Hlavní šití dětské oblečeníSnadné šití dětské přikrývky - Krásná přikrývka pro kutily

Snadné šití dětské přikrývky - Krásná přikrývka pro kutily

obsah

  • Výběr materiálu
    • Množství materiálu a vzor
  • Šijte dětskou přikrývku
  • Prošívání (prošívání)
  • variace
    • Ušijte pletenou látku

Dětské přikrývky jsou uvítací hřiště pro batolata a kojence a zvou vás k rozmazlování a prozkoumávání. V tomto návodu k šití vám ukážeme, jak ušít a přikrýt takovou dětskou přikrývku.

Dnes vám chci ukázat, jak mohou velmi rychle a snadno ušít pěknou dětskou přikrývku. Nejjednodušší způsob popíšu předem a poté vám ukážu, jak tuto přikrývku spojit. Nakonec popíšu další varianty a podrobnosti.

Prošívané přikrývky jsou nejen hezké na vlastní oči, ale také velmi užitečné! Pokud chcete mít piknik nebo jít k jezeru, dítě může být stále v pohodě. Kromě toho je velmi individuálním a osobním dárkem.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 2/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 40, - EUR)

Požadovaný čas 1.5 / 5
(včetně vzoru asi 2 hodiny v nejjednodušší variantě)

Výběr materiálu

V tomto případě je nejlepší použít na horní stranu matrace nepružnou tkaninu, jako je bavlna nebo jiná tkanina. Pokud byste chtěli něco pestřejšího a propracovanějšího, můžete si koupit balíček patchworkových tkanin. To je dáno jejich vysokou kvalitou a sladěnými barvami a vzory, zejména pro celkový celkový obraz. Prodávají se ve specializovaných obchodech jako „Fat Quaters“ v předem rozřezaných různých velikostech (obvykle asi půl metru po půl metru).

Ve spodní části jsou uvažovány různé materiály. Pokud chcete použít pouze matraci v domě, můžete použít například krásnou bavlněnou tkaninu (odpovídající horní). Pokud chcete přikrývku používat i venku, můžete dávat přednost potahované verzi, aby se dobrý kus nezmočil zespodu a snadno se čistil, pokud by byla podlaha špinavá.

V každém případě se pro Krabbeldecke doporučuje „plnost“, protože pouze dvě tenké bavlněné vrstvy nejsou ani zvlášť pohodlné, ani zvláště teplotně stabilní. K tomu můžete použít objemový fleece i starou přikrývku, která už nevypadá moc hezky. K tomuto účelu můžete samozřejmě získat i depozit jako vklad.

Tip: Při výběru vložky mějte na paměti, že váš šicí stroj musí zpracovávat všechny vrstvy najednou.

V souladu s heslem „udržuj to jednoduché“ jsem pro svou přikrývku použil rouno, ve kterém je na jedné straně již prošívaná krásná, světlá červená textilie (vypadá jako látka z anoraku).

Množství materiálu a vzor

V závislosti na vašich přáních potřebujete čtverec nebo obdélník ve vhodné velikosti včetně minimálního povoleného švu 1 cm. V mém případě by měla být prošívaná přikrývka vysoká 100x140cm, takže je třeba zahrnout přídavek na švy na vrstvu textilie každých 103x143cm. Velmi jednoduché.

Šijte dětskou přikrývku

Nejprve prosím dokončete všechny kousky látky tam, kde je to nutné. Zejména u bavlněných tkanin a jiných tkaných textilií může být kvůli stresu (např. V pračce) uvolněno mnoho nití z tkaniny a švy již nedrží. Takže si užíváte herního matrace tak dlouho, jak je to možné, takže si prosím vezměte těchto pár minut navíc!

Teď jsem položil své tři vrstvy tkaniny na sebe. Ve spodní části je moje "plnost", to je stélka, která polštáře mé přikrývky. Pak jsem dal spodní část levou stranou dolů, pak jsem dal svou vnější tkaninu pravou stranou dolů (spodní a vnější tkanina jsou tedy zprava doprava - každá s „pěknou“ stranou pohromadě.

Ráda si vezmu trochu víc švu a poté ho odříznu. To může být velmi užitečné v následujícím kroku, pokud tkanina trochu sklouzne. Pokud leží různé vrstvy na sobě a jsou pěkně umístěny, upevním všechny vrstvy nejprve doprostřed a potom kruhově ven kolíky, aby nic nemohlo později při šití sklouznout.

Tip: Pokud si přejete zvětšit dětskou přikrývku a chcete se vyhnout zranění, můžete je místo čepů jednoduše upevnit pomocí zajišťovacích kolíků, které při manipulaci s obrobkem nemohou vyklouznout z textilie tak rychle.

Nyní šijte kolem okrajů své vnější látky jediným přímým stehem kolem celé přikrývky ve vzdálenosti asi 1 cm od všech vrstev, počínaje uprostřed délky nebo šířky.

Pokud jde o rohy, zastavte šicí stroj, když je jehla asi 1 cm od konce tkaniny, spusťte ji do tkaniny, zvedněte nohu a otočte kryt o 90 °. Pokračujte ve všech čtyřech rozích. Nezapomeňte přeskočit obrat. K tomu by mělo stačit asi 20 cm.

Tip: V ideálním případě neumisťujte otočný otvor na roh, ale na jednu stranu, takže je hezké jej zavřít později.

Nyní je čas upravit povolenky na švy. Chcete-li to provést, ořízněte kolem švu ve vzdálenosti asi 1 cm. Rohy mohou být odříznuty v úhlu asi 1 mm od rohového švu.

POZOR! Nyní ze stropu odeberte VŠECHNY jehly / bezpečnostní špendlíky, potom můžete dětskou přikrývku otočit otvorem a pěkně zformovat rohy.

Nyní nažehlte celý strop nahoře a okraje pěkně položte na otočný otvor.

To usnadňuje ruční uzavření. Nyní je řada na řadě. Jak vytvořit "neviditelný" šev, jsem již popsal v mém tutoriálu "Dinkelkissen" přesně. Je to tzv. Žebříkový šev.

Prošívání (prošívání)

Nyní přichází další vzrušující část: prošívání. Prošívání znamená, že spojíte alespoň dvě nebo více vrstev textilie (obvykle tři). Kromě toho jsem opět velmi ráda umístil všechny situace a v tomto případě jsem vložil kolíky přímo do místa, kde se má rozvíjet šev. Pro svou dětskou přikrývku chci jen tři stehy, protože by měla jít rychle a tyto švy slouží nejen jako ozdoba, ale také k udržení různých vrstev textilie na místě. Měřím každých 20 cm od okraje - pak jsem již označil své první dva švy. Uprostřed umístím další šev. Tento šev končí také 20 cm od okraje.

A hotovo!

Pokud je vše dobře připnuté, šiji přímo šicím strojem moje tři švy a moje dětská přikrývka je připravena!

Tip: Na konci šijte dobře, aby se nic nerozpustilo!

variace

Kromě výše uvedeného výběru tkanin můžete - od této jednoduché varianty - připojit i další prošívací švy. Naštěstí například ve vzdálenosti asi 10 cm od okraje, jakmile je šitý. Můžete také spojit „mřížku“ nebo dokonce „Nähmalen“, takže připojte jakýkoli vzorec sešitím.

Kromě toho část vnější textilie nebo celá vnější textilie může sestávat z mozaiky a / nebo aplikací a výšivek / grafů. Opět je velmi populární „rámeček“, ve kterém je jednoduše připevněn horní, dolní a boční pás 10 až 15 cm širokého pruhu tkaniny (jednobarevný nebo ve vhodné kombinované tkanině). Zde je v každém případě šitý ve stínu švu (tj. Ve stlačeném oddělovači švu z pravé strany).

Můžete také šít horní a dolní tkaninu zleva doleva (s vložkou nebo bez ní) a vytvořit krásný kryt. To může být nutné rozmělnit, protože obvod takových stropů pro lezení je obvykle více než 140 cm. Dávejte pozor, abyste zvážili další povolenky na švy! Podrobné pokyny naleznete v mém tutoriálu „Patchworková deka“.

Ať už se rozhodnete cokoli, vaše dětská přikrývka je v každém případě skutečným poutačem. Dle potřeby ji lze rozšířit i různými doplňky, jako jsou 3D postavy, které jsou upevněny pomocí západek nebo přímo ušity. Dokonce i pletený hadřík je dobrá volba.

Tip: Nepoužívejte žádný film pro domácí šité látky, ale pouze ty, které jsou vhodné pro potraviny, pro případ, že by se měly trhat - Děti mají špičaté zuby! Pro takové projekty, které mám k dispozici ve větších supermarketech, mám vždy něco v šicí krabici.

Ušijte pletenou látku

Mimochodem, pletenou látku lze jednoduše ušit stejně jako právě popsaná dětská přikrývka - pouze v malém formátu. Situace Bratschlauch nahradila v tomto případě vložku a lze ji použít také natahovatelné textilie. V takovém případě však před stříháním naneste nažehlovací rouno, aby nezůstalo pomačkané. Přesné pokyny k sešívané pletenině najdete zde: //www.zhonyingli.com/knistertuch-naehen/

Stejně tak vzrušující jsou jednoduché, otočené proužky látky, které se našijí, aby daly dítěti něco, co by ho mohlo chytit. Jako malý doplněk se jedná také o vhodný vak, do kterého lze Krabbeldecke uložit.

Stručný návod:

1. Vyberte tkaniny, podle potřeby povrchovou úpravu, podle potřeby navrhněte vnější látku
2. Střih a stohování tkanin (horní a dolní tkanina zprava doprava)
3. Pevně ​​připněte všechny vrstvy a poté je všijte všude s povolením švu
4. Pokud je to nutné, upravte povolenou výšku švů, zkosené rohy
5. Otočte otočným otvorem a uzavřete otvor
6. Žehlení
7. Prošívání / prošívání - připraveno!

Zkroucený pirát

Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady