Hlavní Háčkování dětské oblečeníPotah polštáře - Pokyny pro potah polštáře

Potah polštáře - Pokyny pro potah polštáře

obsah

 • volba materiálu
 • vystřihnout
 • Je šitý
 • Šijte na zip
 • Lock varianty

V tomto tutoriálu vám chci ukázat, jak rychle a snadno ušít polštář sami. V tomto případě s nekonečným zipem.

Rychlý a snadno sešívací polštář

Polštáře nejen zkrášlují váš domov, jsou také skvělým dárkem. Například můžete vytvořit „rodný polštář“ vyšíváním nebo použitím jména a narozenin dítěte a poté dekoraci polštáře některými dětskými motivy, jako je autíčko, sova nebo strom. Zde můžete kreativně uvolnit páru. Nejkrásnější je výsledek, pokud přemýšlíte o základním uspořádání, kam by mělo jít vše. Jako pomůcku si můžete vytvořit šablony papíru, abyste určili prostor a velikost každého motivu.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 2/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 20, - EUR)

Časové výdaje 2/5
(včetně vzoru a zdobení asi 2, 5 hodiny)

volba materiálu

Stejně jako v mém posledním manuálu (samotný šicí koš na chléb) bych vás rád představil dnes jiným způsobem zpracování bavlněné tkaniny. V závislosti na tom, co si přejete použít svůj polštář, je vhodná jednoduchá bavlna (dekorativní polštář s malým stresem) nebo potahová tkanina (plyšová polštář s vysokým stresem). Rozhodl jsem se pro jednoduchou bavlněnou variantu. Samozřejmě můžete také použít své oblíbené dresové tkaniny, ale pak je naprosto nezbytné, abyste použili žehlicí rouno, aby látka nevyzařovala. Nicméně nábytek nebo bavlněná tkanina bude z dlouhodobého hlediska krásnější.

Množství materiálu a řezu

Nejprve potřebujete polštář. Můžete buď zkrášlit již existující upcycle, zkrášlit zakoupenou, nebo si ušít jednoduchý polštář z bavlněné tkaniny a naplnit jej například vycpávkou bavlnou. Pak změříte jejich délku a šířku a očekáváte asi 2 cm a máte svůj vzor. Samozřejmě budete také potřebovat záda pro polštář, takže 2krát.

V mém případě je polštář vysoký 52x55cm. Potřebuji tedy dva kousky látky o rozměrech 54x57cm. Většina bavlněných tkanin je nejméně 110 cm široká, takže potřebuji něco přes půl metru látky. A také potřebujete zip o pár centimetrů kratší, než je délka vaší polštáře (asi 8–10 cm by mělo stačit na můj rozdíl velikosti polštáře). Rozhodl jsem se pro nekonečný zip.

Tip: Pokud používáte motivové látky, vždy věnujte pozornost tomu, na kterou stranu nahoru sešijete obě části tak, aby objekt nebyl vzhůru nohama!

vystřihnout

Při řezání nemusíte dávat pozor na nic zvláštního. Ale pokud chcete, můžete udělat přední stranu (nebo zadní stranu nebo obojí) ve stylu patchwork, vyšívat něco nebo šít na appliqués.

Potřebujete:

 • 1x přední část
 • 1x hýždě

každý s dříve změřenými / vypočítanými rozměry.

Tip: Pro aplikace vyztužte jednotlivé textilie netkanou textilií a žehličku oboustrannou adhezivní fleecí, aby se při vyšívání nemohly proklouznout.

Je šitý

Nejprve jsou textilie hotové!

Pak dáte obě textilie zprava doprava (tj. S krásnými stranami) dohromady a stehy, které švy s velkým rovným stehem, ve kterém chcete šít zip. Tady se mi líbí vzít barvu, která vyniká z tkaniny, takže vlákna mohou být snadno odstraněna později. V mém případě je bavlněná tkanina zelená, takže jsem pro barvu vybral hnědou.

Pak následuje důležitý krok: Šev je žehlen zleva!

Pak vložíte zip do středu švu a nakreslíte konce na látku. Takže víte, kde můžete snížit šev na maximum. Až do tohoto bodu (nebo jeden nebo dva stehy dále šijete nyní šev na obou stranách normálním rovným stehem v odpovídající barvě (v mém případě zelená).

Tyto kroky jsou pro začátečníky velkou úlevou! Pokročilí uživatelé mohou také obě strany ušit a žehlit na zbývající délku bez šití. Současně můžete zip buď „zavřít“ jednoduchým klikatým stehem na obou stranách nebo konce šití mírně překrýt a „uzamknout“ šev.

Tip: Jak dostat jezdec na zip, je obtížné to vysvětlit pouze v textu. Ale najdete řadu videí s pokyny na internetu.

Poté znovu oddělte šev mezi dvěma značkami. Za tímto účelem tkaninu mírně od sebe oddělte a opatrně klouzejte s rozrývačem mezi dvěma kousky látky.

Tip: Zajištění pro začátečníky: Umístěte každý špendlík v úhlu 90 ° na dvě místa, na která se chcete rozbít, abyste nemohli náhodně snížit příliš daleko.

Šijte na zip

Ať už šijete na běžném nerozdělitelném zipu nebo na nekonečném zipu, to ve skutečnosti nijak nezmění, protože jste již „uzamkli“ konce zipu.

Nyní je čas vyměnit přítlačnou patku, pokud máte nohu na zip a poté ji našijete na jedné, pak na druhé straně zipu.

Patka na zip pro šicí stroj

Bez speciální přítlačné patky si můžete na šicím stroji zvolit jinou polohu jehly. Nejvýhodnější poloha je pokud možno na okraji, takže jehla se může šít co nejblíže ke zipu. Nyní, když při šití narazíte na jezdec, nechte jehlu v tkanině a zvedněte přítlačnou patku. Potom jemně zatlačte jezdec kolem přítlačné patky a přišijte až na konec.

Na straně, kde udržujete zip v přípravách podle výše uvedených pokynů (jako nekonečný zip), dokud nemáte před sebou dva žehlené okraje a boční švy. Před vámi tedy leží stále otevřený polštář s opomenutím pro zip a použili jste patku na zip.

Nyní zatlačte zip pod tkaninu tak, aby jezdec byl na jednom konci otvoru a začal šít hned vedle něj. Okraj textilie je vždy nastaven tak, že spočívá přesně na středu bodů zipu, takže šev je pěkně rovný.

Když se dostanete na druhý konec, pokračujte v šití pomalu, dokud nezískáte jeden nebo dva stehy kolem konce zipu, potom zvedněte přítlačnou patku (jehla zůstává v tkanině) a otočte svůj obrobek o 90 stupňů, abyste měli několik Přišijte stehy přes konec a „uzamkněte“ konec několikrát šitím tam a zpět. Poté znovu zvedněte přítlačnou patku (jehla opět zůstává v tkanině), otočte znovu o 90 stupňů a druhou stranu přišijte, dokud nedosáhnete vrcholu. Znovu věnujte pozornost tomu, že okraj leží ve středu hrotů na zip.

Až dorazíte na konec, otevřete zip několik palců a jemně posuňte jezdec kolem přítlačné patky (nejlepší je jehla v tkanině). Potom šijete až do konce a „uzamknete“ šev i na druhou stranu.

Tip: Než začnete šít na zip, zkontrolujte, zda leží na pravé straně ven!

3, 2, 1 ... hotovo!

Nyní stačí jen položit dvě látky na pravou stranu (opět pěkné strany dohromady) a zbývající tři strany sešít jednoduchým rovným stehem. Ujistěte se, že zip je otevřený několik centimetrů, jinak bude obtížné otevřít jej z vnějšku. Povlak nyní stačí otočit a je „připraven k nastěhování“.

Tip: Chcete-li, aby rohy vypadaly hezčí, odřízněte je pod úhlem. Můžete to udělat pomocí rotační frézy nebo nůžkami!

Lock varianty

Vaše kreativita je samozřejmě synonymem typu uzavření, které nic nebrání!

Můžete se například rozhodnout pro tlačítko s tlačítky, kde si můžete dokonce přizpůsobit jednotlivá tlačítka podle vaší nálady. Kromě jednoduchého zpracování knoflíků v různých barvách a přidání jako zvláštní ozdoba k vašemu motivu na přední straně polštáře, můžete si je zakoupit s trochou dovednosti a svých oblíbených materiálů, a tak je vylepšit na skvělé doplňky.

Další možností je uzavření hotelu, které jednoduše vytvoří malou tašku s překrývajícími se švy, do kterých můžete polštář vyrazit. Tato varianta je obzvláště rychlá a snadno se šít a stejně rychle je polštář v něm zabalen, takže se takové obaly často používají v hotelech, aby se ušetřil čas, což také vysvětluje významné jméno.

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Vytvořit řez (+ příspěvek na švy)
 • Ořízněte s přídavkem švu a v případě potřeby ozdobte
 • Šijte na zip, šijte na délku, střihejte, šijte na koncích
 • Přišijte zip a zajistěte jej
 • Ostatní tři strany sešijte k sobě
 • Turning - ready!

Zkroucený pirát

Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady