Hlavní VšeobecnéCrochet Long Beanie - bezplatný průvodce pro začátečníky

Crochet Long Beanie - bezplatný průvodce pro začátečníky

obsah

 • Materiál a příprava
 • Háčkovaný vzor - dlouhá čepice
  • manžety
  • plavte
  • špička

Domácí, teplé zimní oblečení nemusí být vždy pletené. Stejně tak může být vyrobeno háčkované háčky velmi mnoho doplňků pro zasněžené a mrazivé měsíce. Pro začátečníky ve světě vyšívání je háčkování také snazší, protože pracujete pouze s jehlou a stehem. Přečtěte si zde, jak se háčkovat plyšově dlouhou čepičku s velmi malými předchozími znalostmi.

Na rozdíl od často matoucího pletení s jehlou nebo kruhovou jehlou se kruhové tvary háčkují velmi snadno. Pokud ztratíte mřížku jako začátečník, není to nic moc, jak rychle zjistila při háčkování. V tomto tutoriálu vám představíme dlouhou čepičku, která je stejně jako většina pletených chlapců háčkovaná od manžety po krajku. Na cestě dostane stylový pruhovaný vzor. Na hlavu pak horní část dlouhé čepice nenápadně padá na krk, nebo si můžete sbírat své dlouhé vlasy pod.

Materiál a příprava

Potřebujete:

 • 100 - 150 g vlny (nic poškrábaného)
 • Háčkovací háček ve stejné velikosti jako vlna
 • vlna jehly

Při háčkování dlouhé čepice je v zásadě povolena jakákoli vlna, která má ráda. Při výběru dbejte na to, abyste se příliš nepoškrábali. To je obvykle případ vlny s vysokým procentem panenské vlny. Například merino vlna nebo len je zvláště měkká. Také byste si měli předem promyslet, zda by to měla být lehčí přechodná čepice nebo silná zimní čepice. Začátečníkům bude dobře doporučeno, aby v obchodě s vlnou hledali radu ohledně toho, který materiál je pro jejich účely nejlepší. Při háčkování velikosti jehly postupujte podle pokynů na vlně. V případě pochybností poskytne větší jehla volnější strukturu.

Předchozí znalosti:

 • stehy
 • řetízkový steh
 • hůlky
 • odlehčovací hůlky

U některých začátečníků vás mohou reliéfní tyčinky odradit od útoku na tuto dlouhou čepičku. Postupujte podle pokynů, ale snadno se háčkují. Kromě toho je tato dlouhá čepice perfektním cvičebním předmětem, protože velmi často musí být háčky reliéfní háčky. Jakmile jste postupovali podle těchto pokynů, rozhodně vás nebude háčkovací projekt s (reliéfními) holemi odradit.

Vzorek oka

Za účelem stanovení dokonalého počtu stehů pro vaši vlnu a hlavu neexistuje žádný malý vzorek stehů. Háčkování řetěz 20 stehů. Háčkujte zadní řadu s celou tyčí na tomto řetězu. Měřte déle vzorku stehů poměrně velkoryse. Vlna je obvykle docela elastická a dlouhá čepice by se vám neměla vklouznout do tváře později. Pomocí obvodu hlavy vypočítejte, kolik stehů potřebujete v kole. Vždy zaokrouhlujte na sudé číslo.

V našem příkladu je dlouhá čepice háčkovaná přízí z 50% polyakrylové a 50% panenské vlny. Délka hlavně je 380 až 200 g. Háčkování 76 stehů pro obvod hlavy dospělého 56 cm na 5-háčkovém háčku v prvním kole.

Háčkovaný vzor - dlouhá čepice

manžety

Háčkujte vzduchový řetězec s počtem stehů, které jste vypočítali. Zavřete řetěz řetízkovým stehem do kruhu. Nyní se ujistěte, že řetěz není zkroucený ve tvaru spirály.

V dalším kole začnete se 3 vzduchovými stehy pro první hůlky. Háčkujte hůlkami do každé bubliny na plné kolo. Je důležité být velmi opatrný, abyste nevyměňovali horní a dolní část řetězu. Uzavřete kolo v díře mezi prvními dvěma tyčkami vzduchovou sítí a řetízkovým stehem.

Od příštího kola bude postup pro celou manžetu vždy stejný. A háčkování na začátku kola opět 3 vzduchové sítě. Následuje „přední“ reliéfní hůl, také nazývaná „ostnatá zepředu“ Reliefstäbchen. Začátečníci mohou na fotografii pěkně vidět, jak háčkovací háček propíchne díru před holí a vrací se za holí znovu.

Zde je načteno vlákno. Potom háčkujte celou věc jako obyčejná hůlka.

Za ním následuje „zpět“ Reliefstäbchen nebo „bodnutí zezadu“ Reliefstäbchen. Zde je háčkovací hák veden v otvoru před tyčinkou zezadu dopředu. Jehla tlačí tyč směrem dozadu, když propíchne dozadu do otvoru po tyči. Dostaňte tam nit a háčkujte hůl až do konce.

Háčkujte tyto dvě reliéfní tyčinky střídavě. Na konci kola zaháčkujte do otvoru mezi prvními dvěma tyčkami síť vzduchu a řetízkový steh. Další kolo vždy začíná 3 vzduchovkami. Pořadí reliéfních tyčinek je zachováno. To znamená, že háčkujete přední reliéfní tyčinku do přední reliéfní tyčinky a naopak. Háčkujte manžetu tak, aby zakrývala vaše uši. V našem příkladu to bylo 9 kol.

plavte

Od této chvíle se kola střídají s obyčejnými hůlkami a rány s reliéfními hůlkami. To znamená, že v prvním kole po manžetě háčkujete kolo pravidelnými hůlkami. Postup pro začátek a konec kola zůstává stejný jako výše.

V dalším kole háčkujte pouze zadní kosti. To vede k nápadnému 3D vzoru, který můžete vidět na obrázku.

Vyměňte obě kola, až víčko dobře zakrývá hlavu. Protože by to měla být dlouhá čepice, vzduchotěsné dokončení na vrcholu není naším cílem. Spíše by měla čepice vyčnívat nad korunu a náhodně se ohýbat dozadu.

Tip: Pokud chcete, aby čepice nad manžetou byla opravdu načechraná, použijte háčkovací háček větší než manžeta pro tuto část.

špička

Pokud dlouhá čepice dosáhla požadované výšky, dokončete práci ve 4 kolech. Po posledním kole s reliéfními hůlkami následuje kolo vyzvednutí. K tomu háčkujete střídavě normální hůl a hůl. To znamená, že vlákno nejprve projdete dalším stehem jako obvykle. Než dokončíte háčkování hůlky, znovu protáhněte nit přes další steh. Háčkování tak s holí 2 po sobě jdoucích stehy dohromady. Nyní byste měli mít 4 jehly na jehle. Protáhněte vlákno prvními třemi současně a poté zbývajícími dvěma smyčkami jako obvykle.

Pokračujte v přepínání mezi normální a měrkou.

Poté následuje kolo s reliéfními tyčemi. V následujícím kole háčkujete pouze akceptační tyčinky. Nyní se připojí k finálovému kole se zátkami. Vrchol vaší dlouhé čepice je téměř hotový.

Odřízněte vlákno velkoryse a protáhněte jej poslední smyčkou. S vlněnou jehlou nyní protkáváte nit přes stehy posledního kola. To provedete střídáním stehů zespodu a shora. Po asi 5 až 6 stehech utáhněte nit. Poté, co byl poslední steh byl navlečen, položte klobouk na levé straně. Šijte nit tak, aby se poslední malá díra úplně uzavřela.

Závit úhledně uvázat. Nyní je vaše čepice připravena k použití!

Tip: Čepice je také velmi pěkná ve dvou různých barvách. Jedna barva se používá v kolech s hůlkami. Druhá barva se používá v reliéfních tyčinkách.

Klobouk také dává pěkný obrázek na odkazy.

Kategorie:
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy