Hlavní VšeobecnéKapsa na šicí švy - Pokyny pro kapsu s klapkou

Kapsa na šicí švy - Pokyny pro kapsu s klapkou

obsah

 • Materiál a příprava
 • Pokyny k šití - našijte na svarovou kapsu
 • Rychlý průvodce - kapesní kapsa

Svařovací kapsa je v zásadě jednostranná potrubní kapsa, jejíž potrubí má být širší než 2 cm. Nazývá se také vloženou kapsou. Jak šít jednostranný vak na potrubí, jsem již popsal ve svém tutoriálu na jednostranný vak na potrubí ve 2 variantách.

Dnes bych se rád zaměřil na svarovou kapsu, známou také jako kapesní kapsa, ve speciální variantě, která se občas používá v časopise „Ottobre“, pro který jsem nyní našel, ale žádné podrobné pokyny, které jsou vhodné i pro začátečníky. Zde je již ve vnější tkanině předního dílu ve vzoru uvedeno obdélníkové vybrání a ve vhodné velikosti je tyč připevněna.

Klasicky je kapesní taška šitá z horní a podšívkové textilie. Jedná se však o zvláštní variantu, ve které se zpracovává pouze jedna vrstva vnější textilie, a proto není nutný materiál podšívky.

Úroveň obtížnosti 2.5 / 5
(s touto příručkou a trochou trpělivosti, ale také vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 1/5
(žádné další náklady - obvykle vyplývají ze vzorce)

Požadovaný čas 2.5 / 5
(variabilní v závislosti na cvičení a typu látky)

Materiál a příprava

volba materiálu

Jak je tomu často, výběr materiálu zde již vyplývá ze vzoru a použité látky. Když šiju pro děti - tak často po výřezech z časopisu Ottobre - líbí se mi to obzvláště dobře, když pruhy kapsy kapsy vynikají barevně. Pro začátečníky je to vhodný materiál ze stejného typu tkaniny. V zásadě však lze zpracovat téměř každou látku. Pravidlo je: není příliš silné, jinak se tyčka opotřebovává nevzhledně.

Také tímto typem sáčku zpevňuji intervenční místo a pás potrubí pomocí žehlícího rouna.

Množství materiálu a vzoru

Obvykle je množství materiálu již patrné ze vzoru. Pokud však chcete začlenit svarovou kapsu do jiného kusu oděvu, měli byste se držet odpovídajících rozměrů. Pokud jsou ve vzoru plánovány další kapsy, je to dobrý údaj o délce zasunutí a velikosti kapsy. V tomto průvodci jsem našil dvě svarové kapsy na dětskou bundu, takže jsou také trochu menší. Přemýšlejte o vhodných povolenkách na švy a pracujte co nejpřesněji, abyste dosáhli pěkného výsledku.

Tip: Žehlící rouno by mělo vyztužovat silně využívané oblasti, aby se tkanina neopotřebovala. V tomto případě jsem použil bílé žehlící rouno. Nemělo by se jednat o objemový fleece, protože jinak by se kapesní zásilka jinak nevejde.

Po oříznutí, včetně všech povolenek na švy a označení všech důležitých značek, jsem si rozdělil své dvě dýmky nebo proužky na polovinu (pro každou tašku je potřeba jedna taška, chtěl bych použít dvě v dětské bundě) a krátce žehlit, aby se hezky složil. Poté jsem tyčky otevřel a vložil vložku (žehlící rouno) do přídě do švů, složil je zpět a žehlil rouno podle pokynů výrobce.

Také je zesílena vnější tkanina přední části zákroku saka. Přídavek na šev je vynechán. Pokud, jako obvykle, nepřenesete střih na tkaninu úplně (to znamená, že šev není omezen pomocnou čarou), můžete jednoduše označit klíčové vrcholy vašeho střihu kolíky, abyste položili rouno. Potom nažehlete stélku.

Pokyny k šití - našijte na svarovou kapsu

Pro větší stabilitu, nyní přikrývka na přídi (tj. Ne na otevřené straně), každá s krátkými okraji. Můžete snadno použít jednoduchý rovný steh. Tato textilie by neměla zůstat pružná. Nyní nalepte pásek na pravou stranu látky. Otevřená hrana by měla být ve směru, ze kterého chcete dát ruku později. Nejprve označte střed materiálu na vnější tkanině a na tříslech, složte je a položte třísla na vnější tkaninu přímo sem a v každém případě dále ven napravo a vlevo se třemi kolíky.

Nyní otočte vnější tkaninu doleva a vložte roh do rohových bodů tak, aby tyto body byly vidět z pravé strany tkaniny. Znovu zahněte doprava a umístěte dva vnější kolíky tak, aby vyčnívaly z látky skrz váš kontrolní bod (rohy na zadní straně).

Nyní šijte přesně z jednoho vrcholu na druhý s příslušným povolením na šev. Zamkněte začátek a konec švů. Znovu zahněte doleva. V rozích ořízněte vnější tkaninu přesně na konec švu. Dávejte pozor, abyste nepřiřízli třísla.

Překlopte lištu nahoru. Skládejte švy napravo a vlevo dovnitř mezi vnější látkou a tříslem.

Tip: Pro přesné rohy bych rád nasadil Geodreieck a složil látku podle úhlu 90 °. Můžete to udělat přímo na žehlicí desce a žehlit požadovanou hranu.

Přilepte boční části k proužku na obou stranách, aby nic nemohlo sklouznout. Alternativně můžete také přidat Wondertape mezi povolenky na švy.

Teď to trochu zakolísá, ale s praxí a trpělivostí to rychle zvládnete: Kolíky opatrně odstraním na jedné straně, složím vnější tkaninu směrem k proužku a všechny tři vrstvy zašiji přesně do přídi. Totéž platí samozřejmě i na druhou stranu. Zkontroluji, zda jsou všechny úhly přesné. Pak zkrátím a zašiju povolenky na švy. Shrnu všechny tři vrstvy textilie dohromady.

Nyní chybí pouze taška na kapsy. Za tímto účelem označím také rohové body pro zasunutí kapsy na tkaninu sáčku a přesně je připojím kolíky. Kromě toho také označuji rohové body vnějších švů, takže celkem čtyři body, které nyní mohu umístit na přední stranu vnější látky.

Protože by to mělo být na přední straně viditelné, nejprve jsem si ho připnul a připevnil jsem jej ručně nití v kontrastní barvě. Pak se otočím doprava a ušiju tašku ozdobným stehem běžného šicího stroje nebo krycím stehem na krycím zámku. Přitom se ujistím, že příspěvek na švy na levé straně textilie zcela zmizí pod švem. Nakonec jsem sešil přední a zadní stranu bočních švů dohromady.

A již je svarová kapsa připravena!

O pár švů později je celá bunda hotová a protože to bylo tak pěkné, vyrobil jsem dva různé modely.

A nyní: užijte si šití a navrhování!

Pokyny pro jednostranný nebo oboustranný vak máme pro vás:

 • Jednostranná kapesní kapsa
 • Dvouplášťová kapsa

Rychlý průvodce - kapesní kapsa

 • Určete délku vložky a velikost kapsy (a tvar) nebo ji vyjměte z SM
 • Přeložte pásy podélně, železo, vyztužte příďovou vložkou v přídi
 • Okraj nosu s úzkým lemem
 • Vložte otevřenou hranu doprostřed kapsy a zajistěte také boky
 • Označte rohy a přišijte a zajistěte všechny tři vrstvy textilie dohromady
 • Vyřízněte vnější tkaninu v rozích přesně na konec švu
 • Složte přídavky na švy, pěkně umístěte úhly, železo
 • v případě potřeby: voštinové pásky, jinak fixujte kolíky
 • Přeložte vnější tkaninu směrem k proužku a zašijte ji zmačkanou.
 • Zkraťte a upravte povolenky švu
 • Položte sáček na sáček, připněte jej a sešijte ručně
 • Tašku na kapsy zašijte ozdobným nebo křížovým stehem, aby se šev uvnitř našil
 • A hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál