Hlavní VšeobecnéSíťový steh / pletací steh - takto propojíte dva pletené kousky

Síťový steh / pletací steh - takto propojíte dva pletené kousky

obsah

  • Síťový steh s nepoužívanými stehy
  • Pletení bez vlněné jehly
  • Pletený steh se štípanými hranami

V průběhu pletené životnosti se nemůžete vyhnout nutnosti sešít jednu nebo druhou hranu k sobě. Šití pletených předmětů je pro mnoho lidí červenou látkou. Ale to není tak obtížné. Tento tutoriál vám krok za krokem ukáže, jak spojit dva hladké pletené kousky téměř neviditelným stehem (pletací steh).

Takzvaný "stehový steh" je často označován jako "pletací steh". S jeho pomocí můžete sešít horní okraje dvou pletených kusů dohromady. Steh přímo napodobuje vzor pravých stehů. Takto to nakonec vypadá, jako by se vzorec pohyboval plynule doprava. Šev není vidět. Například steh se aplikuje na ramena svetrů, vest nebo svetrů. Uzavření ponožek s krajkovým pásem vypadá pěkně a soudržně, pokud jsou poslední stehy sešívány spolu s pletacím stehem. Můžete použít steh na oba nepoužívané stehy a již vložené hrany.

Síťový steh s nepoužívanými stehy

Pokud máte na pletací jehlici stále poslední řadu stehů, můžete tuto variantu pletacího stehu použít. Stehy jsou sešity dohromady, takže se již nemohou rozpustit. Jako poslední řada je zadní řada pletena levými stehy, a pak je možné okraje sešít.
materiál:

  • 2 související pletené části
  • vlna jehly

Pro stehový steh musí být na obou okrajích přesně stejný počet stehů. Obvykle se šije zprava doleva. Obvykle vezměte zbývající pracovní nit předního kusu pletení. V manuálu bylo pro živější ilustraci procesu použito vlákno jiné barvy.

Nejprve položte oba hrany proti sobě, aby byla vidět hladká pravá strana. Pletací jehla, která je vám blíže (na fotografii níže), se nazývá „přední jehla“. Překrývající se pletací jehla, která je dále od vás, se nazývá „zadní jehla“. Vezměte šicí nit na vlněnou jehlu.

Nyní vložte první steh přední jehly zprava doleva. Poté vložte první steh zadní jehly zleva doprava. Protáhněte nit.

Poznámka: Pro pletací steh potřebujete nit, která je asi třikrát tak dlouhá jako samotná hrana.

Nyní vytáhněte nit podruhé zprava doleva přes první steh na přední jehle. Nyní vysuňte první dva stehy z jehel. Poté vložte zprava doleva do nyní prvního stehu přední jehly. Piercing je jako snažit se utáhnout levý steh. Vložte ji do mezitím prvního stehu zadní jehly zleva doprava. Tento vpich sleduje schéma stehu vpravo.

Odtud začíná pravidelný rytmus pletacího stehu. Stejné 4 kroky se opakují znovu a znovu:

1) Na přední jehlu podruhé propíchněte první steh. Tentokrát však zleva doprava, jako pravý steh. Nechte steh sklouznout z jehly.

2) Vložte další steh na přední jehlu, jako by pletete levý steh. Nechte tento steh na jehle.

3) Nyní vložte do prvního stehu zadní jehly jako pro pletení vlevo. Zvedněte steh z jehly.

4) Vložte následující steh zadní jehly stejně jako u pravého stehu. Nechte tento steh na jehle.

Nyní začněte znovu od kroku 1.

Tip: Rychlá poznámka k těmto 4 krokům je: „Přední pravý, pravý, levý; zpět doleva, pokles, doprava ".

Při vkládání se vždy ujistěte, že bodnete pod pletací jehlu. V opačném případě nevznikne pravidelný, hladký a pravý vzor.
Na konci švu budete poslední kapku stehu zadní jehly. Pro závěr, bodněte znovu zepředu dozadu poslední smyčkou spodního okraje.

Šijte nit a odřízněte ji.

Pletení bez vlněné jehly

Pokud nemáte vlněnou jehlu po ruce nebo pokud je pletací jehla v ruce lepší, můžete také použít pletací jehlu k vytvoření stehu. Zde jdeš přesně proti pravidlu pro vlněnou jehlu.

Píchnou do prvního stehu přední jehly, jako u levého pletení. Pusťte steh. V následujícím stehu bodnete jako pravý steh. Nezapomeňte protáhnout nit!

Poté vložte do prvního stehu zadní jehly jako pro pravé pletení. Nechte steh sklouznout z jehly. Nakonec nalepte následující steh vlevo a zvedněte nit.

Tip: Vzor pro steh s pletací jehlou je: „Přední levý, kapkový, pravý; vpravo vzadu, kapka, doleva ".

Pletený steh se štípanými hranami

Jedná se o šití dvou okrajů obyčejných pravých úpletů, pokud již byly připoutány. Šev je na konci také neviditelný, ale zleva se cítí mírně jako vyvýšenina.

materiál:

  • 2 související pletené části
  • vlna jehly

U tohoto pletacího stehu je rovněž nutné, aby oba okraje měly stejný počet stehů. Barevné vlákno je pouze pro ilustraci. Pro skutečné pletení by měla být šicí nit stejná barva jako ostatní.

Pierce zprava doleva pod dva závity prvního stehu na spodním okraji. Nyní propíchněte zprava doleva pod dva závity prvního stehu na horním okraji.

Protáhněte nit.

Nyní propíchněte na stejném místě, kde jste poprvé vystrčili spodní okraj. Nechte jehlu proklouznout kolem dalšího stehu. Podobně provlečte bývalý výřezový bod horní hrany a zatáhněte nit za další steh.

To pokračuje dál a dál, dokud není dosaženo konce hran. Nakonec zašijte vlákno.

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál