Hlavní VšeobecnéŠití malých dárků sami - 5 nápadů + bezplatné pokyny

Šití malých dárků sami - 5 nápadů + bezplatné pokyny

obsah

  • Šít bohatství cookie
  • Šít na klíčenku
  • Šít přebal knihy
  • Šít záložky
  • Šít roh čtení

Dárky pro šití na poslední chvíli - Pokaždé, když si představím, že jsem to ušil jako suvenýr a pak časem příliš rychle prošel. Proto jsem pro vás dnes vybral několik malých projektů, které lze realizovat velmi rychle a bez vzoru i pro začátečníky. A když už jste u toho, ušíte několik jeho verzí a vždy budete mít své dárky v kapse a už nebudete na cestách nijak stresovat!

Chtěl bych vám dnes podrobně ukázat, jak vyšít šťastné sušenky z látky (také pěkná dekorace pro váš jídelní stůl), rychle vyrobenou přívěšek na klíče, který nevyžaduje žádné kovové doplňky a lze jej snadno připevnit ke kroužku na klíče nebo karabině, přebal knihy přinese pryč nebo doma, stejně jako krásné záložky a rohy čtení. Nemusí to být vždy čtecí kost ... ???? Společně všechny projekty mají to, že se dokážete obejít bez zvláštního materiálu a potřebné nádobí, jako jsou zbytky látky, je skutečně přítomno v každé domácnosti, ve které je stejně všité. V souladu s tím jsou všechny pokyny vhodné pro začátečníky a pro tyto malé dárky neexistují žádné pevné vzory.

Obtížnost 1/5
(vhodné i pro začátečníky)

Náklady na materiál 2/5
(za projekt mezi 0, - EUR z kompilace zbytku látky a 8, - EUR)

Časové výdaje 1/5
(každý projekt je realizován velmi rychle, v závislosti na projektu a cvičení 5-30min)

Šít bohatství cookie

Pro tyto malé dárky potřebujete silnější a tenčí látku, v případě potřeby nějakou netkanou látku, CD jako vzor a značku.

Nejprve vyztužte tenčí látku (pokud chcete) žehlícím rounem. Druhá vrstva materiálu může například sestávat z mírně tlustší plsti nebo jiných zbytků textilie Walk, Sweat a podobně. Rozhodl jsem se pro hrubou plsť a tenkou bavlněnou látku se zelenými květy.

Umístěte CD na levou stranu tkaniny a nakreslete okraj na látku. Nyní položte tkaninu na pravou stranu na silnější tkaninu a připojte obě textilie doprostřed jedním nebo více kolíky.

Pokud je to nutné, označte oblast pro otočný otvor. Šijte jednou podél předem nakreslené linie kruhu jednoduchým přímým stehem nebo více přímým stehem a odřízněte povolenky na švy.

Tip: V oblasti otočného otvoru v tomto případě dovolím, aby přídavek na šev v tomto případě trval trochu déle, takže po otočení je balení jednodušší.

Aby se švový přídavek nekroutil, nyní jsem několikrát prořízl látku. Dbejte na to, abyste nepřerušili šev!

Otočte svůj obrobek, upravte povolený šev otočného otvoru a vše jednou vyžehlte. Nyní krok kolem s basting steh.

Dvakrát složte kruh a označte střed. Přeložte kruh znovu tak, aby byl před vámi půlkruh. Pokračujte v tlačení špičky špendlíku, dokud není dva prsty od okraje. Nyní šijte dolů od špičky jehly k okraji.

Nyní složte látku podél tohoto posledního krátkého švu a přiveďte svůj štěstěnkový koláč do požadovaného tvaru. A hotovo!

Šít na klíčenku

Pro přívěšek na klíče jsem přišel s takovým způsobem, který funguje úplně bez kovu, takže nemusíte kupovat očka, kroužky, svorky, šrouby nebo podobně. Tento tutoriál je také skvělý pro začátečníky. Vše, co potřebujete, je popruh, malý popruh (pro odlehčení Wondertape k opravě) a další 3cm tkané nebo grosgrainové pásky pro smyčku.

Tip: Pokud chcete popruh vyžehlit, buďte opatrní! Taje! V takovém případě otočte žehličku na nižší teplotu a umístěte ji mezi dvě vrstvy pečícího papíru, abyste zabránili znečištění a poškození žehličky. Udržování svinutého popruhu vám ušetří žehlení!

Vystřihněte popruh na požadovanou délku a připojte centrovací pásku ke středu, aby se vazba upevnila, aby se při šití zabránilo skluzu.

Tip: Pokud odříznete řemínek, budete na okamžik „zapalovat“ zapalovač přes obě hrany, takže se neodtrhne.

Nyní steh na obou stranách pevně steh.

Umístěte další kus tkané nebo grosgrainové stuhy asi 3-4 cm dlouhé zleva doleva na jednu stranu a připojte ji k okraji. Pro můj příklad jsem si vybral vazbu s jiným designem, aby bylo snazší pochopení. Samozřejmě můžete také použít stejnou vazbu pro prošívání. Nyní sklopte druhý konec nahoru a okraje položte do jedné roviny.

Šijte především všechny vrstvy textilie - nezapomeňte šít na začátku a na konci! Odřízněte přídavek na švy a zaoblete rohy. Okraje znovu utěsněte zapíchnutím zapalovače.

Otočte ovladačem a něco stiskněte na okrajích nebo položte na stůl a položte na něj knihy, pak se pěkně složí.

A váš klíčový řetěz je připraven.

Šít přebal knihy

Krásná obálka knihy patří také do řad rychle šitých dárků pro začátečníky. K tomu potřebujete také pouze zbytky látky a tkané nebo velké stuhy. Malé kousky textilie mohou být také šity dohromady ve stylu patchwork, aby se dostalo dost materiálu k řezání. V případě potřeby lze jako ozdobu připojit také dřevěné nebo plastové korálky. Tato obálka knihy je nekonvenční, protože je navržena tak, aby byla šita co nejrychleji.

Proto v tomto smyslu neexistuje vzorec. Můžete to snadno udělat sami:

Změřte svou knihu a přidejte 3 cm švový limit a okraj na výšku i šířku. Navíc v šířce ještě 10 cm na nárazy .

Vystřihněte ze dvou různých (nebo stejných, pokud se vám líbí) kousků látky jednou za každou z vašich vypočtených rozměrů a položte je doprava (tj. S krásnou stranou dohromady) na sebe. Nyní šijte kolem jednoduchým přímým stehem a nechte v horním středu otáčecí otvor.

Odřízněte šev v rozích pod úhlem, otočte a žehlte vše. Zatlačte povolenky švu na otočný otvor dovnitř a také tyto hrany vyžehlte rovně. Označte horní střed kolíkem.

Pokud chcete pro záložku použít Webband, budete potřebovat kus, který má dvakrát větší délku plus povolený šev. Dejte to dohromady zleva doleva a steh na obou stranách s krátkou hranou. Otevřený konec je umístěn ve středu otočného otvoru a nalepen.

Umístěte svou knihu doprostřed a složte na stránky. Pomocí kolíků označte, kde náraz začíná, vyjměte knihu, opravte náraz kolíky a všijte kolem celého obrobku. Okamžitě tak uzavřete otočný otvor.

Nyní je obálka knihy hotová!

varianty:

  • Po řezání (tj. Dříve, než začnete šít), můžete k tkaninám připojit ozdoby. Například připojte aplikace, šít tkané stuhy nebo volánky a mnoho dalších.
  • Jak je uvedeno výše, korálky mohou být také opatřeny závity pro ozdobu ve spodní části záložky. Grosgrainová stuha se k tomu hodí lépe než tkaná stuha. Naplánujte si stuhu o něco déle, zauzlete ji asi 2 cm od knihy (dole), navlékněte si ozdobné korálky, znovu uzleďte a máte hotovo.

Šít záložky

Pro tento nápad na dárek budete znovu potřebovat kousky látky. Ideálně z bavlněné tkaniny nebo jiných nepružných látek. Velikost se může lišit podle vašeho vkusu, takže zde není žádný hotový vzor. Mám rád širší, dlouhé záložky, takže jsem se rozhodl pro pěkný zbytek látky z bavlněných saténových dívčích šatů pro záložku o výšce 20 cm a šířce 5 cm. Kromě toho beru po hesle „rychlé a snadné“ ještě vhodně několik cm tmavě zelenou saténovou stuhu. Zde můžete použít to, co chcete: stuha grosgrain, tkaná stuha, šňůry, silná příze a mnoho dalšího.

Nejprve střihněte kus látky dvakrát na šířku. Nezapomeňte na švy! Posílení látky zde není nutné, protože záložka by neměla být příliš silná.

Vyžehlujte přídavek na horní šev doleva (tj. Na „zadní“ stranu tkaniny). Přeložte kus látky podélně na pravé straně a žehlte přes okraj. Pokud si nejste jisti, sevřete obě vrstvy kolíky tak, aby nic neklouzlo. Nyní šijte otevřenou dlouhou a krátkou stranu krátkou.

Odřízněte rohy pod úhlem, použijte záložku a vyžehlte ji. Výše je nyní obrat. Požadovanou pásku složte jednou, vložte ji doprostřed otočného otvoru a pevně ji vložte.

Nyní můžete buď steh zcela obtočit - buď s odpovídající barvou, nebo v kontrastní barvě je pytel s chutí - nebo prostě prošíváte otvor pro odbočku na hranu.

A již byla vytvořena krásná jedinečná záložka!

Šít roh čtení

Co takhle malé monstrum označující stránku ">

Tady vám ukážu nejjednodušší verzi s rickrackem a očima pro lepení:

Vystřihněte 2 čtverce o délce 9 cm pro „tělo“ a jedno o 10 cm pro „hlavu“. Větší čtverec odřízněte diagonálně od sebe a rickrack umístěte mírně od okraje na jedné straně tak, aby nemohl proklouznout.

Zde můžete také pracovat s Wondertape namísto pomocného švu. Nyní na něj položte druhý trojúhelník zprava doprava a přišijte všechny tři vrstvy dohromady. Otočení a žehlení.

Nyní umístěte trojúhelník mezi dva menší čtverce, vše pevně přitlačte a označte otvor pro otočení. Šijte kolem, otočte se a žehlte - železo ve švu povoluje otočný otvor!

Spodní část (včetně otočného otvoru) přikrývejte krátkou hranou. Připevněte oči.

A mnoho dárků je připraveno, které i začátečníci mohou snadno implementovat - bez jakéhokoli vzoru!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²