Hlavní Háčkování dětské oblečeníMalování holicím krémem - pokyny pro barvy na prsty

Malování holicím krémem - pokyny pro barvy na prsty

obsah

  • Malování holicí krémem
    • materiály
    • Papír na holicí krém
    • Holicí krém na papír
  • aplikace

Malování krémem na holení nabízí tvůrčím nadšencům každé generace příležitost umělecky se vyjádřit. Pro tento typ nejsou vyžadovány předchozí znalosti ani zvláštní talenty. To znamená v prosté angličtině: Přečtěte si pokyny k malování prstů a začněte s barevnou zábavou!

Umění bez velkého zvážení, výpočtu nebo stísněné přesnosti: Malování holicí pěnou vám poskytne veškerou svobodu, kterou potřebujete - a určitě povede k pozoruhodnému výsledku. Při navrhování postupujte podle svých pocitů. Náš článek představuje několik možností pro holicí krém. Dva přístupy vám dávají příležitost přistupovat k této umělecké formě jinak.

Malování holicí krémem

Tyto materiály potřebujete pro malování holicí krémem

Pro malování holicí krémem nepotřebujete mnoho materiálů a nádobí . Navíc, věci, které potřebujete, se snadno získají a nic jiného než drahé. V řemeslné dílně své důvěry a v lékárně získáte veškeré příslušenství.

materiály

holení

Nemusí to být pěna nejvyšší kvality - naopak. Vezměte nejlevnější, jaký můžete najít. Pouze pokud chcete zpracovat pěnu smíšenou s barvami na barvy prstů pro menší děti, měli byste se uchýlit k produktu pro velmi citlivou pokožku. Často si malé děti chtějí pěny intenzivně prozkoumat rukama. V tomto případě je důležitá dobrá kompatibilita . Malování holicím krémem by mělo být zábavné - nevede k pálení nebo svědění kůže.

barvy

Pokud jde o barvy, jsou možné některé varianty . Děti (s), je ideální používat potravinářské barvy z pekařského oddělení. V opačném případě jsou však myslitelné i vodní barvy nebo akrylové barvy (pro dospělé děti a dospělé umělce). Stačí použít to, co se vám nejvíce líbí.

papír

Vy sami rozhodujete, jak velký nebo malý papír by měl být. Doporučujeme vám však zakoupit si tlustší mašle . Přinášejí s nimi větší stabilitu. U tenkého papíru mohou výsledné obrázky vykazovat extrémně ošklivé vrásky, což může výsledek trochu ztmavnout. Kromě toho by měl být papír bílý, ale jako pozadí jsou vhodné i pastely.

hůlky

Nezáleží na tom, jestli používáte párátka, jiné dřevěné tyčinky nebo hliníkové tyče. Všechny uvedené varianty fungují stejně dobře. Pokud se rozhodnete použít směs pěny a barev doslova jako otisky prstů, můžete se těchto pomůcek zcela zbavit.

Geodreieck

Nebojte se, nemá to za cíl nic měřit. Pomáhá spíše k odstranění přebytečné pěny na konci papíru. Alternativně jsou také vhodné normální pravítko, špachtle a podobné předměty.

kontejner

Lepenkovou krabici nebo omyvatelnou nádobu potřebujete pouze v případě, že nechcete nanášet směs pěny a barvy přímo na papír, ale dáváte přednost jiné metodě (ruční „papír na holicí pěnu“). V tomto případě přichází v úvahu například plech na pečení nebo papír na pečení jako základ.

To je vše. Nyní postupujte podle našich dvou pokynů, které vás krok za krokem povedou k okouzlujícím obrázkům holicí krémy.

Papír na holicí krém

Krok 1: Připravte si vybraný kontejner, například krabici nebo kastrol, plech na pečení potažený papírem na pečení nebo jen papír na pečení, který položíte na stůl.

Tip: Používejte pouze papír na pečení, který má praktickou výhodu v tom, že už nemusíte nic umýt, ale stačí papír vyhodit s pěnou.

Krok 2: Pěnicí box na holení intenzivně protřepejte na krátkou dobu.

Krok 3: Nastříkejte pěnu na pečicí papír nebo do nádoby - ujistěte se, že je rovnoměrně rozprostřete. Nepřehánějte to (i když je zábavné stříkat divoce plechovkou).

Krok 4: Vyberte barvy, které chcete použít (potravinářské barvy nebo akryl, možná i vodovky).

Krok 5: Naneste několik kapek požadované barvy na pěnu.

Tip: Zde můžete vyzkoušet různé kombinace na jeden list papíru. Malování je velmi barevné, někdy se zaměřuje pouze na určitou skupinu barev (například různé červené nebo modré tóny smíchané dohromady).

Krok 6: Zvedněte hůl (například párátko).

Tip: Pokud dáváte přednost práci přímo na své práci, místo prstů použijte prsty.

Krok 7: Vytáhněte hůl (nebo prsty) k obsahu vašeho srdce pomocí pěny na holení s kapkami barvy. Můžete jít velmi odlišnými směry, například vytvářet kruhy nebo vlny.

Nakonec jsou vytvořeny obrázky, které připomínají vzhled mramorových kamenů. Někdy, když mluvíme o holicí krémy, lidé také mluví o „výrobě mramorovaného papíru“.

Tip: Pokročilí uživatelé holicího krému mají také příležitost vědomě integrovat specifické vzory do barevné pěny.

Krok 8: Popadněte papír, který chcete obarvit.

Krok 9: Položte papír na barevně vzorkovanou pěnu.

Krok 10: Mírně zatlačte papír dolů (rovnoměrně!) Chcete-li zachytit každou oblast a udělat pěknou barvu.

Krok 11: Počkejte chvíli.
Krok 12: Opatrně vytáhněte papír z pěny.

Poznámka: Nyní se celý holicí krém lepí na papír. To je zcela normální.

Krok 13: Položte papír lícem nahoru na podstavec (například na jiný kus pečícího papíru nebo noviny).
Krok 14: Popadněte trojúhelník nebo podobné nádobí (pravítko, špachtle atd.).

Krok 15: Přebytečnou pěnu z papíru zatlačte do nádoby nebo na pěněný papír na pečení s vybranou pomůckou.

Poznámka: Dejte pozor, abyste vzor na papíru příliš nezměnili (pokud to není žádoucí!). Ale: Nezapomeňte odstranit co nejvíce pěny. Malé zbytky pěny nejsou problém - rychle schnou. Pokud ale toho necháte příliš, bude váš obraz pravděpodobně blátivý a neatraktivní. Tento poslední krok je tedy stále důležitým krokem, s nímž byste měli dělat tolik vášně jako malování krémem na holení.

Nyní je vaše kresba téměř hotová. Musíte ji nechat zaschnout - ať už v interiéru nebo venku (dokonce i na slunci).

Holicí krém na papír

Krok 1: Položte kousek papíru na povrch (například staré noviny).
Krok 2: Nastříkejte několik tampónů na holení na papír - pokud možno rovnoměrně.

3. krok: Je-li to nutné, rozprostřete pěnu pomocí nastaveného čtverce, pravítka nebo špachtle.

Krok 4: Poté naneste na pěnu několik kapek barvy.

Krok 5: Poté pomocí hůlky nebo prstů namalujte jakýkoli vzor v barevné pěně.

Krok 6: Když vás to unavuje, počkejte chvíli.

Krok 7: „Seškrábněte“ pěnu pomocí (vyčištěného!) Geodreiecku, pravítka nebo špachtle z papíru dolů. Opět je důležité, abyste pracovali opatrně.

Hotovo! Nakonec musí obrázek pouze zaschnout, jak již bylo popsáno v první příručce pro barvy prstů.

aplikace

Potenciální aplikace pro krásné obrázky pro holení s krémem na holení

Vaše krémy na holení pro kutily jsou univerzální. V první řadě je používání holicího krému samozřejmě zábavné . Koneckonců, to neublíží, pokud hotové umělecké dílo také získá zvláštní práci. Metoda je například vhodná pro navrhování individuálních přání k narozeninám nebo speciálních tiskovin. Kromě toho můžete rámovat své nejlepší obrázky a pověsit nebo rozdat.

Malování holicím krémem podporuje vývoj dítěte

Neškodné barvy prstů, mezi které rozhodně patří krém na holení a potravinářská barviva, dávají dětem příležitost se hravým způsobem učit. Je ideální, pokud skutečně maří prsty a nepoužívají hůlku.

Malování holicím krémem podporuje koordinační obratnost a hlavně duševní tvořivost . Proto se doporučuje, aby se tato metoda integrovala nejen v soukromém sektoru, ale také například v mateřských školách nebo školách ve třídě.

Při malování krémem na holení existuje pouze pocit úspěchu, protože každý obrázek vypadá krásně svým způsobem a je pro něj jedinečný!

Tip: U mladších dětí byste však měli dávat pozor, aby žádná dívka nebo chlapec nevytáhl pěnu do úst. Nejlepší je říci malému dítěti, než začnou malovat své krátké pokyny na barvy prstů, že jim není dovoleno jíst tuto bílou (nebo barevnou) pěnovou hmotu.

Pletení Pattie - kurz pro kutily pro začátečníky
Co stojí architekt? Náklady na novou výstavbu a rekonstrukci