Hlavní Háčkování dětské oblečeníVýroba luceren s dětmi - 3 nápady s pokyny

Výroba luceren s dětmi - 3 nápady s pokyny

obsah

 • Vydělávejte lucerny
  • Lucerna z PET láhve
  • Papírové lucerny z papírových desek
  • Kulatá lucerna vyrobená z papírové hmoty

Ať už jde o lucernu nebo jako dekorace do školky - existuje mnoho nápadů a způsobů, jak můžete lucerny vyrobit a používat. V této příručce vám představíme 3 kreativní nápady, které můžete vytvořit společně se svými dětmi. Od staré PET láhve, po lucerny vyrobené z papírových talířů, po lucernu vyrobenou z papírového mâché - materiály pro tyto lucerny už určitě budete mít doma.

Vydělávejte lucerny

Lucerna z PET láhve

Ať už jde o rodinnou oslavu, přehlídku sv. Martina nebo o pěknou dekoraci stolu, malé lucerny se rychle vyrábějí. Například z PET láhve. V tomto tutoriálu vám ukážeme další řemeslný nápad na téma výroby luceren. S tímto průvodcem vykouzlíte své malé děti nebo vlastní atmosférickou výzdobu, barevné lucerny z plastových lahví.

Potřebujete:

 • PET láhev
 • tapety pasta
 • štětec
 • 1 pár jednorázových rukavic
 • Plastový kelímek nebo plastová nádoba na pastu
 • různé barevné transparentní papír
 • Drát pro zavěšení
 • Nůžky, nůž na nože
 • Nýtovací kleště nebo děrovač pro vyseknutí otvorů pro zavěšení
 • Svíčka LED, LED světlo, LED tealight nebo LED řetězec světel
 • Lucerna s LED světlem

Krok 1: Nalijte část práškové pasty na tapety do plastové nádoby a promíchejte trochou vody na homogenní hmotu.

Tip: Jako alternativu můžete také použít tekuté lepidlo nebo lepicí tyčinku. Kleister, na druhé straně, může být smíchán s bez hrudek, bez znečišťujících látek, a tedy také vhodný pro alergiky.

Krok 2: Vezměte průhledný papír ve svých oblíbených barvách. Roztrhněte průhledný papír na malé kousky. Kousky papíru se mohou také lišit velikostí. Pokud však chcete kousky papíru roztrhnout o něco menší, lze je ještě lépe použít na zaoblení PET láhve.

Tip: Průhledný papír lze samozřejmě také rozřezat na kousky nůžkami.

Krok 3: Vyřízněte horní část plastové láhve řezacím nožem ze spodní části plastové láhve. Buďte opatrní a neubližujte se. Řezaný povrch by měl být rovný, takže horní část svítilny bude vypadat rovnoměrně. Nůžkami můžete upravit řezné hrany řezacího nože.

Tip: Průvodce můžete také označit perem před stříháním.

Krok 4: Nyní potřete spodní část PET láhve pastou na tapety a střídavě vložte do zvolených barev transparentní papír na plastovou láhev. Pokud průhledný papír natřete také lepidlem, bude ještě lépe držet plastovou láhev a lepit. Nezapomeňte také položit na podlahu průhlednost.

Krok 5: Po zaschnutí, nyní se dvěma protilehlými otvory a trochou drátu, je tato lucerna připojena k lucerně, LED světlo lucerny nyní visí uprostřed lucerny. Případně do svítilny vložte LED svítilnu nebo malý LED světelný zdroj napájený z baterie.

Tip: Horní část PET láhve lze použít také pro lucernu. Tato lucerna tedy nemá dno a je tedy netradiční lucernou. Pomocí řezacího nože rozřízněte šroubovací uzávěr láhve do tvaru X. Tímto otvorem nyní prochází malá LED lampa lucerny. Chcete-li připojit lucernu k lucerně, ovinte kolem hrdla láhve nějaký drát.

A Schwupp, hotová je malá, barevná lucerna! Bavte se po drotárství a pokud nemáte dostatek drotárství s lucernami, pak v tomto příspěvku na vás čeká další návody na vytváření luceren.

Papírové lucerny z papírových desek

Potřebujete:

 • 2 - 3 papírové desky
 • Průhledný papír nebo hedvábný papír
 • Lepidlo (lepidlo na řemeslo, lepidlo na dřevo nebo horké lepidlo)
 • příze
 • Elektrická svítilna (LED)
 • Barva a štětec
 • fixem
 • tužka
 • punč
 • nůžky

pokyny:

Možnosti tvorby papírových desek jsou téměř neomezené. Zde vám ukážeme, jak můžete vyrobit lucernu ze dvou papírových desek. Můžete vytvořit oba papírové desky stejné nebo odlišné. V naší příručce popisujeme většinu času, co děláte s deskou, takže buď všechno dvakrát nebo postupně se dvěma návrhy.

Krok 1 - Připravte destičku

Vyřízněte část misky nahoře. Zde je světlo představeno později. Kus 4 x 2 cm by měl stačit. Pokud se světlo nevejde, otvor lze ještě později zvětšit.

Pokud se vám nelíbí bílá deska, můžete ji natřít barvou, bude to nakonec fungovat, ale neriskujete znečištění hotové lucerny.

Výhodou papírové desky je to, že spodní strana není potažena a tak nabývá velmi dobré barvy.

Krok 2 - Výběr scény

Přemýšlejte o tom, jaký motiv byste pro lucernu chtěli. Pokud dokonce dokážete vytvořit náčrtek, později budete vědět, které (různé) materiály potřebujete a kolik musíte odříznout od papírové desky, nebo to musíte nechat.

Můžete také nakreslit motiv v počítači nebo vytisknout šablonu a později ji umístit pod pauzovací papír jako šablonu.

Pokud jde o výběr motivů, neexistují téměř žádné limity, kromě klasických motivů „slunce, měsíc a hvězdy“ si můžete vzít i vtipné tváře, malé příběhy nebo dokonce znaky a symboly. Pro tuto lucernu jsme vybrali superhrdiny.

Tip: Pokud kreslíte přímo na talíř, měli byste to vždy dělat zevnitř - v jídelně - tak, aby se čáry skici později nezobrazily. Při psaní a číslech nezapomeňte, že ji musíte nakreslit zrcadlově obráceně.

Krok 3 - Vystřihněte papírovou desku

Použijte již předem vyznačenou hranu papírové desky a ořízněte kruh kolem. Ujistěte se, že zbývá ještě dost hrany, protože to později poskytne svítilně stabilitu.

Tip: Můžete také vystřihnout motivy z vyříznutého kruhu a později je například přilepit na hranu nebo na povrch lucerny jako malé hvězdy a ozdobit je ještě více.

Krok 4 - Lepení

Pokud jste desku dosud připravili, nyní na ní přichází design lucerny. Proveďte toto opatření a odstřihněte z požadované barvy kousek průhledného nebo hedvábného papíru. Ujistěte se však, že je přibližně o 1 cm větší než otvor v papírové desce. Tato hrana se používá jako adhezivní povrch.

Protože vidíme skutečnou spodní část papírové desky, tak lucernu na konci, lepíme zevnitř.

Pokud chcete pracovat v motivu s různými barvami, můžete pracovat s průhlednou páskou. Sotva to uvidíme později. Různé barvy na sobě mohou vytvářet velmi zajímavé efekty, ale čím více vrstev se drží, tím méně světla skončí.

Věděli jste, že neprůhlednost se také nazývá neprůhlednost, což je opak průhlednosti.

Krok 5 - Dekorace

Pokud chcete malovat nebo lepit hedvábný nebo průhledný papír, je nyní použita třetí papírová deska. Použijte tuto papírovou desku jako základnu, protože to podpírá desku, která má být zpracována zespodu, a budete moci lépe zpracovávat průhledný papír.

Silnou černou tužkou nyní můžete nakreslit obrysy a vizuálně oddělit přechody mezi dvěma povrchy.

Krok 6 - Shromáždění

Když jsou hotové obě desky, jsou nyní slepeny lepidlem. Ujistěte se, že otvory pro světlo jsou přesně na sobě a zakřivené strany papírové desky směřují ven.

Okraj desky musí být zcela přilepen k druhé desce. S několika kolíčky na prádlo můžete tyto dvě desky stlačit, dokud lepidlo nezaschne a neztuhne. Pokud lepidlo nedrží, existuje možnost sešívačky (opice pavouků) pro sešívání obou desek k sobě. Tady byste možná měli později, ale s nějakou páskou přes lícní část lícní kosti, aby se nikdo nezachytil.

Při úderu nebo úderu se v levém horním a pravém rohu otvoru vyrazí díra. Tady je uzel se závitem, kterým běžela malá klika, na které je lampa zavěšena.

Tip: Pokud chcete do domácí svítilny vložit větší světlo nebo si jen přejete, aby byl horní otvor příliš velký, můžete mezi desky nalepit také odpovídající široký kartonový pás. Obě papírové desky jsou tedy dále od sebe a nabízejí více prostoru uvnitř.

Kulatá lucerna vyrobená z papírové hmoty

Potřebujete:

 • tapety pasta
 • papírové ručníky
 • závit
 • jehla
 • štětec
 • balónek
 • černá edigig nebo akrylová barva a štětec
 • Řemeslný drát a nůžky

pokyny:

Krok 1: Na začátku je balón vyhozen. To by měla být velikost lucerny, kterou chcete vyrobit. Vytvořte uzel v bublině.

Krok 2: Poté smíchejte pastu na tapety s vodou.

Krok 3: Roztrhněte bílý kuchyňský papír na malé kousky a kousky. Ty mají maximální velikost 6 cm x 6 cm. Neměli byste být větší. Připravte si celou hromadu.

Krok 4: Poté bublinu obarvíte pastou. Položte na místo kousek papíru a natřete ho pastou. Tímto způsobem zakryjte celý balón. Stránka s uzlem zůstává otevřená. Pokud jste použili vrstvu kuchyňského papíru, přijde druhý. Můžete také použít třetí vrstvu kuchyňského papíru a vložit, pak lampa stane velmi stabilní. Nevýhodou však je, že již není tak průhledná.

Poznámka: Místo kuchyňského papíru můžete také použít průsvitný papír. Je k dispozici v mnoha barevných barvách. Je však mnohem dražší.

Krok 5: Nyní připevněte balón na bezpečné místo se zavěšením nitě. Pasta musí nyní uschnout přes noc.

Krok 6: Jakmile papírová hmota zaschne, propíchněte balón jehlou.

Balón se okamžitě smrští a obal papírové hmoty zůstává. Vyjměte balón.

Krok 7: Lucerna je nyní vyzdobena černou barvou. Rozhodli jsme se provést edding a aplikovali jemné linie a vzory. Můžete malovat libovolný motiv podle vašeho výběru.

Krok 8: Pomocí jehly vpíchněte dva protilehlé otvory do okraje lucerny. Toto vlákno delší kus řemeslného drátu a točit konce. Nyní má lucerna rukojeť. Lucernu lze nyní nosit ručně nebo na rukojeť připevnit háček.

DŮLEŽITÉ: Protože se jedná o papírové lucerny, do lucerny by měl být umístěn pouze elektrický tealight nebo malá šňůra světel.

Fold Christmas Star - 5 nápadů pro tvorbu
Dýňová semínka suchá - je to tak snadné