Hlavní VšeobecnéTaška na zavěšení - toaletní taška pro kutily + vzor

Taška na zavěšení - toaletní taška pro kutily + vzor

obsah

 • volba materiálu
  • Množství materiálu a vzoru
 • Šití toaletních tašek - takto to funguje
  • Divize
  • Pozastavení
  • Krmení a šití
  • Jemný dotek

Toaletní taška nebo tzv. Toaletní taška nemusí na dovolené chybět. Praktické tašky ve správné velikosti a s dostatečným počtem přihrádek na nákup jsou vzácné. Pokud si vyrobíte toaletní potřeby pro kutily, můžete si tašku přizpůsobit tvarem a barvou individuálně. V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak ušít toaletní tašku k zavěšení - náš vzor je vhodný také pro začátečníky.

Krok za krokem do samostatně šitého toaletního sáčku

Přestože je sváteční sezóna již tady, začíná wellness a často chybí správná možnost skladování pro všechny kosmetiky. Především jsou koupelny v hotelech často velmi malé a téměř žádná parkovací místa nejsou. Z těchto důvodů bych vám dnes chtěl ukázat, jak můžete snadno zavěsit toaletní tašku k zavěšení. Rozměry a provedení můžete upravit podle svých požadavků. Alternativně můžete samozřejmě také ušít toaletní tašku. Podle mého názoru je však velký rozdíl mezi toaletním a toaletním sáčkem: V toaletním sáčku je vždy určité pořadí dané rozdělením na různé oddíly a kapsy na zip. V toaletním sáčku je však všechno vždy zmatené. Ale to je záležitost vkusu. V dnešním tutoriálu představuji toaletní tašku k zavěšení s odpovídajícím vzorem.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 2/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 40, - EUR)

Časové výdaje 2/5
(včetně vzoru v závislosti na typu vybraných sáčků asi 2 hodiny)

volba materiálu

V případě toaletního sáčku k zavěšení byste měli v ideálním případě použít neroztažné látky, které také vyztužujete netkanou textilií. Kapsa na zip by měla být potažena látkou odpuzující vodu. Pokud chcete, můžete také vyztužit celou tašku objemovým rounem (přibližně 3 mm). Kromě toho potřebujete stahovací šňůru (asi 50 cm dlouhá) a odpovídající tkanou pásku (také asi 50 cm dlouhá).

Množství materiálu a vzoru

Množství materiálu samozřejmě závisí na příslušném vzoru. Moje toaletní taška by měla být při zavření 25 cm široká a 15 cm vysoká . Při otevření měří výška 45 cm a šířka zůstává na 25 cm.

Proto podle vzoru potřebuji následující polotovary plus povolenky na švy (asi 0, 7 cm):

 • Pozadí a záda každých 25 cm x 45 cm
 • Tkanina pro horní přihrádky a kapsu na zip po 25 cm x 20 cm (měla by být vysoká 10 cm)
 • Zip min. 25 cm dlouhý nebo nekonečný zip
 • Tkaná stuha a šňůra každá asi 50 cm dlouhá
 • (Objemová roun 25 cm x 45 cm)

Tip: Vzorek mého prádelního sáčku na zavěšení se skládá z kapsy na zip a oddílu se třemi oddíly. Můžete přidat další kapsy podle potřeby a také změnit vnější rozměry. Mějte na paměti, že šířka kapsy musí být vždy stejná jako vnější rozměr pozadí a že přidáváte příslušné povolenky na švy.

Nejprve naneste nažehlovací rouno na všechny textilie a poté ořízněte pomocí švů. Pokud chcete nebo pokud se látka velmi roztřepí, můžete také dokončit všechny výřezy látky.

Šití toaletních tašek - takto to funguje

Začnu přípravou tašek. Nejprve kapsa na zip:

Chcete-li to provést, položte podšívku (odpuzující vodu) pravou (pěknou) stranou nahoru před sebe a položte zip na okraj nahoře. Nyní položte vnější tkaninu pravou stranou dolů od okraje k okraji a pevně přitlačte všechny tři vrstvy (nebo je upevněte pomocí svorek Wonderclips).

Pokud je to možné, vyměňte patku šicího stroje za patku zipu a šijte podél zipu jednoduchým rovným stehem co nejblíže. Šít na začátku a na konci.

Otočte obrobek a složte vnější látku nahoru tak, aby ležela před vámi zprava doprava. Horní okraj se nyní uzavře druhou stranou zipu.

Obrobek otočte a stejným způsobem pokračujte s vnitřní látkou.

Ujistěte se, že všechny dvě vrstvy tkaniny a zip jsou zarovnány okraje k sobě, a všechno pevně připevněte na místo (nebo znovu použijte Wonderclips).

Nyní otočte kabelku a přikrývku na obou stranách okraje zipu, aby se později nemohlo nic proklouznout. Ujistěte se, že žádná z tkanin není pomačkaná.

Nyní k přípravě kapesní řady:

Přeložte tkaninu zprava doprava a stehujte ji pomocí švu s jednoduchým rovným stehem. Začátek a konec jsou šity jako dříve. Poté aplikujte výsledný „tunel“, přeložte jej na šev a proveďte žehlení. Potom položte tkanou stuhu na protilehlou hranu a sešijte ji na obě strany.

Moje kapesní řada má získat čtyři stejně velké oddíly, takže jsem řádek složil doprostřed nahoru, pevně nažehlil a pak znovu složil, ale tentokrát na něj uložím příspěvek na švy a znovu nažehlím. Tím vzniknou tři podoblasti, kde se později budu šít.

Divize

Aby bylo zajištěno, že je vše později na správném místě, položte podkladovou látku na pravou stranu nahoru a umístěte tašky přesně tak, jak by měly být upevněny. Držte všechno dobře kolíky, aby nic nemohlo proklouznout.

Tip: Vždycky umístím špendlíky na všechna místa, která budou později zašita.

Nejprve ušijte kapsu na zip na horní a dolní části tkaniny na pozadí, poté na řadě kapes na spodní hraně. Poté rozdělovací švy připojte podél předžehlených linií.

Tip: Šití kapesních řad po stranách také šiji v příspěvku na šev, takže vám později neklouzne.

Pozastavení

Aby bylo možné vaše kresby později zavěsit, složte zbývající tkanou stuhu doprostřed a nařezejte ji na dvě stejné části. Skládají se zleva doleva do středu a umístí se každé asi 3 cm - 4 cm od okraje k horní části pozadí a upevní se. Konce šňůry jsou uzlovány tak, aby nemohly být uvolněny žádné nitě, pak je páska kordu také přeložena uprostřed a fixována centrálně na horní hraně vaší podkladové tkaniny. Poté tyto tři smyčky pevně přišijte do švu, aby se při zavěšení nemohly uvolnit ze švu.

Krmení a šití

Nyní položte zadní materiál zprava na pozadí. Zip spodní tašky by měl být otevřen trochu dopředu, aby nebyl příliš blízko k švu a mohl by rušit šití. Pokud stále chcete posílit objemovým rounem, nyní je to na špičce.

Poté všechny vrstvy dobře spojte a jednou sešijte - ale ponechejte ve spodní části (pod kapsou na zip) nejméně 10 cm volného místa pro otočný otvor. Odřízněte rohy pod úhlem a otočte vak mezi pozadím a zadní látkou. Poté zahněte obě látky u otočného otvoru a pevně je vložte. Poté sešijte kapsu asi půl centimetru od okraje.

Poznámka: Pokud nepoužíváte objemové rouno, poklepejte několikrát po sobě, vedle sebe, asi půl centimetru od sebe s jednoduchým přímým stehem, čímž získáte větší stabilitu tkaniny. Takže vaše toaletní taška visí krajší a nedeformuje se tak snadno.

Steh s rovným stehem

Jemný dotek

Nyní odřízněte šňůru ve středu nahoru tak, aby obě strany měly stejnou délku. Navlékněte dřevěné nebo plastové korálky podle vašeho výběru, uzly zakončete a zatlačte korálky k uzlům.

Takže nyní máte nejen boční smyčky, ale také dva šňůry uprostřed a můžete se rozhodnout, jak chcete zavěsit toaletní tašku.

A hotovo!

DIY kultura bag

Stručný návod:

1. Vytvořte vzor
2. Oříznutí s povolenkami na švy
3. Připravte si tašky a zavěste
4. Přišijte kapsy
5. Připevněte zavěšení do švu
6. Nasaďte všechny vrstvy, zafixujte a přišijte - vynechejte otevření!
7. Odřízněte rohy pod úhlem a otočte je
8. Otočte otvor a zajistěte jej a prošijte jej všude kolem
9. Zesilte horní část prošitím
10. Zavěste toaletní tašku
11. Hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady