Hlavní VšeobecnéKuschelkissen šít na zip - návod a tipy

Kuschelkissen šít na zip - návod a tipy

obsah

 • příprava
 • vzory
 • Šijte plyšové polštáře

Ať už na gauč, jako dekorativní polštář na židle nebo na mazlení v posteli: plyšový polštář může být vždy potřebný, a nejen vizuálně hodně! V následujícím průvodci vám ukážu, jak ušívat pěkný mrak ospalýma očima. Ručně vyšíváme oči jehlou a nití rukou, zip je na spodní straně polštáře a je proto téměř neviditelný.

Jaký materiál používáte, je zcela na vás a vašich preferencích. Aby byl polštář ještě vtipnější, je myslitelná tkanina dresu. Zde je však třeba mít na paměti, že potřebujete uniformní výplň, protože pružný dres lehce vyklenul. Také bavlněné tkaniny nebo lněné tkaniny jsou ideální pro šití polštáře. Textilní obchod má také své vlastní dekorační látky pro polštáře vyrobené z bavlny a polyesteru.

S pomocí našeho vzoru získá polštář tvar malého, spícího mraku: Ideální pro dětské postýlky nebo kočárky našich nejmenších.

příprava

Potřebujete toto:

 • Bavlněná látka, dres nebo prádlo (staré polštáře nebo přikrývky)
 • pravítko
 • nůžky
 • odpovídající zip
 • černá příze
 • jehla
 • Výplň polštářů nebo plnící materiál
 • náš vzor (již zahrnutý příspěvek na švy)

Obtížnost 1/5
Vhodné pro začátečníky

Náklady na materiál 1/5
v závislosti na látce asi 5 - 10 EUR

Časové výdaje 2/5
asi 1, 5 hodiny

vzory

Krok 1: Nejprve vytiskněte náš vzor na papír A4 a přilepte strany spolu s lepicí páskou. Ujistěte se, že skutečná velikost tisku je vždy nastavena na 100%. Tmavý polštář by jinak mohl být příliš malý nebo určité části zdeformované.

Krok 2: Poté vystřihněte oblak na určených linkách.

POZOR: Přídavek na švy je již zahrnut v našem vzoru!

Krok 3: Nyní položte vzor na látku a nakreslete obrysy mraku a vystřihněte jej nůžkami nebo rotačním nožem. Pokud - jako já - používáte starý polštář, můžete současně vystřihnout obě vrstvy textilie.

Tip: Pokud jste tkaninu položili dvakrát nebo ji vystřihli z existujícího potahu polštáře, je nejvhodnější fixovat vrstvy tkaniny několika bezpečnostními kolíky tak, aby materiál neklouzl.

Šijte plyšové polštáře

Krok 1: Nejprve si vezmeme přední část polštáře a nakreslí spící oči (viz vzor) tužkou co nejjemnější na tkanině. Ujistěte se, že na tkanině skutečně necháte pouze jednu tenkou linii: to nebude vidět po vyšívání očí.

Krok 2: Nyní vyšíváme oči do látky. Za tímto účelem vezmeme černou (nebo hnědou) přízi, rozdělíme ji na dvě části (3 vlákna) a nejprve propíchneme tkaninu jehlou zespodu skrz tkaninu.

Tip: U tkanin se snadno dělitelnými nitěmi, jako je povlečení, lze použít vyšívací jehlu bez krajky. U pletenin nebo tkané bavlny doporučuji používat jehlu pro šití, aby jehla mohla snadno proniknout tkaninou.

Ve vzdálenosti přibližně 2 mm propíchněte látku znovu a 2 mm dále zdola nahoru. Nyní můžeme začít s takzvaným backstitchem, který vyšívá spící oči: Jehla se vrací zpět o 2 mm a poté odřízne tkaninu dále dopředu. Zanechává mezeru, která bude vyplněna dalším stehem atd.

Krok 3: Pomocí vyšívacího stehu vyšívejte obě oči, včetně čtyř řas, a přízi pevně uzlete na zadní straně.

Krok 4: Chcete-li připevnit zip na plyšová poduška, umístěte jej mezi přední a zadní část. Potom ji otočte zprava doprava na látku pro přední část cloudu tak, aby se okraje setkaly, a opatrně složte obě vrstvy dohromady.

Krok 5: Nyní ušijte přilepenou šňůru přímým stehem šicího stroje. Ujistěte se, že jehla nezasáhla body zipu, jinak se velmi snadno odlomí.

Tip: Většina šicích strojů se dodává s různými nohami. Díky patce zipu je uzávěr snadnější a šev je blíže ke zoubkům. Díky tomu je zip co neviditelný.

Krok 6: Uděláme to samé pro zadní část cloudu. Zip by nyní měl být pěkně zapuštěn do dvou vrstev tkaniny.

Krok 7: Dále dáme obě strany textilie k sobě doprava a spojíme okraje jehlami nebo sponkami Wonderclips. Zip musí být otevřen alespoň do poloviny, takže v dalším kroku můžeme oblačnost otočit.

Krok 8: Krok kolem celého cloudu. Polštář lze nyní otočit.

Krok 9: Nakonec je náš plyšový polštář naplněn. Můžete použít buď výplň z vnitřního polštáře nebo jiný výplňový materiál.

Pro polštáře dresu doporučujeme mírně homogennější výplň, jako jsou malé kuličky z polystyrenu nebo vycpávky pro fazolové sáčky. S klasickým polyesterovým výplňovým dresem se textilie snadno vyboulí svou pružností a povrch je zvlněný a deformovaný. Pro plyšový polštář vyrobený z lněného a bavlněného úpletu se však hodí komerční polštářové výplně z polyesteru.

To je vše - náš plyšový polštář je připraven!

Přeji vám hodně zábavy při šití!

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál