Hlavní Háčkování dětské oblečeníUdělejte těsto sami - recepty a pokyny pro kutily

Udělejte těsto sami - recepty a pokyny pro kutily

obsah

 • Udělejte těsto sami
  • Důležité poznámky
  • instrukce
 • Vytvořte jedlou plastelínu
  • Důležité poznámky
  • instrukce

Pociťte jemnou hmotu prsty a vytvořte z ní něco kreativního: hnětení je skvělá zábava pro děti i dospělé. Nyní si můžete samozřejmě koupit plastelínu v obchodě, ale je to obzvláště krásné a také snadno a levně možné vyrobit potřebné pro samotnou vzrušující aktivitu tmelu. Ukážeme vám recept na čisté řemeslné těsto a další na jedlý protějšek, který slibuje požitek hned za hranicí! Takže si můžete udělat těsto sami:

Hnětení není jen zdrojem obrovské radosti, ale také podporuje řadu dovedností, zejména pro děti. Při práci s těstem na hraní se přímo řeší různé smysly: zejména pach a dotyk . Kromě toho, lisování, válcování, řezání a modelování hry dokážou trénovat jemné ruční dovednosti v ruce, stejně jako jejich vlastní fantazii a kreativitu. Těsto si připravte sami - možná s podporou vašich dětí. Naše komplexně popsané recepty včetně četných tipů a triků vás krok za krokem dovedou k čistému řemeslnému materiálu ze slaného těsta nebo jedlé hlíny, které můžete konzumovat ihned po práci!

Představujeme vám dva způsoby, jak si sami vyrobit hlínu. Jakmile dojde ke vzniku tmelu, který je určen pouze pro tvorbu. To je obyčejně odkazoval se na jako slané těsto, protože to obsahuje hodně soli. Druhý recept vás naopak promění v jedlé hrací těsto. Implementace je komplexnější, a proto složitější, ale nakonec hnětení přináší radost ze všech smyslů. A tady jdeme!

Udělejte těsto sami

Pro asi 500 g řemeslného těsta potřebujete:

 • 400 g pšeničné mouky
 • 200 g soli (bez jodu!)
 • 2 lžíce kamence, kamene nebo kyseliny citrónové
 • 500 ml vroucí vody
 • 3 polévkové lžíce oleje na vaření
 • Potravinová barviva v práškové nebo gelové formě

pomůcky:

 • velká mísa
 • hand mixer
 • lžíce
 • Potravinové nebo kuchyňské váhy

Důležité poznámky

Používejte pouze jednu složku z trojice kamence, kyseliny vinné a kyseliny citrónové! Ačkoli je kamenec jedovatý, je nejpřesvědčivější z hlediska hladkosti a trvanlivosti finální jíly. Pokud chcete připravit solné těsto pro velmi malé děti, měli byste se uchýlit k kyselině vinné nebo kyselině citronové. Není tedy vážné nebezpečí, když váš potomek vloží hlínu do úst. Kamenná sůl a kamínek jsou k dispozici v lékárně, kyselina citronová v supermarketu.

V závislosti na tom, zda chcete mít řemeslnou hlínu pouze v jedné barvě nebo více hromádkách v různých odstínech, kupte jednu nebo více potravinářských barev.

Upozornění: Doporučuje se používat v práškové nebo gelové formě. Velmi tekutá potravinářská barva je často doprovázena nechutným kluzkým výsledkem hnětení. A nikdo to nechce.

instrukce

Krok 1: Do velké mísy nalijte mouku, sůl a dvě lžíce kamence, kyseliny vinné nebo kyseliny citrónové. Dobře promíchejte ruční mixér.

1 ze 6

Krok 2: Za intenzivního míchání přidejte půl litru vroucí vody.

Krok 3: Přidejte tři lžíce oleje na vaření do předchozího solného těsta. Pokračujte v míchání, dokud se nevytvoří plastelína. Příliš suché "> # td_uid_5_5d5c109fe551e .td-doubleSlider-2 .td-item1 {background: url (// www.zhonyingli.com/wp-/uploads/2016/02/Knete-selber-machen-10-1-80x60 .jpg) 0 0 bez opakování} # td_uid_5_5d5c109fe551e .td-doubleSlider-2 .td-item2 {background: url (// www.zhonyingli.com/wp-/uploads/2016/02/Knete-selber-machen- 11-80x60.jpg) 0 0 neopakovat} 1 ze 2

Krok 4: Podle potřeby obarvte slané těsto. Pokud chcete získat pouze jednu barvu, můžete ji přidat přímo a smíchat s mixérem. Pokud si naopak přejete vytvořit několik hromádek v různých tónech, nejprve rozložte těsto na několik malých misek. Poté na hromady kapejte různé barvy potravin a úhledně hněte.

1 ze 4

Upozornění: Potravinové barvy používejte velmi střídmě, protože jsou mimořádně produktivní!

Krok 5: Uhnětte, co to znamená! Udělejte se svými dětmi hodně zábavných motivů.

