Hlavní VšeobecnéHáčkovaná smyčková šála - bezplatný průvodce pro kutily pro začátečníky

Háčkovaná smyčková šála - bezplatný průvodce pro kutily pro začátečníky

obsah

 • Háčkování letní smyčka
  • Materiál a příprava
  • Šátek s půlky
   • instrukce
  • Háčkovaná šála v kolech
   • instrukce
 • variace

Fanoušci to vždy nosí. Ať už v chladném období nebo v teplých letních teplotách - šátek. Pokud se v chladných dnech zahřeje, dělá svou práci příkladnou v létě. Letní smyčka je vyrobena z lehkého materiálu odvádějícího pot, zatímco udržuje chladný vítr. Proto nemůžete mít dost tak věrného společníka. Šála slučky je součástí každé výbavy a odpovídá každé teplotě a ve všech barevných variantách.

Háčkování letní smyčka

Háčkujeme s vámi trubkový šátek na léto, na kterém se snadno pracuje i pro nezkušené řemeslné nadšence. Krok za krokem vám ukážeme, jak použít stejný vzor, ​​ale různé materiály k háčkování úplně jiného trubkového šálu. Začátečníci si tedy nejenže užijí mnoho různých šátků, ale také je budou nosit s hrdostí, protože jejich výroba má vždy velmi zvláštní hodnotu.

Materiál a příprava

Trubkový šátek lze vyvolat téměř ze všech materiálů. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro hedvábí nebo bavlnu, viskózu nebo směs z mikrovláken. Jedinou důležitou věcí je, že se jedná o dobrou přízi šetrnou k pokožce, která se zpracovává pomocí tenkého háčkovaného háčku. To znamená, že příze by měla být jemná a ne příliš tlustá.

Rozhodli jsme se pro batikovou přízi z mikrovlákna. Je to příjemně měkká příze s jasnými barvami a plynulými přechody barev. Toto odolné syntetické vlákno se velmi snadno čistí, snadno se čistí a velmi rychle schne. Perfektní lehká příze pro letní šály.

Tolik příze, kterou potřebujete:

Námi vybraná příze má délku běhu 350 metrů na 100 g. Normálně je tato příze zpracována háčkovacím háčkem č. 2 - 2, 5. Potřebovali jsme přesně 100 ga háčkovací háček č. 7.

Šátek s půlky

V pokynech pro náš hadicový šátek jsme se rozhodli pro velmi jednoduchý háčkovací vzor: háčkované jsou pouze poloviční háčkovací tyče. Tento začátečník není ohromen. Účinek tohoto vzoru přichází pouze při práci s velkým háčkem na háčkování.

Háčkování můžete začít okamžitě

S tímto šátkem se nemusíte připravovat. Důležité je, že pracujete s velmi silným háčkem na háčkování. Čím silnější jehla, tím větší je vzorek díry a čím vzdušnější je šál trubice.

Tip: Je vhodné háčkovat malý steh s různými velikostmi jehly. Takže můžete rychle zjistit, který steh se vám nejvíce líbí. Podle toho zvolte velikost jehly.

Tato smyčka je zpracována jako dlouhý šátek, který se pak jednoduše ušívá. Můžete tedy měnit velikost šátku a rozhodnout se, jak široká a jak dlouho má být šála. Pro začátečníky háčkování to není žádný problém.

Vzorek této šály je tvořen pouze poloviční tyčí .

instrukce

 • Okolo háčku vložte 1 obálku
 • pak propíchněte smyčku předběžného kola
 • Protáhněte nit tímto stehem - nyní máte na jehle 3 smyčky
 • Pak si obálku a současně ji protáhněte všemi třemi stehy

Tip: Někdy lze poslední obálku lehce protáhnout všemi třemi stehy. Poté projedete nejprve první steh, poté druhý a pak pouze třetí steh. Trvá to trochu déle, ale pak je také velmi pěkné a nepracuje tak tvrdě.

První řádek

Naše letní smyčka má šířku 23 centimetrů. Pro první smyčku vzduchu položte smyčku na levý prst. Nyní vezměte ten správný závit a dejte jej za smyčku. Potom toto vlákno protáhněte smyčkou a oba vlákna najednou. Zarážka pro vzduchové oky je připravena.

Háčkování velmi volně 40 vzdušných ok - z nichž jsou poslední dvě spirálové ok se vzduchovým okem. Tyto dva stehy jsou vždy háčkovány pro otáčení na konci každé řady. Tvoří okrajový steh.

Tip: Vzduchové oky lze háčkovat velmi volně. Pracovní nit, kterou vytahujete háčkem, nepřetahujte příliš. Síť by měla být volná.

Po zastavení vzduchové komory otočte práci. Vložte první steh tohoto vzoru do 3. konečné sítě a potom háčkujte první polovinu.

Potom do každé vzduchové sítě háčkujte půl hůlky, také do poslední vzduchové sítě.

Tip: První řádek vyžaduje trochu trpělivosti. Vzduchové oky se rádi krouží, takže se pohybujete jen pomalu. Ale od druhého kola se to změní. Tento vzor je velmi snadný i pro začátečníky.

Až dorazíte na poslední polopůlku, znovu háčkujte dvě očka a pak udělejte práci.

Pro první steh ve druhém kole nyní skočte přímo do prvního stehu předchozího kola. Možná si myslíte, že to stále patří do okrajové sítě, ale není tomu tak.

Háčkujte půl hůlky v každém stehu předběžného kola. Poslední steh ze série, kterou nalepíte do druhé vzduchové mřížky spirálové vzduchové mřížky. Háčkujte dvě smyčky vzduchu, otočte práci a háčkujte tuto řadu polovičními tyčkami.

V této epizodě háčkujte každý řádek.

Tip: Počítejte znovu mezi polovinou hůlky. V každém řádku musíte spočítat 38 vzorů. Pokud ne, pravděpodobně jste zapomněli poslední steh.

Háčkujte tolik řádků, dokud nedosáhnete požadované délky. Při posledním stehu odřízněte pracovní nit dostatečně dlouho a protáhněte jej posledním stehem. S tímto řezaným pracovním vláknem se šev trubice následně sešívá.

Naše smyčka má celkovou délku 134 cm.

Znovu rychle vpřed

 • Obsazení na 40 kusů vzduchu
 • Obraťte se do práce
 • Pracujte půl palce ve 3. finální vzduchové síti
 • Háčkování půl hůlky v každém dalším vzduchovém stehu
 • Háčkujte dva malé kousky po poslední polovině hůlky
 • Obraťte se do práce
 • V první díře předchozího kola první polovina hůlky nového kola
 • U spirálové vzduchové sítě zapracujte polovinu hůlky do druhého vzduchového uzávěru
 • Pokračujte v tomto pořadí, dokud není dosaženo požadované délky

Smyčka je téměř hotová

Pro sešití letních smyček jsme se rozhodli pro nejjednodušší metodu. Chcete-li to provést, umístěte oba konce proti sobě. Chcete-li se ujistit, že jste při šití vždy ve stejné výšce, použijte několik kolíků pro snadné sestavení kusů.
Pak jednoduše ušijte vnitřní pletivo obou částí volně k sobě. Nesahejte dolů. Jednou nahoře propíchněte jednou dole.
Nakonec nit mírně ušijte, odřízněte - hotovo.

Tip: Pokud obě části volně šijete, nebudete moci detekovat šev.

Háčkovaná šála v kolech

V této variantě 2 vám chceme představit možnost práce v šátku. V předchozí verzi jste zpracovali dlouhý kus a přišili jej k trubkovému šálu. Ale to funguje jinak. Pro tento příklad jsme vzali letní příze z lehké stuhy. Kromě toho silný háčkovací háček číslo 10.

instrukce

1. Vezměte silnou vlnu a položte ji velmi volně kolem krku. Stejně jako později by vaše smyčka měla být. Ne vleže, ale s dostatečnou vzdáleností od krku.

2. Odřízněte přízi a změřte délku příze.

3. Nyní zasáhněte tolik stehů, že vaše řetězec stehů je stejně dlouhý jako vaše vzorovaná příze.

4. Nyní spojte poslední vzduchovou síť s první vzduchovou sítí. Vložte do první vzduchové sítě a háčkujte pevnou smyčku. Kruh je spojen a můžete jednoduše háčkování se vzorem.

5. Potom háčkujte v každé smyčce kruhu půl hůlky. Přechod jde bez vzduchové mřížky, jen pokračujte v práci.

6. V této variantě budete pravděpodobně potřebovat více času na jedno kolo, abyste je háčkovali. Ale ne háčkujte tolik kol na šířku smyčky.

7. V závislosti na tom, jak široko chcete nosit šátek, musíte podle toho háčkovat mnoho kol. Můžete se také podívat na šířku smyčky naší první varianty, pak byste museli háčkování vysoké 23 cm.

variace

Mění se s nejrůznějšími přízi

Naše informace o délce a šířce jsou pouze návrhy. Obě dimenze můžete kdykoli změnit. Samozřejmě záleží na velikosti příze, kterou jste si vybrali.

Vzor, který jsme vybrali pro tento tutoriál, lze samozřejmě také použít pro smyčku, kterou chcete háčkovat pro chladné období. K tomu doporučujeme jemnou merino přízi. Merino vlna je pokožkou velmi dobře snášena a má příjemně jemný charakter.

Můžete také hrát se vzorem zde. I u zimních přízí můžete použít velký háčkovací háček, takže šátek je vzdušný a volně padá. Ale můžete také háčkovat pevně pletenou šálu s napůl tyčinkami, jako je ta naše. Pak je šátek pevnější a nespadá tak volně.

Tento trubkový šátek bude háčkovat začátečníky zaručeně v několika variantách. Každá sezóna má svou oblíbenou přízi a váš šatník bude určitě barvou.

Kategorie:
Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady