Hlavní VšeobecnéRuční šití - pokyny pro ruční stehy

Ruční šití - pokyny pro ruční stehy

obsah

  • Vázaný steh pro předšívání
  • Steh s vázaným stehem, stehem nebo vpichem
  • Šít čarodějnice steh
  • Steh knoflíkové dírky / steh smyčky
  • Hemstitched lem
  • Personální steh pro neviditelné švy
  • Slepý steh / magický šev / vodičový steh

Chcete se naučit šít rukama, ale nemáte základní znalosti o různých stehech a jejich použití ">

Vázaný steh pro předšívání

Nejen pro začátečníky je předběžný steh užitečným stehem, který odborníci na šití přísahají touto technikou. Sešívání se používá pro řazení do fronty - zejména pokud potřebujete šití velmi přesně. Tkaninu vždy propíchněte jehlou ve stejné vzdálenosti a znovu ven, aby požadované kusy látky byly vzájemně spojeny. Můžete také dát několik stehů před tažením niti pevně. Po sešívání se šicí stroj zašije a šicí nit se opět odstraní. Pro basting, který musí být na konci snadno oddělitelný, je třeba koupit speciální střižovou přízi. To lze snadno roztrhnout.

Steh s vázaným stehem, stehem nebo vpichem

Lockstitch je linkový steh, který se zpracovává zprava doleva. Očka stejné délky se znovu vyrazí dozadu a dopředu, a proto je možné steh spojky označit také jako steh.

Vpichněte jehlu skrz látku zespodu. Poté propíchněte látku doprava v požadované délce stehu. Jehla pak musí být vztyčena dvojnásobkem délky stehu vlevo od počátečního bodu. Pokračujte tímto způsobem a dostanete přímou linii. Tento steh lze použít především v případech, kdy váš šicí stroj selže - například při zpracování pevných látek.

Tento steh lze také popsat jako tečkový steh. Jehla proto není propíchnuta těsně před předchozím řezem, ale ponechána pouze ve velmi malé vzdálenosti vedle ní. Díky tomu je šev tečkovaného stehu téměř neviditelný. Tento jemný steh je často potřebný při vkládání zipů.

Šít čarodějnice steh

Chcete použít ozdobný šev nebo spojit dvě pevnější látky, jako je kůže, které by se neměly překrývat "> Práce zleva doprava. Představte si dvě rovnoběžné čáry, mezi nimiž se pracuje rytina čarodějnice. Začněte zleva dole a vytvořte šikmý steh vpravo nahoře. Poté pracujte doprava a nechte určitou vzdálenost volnou, než propíchnete zezadu ve stejné výšce jehlou znovu skrz látku. Nyní položte šikmý steh přesně pod stejným úhlem doleva.

Steh knoflíkové dírky / steh smyčky

Jak už název napovídá, můžete použít tento steh k šíření knoflíkových dírek. Stejně dokonalá je tato technika šití pro ozdobné lemování okrajů, které jí dává jméno Schlingenstich. S touto technikou jsou často koberce lemovány. Pracujte také zprava doleva. Z horní strany propíchněte tkaninu jehlou a položte nit přes vyčnívající bod jehly. Utáhněte nit a vytvořte smyčku, která zajistí okraj látky. Pracujte s tímto stehem velmi pevně a pevně, můžete šít knoflíkové dírky.

Hemstitched lem

S hemstitch stehové švy mohou být pevně šity, takže elegantně zpracovaný šev se zdá téměř neviditelný. Než začnete šití, lemujte šev klikatým stehem a poté žehlte. Hladký, rovný okraj zjednodušuje následné šití. Prorazit jehlou vnitřkem lemu. Potom ještě několik centimetrů dále nechte kousek vnější látky s jehlou a potom bodnutím znovu zevnitř bodněte lemem.

Personální steh pro neviditelné švy

Také z pravé strany textilie je téměř neviditelný Staffierstich. Používá se u dvojitě definovaných lemů. Pro šití podšívky se používají hlavně Staffierstiche. Staffierstich se skládá ze dvou stehů. Proveďte propíchnutím jehlou z vnějšku, tj. Zespodu skrz přeložený lem těsně k lámajícímu okraji. Poté se z vnější látky s hrotem jehly odebere šířka niti, aby se tím opět propíchlo v přidávání švu v blízkosti lomové hrany. Zatlačte jehlu doleva, abyste špičku znovu propíchli. Výsledkem jsou dva šikmé stehy obrácené k sobě.

Slepý steh / magický šev / vodičový steh

Tento steh je potřebný například, pokud chcete zavřít polštář šitím otvíracího otvoru. Blůza, také Leiterstich nebo Zaubernaht, se vyznačovala pouze tím, že není vidět.
Pracujte jako dříve zleva doprava. Vsuňte jehlu a nit těsně před začátek otvoru a zevnitř. Protáhněte nit a propíchněte bodem jehly na horní straně, přesně naproti, jednou. Než protáhnete nit, sundejte 2-3 mm z tkaniny. Nyní pracujte s jehlou zpět dolů - propíchněte látku z vnějšku a opakujte právě popsaný proces. Nakonec se vytvoří určitý druh žebříku, tedy termín žebříkový steh. Vlákno je nyní utažené a magický šev se uzavře.

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál