Hlavní VšeobecnéSyntetické šití kůže: Základní průvodce

Syntetické šití kůže: Základní průvodce

obsah

 • Materiál a příprava
  • Šijte na syntetickou kůži
  • volba materiálu
  • množství materiálu
 • Šití umělé kůže
  • Info semišová imitace
  • Kluci

Dnes se mohu vypořádat s vzrušujícím tématem: šití umělé kůže. Protože se jedná o velmi široký sortiment, zaměřuji se prozatím na měkkou textilní kůži, pomocí které lze také šít oblečení. Zda je natahování nebo ne natahování zatím prozatím sekundární.

Kvůli přehlednosti jsem se rozhodl prošít oděv s trsy, abych postupně ukázal materiální zvláštnosti při zpracování tohoto materiálu. Kromě toho samozřejmě existuje také průvodce šicími švy.

Materiál a příprava

Obtížnost 2/5
(s tímto průvodcem mohou i začátečníci šít tento typ umělé kůže)

Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru tkaniny a projektu / množství mezi 0, - Euro od zbývajícího využití a 30, - Euro)

Časové výdaje 1/5
(po dobu 30 až 60 minut v závislosti na cvičení)

Šijte na syntetickou kůži

V zásadě se rozlišuje mezi nábytkem a textilní umělou kůží . Společně mají, že jsou vyrobeny synteticky. Metody zpracování základních materiálů jsou nyní tak pokročilé, že je již velmi obtížné rozlišit mezi skutečnou kůží a umělou variantou u některých typů kůže. Velký krok proti utrpení zvířat.

Mycí kůže je textilní kůže, kterou lze prát v pračce. Jedná se zejména o textilní umělou kůži pro oděvy a doplňky.

Hmotnost umělé kůže je pouze částečnou informací o tloušťce a elasticitě. V zásadě čím těžší je kůže, tím silnější a méně pružná je. V případě lehkých usní to však opět neplatí všeobecně, protože existují také velmi tenké typy umělé kůže, které však nelze napnout na minimum.

Syntetická kůže s hmotností do 300 g / m2 je obvykle ideální pro oděvy. V rozsahu do 600 g / m2 lze použít k výrobě doplňků a tašek, které často vyžadují více či méně silné vyztužení. Od asi 600 g / m2 lze robustní sáčky šit bez vyztužení.

Dnes se soustředím na lehčí, měkké typy umělé kůže pro použití v textilním odvětví, a to ve formě projektu: V oblasti kolen šířím tělocvičné kraťasy s vložkami kolen.

volba materiálu

Druh materiálu do značné míry závisí na konkrétním projektu, protože tento typ tkaniny existuje ve fixních a natažených variantách. V ideálním případě bude typ umělé kůže odpovídat pružnosti tkaniny, která se jinak používá pro projekt, nebo typu tkaniny doporučené v průvodci vzorem. Chtěl bych pro svého syna ušit letní kalhoty s imitací kůže .

Konkrétněji bych chtěl posílit kolena, protože u dětí se vždy velmi rychle zlomí. Protože se jedná o dresový projekt, první volbou by byla velmi elastická syntetická kůže. Ale chci něco více ochrany pro těžce využívané oblasti, a tak jsem se rozhodl pro tuto nudou modrou semišovou imitaci Cuddle Suede, mírně natahovanou imitaci semišové syntetické kůže .

množství materiálu

Množství materiálu a vzor

Vybral jsem si vzorec, který dobře zapadá do velikosti a zobrazuje klínovité příčky ve výšce kolena. Tyto klíny by pak měly pocházet ze semišové imitace. Pro dres kalhoty potřebuji asi 0, 8 m bavlněný dres pro velikost 110. Pro klíny potřebuji asi 0, 25 m imitace kůže, protože chomáče ztratí část své délky.

Šití umělé kůže

Info semišová imitace

Pro mou speciální textilní kůži je důležité stříhat do niti, protože má směr tahu jako semišovou imitaci (stejně jako sametovou a jinou vyšší vlasovou tkaninu).

Na předchozím obrázku můžete vidět na levém obrázku, na levé straně jednou dolů, na pravé straně nahoru. Obvykle je to také ten správný závit. Zadní strana je srovnatelná s tkaninou (viz obrázek vpravo nahoře).

Kluci

Chci používat kleště ve výšce kolen, aby byla kolena mého syna při hře lépe chráněna. Z tohoto důvodu není nutné je šít po celé výšce klínu. Pokud to přesto chcete udělat z vizuálních důvodů, je to také možné. Ale plánujte dostatečnou výšku tkaniny.

Tucks jsou v podstatě jen prošívané látkové záhyby, které jsou sešité (podle potřeby) v pravidelných nebo nepravidelných intervalech vedle sebe . Začnu s tím asi 6 cm od spodního okraje látky, protože nechci poskytovat celou výšku zastrčením. Budu šít své trsy ve vzdálenosti 1, 5 cm a rozhodl jsem se pro 7 záhybů .

Pro první Biese kreslím tak přímku na pravé straně látky. V imitaci semiše stačí ohnout hromadu tvrdým předmětem (jako je hrana pravítka nebo podobné).

S hladkou syntetickou kůží můžete použít různá pera rozpustná ve vodě (PRYM 611807 Trick-Marker aqua blue ve vodě rozpustná) a příležitostně také křída nebo pastelka s kolíkem (PRYM 610955 Kreiderad Stift).

Přesně na této linii nyní složím umělou kůži zleva doleva (tj. „Krásnou“ stranou textilie) směrem ven.

TIP: Při nákupu mějte na paměti pokyny pro péči o koženku! V mém případě je možné napodobit kůži pod nízkým teplem pod bavlněnou látku, aby se okraj pěkně vyrovnal. (Obr. 3) To není možné u všech typů kůže.

Teď tuto stepuji pevně ohnutou hranu a přišiji ji každý začátek a konec opakovaným šitím sem a tam. Vzdálenost od okraje by měla být asi 3 mm a nutně by měla být stejná pro každou pánev, aby byly krásně rovnoměrné! Nejlepší je poznamenat si bod na přítlačné patce nebo na jehelní desce, kde se můžete orientovat okrajem látky.

Poté měřím přesně 1, 5 cm od okraje a znovu označím čáru pro další díru .

TIP: Zejména pokud není možné napodobit kůži na žehlení nebo pokud má sklon klouzat, může Wonderclips poskytnout nápravu! Nepoužívejte kolíky! Ty mohou v závislosti na materiálu trvale zanechávat díry v umělé kůži!

Takže teď šiji všech sedm zastrčení pro obě vložky nohou .

Pak jsem na něj položil bavlněnou látku shora (všimněte si směru štětce!) A ujistěte se, že všechny trsy směřují dolů ...

... a znovu vyžehlit své trsy do tvaru.

Teď jsem na klíny položil své klínové části a prořízl obvyklým švem. Abych při skládání kalhotových částí neproklouzl a neohnul mě, nyní sestupuji směrem výšivek v mezích švů v niti.

Nyní jsem sešil jednotlivé kusy a kalhoty jsem připravil jako obvykle.

A kalhoty z imitace kůže jsou již hotové!

Pokud nemůžete nebo nechcete upravit střih, ale máte rádi kliky tak dobře, není to žádný problém. Existuje dost hotových vzorů, které již obsahují zastrčení. Při vytváření vlastního je důležité pouze spočítat další délku tkaniny pro pokládku zastrčených kusů a poté je snížit. Platí to nejen při šití umělé kůže, ale také lze vyrobit bundy z mnoha druhů tkanin.

Metody zpracování, které jsem popsal, se samozřejmě použijí, i když nemáte šití. Jako příklad se mi však zdálo velmi užitečné, protože lze popsat mnoho aspektů zpracování v projektu.

Zkroucený pirát

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma