Hlavní Háčkování dětské oblečeníBerušky drotár s dětmi - pokyny se šablonou

Berušky drotár s dětmi - pokyny se šablonou

obsah

 • Paper Ladybug
 • Z otisků prstů
 • sádra Ladybug
 • Beruška s nohama

Berušky oživují jaro svými krásnými barvami. Není divu, že patří k nejoblíbenějším hmyzům a jsou dokonce považováni za kouzla štěstí. V každém případě je skvělá zábava dělat roztomilé berušky v období květu. Představujeme vám pět variant, z nichž každá vyžaduje různé materiály a všechny jsou vhodné pro kreativní práci s dětmi!

Málokdo je nemiluje: sladká beruška s mnoha body. Jak skvělé to je, když se malý hmyz plazí po jeho vlastní paži. A jak je hezké, když po chvíli otevře křídla a krátce poté zahájí svou novou cestu barvitou přírodou. Okouzlující hmyz si můžete užívat nejen venku, ale i sami se hrabat. Abychom mohli vytvářet své výtvory společně s vašimi dětmi, sestavili jsme pro vás a vaše potomky pět pokynů, které lze snadno implementovat pro mateřské školy a mladší školáky pomocí jejich pomoci. Tak pojďme začít!

Paper Ladybug

Vyrobte berušky z papíru

Materiál těchto materiálů, pokud jde o dětské zpracování, je stále papír. V tomto ohledu nesmí chybět odpovídající průvodce vytvářením hezkých slunéček. Složte trochu, barvy a lepidlo - a uvidíte před sebou skvělé barevné brouky.

Potřebujete toto:

 • čtvercový papír (různé barvy, délka strany 15 cm)
 • kulaté sklo
 • nůžky
 • lepidlo
 • tužka
 • černé fixy
 • černé čističe potrubí
 • Wackelaugen

pokyny:

Krok 1: Zvedněte čtverec papíru a přeložte vodorovnou středovou čáru. Papír znovu otevřete a poté složte svislou středovou čáru. Poté papír znovu otevřete.

Krok 2: Otočte list dozadu a složte dvě diagonální středové čáry.

Krok 3: Posuňte papír k sobě a vytvořte trojúhelník sestávající ze dvou dvojitých vrstev. Prohlédněte si naše fotografie.

Krok 4: Položte trojúhelník tak, aby bod směřoval k vám. V (spodní) oblasti špičky nakreslete kruh s černým perem s plstěnou špičkou, který vyčnívá mírně za okraj vlevo a vpravo. Znovu doporučujeme, abyste se podrobně podívali na naše obrázky.

Tip: K nakreslení kruhu je nejlepší použít jako „šablonu“ kulaté, velké sklo.

Krok 5: Vystřihněte právě nakreslený kruh. Pak byste měli vidět kus papíru, který vypadá takto. Tento kus papíru tvoří tělo vašeho berušky.

Krok 6: Nyní malovejte tělo brouka černou značkou - hlavou a samozřejmě body.

Krok 7: Poté připevněte kývavé oči k hlavě. V řemeslné dílně jsou také k dispozici samolepicí oči.

Krok 8: Poté nařežte tři stejné kusy čističe trubek. Ty by se měly dívat na okraj berušky. Noste nohy na záda dostatečným množstvím lepidla nebo horkého lepidla.

Obtížnost: střední (prostřednictvím kroku 6)
Potřebný čas: střední
Náklady: nízké
Doporučený věk: od asi 7 let

Z otisků prstů

Berušky vyrobené z otisků prstů

Zde přichází řemeslná myšlenka s papírem. V této variantě vy a vaše děti praktikujete umění malování prstů. V žádném okamžiku není vytvořen pěkný obrázek s mnoha beruškami. Dokončenou práci lze zarámovat a zavěsit.

Potřebujete toto:

 • bílý nebo barevný papír
 • červený prst barvy a štětce
 • černé fixy

Jak postupovat:

Krok 1: Ponořte prsty do červené barvy prstů nebo barvy štětcem a poté vytvořte otisky prstů na kousku bílého nebo barevného papíru.

Tip: Zvláště pěkného výsledku můžete dosáhnout zelenou knihou, která symbolizuje trávu. Na bílém papíře jsou červené tečky velmi krásné.

2. krok: nechte zaschnout.

Krok 3: Pomocí černého pera s plstěnou špičkou natřete hlavu, antény, dělicí linii křídel, hroty a chodidla brouka. Hotovo!

Obtížnost: velmi snadné
Potřebný čas: velmi nízký
Náklady: nízké
Doporučený věk: od 5 let

sádra Ladybug

Vyrobte berušky z balení Toffifee

Nejkrásnější (a ve všech ohledech nejsladší) varianta pro vás a vaše děti při výrobě berušek, jsme si rezervovali na konec. Zjistěte, jak se čokoládové pochoutky mění v krásný hmyz!

Potřebujete toto:

 • 1 prázdné balení Toffifee
 • minerální odlévací směs, sádra
 • červená a černá akrylová barva
 • štětec
 • Oči mini-kroutit (4 mm)
 • PVA lepidlo

pokyny:

Krok 1: Na všech Toffifees si dejte svačinu se svými dětmi a poté si připravte prázdné balení k tvorbě. To je legrace, že? “

Krok 2: Vytvořte polotovary těla z casting materiálu pro vaše berušky. Za tímto účelem nejprve namíchejte minerální odlitek podle pokynů výrobce a nalijte ji do jamek balení Toffifee.

Tip: Složení pro odlévací směs je zpravidla "třídílná odlévací směs plus jedna část vody". Na 24 berušek v balení stačí 200 g sádry.

Krok 3: Nechte celý vytvrdit, dokud nejsou polotovary těla pevné, a poté je opatrně vytlačte z formy.

Krok 4: Vyzvedněte blank a natřete ho úplně červenou akrylovou barvou - pomocí štětce.

5. krok: nechte zaschnout.

Krok 6: Nyní opracujte černé prvky - tj. Přední třetinu těla, střední linii a skvělé body - s odpovídající akrylovou barvou.

Tip: Jako alternativu k akrylovým barvám můžete také použít inkoustové barvy nebo (mírně naředěné) barvy z fontány s inkoustem.

Krok 7: Přilepte mini kroutící oči na přední, černě lakovanou plochu. Hotovo!

Tip: Jako alternativu - projděte se a sbírejte kameny po cestě. Poté, co jste důkladně očistili kameny, můžete je malovat stejným způsobem a přeměnit je na berušky.

Malé kulaté brouky vypadají obzvláště roztomilé bez nohou. Samozřejmě můžete také drtit nohy papíru a přilepit se ke dnu. Samozřejmě můžete ze stejných principů vyrobit i další berušky ze zbývajících polotovarů.

Obtížnost: střední
Potřebný čas: střední
Cena: střední
Doporučený věk: od 10 let

Beruška s nohama

Tuto berušku lze opravdu oživit. S jeho vlastními prsty může být přinucen hrát si a tančit. Přejeme vám mnoho zábavy na trhu s náhradními díly.

Potřebujete toto:

 • Hliněné desky v černé a červené
 • nůžky
 • kružítko
 • Wackelaugen
 • čistič černé trubky
 • černá tužka nebo černá akrylová barva (štětec)
 • PVA lepidlo

Krok 1: Pomocí kompasu nakreslete na černé desce dva kruhy. Jeden kruh by měl být o něco menší než druhý. Zde mají kruhy poloměr 5 cm a 6 cm. Vyřízněte oba kruhy opatrně.

Krok 2: Potom nakreslete kruh na červeném stavebním papíru pomocí kompasu. To by mělo mít stejný poloměr jako velký kruh z kroku 1 - tj. 6 cm. Vystřihněte také kruh.

Krok 3: Nyní vezměte černý, větší papírový kruh do ruky. Na dně nakreslete dva stejné kruhy s poloměrem 1, 5 cm. Potom pomocí špičky kompasu vyrazte díru v každém ze středů. Nyní můžete nastavit nůžky a pečlivě oříznout oba kruhy.

Důležité: Kruhy se nesmí navzájem dotýkat a měly by být od sebe vzdáleny nejméně 1 cm.

Krok 4: Nyní jsou položky sestaveny dohromady. Rozdělte červený kruh na dvě stejné poloviny. Přilepte polovinu červeného křídla do strany na velký černý kruh. Poté nalepte menší černý kruh na tuto a obě poloviny křídla - právě naproti dvěma otvorům. Beruška by nyní měla vypadat takto:

Krok 5: Nyní je beruška vyzdobena. Přilepte na ni kolísavé oči. Připojte dva kusy čističů trubek na horní část hlavy jako sondy a černou tečkou na křídlech tužkou nebo akrylovou barvou. Hotovo!

Nyní může být beruška oživena. Vložte ukazováček a prostředníček do dvou otvorů a začne tančit.

Úroveň obtížnosti: snadná
Časové výdaje: málo
Náklady: nízké
Doporučený věk: od 4 do 5 let

Můžete také měnit barvy. Koneckonců, nikde není psáno, že si nemůžete dělat své brouky imaginativní v různých odstínech, než je obvyklé. Mimochodem, to se nevztahuje pouze na "Berušky Toffifee", ale na všechny varianty tohoto průvodce pro kutily. Doufáme, že vás experimentování baví!

Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál