Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytvořte si svou vlastní korunu - nápady pro princeznu a krále

Vytvořte si svou vlastní korunu - nápady pro princeznu a krále

obsah

 • DIY: Vydělejte si okouzlující korunu
  • Jednoduchá královská koruna z lepenky
  • Fantasy diadém s drahokamy a perlami

Existují kostýmy, na které musíte korunu jednoduše nasadit - a můžete to udělat rychle a relativně snadno sami. Ať už ve zvlášť nekomplikované verzi kartonové role z toaletního papíru, nebo něco komplikovanějšího než tajemný diadém drátu: Jen korunujte sami!

DIY: Vydělejte si okouzlující korunu

Je tak snadné vykouzlit nádech šlechty - ať už jde pouze o karneval nebo o imaginární akci. Naše koruny pro kutily dosahují skvělého účinku s velmi malým množstvím materiálu a času. Především, královskou korunu z kartonu mohou snadno vytvořit samotné děti - za předpokladu, že děti již mohou bezpečně manipulovat s nůžkami. Pro poněkud komplikovanější diadém z instrukce číslo 2 by dospělí měli v každém případě drotár. Protože použitý hliníkový drát je samozřejmě velmi flexibilní, stále existuje riziko zranění. Než začneme, další slovo na úrovni obtížnosti: Pro přehlednost používáme stupnici od 1 do 5 - čím vyšší číslo, tím náročnější práce pro kutily. Ale jen odvaha: Stojí to za to!

Jednoduchá královská koruna z lepenky

Chcete-li vytvořit krásnou korunu pro princezny a krále - nebo všechny ostatní korunující hlavy - relativně rychle as nenápadnými prostředky, můžete použít nůžky a lepenku. Tato myšlenka je také zvláštní, protože současně můžete udělat něco dobrého pro životní prostředí a vytvořit něco nového ze starých věcí.

Obtížnost: 1/5
Potřebný čas: asi 20 až 30 minut, v závislosti na vašich schopnostech
Náklady na materiál: do 3 EUR

Budete potřebovat:

 • Lepenková role toaletního papíru
 • nůžky
 • tužka
 • Barva a štětec
 • řemeslo lepidlo
 • Dekorační materiál (kamínky, plsť, perly)
 • jehla
 • Gumička nebo provázek

Takto to funguje:

1. Nejprve si vezměte zbytky toaletního nebo kuchyňského papíru do ruky. Potom tento kotouč odřízněte do požadované výšky - výška toaletního papíru je již velmi vhodná pro kutily tohoto druhu.

2. Pak tužkou nakreslete korunu koruny - můžete ji vyrobit tak, jak chcete. Buď je nakreslete rovnoměrně jako s typickou královskou korunou, nebo něčím, co je pro hlavu princezny milejší.

3. Následně opatrně odřízněte hroty nůžkami.

4. Poté následuje malování a zdobení. Akrylová barva drží a rychle schne na kartonu. Kartáčujte korunu, jak chcete. Pak. pokud je barva suchá, přidejte kamienky, korálky a další dekorativní materiály pomocí lepidla na řemesla.

5. K upevnění použijte jehlu vpíchnutím dvou otvorů do lepenky proti sobě. Přes to pak vytáhnete kus gumičky a uzlíte jejich konce.

Ready je speciálně vyrobená koruna pro krále nebo princeznu. Vaše děti budou milovat tento rychlý nápad pro kutily - další karnevalová párty skončí!

Fantasy diadém s drahokamy a perlami

Ať už se jedná o fantasy akci, kostýmní párty nebo školní karneval: Tato filigránská princezna koruna zvyšuje jakékoli přestrojení s ušlechtilým kouzlem a hodí se také k pohádkovému pohádkovému pohledu na tajemnou orientální princeznu, v závislosti na barvě a drahokamech.

Obtížnost: 3/5 (Bude to mnohem jednodušší s trochou tréninku!)
Potřebný čas: asi 45 minut na začátku, skončil za 10 minut!
Náklady na materiál: kolem 10 eur

Budete potřebovat:

 • Hliníkový drát ve zlatě, růži nebo stříbře - podle toho, jakou barvu by měla mít vaše koruna.
 • Drahokam vysoký asi 2-3 palce
 • malé kleště
 • boční fréza
 • šperky lepidlo

Takto to funguje:

1. Jako první krok odřízněte dva kusy drátu, které se budou rozprostírat od jednoho ucha k druhému pro budoucí nositele koruny. Ale raději si střihněte delší kus tak, abyste měli později nějaké mimořádné situace.

Tip: Alu drát lze skvěle ohnout rukou - zcela bez nástrojů. Dokonce i ti, kteří nejsou v bezpečí a musí několikrát napravit krok, se nemusí starat o tento flexibilní materiál, který se rozbije nebo ošklivě zauzlí.

2. Nyní dejte oba konce prvního kusu dohromady a táhněte dráty rovně - tak, aby byl kus napůl před sebou.

3. Vezměte svůj velký drahokam a vložte jej do zaoblení uzavřené strany drátu. Nyní ohýbají drát tak, aby kámen perfektně seděl bez mezer!

4. Druhý díl rovnoměrně rozdělte na polovinu a vytvořte tak smyčku. Tentokrát je však větší než drát vytvořený pro kámen.

5. Protáhněte část prvního drátu, která bude v kameni, otvorem druhého drátu tak, aby byl za drátem číslo 1 ve tvaru písmene U.

Tip: Po tomto kroku to vypadá trochu takto, jako by první drát položil paže za U, aby se držel. Pouze tělo (kamenná oblast) statečně visí vpřed.

6. Nyní uchopte U tak daleko, jak je to možné, a upevněte první drát v tomto tvaru. Pro lepší přilnavost překročte svislé tyče.

7. Vodiče vyrovnejte rovnoběžně a do stran tak, aby byly co nejrovnější. Poté připojte „ramena“ spodního drátu ke svislým tyčím „U“ jejich navinutím kolem sebe. To zajišťuje stabilitu.

Tip: Který tvar přesně dáte diadém, je podle vašeho vkusu. Pomáhá však soustředit se na mírné zakřivení V: ve spodní špičce je kámen, zatímco nohy „V“ představují paralelní dráty.

8. Otočte konce drátu na obou stranách, dokud nezůstane nic. Pozor: Špičky drátu by se měly konečně ohnout čistě směrem ven, aby při nošení směřovaly pryč od hlavy. Jinak existuje riziko zranění.

9. Pak dáte korunu na obou podhůřích nápaditě vzkvétá. Chcete-li to provést, stočte 3 až 4 cm koncových kusů na každé straně jako šnek.

Tip: První ohyby jsou stále snadno tvarovatelné rukou, uvnitř vytvořeného šnek pomáháte kleštěmi.

10. Nyní odřízněte další kousek drátu, který je asi poloviční, pokud oba předchůdci. Nebojte se, Pi krát palec je dost, protože to nemusí být velmi přesné!

11. Protáhněte tento nový kus mezerou mezi paralelními dráty poblíž držáku kamene. Potom ji podejte za kamenný držák a znovu vpřed.

Tip: Srovnejte drát na střed, obě strany vlevo a vpravo od držáku kamene by měly být stejné délky.

12. Nyní položte nový drát přes horní drát na obou stranách, pak ohněte pěkně tvarovanou smyčku a zbylý konec vytáhněte dopředu mezerou mezi již připojenými zdrojovými dráty.

Tip: Ujistěte se, že obě smyčky vypadají co nejrovnoměrněji.

13. Z konců proveďte symetrické rozmachy na obou stranách jako v kroku 9.

14. Je přidán další kus drátu. Tentokrát by to mělo být o něco kratší po měření oka nebo paměti než poslední zkrácený prvek.

15. Jeden konec nového drátu zabalte velmi těsně kolem jednoho konce koruny dvakrát až třikrát těsně před koncem vzkvétat. Pomocí kleští pevně zatlačte, až se již nebude pohybovat.

16. Pomocí nového drátu vytvořte křivku dolů. Poté odpočinek dobře s korunkou 2 až 3 krát a vytvořte vzkvétat od zbývající konec, který je směřován nahoru.

17. Opakujte kroky 14 až 16 co nejvíce shodné na opačné straně.

Tip: Stejně nápadité jako samotná koruna mohou být její formy. Pokud, jak se ohýbáte, získáte nápady na vzkvétání a křivky, které se vám budou líbit: pokračujte! Neexistuje žádný nastavený vzor.

18. Pro dokonalé uchycení položte korunu na sebe nebo na budoucí princeznu a upravte přechody tak, aby všechno přesně pasovalo.

19. Pro připevnění lze přilepit vlásenky nebo spojit jiným drátem a vytvořit kruh. Potom protáhněte krátký kus drátu skrz zadní vzkvétá, nasaďte svou práci zpět a pevně zatlačte drát v poloze, ve které se koruna nejlépe hodí. Poté znovu vyjměte a drát v této výšce utáhněte. Konce tohoto drátu se mohou proměnit v hádky.

20. Nyní chybí pouze kámen a ozdobné perly: Jednoduše naneste lepidlo na předem vytvořený držák kamene a poté pevně zatlačte na drahokam po dobu asi 10 sekund. Hotovo!

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Jednoduchá koruna z lepenky
 • Vytiskněte šablonu a použijte ji jako šablonu
 • Případně se obarvte podle pokynů
 • Vystřihněte půdorys podél linií
 • zdobí dekorativní prvky
 • Konce přilepte k sobě a navíc festack
 • Fantasy elfská koruna ve tvaru Diademu - Tiara
 • tvarový držák kamene s hliníkovým drátem
 • Přidejte další dráty pro podporu a vzkvétá
 • Jednoduše přizpůsobte tvar hlavě
 • Připevněte kámen lepidlem na šperky
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál