Hlavní Háčkování dětské oblečeníKusudama Origami: Pokyny pro květinovou kouli

Kusudama Origami: Pokyny pro květinovou kouli

Jednou z forem origami je umění spojování mnoha stejně složených objektů, květin nebo dokonce geometrických konstrukcí do jednoho velkého uměleckého díla - nazývá se Kusudama. Každý, kdo již ovládá origami, japonské skládací umění, může tuto variantu ještě více prokázat. Se spoustou trpělivosti je možné dát dohromady krásné papírové koule. Na první pohled vypadají komplikovaně, ale s naším průvodcem skládáním dokonce začátečníci vytvářejí takové papírové umělecké dílo.

Kusudama Origami je rozšíření klasického origami, které lze také nazvat modulární origami nebo tangramami. Komplex Kusudamas, jako je tato květinová koule Origami, vyžaduje čas, měli byste to vědět na začátku. Se 60 složenými prvky, které tvoří papírovou kouli, byste měli naplánovat spoustu času. Další možností by bylo spolupracovat s vaší milovanou osobou - to je ještě rychlejší a štěstí má kouzlo smysl pro celou rodinu. Japonská tradice Kusudamy oceňuje tyto papírové koule jako kouzla štěstí a party laskavosti.

Také odvezte zlé duchy doma, kde sami vyrobíte tak krásnou květinovou kouli z papíru. Náš skládací průvodce Kusudama vám pomůže.

Pokyny pro květinovou kouli Kusudama

Potřebujete toto:

  • 60 listů čtvercového papíru (nejlépe ve dvou různých barevných variantách, které se vzájemně harmonizují)
  • řemeslo lepidlo
  • několik malých kolíčků na prádlo
  • pár pinzet
  • skládací kost

Jak postupovat:

Krok 1: Vezměte si list skládacího papíru do ruky. Sklopte jej šikmo. Navržená strana (s požadovaným vzorem) by měla být venku.

Krok 2: Přeložte dva vnější hroty trojúhelníku vytvořené v kroku 1 na horní hrot. Tím se opět vytvoří čtverec.

Krok 3: Přeložte spodní hrany doprostřed tak, aby se setkaly a vytvořil se malý drak.

Krok 4: Otevřete boční panely složené v předchozích krocích a překlopte je. Stiskněte obě strany naplocho tak, aby se tyto dva diamanty tvořily vlevo a vpravo.

Krok 5: Zahněte vnější hroty dolů.

Krok 6: Sklopte boční panely zpět - jako byste otáčeli stránku v knize.

Krok 7: Rolujte papír k sobě a vytvořte první hotový květinový prvek. Takto vypadá celá věc po tomto kroku:

Krok 8: Krok 7 opět uvolněte a na vnitřní povrch naneste nějaké lepidlo. Poté pomocí těchto pinzet stlačte tyto vnitřní povrchy. Potom vezměte malý kolíček na prádlo a fixujte vnitřní povrchy, dokud lepidlo úplně nevyschne.

Lepené povrchy lze upevnit svorkou.

Krok 9: Vytvořte další čtyři květinové prvky podle popsaného schématu (kroky 1 až 8). K květu patří zejména pět květinových prvků. A pro svůj hotový květinový míč potřebujete celkem dvanáct celých květů.

Krok 10: Přilepte těchto pět prvků na jejich nespojenou stranu. Upevněte květinu pomocí malých spon, dokud lepidlo nezaschne.

Krok 11: Opakujte výše uvedené kroky, dokud nedokončíte dvanáct dokončených květin. Postup vždy zůstává stejný.

12. krok: Nyní musí být Kusudama spojen. První dvě květiny se dotýkají na dvou místech. Na tato místa naneste lepidlo. Lepené oblasti upevněte postupně malými kolíčky na prádlo. Protože je třetí květ připevněn na čtyřech místech, musíte na všechny tyto oblasti aplikovat lepidlo. Se čtvrtým květem uděláte totéž na druhé straně jako s třetím květem. A tak pokračujte, dokud nebudete mít k dispozici pouze dvanáctý květ. To je stanoveno na deseti místech. Musíte tedy na všechny tyto oblasti aplikovat lepidlo a poté květ opravit. Vaše květinová koule Kusudama je připravena!

Poznámka: Poslední květ je třeba trochu natáhnout, aby se perfektně hodil do celkového tvaru. Dvanáctý květ vytáhněte trochu od sebe, až zapadne dobře. Potom vezměte malé kolíčky na prádlo znovu a vždy s nimi upevněte opačné strany.

Hotovo je bezútěšná Origami Kusudama, která je nádherná jako dekorace na jaře nebo v létě. Tinker a fold, co ty věci drží. S celou rodinou vytvoříte řemeslné odpoledne a zároveň nádherný květinový origami míč.

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma