Hlavní Háčkování dětské oblečeníZbarvení marcipán: 4 nápady v testu s pokyny

Zbarvení marcipán: 4 nápady v testu s pokyny

obsah

 • Barevný marcipán
  • Smíchání potravinářského barviva instrukce
  • Malování potravinářským barvivem instrukce
  • Barvivo v přírodních barvách instrukce
  • Barva s čokoládou | instrukce

Marcipán je jedním z nejoblíbenějších sladkostí v německy mluvícím světě a často se používá pro různé zákusky. Konzistentnost, ať už je naplněna čokoládou plnou marcipánu nebo figurkami vyrobenými z mletých mandlí, nabízí četná využití. Pokud jste sami marcipánovým umělcem, je zajímavé vědět, jak je hmota obarvena.

Barvení marcipán je klasický způsob použití sladké hmoty ozdobným způsobem. Cukráři používají tuto metodu po staletí k tomu, aby postavy nebo celé koláče byly tak přitažlivé. Pokud si chcete sami vytvořit malé umělecké předměty nebo ozdobit dort hmotou, můžete to snadno udělat sami se správnými nápady.

Existuje spousta nápadů, pomocí kterých můžete marcipán barvit sami a tak jej předvést. Tímto způsobem marcipánové květiny vypadají mnohem více ozdobně nebo kočičí poutač. Velká výhoda: Myšlenky lze skvěle implementovat s levnými barvami.

Barevný marcipán

Zbarvení marcipán: 4 nápady

Pokud hledáte nápady na zabarvení marcipánu, nemusíte pokračovat v prohlížení. Populární množství mandlí a cukru může být barveno vynikající pomocí vhodných metod, a proto nepotřebujete ani znalosti cukrářů, ani nevznikají vysoké náklady. Jednou z klasik při barvení je samozřejmě varianta s potravinářským barvením, kterou můžete buď přímo přimíchat do mixu, nebo použít pro malování.

Třetí alternativou je použití vlastních přírodních barviv, která mohou pocházet z rostlin, ovoce nebo dokonce zvířat. V neposlední řadě můžete použít jiné cukrovinky, roztavit je a použít barvení nebo zdobení . Udělejte nějaký čas a nechte jednotlivé barvy vypadat co nejintenzivněji.

Tip: Noste pečlivě všechny pokyny Rukavice pro barvení. Barvy jsou intenzivní a mohou i po krátké expozici vést ke skvrnám na kůži, které zůstávají viditelné po dlouhou dobu a je obtížné je odstranit.

Smíchání potravinářského barviva instrukce

Jednou z nejjednodušších metod je začlenit potravinářské barvivo přímo do hmoty, což vede k okamžitým výsledkům. V této myšlence byl celý marcipán, který byl smíchán s barvou, takže jednotlivé koule, disky nebo jiné tvary mohou být obarveny.

Díky struktuře barev z nich marcipán dělá trochu jasnější, ale ne tak silné, jako například domácí rostlinné barvy . Pokud chcete barvit pomocí těchto marcipánů, budete potřebovat následující nádobí.

 • Potravinové barvivo v požadovaném tónu
 • volitelně: voda pro smíchání s barvou v práškové formě
 • papírové ručníky

Při výběru barev se ujistěte, že tmavé barvy produkují mnohem intenzivnější výsledky. Světlé tóny, jako je červená, žlutá nebo růžová, jsou často prezentovány společně s mandlovou pastou jako pastelové.

Poté postupujte následovně:

Krok 1: Začněte rozdělením směsi marcipánu na velké kousky, které pak barvíte. Přitom se orientujete podle množství, které skutečně potřebujete.

Jemně zamíchejte směs mandlí a cukru, aby byla měkká a pružná, což výrazně zlepšuje účinek potravinářského zbarvení.

Krok 2: Pak smícháte potravinářské barvivo, pokud používáte variantu s práškem. Nejlepší je připravit všechny barvy, které chcete marcipán obarvit a neusušit tak rychle. Musíte si pospíšit nebo hnětet.

Krok 3: Naneste trochu barvy přímo na hmotu a začněte hnětení znovu.

V průběhu času se barva šíří rovnoměrně v celé hmotě a máte jednotný tón, který je buď intenzivnější s více barvami nebo více marcipánovým mělčím. Nezáleží na tom, kolik barvy nebo mandlové pasty dáte, pokaždé, když musíte rozsáhle hnětit.

Krok 4: Po dosažení požadovaného odstínu nechte marcipánovou pastu zaschnout po dobu 15 až 20 minut. Pokud jsou v mase nějaké důlky, stačí si jen trochu vody na prsty a jemně je vytřít ven.

Jakmile zbarvíte všechny marcipánové kousky, můžete je nyní použít, jak si přejete. Nezapomeňte rukavice stále nosit, protože se barva může na kůži stále dostat. Stejně tak byste jej neměli ukládat na citlivé povrchy, například na dřevěný pracovní povrch v kuchyni.

Důvod: Marcipánová hmota ztrácí vlhkost a na těchto barvivech se může objevit, které jsou pak materiálem absorbovány. Proto vždy skladujte na kuchyňském papíru nebo dokonce na pečícím papíru, abyste si náhodou nezničili kuchyň nebo jídelní stůl. To je velmi důležité při barvení marcipánu s vašimi dětmi.

Tip: Pokud chcete zabarvit marcipánovou černou, můžete tento odstín jiných barev snadno smíchat. K tomu použijte polovinu lžičky modré, hnědé a fialové potravinářské barvy, jednu lžičku vody a dvě lžičky práškového cukru smíchané v misce a poté přidejte do směsi marcipánu, jak je popsáno výše.

Malování potravinářským barvivem instrukce

Pokud si nepřejete zabarvit marcipán, jen jej ozdobte, budete potřebovat jeden nebo více štětců kromě požadované barvy. Připravte marcipán k barvení, jak je vysvětleno výše, a poté pastu natřete barvou.

Můžete snadno aplikovat několik tahů štětcem na sebe a tím zesílit barvu. Ale nemíchejte hmotu, jakmile dokončíte malování, jinak negativně ovlivníte výsledek.

Tip: Pokud chcete, aby efekt barev vypadal jako akvarel, dokončete barvení trochou umělého vanilkového extraktu, který byl předtím smíchán s vodou. Můžete dokonce použít jedlé třpytky nebo jiné produkty deco a aplikovat je přímo na barvu.

Barvivo v přírodních barvách instrukce

Barevný marcipán s domácími přírodními barvami

Dalším způsobem, jak obarvit marcipán, je použití potravin, rostlin a živočišných látek, které umožňují intenzivní odstíny . Tato metoda je zvláště oblíbená u dětí, protože je velmi zábavné sledovat, jak se květiny nebo borůvky mění v barvu, kterou můžete použít k barvení. Na rozdíl od potravinářských barev musíte věnovat pozornost tomu, že při barvení marcipánem přírodními barvami není intenzita tak intenzivní.

Kromě toho je chuť barev silná az tohoto důvodu byste se měli zaměřit na sladké nebo bez chuti „suroviny“. Nechcete, aby váš marcipán chutnal jako cibule nebo červené zelí. Z tohoto důvodu lze použít následující složky.

 • Modrá: borůvky, květy slézu
 • Červená: Květy ibišku (sušené), případně jam
 • Oranžová: mrkev
 • Fialová: bezinky, borůvky
 • Zelená: bodavé kopřivy
 • Černý nebo šedý: sépiový inkoust

Kurkuma a kari patří mezi nejoblíbenější koření, ale marcipán opravdu neodpovídají jeho chuti. Oproti tomu je olihně inkoust v malém množství vybílen chutí marcipánu a tímto způsobem nezasahuje. Je to stejné s mrkví. Stačí nastrčit velkou část výše uvedených přísad nebo je stlačit do látky z jednoho kusu, abyste získali dostatek barev. Květy se však na dlouhou dobu umísťují do vody a kopřivy se kopí na půl hodiny a napínají.

Bobule lze snadno dupat do malty. Jakmile barvu vytvoříte, musíte ji masírovat do marcipánové hmoty, jak je popsáno výše. Při výrobě barev se ujistěte, že zde také nosí rukavice, protože právě květiny a bobule mohou rychle vést ke skvrnám. Při nanášení štětcem je třeba jej předem navlhčit, aby mohl absorbovat více barev.

Tip: Případně můžete k barvení námrazy použít přírodní barvy, a tak vykouzlit lahodné a intenzivní zbarvení. K tomu byste měli použít dvě polévkové lžíce tekuté barvy, jako je mrkvová šťáva, a smíchat ji s 250 gramy práškového cukru a lžičkou citronové šťávy, aby se tato poleva zbarvila marcipánovou hmotou.

Barva s čokoládou | instrukce

Tavné cukrovinky a barevný marcipán: Pokyny

Pokud nechcete používat potravinářské barvivo nebo dokonce přírodní barvy, můžete to usnadnit roztavením jiných dezertů. Protože se taví docela hladce, když jsou roztaveny, je snadné použití a dokonce i dekorativní použití.

Tímto způsobem jsou především implementována loga, protože „barvy“ vyplněné v sáčku na potrubí lze snadno přenést přes směs marcipánu. Jediným bodem, který musíte mít na paměti, je chuť použitých sladkostí, protože nejsou pokryty mandlovou pastou. Mezi nejoblíbenější varianty s dostupnou barvou patří následující.

 • Čokoláda: bílá, hnědá, světle černá
 • Lékořice: černá, červená

Pokud nejste fanouškem lékořice, měli byste se držet čokolády . Kromě toho se mléčný produkt mnohem lépe taví než lékořice. Lékořice má nicméně velkou výhodu: intenzita barev je znatelně silnější. Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, jsou oba sladkosti rozpuštěny stejným způsobem.

K tomu potřebujete:

 • hrnec
 • Mísa (menší než pánev)
 • Dřevěná lžíce nebo špachtle
 • potrubí taška
 • možná trychtýř

Ideální by byla kovová miska, protože tyto nabízejí nejlepší podmínky pro tavení. Jakmile máte nádobí připravené, můžete začít tát.

Krok 1: Čokoládu nebo lékořice nakrájejte na kousky. To usnadňuje proces. Dejte to do mísy.

Krok 2: Nalijte pánev do vody několik centimetrů a nechte vařit. Potom plamen spusťte dolů tak, aby voda pomalu tekla, ale nevařila správně. Nyní vložte misku do vody. V závislosti na množství použité vody nemusíte misku držet, protože se nepřevrátí.

Krok 3: Začněte zahříváním čokolády nebo lékořice ve vodní lázni za stálého míchání. Ujistěte se, že se čokoláda může příliš rychle stát tekutinou, zatímco lékořice potřebuje 30 až 50 minut, než uvidíte první výsledky. Obě masy by měly být co nejpružnější.

Krok 4: Jakmile se hmota dostatečně roztaví, pečlivě ji naplňte do potrubí. Ujistěte se, že se nespalujete, zejména na lékořice, protože to může být docela horké.

Pokud jde o potrubí, můžete použít roztavenou hmotu snadno k marcipánové barvě. Alternativně můžete nalít větší množství přímo z mísy, což je také možné.

Tato varianta sice hmotu přímo nezbarvuje, nýbrž vytváří vrstvu lékořice nebo čokolády, která může dokonce opět spadnout. Z tohoto důvodu je ideální pro použití s ​​dorty nebo pralinkami naplněnými marcipánem .

Tip: Ujistěte se, že veganská čokoláda je o něco těžší rozpustit než čokoláda na bázi mléka. Samozřejmě je to možné, ale musíte zde zahřát ještě opatrněji, abyste jednotlivé komponenty příliš neoddělovali.

Fold Christmas Star - 5 nápadů pro tvorbu
Dýňová semínka suchá - je to tak snadné