Hlavní VšeobecnéHáčkovací kruh - Pokyny - Kompletní kolečka a spirálová kolečka

Háčkovací kruh - Pokyny - Kompletní kolečka a spirálová kolečka

obsah

 • Předchozí znalosti - háčkovací kruh
 • Dokončená kola
 • Ve spirálových kolech
  • Stejné zvýšení - hexagon
  • Postupné zvýšení - perfektní kruh
 • zvýšení stolek

Znáte ">."

Existují dva zásadně odlišné způsoby háčkování kruhu. V následujícím textu vás seznámíme s oběma technikami pomocí pevných sítí. Způsob lze snadno přenést na polopůlky nebo celé tyčinky.

Předchozí znalosti - háčkovací kruh

V závislosti na tom, s jakým stehem se má kruh pracovat, budete potřebovat předchozí znalosti háčkovaných kruhů. Pro našeho průvodce potřebujete vědět, jak pracovat s těmito stehy:

 • Ring řetězů
 • stehy
 • řetízkový steh
 • Pevné stehy

Dokončená kola

Pokud chcete kruh háčkovat barevně, tj. Různými barevnými řadami nebo ho okořenit vzory, háčkujte v dokončených kolech. To znamenalo, že každá řada počítaná sama o sobě začala stoupáním vzdušných ok a byla ukončena řetízkovým stehem.

závit kroužek

Začněte závitovým kroužkem. Za tímto účelem zasáhnete šest vzduchových ok na háčkovém háčku. Tato vzduchová oka jsou nyní uzavřena řetízkovým stehem na prstenec. Za tímto účelem vložte háčkovací háček do první vzduchové sítě a vytvořte osnovní steh.

1. řada

Začněte se vzduchovým okem jako stoupající vzduchovým okem. Potom háčkujte 5 silných stehů do prstenu. Kolo je uzavřeno řetízkovým stehem - jedná se o 6. steh tohoto kola (= 6 stehů).

2. řada

Začněte znovu s šplhavým šátkem. Potom háčkujte dva stehy do každého stehu předběžného kola. Počet stehů se zdvojnásobí. Poslední, 12. steh je háčkován zpět do konce jako Kettmasche (= 12 stehů).

Tip: Chcete-li se vyhnout záměně s počítáním, měli byste nyní přes 12. steh čerpat značku stehu nebo jiné malé vlákno. Takže přesně víte, kde se další kolo zastaví.

3. řada

Kolo je nyní také zahájeno stoupajícím vzduchovým okem. Pak se každý druhý steh zdvojnásobí. Nakonec je 18. steh háčkován jako řetězový steh (= 18 stehů).

4. řádek až X. řádek

Všechna další kola jsou nyní háčkovaná nově naučeným způsobem. Vždy začínají s lezeckou vzdušnou sítí, která se nepočítá. Poté se do každého řádku přidá 6 stehů.

 • 4. řada: dvakrát každý 3. steh (= 24 stehů)
 • 5. řada: dvakrát každý 4. steh (= 30 stehů)
 • 6. řada: dvakrát každý 5. steh (= 36 stehů) ...

Podle této techniky, rovnoměrné zvýšení stehu na řadu, kruh není úplně kulatý, ale poněkud úhlový. Nyní má šest rohů. V případě čepic nebo koulí je však tato forma jako taková téměř nerozeznatelná, proto je tvar v háčkovaných kruzích také popisován jako „kulatý“.

Ve spirálových kolech

Při háčkování ve spirálovitých kolech to můžete udělat bez ztužení vzduchových stehů. To má tu výhodu, že můžete jen háčkování udržovat. Nevýhodou je, že musíte vždy věnovat pozornost tomu, kde končí řádek počítání, protože tato technika také počítá řádky a přírůstky. Další nevýhodou je, že nemůžete háčkovat spirálová kola v různých barevných pruzích, jako v dokončených kolech. Nyní vám představíme dvě možnosti.

Stejné zvýšení - hexagon

V této variantě není háčkovaný kruh přesně kulatý, ale mírně šestihranný. Zejména u zvířat Amigurumi se tato technika často používá.

závit kroužek

Na začátku háčkujte řetízkový steh se šesti okami. Tento řetěz uzavřete řetízkovým stehem na závitovém kroužku. Pracují v prvním řetězci vzduchu řetězu.

1. řada

V niti prstence je háčkováno šest stehů - bez vzestupné vzduchové sítě. Na konci nakreslete stehovací značku nebo malou nit přes šestý steh tohoto kola (= 6 stehů).

2. řada

Nyní háčkujte dva stehy (= 12 stehů) v každém stehu.

3. řada

Pak se každý druhý steh zdvojnásobí (= 18 stehů).

4. řádek až X. řádek

Tuto techniku ​​opakujte ve všech následujících kolech. Nezapomeňte vždy položit značku stehu na konec řádku - takže se nic nemůže pokazit.

 • 4. řada: dvakrát každý 3. steh (= 24 stehů)
 • 5. řada: dvakrát každý 4. steh (= 30 stehů)
 • 6. řada: dvakrát každý 5. steh (= 36 stehů)

Po několika kolech můžete jasně vidět, že kruh má šest rohů. To se děje proto, že zvýšení v každém kole jsou posunuta o jeden steh a nejsou rovnoměrně rozložena, jako v příštím postupu.

Postupné zvýšení - perfektní kruh

Nyní pracujeme na tomto zaokrouhlení stejně jako ve dvou předchozích pokynech. Zvýšení jsou zde však rozložena, takže zde nejsou žádné nápadné rohové body a kruh je perfektní i ve spirálovitých kolech.

závit kroužek

Háčkují šest řetězů v řetězci. Jsou uzavřeny řetízkovým stehem na prsten.

1. řada

V prstenci nitě je háčkováno šest háčkování.

2. řada

Nyní pracujte dva stehy v každém stehu předchozí řady (= 12 stehů). Nyní vložte poslední značku stehu do posledního stehu tohoto kola.

3. řada

Pak se každý druhý steh zdvojnásobí, jak již víte (= 18 stehů).

4. řada

Nyní je něco jiného. Nyní začněte s duplikacemi. Háčkujete dva stehy v prvním stehu předběžného kola. Poté se každý třetí steh zdvojnásobí na konec (= 24 stehů).

5. řada

Nyní začněte znovu s jednoduchým stehem a poté zdvojnásobte každý 4. steh (= 30 stehů).

6. řada

Tato série bude fungovat jako řada 4, s tou výjimkou, že po háčkování se zdvojnásobí každý pátý steh (= 36 stehů).

7. řada až X řada

Všechna následující kola jsou nyní vždy zpracovávána stejným způsobem:

 • 7. řada: dvakrát každý 6. steh (= 42 stehů)
 • 8. řádek: začněte zdvojovat, poté zdvojnásobte každý 7. steh (= 48 stehů)
 • 9. řada: dvakrát každý 8. steh (= 54 stehů)
 • 10. řádek: začněte zdvojnásobením, poté zdvojnásobte každý 9. steh (= 60 stehů) ...

Rozdíl oproti stejné verzi pro zvětšení je nyní jasně viditelný - kruh není čtvercový, ale dokonale kulatý!

Poznámka: Technika střídavého zvětšení pro háčkování skutečně kruhového povrchu může být také použita, když háčkování dokončuje kola (viz výše).

zvýšení stolek

Pokud chcete kruh háčkovat jinými stehy, jako jsou hůlky nebo dvojité tyčinky, budete potřebovat různý počet zvýšení za kolo a také jiný počet stoupajících vzduchových ok.

Hůlky jsou vyšší než pevné smyčky, což znamená, že obvod kruhu se zvětšuje, a tedy požadovaný počet stehů na kolo. Začínáte s kruhem hůlky proto s 13 stehů v niti prsten. Potom se přidá 13 stehů na kolo. Pokud dokončíte dokončená kola a neprovedete žádné zatáčky, budete potřebovat 3 vzduchové stehy pro hole jako stoupající vzduchové stehy pro začátek zrání.

steh druhůZvyšuje se za kolopočet stoupajících vzduchových ok potřebných pro dokončená kola
Pevné stehy6 se zvyšujevzduchová síť
Poloviční hůlky8 stehůdvě vzduchová oka
hůlky13 stehůtři vzdušné oky
dvojité tyče18 stehůčtyři vzdušné oky

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma