčí papír pro květ - normální bílá kopie nebo kreslicí papír již přináší krásné výsledky, ještě lepší: jemný odstín růžového
 • Barevné tužky v odstínech červené nebo růžové
 • nůžky
 • gluten

Takto to funguje:

1. Vezměte tenčí papír k rozkvětu. Na polovinu symetrickým složením dlouhých hran. Okraj dobře ohněte!

2. Nyní rozložte papír a přeložte jeden z dlouhých okrajů do středu označeného přehybem v kroku 1.

3. Rozložte znovu a odřízněte podél výsledné středové čáry vnější proužek. Je to přesně jedna čtvrtina papíru na šířku.

4. Postupujte stejným způsobem se sousedním pruhem. Původní podélná osa vašeho papíru je nyní rozhraním!

5. Po těchto dvou krocích byste měli mít před sebou dva proužky stejné velikosti - plus dvojnásobek zbývajícího kusu, který můžete nyní odložit.

6. Vezměte jeden z proužků a složte jeho krátké okraje symetricky jeden nad druhým.

7. Vložte výsledný kus zpět spolu s jeho krátkými okraji a dobře jej složte.

8. A také tento malý zbývající díl rozpůlte tak, že krátce hrany znovu překlopíte na sebe a dobře složíte. Nyní byste měli mít před sebou kompaktní obdélníkový papírový obal.

9. Znovu na polovinu horní části balení. Chcete-li to provést, otevřete otevřenou hranu symetricky dozadu na uzavřenou stranu.

10. Nůžky! Držte „balíček“ ve svislé poloze a odřízněte horní rohy. Poté by měla být v důsledku toho mírně silnější strana (na které byl kus složen v kroku 9) řezána půlměsícem jako jeho sousední mírně tenčí polovina.

11. Poté můžete balíček rozložit! Před vámi je nyní dlouhý pruh s jednostrannými kopci - jako horská dráha.

12. Nyní maľte kopce svými pastelkami nebo akrylovou barvou - to budou pozdější lístky a barva jim dává typický lotosový efekt.

Tip: Barvu jemně vyhlaďte dovnitř, takže z tlustší hrany natřete jemněji směrem ke středu, dokud se vaše barva postupně nezmění na původní tón papíru. Pro ještě jemnější vzhled můžete snadno rozmazat barvu prstem nebo kapesníkem.

13. Opakujte kroky 6 až 12 opatrně s ostatními zbývajícími proužky!

14. Horské i údolní železnice vám nyní poskytují čtyři zářezové linie, jednou za prvním kopcem, poté po dalších dvou a poté ve dvou cyklech. Pozor! U pruhu jsou tyto čáry na spodním okraji, zatímco pruh číslo 2 nese své značky nahoru mezi kopci. Dává smysl, aby bylo možné v těchto bodech po oříznutí oba proužky vnořit.

15. Před provedením řezů znovu zkontrolujte, zda jsou vaše značky správně nastaveny!

16. Nyní vložte proužky do sebe na svých rozhraních: spodní okraj jednoho do horního okraje druhého tak, aby jeden kus proužku vždy ležel před a poté za druhým. Pak by to mělo vypadat, že máte před sebou pouze jeden homogenní pás.

17. Nyní uchopte mezi oběma proužky a mírně táhněte části za jejich okraje, abyste je pak mohli přitlačit k sobě. Po tomto kroku by měl být balíček opět před vámi, tentokrát vypadá mírně ve tvaru srdce a může být jako měch z koncertu.

18. Opatrně naneste lepidlo na horní a dolní část balení srdce a zajistěte je ve středu své jednou složené vnější karty!

19. Nechte to dobře uschnout, nejlépe stlačené pod těžkým předmětem (jako je silná kniha) - a váš kvetoucí lotos je hotový!

Jednoduchý třešňový květ na Kirigami

Květiny jsou vždy dobré - pokud nemáte po ruce čerstvé květiny, stačí pomocí této jednoduché techniky Kirigami složit pěkně třešňové květy z papíru: ať už je to malý dotek, pro zdobení vašeho domova nebo zdobení vnějších karet vysvětlených výše!

Obtížnost: velmi snadné, jakmile jsou kroky pochopeny
Potřebný čas: kompletní s trochou tréninku za 5 minut
Náklady na materiál: Nejlepší je koupit balíček pěkného origami papíru - za 5 až 10 eur, trvat navždy. Jinak vezměte obyčejný kopírovací papír na několik centů a barvy!

Budete potřebovat:

 • Čtvercový papír, nejlépe v jemném růžovém nebo měkkém vzoru - na základě skutečných třešňových květů
 • nůžky
 • možná pastelky

Takto to funguje:

1. Přeložte čtvercový papír doprostřed a vytvořte obdélník. Uzavřenou stranu umístěte tak, aby směřovala dolů, tj. Směrem k vašemu tělu.

2. Poté sklopte pravý dolní roh doprostřed: vytvoří se diagonální čára. Rozviňte se znovu.

3. Nyní vezměte pravý horní roh a přeložte jej do středu: první úhlopříčka se protne druhou. Rozkládání.

4. Poté složte levý dolní roh do středu dvou zkřížených diagonálů vpravo.

5. Nyní přesuňte roh, který se přesunul do diagonálního středu v kroku 4 na levý okraj. Poté, na levé straně, by se měl objevit pohled na jakýsi tvar kuželky zmrzliny.

6. Nyní přeložte zbývající pravou spodní hranu doprava mimo kužel zmrzliny.

7. V této středové linii sklopte obě strany dozadu. Kužel zmrzliny by nyní měl směřovat dále k vám.

8. Odřízněte velkorysý půlkruh zprava doleva na spodní, viditelnou, příčnou linii papíru (nikoliv záhyb!). Koncový bod vlevo je přibližně na konci první třetiny celé levé strany.

9. Po tomto řezu by měl na vrcholu vzniknout malý bod, který nyní odstraníte přímým řezem několika milimetrů.

10. Když rozložíte papír, uvidíte pět listů krásného třešňového květu.

11. Nyní můžete přilepit květinu na kartu, natřít ji dále nebo ji použít jako dekoraci místnosti.

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Jednoduše vyskakovací karta Kirigami s imaginativními úrovněmi
 • Papír s trojúhelníkem a tužkou upravit
 • Nakreslete příčný nosník a ořízněte jej
 • Povrchy s lepidlem
 • a držet druhý papír
 • Krásné Lotosový květ karta vyskakovací okno
 • Vyřízněte dva stejné proužky
 • Zaokrouhlete vrásky a hřebeny
 • Nakreslete křivky jako květiny
 • Proužky lepte k sobě, vytáhněte je a složte
 • Stick ve vnějším pouzdře na kartu
 • Vyjmout jednoduchý třešňový květ kirigami
 • Přeložte čtvercový papír v několika krocích
 • Zaoblete hranu do tvaru kulatým řezem
 • V případě potřeby otevřete a ozdobte
Crochet Knop Pattern - Pokyny pro šití popcorn
Silikonentferner - informace o aplikaci, složení a cenách