Tip: Pokud chcete, můžete udržet hnětené postavy trvanlivé. Chcete-li to provést, nechte jej v sušárně po dobu jednoho týdne a poté pečte v troubě po dobu 30 až 60 minut (v závislosti na tloušťce figurek) při 150 stupních Celsia.

Mimochodem: Pokud chcete vyzvednout některou nebo všechny modelovací hmoty, musíte ji dobře a především vzduchotěsně zabalit do chladničky. Pak drží asi půl roku.

Náklady a úsilí pro slané těsto: nízké

Vytvořte jedlou plastelínu

Než vám představíme seznam ingrediencí, rádi bychom vás varovali: Recept obsahuje dvě ingredience, které obvykle nenajdete v jednoduchém supermarketu: celozrnný prášek a maltodextrin. Nyní jsme si však museli uvědomit, že tyto exoticky vypadající doplňky zlepšují hnětitelnost hmoty z hlediska hladkosti a rozměrové stability natolik, že se bez ní neobejdeme. Hledejte online nejlevnější vaječný prášek a maltodextrin. Dostačují velmi malé balíčky, protože toho příliš nepotřebujete. Ale přesvědčte se sami:

(možná obrázky plného vaječného prášku a balení maltodextrinu)

Chcete-li vyzkoušet malou částku (zhruba na pěstní hrudku), potřebujete:Seznam přísad pro větší množství:
50 g pšeničné mouky (405)250 g pšeničné mouky (405)
25 g práškového cukru125 g práškového cukru
10 g celozrnného prášku50 g celozrnného prášku
10 g kukuřičného škrobu50 g kukuřičného škrobu
10 g sušeného mléka50 g sušeného mléka
5 g maltodextrinu25 g maltodextrinu
1 balení vanilkového cukruaž 5 balíčků vanilkového cukru
1 špetka soli3 - 5 špetků soli
pár kapek citronové chuti½ - 1 lahvička citronové příchuti
2 lžičky oleje10 čajových lžiček oleje
20 ml vody100 ml vody
15-30 g kukuřičného škrobu70 - 150 g kukuřičného škrobu
Potravinové barvivo (prášek, pasta nebo tekutina)Potravinové barvivo (prášek, pasta nebo tekutina)


Klikněte zde: Stáhněte si seznam složek

pomůcky:

 • velká až velmi velká mísící mísa
 • lžíce
 • čajová lžička
 • Potravinové nebo kuchyňské váhy
 • hand mixer
 • čistou pracovní desku nebo opěradlo
 • plechu na pečení
 • pečící papír

Důležité poznámky

Vanilkový cukr, sůl a citronová příchuť jsou výhradně pro chuť.

Při pečlivém čtení našeho receptu si určitě všimnete, že jsme nejprve uvedli některé suché a poté tekuté ingredience před tím, než jsme jedli kukuřičnou mouku na předposlední položce. To není chyba, ale plný záměr z naší strany. Poněkud extravagantní vysvětlení: Naše zkušenost ukázala, že těsto je nejjednodušší a nejlepší uspěje, pokud se nejprve dotkne trochu klapky, než by mělo být na konci (jinak je tekutina špatnější než dobrá a těsto zůstává na dlouhou dobu drobivou). Následně přidaným suchým práškem získá požadovanou konzistenci. A pro toto následné „sušení“ je kukuřičná mouka ideální. Alternativně by se uvažovala o mouce, ale těsto s kukuřičnou moukou je mnohem hladší a sametovější.

Množství potravinářského barviva závisí na několika faktorech:

 • kolik barvy použilo barvy
 • jak silná by měla být barva hnětacího těsta

Z tohoto důvodu není možné uvést přesné podrobnosti. Vždy začněte s velmi malou barvou a postupně zvyšujte množství, dokud nebudete spokojeni s výsledkem.

Pozor: Pokud chcete použít barevný prášek (jako je kurkuma nebo řepa) místo pasty nebo kapaliny jako výše popsané solné těsto, musíte je smíchat s ostatními suchými ingrediencemi. Tímto způsobem můžete vytvořit pouze jednu barvu na vytvoření těsta. V tomto případě je vhodné promíchat několik malých množství podle seznamu přísad, aby se pěchovité hrudky rozmělnily, aby se získal jiný barevný tmel. Nezapomeňte také, že při použití barevného prášku potřebujete vždy stopu vody. Naproti tomu použijte pastu nebo tekutinu, nic se nezmění a vy máte možnost z barevného obrázku vytvořit barevné kousky.

instrukce

Krok 1: Nejprve zvážte suché ingredience a postupně je přidávejte do mísy v pořadí podle seznamu přísad.

Tip: Prosejte moučkový cukr. Je tedy lepší pracovat v těstíčku.

Pozor: Přidejte kukuřičný škrob (15 - 30 g nebo 70 - 150 g) uvedený na posledním, ale jednom místě dlouhého seznamu přísad - zatím NENÍ.

2. krok: Suché ingredience pečlivě promíchejte s ručním míchadlem.

Krok 3: Přidejte do suché směsi olejovou a citronovou příchuť.

Krok 4: Směs se míchá, dokud nejsou tekutiny přiměřeně dobře rozloženy.

Krok 5: Přidejte vodu.

Krok 6: Pokračujte v míchání s ručním mixérem, dokud se nevytvoří drobivé hrudky.

Krok 7: Hněteme těsto ručně.

Pozor: V tomto procesu jsou ruce obvykle velmi lepivé. Prozatím připravte několik listů kuchyňského papíru nebo hnětení pouze jednou rukou.

Krok 8: Nyní se použije kukuřičný škrob zadržený v prvním kroku. Podle potřeby přidejte kousky do těsta, aby bylo méně lepivé.

Krok 9: Vyměňte těsto na pracovní desku. Posypeme některým z přidrženého kukuřičného škrobu a zapracujeme na něm těsto, dokud nebude snadno a volně hnětet.

Krok 10: Umyjte si ruce. Poté by se těsto mělo při dotyku dotknout méně, ne-li více. Pokud to udělá, uhněte se o něco více kukuřičného škrobu. Dávejte však pozor, aby těsto příliš nevyschlo.

Tip: Není snadné najít správnou rovnováhu mezi lepkavými a příliš suchými. Vyžaduje to zkušenost - a proto nějakou praxi. Pokud je těsto příliš suché, přidejte malé kapky vody. Pokud se pak opět stane příliš lepkavým, musíte doplnit kukuřičnou mouku znovu. Postupně tedy přistupujte k optimální konzistenci. Na konci experimentu můžete hnětit kulatou hrudku, aniž byste jí drželi prsty.

Krok 11: Pokud jste potravinovou barvu nepoužívali v práškové formě a přidali jste ji již na konci suchých ingrediencí, je čas na zbarvení hnětacího těsta. Barevná pasta na jídlo je nejlepší. Lze však použít i tekuté potravinářské barvivo ze supermarketu. Nejprve posypte kukuřičný škrob na pracovní desku znovu, protože potravinářské zbarvení těsto opět lepí.

Krok 12: Poté se zapojte do těsta a použijte naběračku pro přidání malého množství barvy do jamky v těstíčku.

Tip: Chcete-li barvu lépe rozprostřít, můžete přidat několik kapek vody a smíchat s potravinářským barvivem.

Krok 13: Uzavřete hrudku těsta kolem barvy. Zabráníte tak kapání barvy.

Krok 14: Hněte důkladně. A to až do doby, kdy se barva těsta rovnoměrně promíchá.

Pozor: Pokud pracujete s velmi silnou barvou, dostanete z aktuální činnosti barevné ruce. Pravidelným mytím rukou se po jednom nebo dvou dnech opět ztratí.

Krok 15: Opakujte kroky 11 až 14, pokud je to nutné, s ostatními hrudkami a barvami těsta.

Krok 16: Nyní může radost z hnětení začít - zábava pro všechny věkové kategorie! Vytvářejte krásné motivy, jako je jídlo (sendvič), zvířata, vtipné tváře nebo jiné postavy. Vaše představivost a vaše možnosti jsou nekonečné.

Tip: Určitě je povoleno trochu snackingu, protože těsto je jedlé i když je syrové.

Krok 17: Jakmile budete spokojeni s výsledky hnětení, jednoduše je umístěte na plech na pečení s papírem na pečení.

Poznámka: Nezpracovaná plastelína může být uchovávána v lednici asi tři až čtyři dny. Těsto je pak o něco těžší. Ale s teplými rukama může být znovu hněten pružně.

Krok 18: Pečte hnětací figurky v troubě asi šest až osm minut při 160 stupních Celsia. Přesná doba trvání závisí hlavně na tloušťce čísel.

Tip: Ujistěte se, že znaky nezhnědly. Jinak se jejich barevný efekt ztratí. Obvykle se stává velmi rychle, že figurky zaujmou nahnědlou notu. Proto byste měli tento proces pečlivě sledovat a jednat rychle, jakmile první opálení naznačuje.

Hotovo. Přejeme vám dobrou chuť k jídlu při konzumaci hliněných postav!

Náklady a úsilí pro jedlé hněticí těsto: střední

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Řemeslné nebo jedlé hrací těsto
 • Bastelknete se skládá z jednoduchého solného těsta, které není jedlé
 • Smíchejte mouku, sůl, kyselinu citrónovou, vodu, olej a potravinářské barvivo
 • Vydělávejte čísla a v případě potřeby je pečením konzervujte
 • Zbytky skladujte ve vzduchotěsných nádobách v chladničce
 • Jedlá plastelína s jiným složením
 • Včetně cukru, celého vaječného prášku, maltodextrinu a kukuřičné mouky
 • Smíchejte suché přísady a poté přidejte tekutinu
 • Hnětejte těsto hladce a míchejte v barvě (barvách)
 • Vytvářejte postavy, pečte v troubě 6 až 8 minut a užívejte si
Přeložte origami žábu - vyrobte papír / bankovky
Origami žirafa složit - instrukce pro refolding