Hlavní Háčkování dětské oblečeníVyrobte si s chlebovými sáčky - vánoční hvězda vyrobená z papírových sáčků

Vyrobte si s chlebovými sáčky - vánoční hvězda vyrobená z papírových sáčků

obsah

 • Vyrobte kreativní vánoční hvězdy z sáčků na chléb
  • Řemeslné šablony pro tisk
  • instrukce
  • instruktážní videa
 • Obecné tipy
 • Vytvářejte adventní kalendáře z chlebových sáčků
  • instrukce

Těžko tomu uvěřit, ale z jednoduchých a velmi levných pytlů na chléb lze papírové drinky v žádném okamžiku kouzelné vánoční hvězdy, které vypadají, jako by byly vyrobeny velkými umělci a získány za velké peníze. Poskytujeme vám základní pokyny pro vytvoření vánoční hvězdy vyrobené z chlebových sáčků a také vám poskytneme několik tipů, jak změnit podrobnosti sami, abyste dosáhli zvláště elegantních a jedinečných hvězd!

Můžete si je koupit za cent v supermarketu nebo v drogerii: papírové sáčky na chléb, které obvykle slouží jako obal na občerstvení, ale lze je také úžasně přeměnit na levné řemeslné materiály. Obzvláště v hektické vánoční sezóně, ve které kreativní práce s dětmi nebo dokonce bez potomků přináší kontemplaci a mír, splňují tašky svůj účel brilantně, protože umožňují rychlou a snadnou výrobu fantasticky krásných vánočních hvězd. Základní výuka, kterou uvádíme níže, je také dobrým úvodem do DIY světa řemeslné výroby, a to i pro začátečníky. Zejména proto, že kromě hlavního materiálu, takže jsou potřeba chlebové sáčky, jsou potřeba téměř jen nádobí, které jsou často již v domácnosti na skladě, takže to není jen zábavná, ale také všude kolem levná řemeslná zábava!

Vyrobte kreativní vánoční hvězdy z sáčků na chléb

Potřebujete to pro vánoční hvězda:

 • 7 sáčků na chléb
 • oboustranná lepicí páska
 • nůžky
 • punč
 • Dárková stuha a / nebo příze
 • Představivost a / nebo naše originály
 • lepenka
 • tiskárna

Řemeslné šablony pro tisk

 • 1. Šablona řemesla: Poinsettia 01
 • 2. Šablona řemesla: Poinsettia 02
 • 3. Řemeslná šablona: vánoční hvězda 03
 • 4. Šablona řemesla: Poinsettia 04
 • 5. Šablona řemesla: Poinsettia 05

Tip: Doporučujeme začátečníkům, aby nejprve používali naše šablony. Po této první tréninkové fázi je zcela jistě snadné začlenit vzory do vánočních sáčků s chlebem a dosáhnout tolika skvělých výtvorů.

instrukce

Krok 1: Vytiskněte jednu z našich šablon na papír a vystřihněte jej nůžkami.

Tip: Pokud převedete šablonu na lepenku, získáte robustní šablonu pro výrobu vánočních hvězd z pytlů na chleba. V podstatě ale také šablona z papíru.

Krok 3: Poté si vezměte sedm chlebových sáčků do ruky a jednoduše odřízněte vyčnívající okraj u otvoru pro každý sáček.

Tip: Pokud máte co do činění s relativně velkými taškami, stačí jich šest, u menších je vhodné použít sedm z nich.

Krok 4: Nyní je čas nalepit všechny tašky na sebe. K tomu potřebujete papírové sáčky, oboustrannou pásku a nůžky. Přesný postup na první pohled:

4a) Nastřihněte dvě lepicí pásky pro každý chlébový sáček. Délka pásů závisí na výšce a šířce pytlů. Nakonec dostane každá taška páskové duo, které je nalepeno na každé straně jako obrácený T. Delší páska probíhá svisle ve středu vaku shora dolů, zatímco kratší páska má být namontována vodorovně ve spodní oblasti. Důležité: Otevření vaku směřuje nahoru

4b) Lepte sedm pytlů chleba dohromady. Chcete-li to provést, oddělte horní fóliové kousky lepicích pásek pro pět ze šesti nebo šesti ze sedmi sáčků. Papírové sáčky slepte co nejrovnoměrněji a nejpřesněji.

Krok 5: Sáčky pevně přilepte k sobě ">

Tip: Pokud se chcete vyhnout tužkovým čarám, můžete také prostřihnout kolem šablony.

Krok 7: Hvězda sama je nyní v suchých látkách. Pravděpodobně ho však chcete zavěsit. Proto integrujte díru do horní části hvězdy.

Předtím se oba sáčky, které se pak setkají, ale měly by být vyztuženy protáhlým kusem lepenky. Řezané lepenkové proužky široké asi 3 cm. To musí sahat od shora dolů. Poté nalepte proužky do prvního a posledního sáčku.

Krok 8: Jako pomoc k otvorům je nejlepší použít konvenční úder. Teď jsou přesně v horní polovině těchto dvou tašek, vyrazených do lepenky.

Krok 9: Poté rozložte svou práci. Chcete-li to provést, zatáhněte za horní hroty a uvolněte jednotlivé vrstvy od sebe. Postupně se rodí vznešená hvězda.

Krok 10: Poté odřízněte kus dárkové stuhy nebo příze podle vašeho výběru, projeďte jej dvěma otvory a vytvořte stabilní dvojitý uzel.

Poznámka: Tímto způsobem lze vánoční hvězda opakovaně otevírat a skládat.

Vytvořte mnohem více hvězd pomocí stejného principu - ideálně s různými vzory našich šablon a v důsledku toho s vašimi vlastními návrhovými nápady.

instruktážní videa

Obecné tipy

... všechno o výrobě takových hvězd z papírových sáčků

Tip č. 1: Nechte svou kreativitu běžet divoce, ale ...!

Když začnete řezat své vlastní vzory do papírových sáčků, není vaše představivost omezena. Měli byste být opatrní, abyste vždy dostali dostatek „základny“, takže se příliš neodřízněte od sáčků. Kromě toho si musí spodní část balení sáčku na chléb vždy udržovat svůj tvar. Tam za žádných okolností nemůžete něco odstranit. Jinak riskujete, že hvězda nebude dostatečně stabilní. Zde je několik inspirací pro možné vzory:

 • vánoční strom
 • půl hvězda vlevo a vpravo
 • skládačky
 • boční hroty
 • Půlkruhy vlevo a vpravo
 • dva trojúhelníky vlevo a vpravo ...

Tip č. 2: Ponořte sáčky barevně!

Před lepením sáčků na chleba je samozřejmě také možné malovat, jak chcete - ať už s akvarely, barevnými nebo fixy, je to zcela na vás. Například práce v krásných vánočních nebo zimních vzorcích. Můžete také chtít dát jednu nebo druhou hvězdu blízké nebo milované. Poté můžete do hvězdy napsat speciální zprávu. Měli byste to však udělat nejdříve, pokud jste vyřízli vzory z pytlů. V opačném případě může dojít ke katastrofě a také vynecháte psaní z papíru, takže text bude nečitelný.

Tip č. 3: Zajistěte, aby vaše hvězdy zářily!

Svůj vánoční hvězda můžete také rozžhavit z chlebových sáčků. Vše, co potřebujete, jsou LED svítilny. K dispozici jsou pouze za jedno euro. Za sadu s několika kopiemi (asi 24) platíte u některých poskytovatelů pouze asi 13 až 15 EUR. Vložte nebo nalepte do každé hvězdy LED tealight a užijte si zářivý pohled.

Tip č. 4: Pracujte s tzv. „Přírodními taškami“!

Kromě klasických tašek na máslo v bílé barvě existují i ​​přírodní sáčky, například od vlastní značky DM Profissimo. Hvězdy vyrobené z tohoto materiálu vypadají trochu rustikálně, protože díky své barvě a povrchu připomínají dřevo. Pokud se chcete pohrávat s přírodními taškami, jste v podstatě stejní jako u „běžných“ variant. Existují pouze dva rozdíly:

1. Z pytlů Profissimo Nature 12 x 21 x 6 cm nepotřebujete pro hvězdu šest nebo sedm, ale devět. To znamená, že k vytvoření dekorativního prvku musíte koupit alespoň dvě balení, protože balení obsahuje pouze šest kusů.

2. Sklopte spodní část uprostřed. Poté ji rozložte, aby se spodní polovina podlahy natřela lepidlem. Poté horní část podlahy opět sklopte a pevně ji přilepte. Prohlédněte si naše obrázky, abyste lépe porozuměli tomuto kroku.

Poté postupujte přesně tak, jak jsme vysvětlili výše, ve vztahu k tradičním pytlům másla. Výsledek jednoduché hvězdy pak vypadá takto:

S "Special Effects" by vaše hvězda přírodních tašek mohla skončit s jedním z následujících vzorů:

Tip č. 5: Vytvořte si svůj vlastní hvězdný ráj!

Vyrobte co nejvíce hvězd z chlebových sáčků a hotové předměty zavěste na strop v obývacím pokoji nebo ložnici elegantním balicím papírem nebo nití. Takže si vytvoříte svůj vlastní soukromý hvězdný ráj, který vykouzlí vánoční a romantickou atmosféru ve vašich domovských čtyřech stěnách. Samozřejmě, že celá věc vypadá obzvláště pěkně se zabudováním LED světel. Vyzkoušejte to!

Vytvářejte adventní kalendáře z chlebových sáčků

Stále máme pro vás vkusný nápad, pokud jde o design vašeho vánočního času: Vytvořte jednoduchý, ale hezký adventní kalendář chlebových sáčků.

Potřebujete toto:

 • 24 sendvičových sáčků
 • gluten
 • Kousky papíru nebo tkaniny
 • nůžky
 • ušlechtilé pero
 • pěkná dárková stuha
 • různé výplně

instrukce

Krok 1: Vezměte barevný papír nebo kousky barevných tkanin a vystřihněte 24 stejných nebo různých tvarů - například srdce, hvězdy, kruhy nebo čtverce, podle toho, pro koho je kalendář vhodný.

Tip: Samozřejmě můžete také použít bílý papír a obarvit a / nebo vzorovat tvary pro čísla sami - nejlépe pomocí barevných tužek nebo plstěných per.

Krok 2: Označte jednotlivé kusy čísly 1 až 24. Použijte speciální ušlechtilé pero.

Tip: Pokud používáte látku, samozřejmě potřebujete pero, které píše na materiál.

Krok 3: Popadněte 24 sendvičových sáčků a přilepte se k každému z připravených číselných motivů.

Tip: Aby byl kalendář ještě individuálnější, můžete také malovat nebo lepit tašky sami (například pomocí nálepek nebo fotografií).

Krok 4: Naplňte sáčky různými věcmi - od chutných sladkostí po kreativní zpracování, vše je určitě žádoucí.

Krok 5: Každý pytel uzavřete pěknou dárkovou stuhou. Hotovo!

Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²