Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytvořte si modelovací hlínu sami - pokyny a nápady pro studený porcelán

Vytvořte si modelovací hlínu sami - pokyny a nápady pro studený porcelán

obsah

 • Studený porcelán: Co to je "> Výroba samotného studeného porcelánu - pokyny
 • Drotář s kutilskou modelovací hmotou
  • skladování
  • Tipy
 • Modelovací hmota - myšlenky
  • přívěs

Modelovací směs se hodí pro různé aplikace. Od tvorby s dětmi až po vytvoření krajiny v modelářství až po umělecká díla. Studený porcelán je pro tyto účely ideální, protože se stává vzduchem a po modelování nemusí být vypalován. S jakými metodami si vyrobíte modelovací hmotu sami najdete zde.

Hledáte způsoby, jak si vyrobit hlínu sami? Existuje řada „receptů“ na speciálně vyráběnou modelovací hmotu, která fungují stejně dobře jako ty, které lze zakoupit v řemeslné dílně nebo na internetu. Přitom využíváte přísady v domácnosti, které udržují velmi nízké pořizovací náklady.

Studený porcelán mohou děti snadno použít a malovat po sušení. V závislosti na použitém nápadu je povrch jiný, protože některé umožňují hladký povrch, zatímco jiné umožňují mírně drsnější povrch. To je výhoda tohoto: můžete vyzkoušet několik a zjistit, který z nich je pro vás ten pravý.

Studený porcelán: Co to je?

Pokud hledáte modelovací hmotu sami, ale nikdy jste neslyšeli o studeném porcelánu, jste na správném místě. Jde o modelovací hmotu, která se po formování nespálí a snadno uschne ve vzduchu . To by u normální keramiky nebylo možné. Z tohoto důvodu je tato porcelánová forma ideální pro výuku dětí, jak modelovat, nebo nechcete-li spálit vaše výtvory. Kromě toho mohou být barveny potravinářskými barvami nebo lakovány po vysušení. Hmota je založena na lepidle a škrobu, což vedlo k řadě různých receptů.

Hmota má však některé nevýhody:

 • rychle schne
 • není vodotěsný

Již při hnětení si všimnete, že tato hlína rychle schne. Jinými slovy, musíte spěchat nebo hnětat neustále, aby hmota nevyschla příliš rychle. Po úplném zaschnutí hmoty, které může trvat i několik dní, nesmí již být v kontaktu s vodou, i když jste si vybrali variantu, která byla smíchána s vodou. Z tohoto důvodu je tato modelovací hlína určena pouze pro dekorativní účely, zatímco v kuchyni lze použít správný porcelán. To byste si měli uvědomit.

Tip: Nenechte se překvapit chováním hmoty během sušení, protože výsledek se může mírně lišit od očekávání. Na jedné straně při sušení ztrácí hmotnost mezi šesti a deseti procenty a na druhé straně mohou barvy potravin stmavnout.

Připravte si studený porcelán sami - pokyny

Potřebujete toto:

 • lepidlo na dřevo
 • bílá akrylová barva
 • Lepicí prášek Kukident
 • kukuřičná mouka
 • jídlo
 • hand mixer
 • rozchod

Jak postupovat:

Krok 1: Do mísy vložte 125 ml lepidla na dřevo.
Krok 2: Přidejte 70 gramů kukuřičného škrobu.
Krok 3: Přidejte jednu čajovou lžičku bílé akrylové barvy k předchozím složkám.
Krok 4: Dobře promíchejte s mixérem.
Krok 5: Na ostatní ingredience posypte naskládanou čajovou lžičku Kukidentu.

Poznámka: Rozměry se vztahují na prášek společnosti Jacobi Decor GmbH. Pokud se rozhodnete pro jiný produkt, možná budete muset trochu experimentovat se správnou částkou. Pro CMC existují různé adhezivní síly.

Krok 6: Pokračujte v míchání, dokud nezískáte lehce drobivou, ale pevnou hmotu.
Krok 7: Hněte rukama, dokud se nevytvoří homogenní měkká hmota.

Tip: Rozetřete si ruce dotykem kukuřičného škrobu. To usnadňuje jednání a zkrášluje výsledek.

Krok 8: Vložte modelovací hmotu do mrazicího sáčku, utěsněte ji vzduchotěsně a nechte ji asi 12 hodin při pokojové teplotě.

Poznámka: V průběhu času se ingredience kombinují.

Studený porcelán je hotový jako praktický a všestranný modelovací materiál. Okamžitě můžete začít vyrábět pěkné doplňky. Pokud jej nechcete používat jako první, měli byste jej zabalit do plastového obalu a uložit do vzduchotěsné krabice. Takže to zůstává v dobré kondici.

Drotář s kutilskou modelovací hmotou

Pokud něco děláte s modelováním hlíny sami, existuje mnoho metod, jak ji přizpůsobit vašim vlastním myšlenkám. Samotné modelování je základem pro vaše umělecké dílo a nápady na design usnadňují implementaci vašich vlastních kreativních dojmů.

malovat

Hlína pro modelování barev je možná s různými barvami. Přes citlivost na vodu jsou vodní barvy stejně použitelné jako akrylové, potravinářské a pastelové barvy, tj. Křídy. Barvy můžete buď přímo masírovat do stále modulovatelných rozměrů, nebo je po zaschnutí aplikovat tenkou vrstvu.

alembic

Spalovací baňka je ideální pro zpracování sušené hmoty. S tímto můžete postupovat velmi opatrně a začlenit své vlastní nadšení, obrázky, loga nebo vzory. Zde musíte pracovat velmi pečlivě, protože špička může rychle proniknout studeným porcelánem. Z tohoto důvodu se aplikace doporučuje zejména na silnější součásti uměleckého díla.

předčit

Pokud si chcete sami vyrobit malé ozdobné kousky modelovací hmoty, můžete použít formovací nástroje pro formování nebo působivé vzory. Jen buďte trochu opatrní, abyste nezničili existující tvary. Můžete také vystřihnout plísně a připojit se k vyseknutým kusům, například k opětovnému vytvoření okvětních lístků růží.

„Obrazy“

Můžete tisknout na studený porcelán. Například vezměte síť robustních nití nebo plastů a přitlačte ji k uschnutí na povrchu. To vytváří extrémně přesný vzor, ​​který lze tímto způsobem dokonce kombinovat s jinými vzory.

světlý

Podle toho, jak jste kvalifikovaní v oblasti elektroniky, můžete své výtvory dokonce vybavit malými LED diodami. Například při navrhování postavy jsou LED diody skvělé pro oči nebo nos (například sobi).

skladování

Jakmile vaše kresba a dekorace vyschly z modelovací hmoty, musí být řádně uloženy. Protože studený porcelán citlivě reaguje na vlhkost, musíte jej při skladování náležitě ošetřit. Obzvláště důležitá je zde ochranná vrstva čirého laku, kterou na kresbu nanášíte tence. Chrání citlivý materiál před následujícími vlivy na životní prostředí.

 • vysoká vlhkost
 • vlhké počasí (například při otevřených oknech)
 • Kapky stříkacích lahví
 • Pára (například z konvice nebo hrnce v okolí)

V závislosti na tom, jak jste dobrý s kartáčem, je vhodné použít tekutý čirý lak nebo variantu nástřikem. Čirý povlak pro nástřik je obzvláště snadno aplikovatelný a zajišťuje efektivní povrch studeného porcelánu, díky němuž je mnohem delší. Měli byste si také vybrat místo pro modelovací hmotu, která ji chrání před vlhkostí a hmyzem. Jednotlivé složky mohou být předmětem zájmu hmyzu, pokud nejsou umělecká díla skladována odpovídajícím způsobem.

Umístění by měly mít následující vlastnosti:

 • žádné přímé slunce
 • není vystaveno silným teplotním výkyvům
 • sucho
 • tmavý

Mnoho lidí ráda používá vitríny nebo skleněné zvony k ochraně svých výtvorů před vlhkostí a hmyzem. Ukázalo se, že jsou zvláště účinné, protože do porcelánu nedostávají žádný vlhký vzduch, což by mohlo mít negativní vliv na strukturu.

Tip: Trvanlivost kresby lze také zachovat umístěním malé misky rýže nebo balíčku silikagelu do bezprostřední blízkosti. Tím se absorbuje přebytečná vlhkost.

Tipy

Ze studeného porcelánu lze modelovat mnoho věcí, stejně jako šperky nebo přívěsky. Tyto přívěsky mohou být použity mnoha způsoby, například jako klíčenka nebo jako ozdoba jako přívěsek do větví nebo jiných dekorativních materiálů.

Upozornění:

 • Při barvení studeného porcelánu barvami prosím noste rukavice, protože přírodní a umělé barvy se setřou a po zaschnutí zbarvená modelovací hmota je obvykle o něco tmavší
 • ozdobte svůj studený porcelán akrylovými barvami nebo jiným dekorativním materiálem, můžete také pískem nebo malým dekosteinem promíchat materiál, pak vytvoří novou strukturu (prosím, přidejte pouze pevné látky)
 • Studený porcelán lze po procesu sušení také brousit jemným brusným papírem, takže je zde pocit jemnosti
 • Kromě toho mohou být modelované prvky pokryty ubrousky nebo tenkým papírem
 • Před modelováním vždy studenou porcelánovou pastu zahuštěte, vše by se mělo homogenně promíchat a během hnětení přidat znovu a znovu nějaký kukuřičný škrob.
 • po zaschnutí se váš modelovaný objekt zmenší, bude asi o deset procent menší, otvory od začátku proto raději vyříznou trochu větší nebo vstoupí do procesu sušení dřevěné tyčinky nebo sláma do otvorů
 • nechte modelované objekty zaschnout na vzduch propustné bázi, v závislosti na tloušťce modelového objektu sušení trvá několik hodin až několik dní, pak je hmota zcela vysušena
 • Studený porcelán sám o sobě není vodotěsný, takže na hotových objektech udělejte nepromokavý průhledný lak, matný nebo saténový lesklý lak vypadá velmi ušlechtilě a nastavuje studené porcelánové postavy do scény
 • s trochou lepidla na dřevo se jednotlivé části mohou také slepit, což někdy funguje před sušením, je lepší to udělat po sušení

Modelovací hmota - myšlenky

Úvodní poznámky: Za každou krátkou instrukci se za „Úvod“ považují následující kroky:
Jemně promíchejte modelovací hmotu a vytvořte kouli bez trhlin. Pak je rozbalte v požadované tloušťce. Použijte těstoviny nebo podobné nádobí.

přívěs

Krok 1: Rozmotejte modelovací pastu trochou kukuřičného škrobu jako náhrady mouky na pečícím papíru.

Krok 2: Propíchněte požadovaný motiv pomocí řezačky cookie (hvězda, srdce atd.).

Krok 2: Vložte silnou slámu do horní části studeného porcelánu.

Tip: Slámka označuje díru, skrz kterou můžete „navléci“ přívěsek na uzávěr ke klíči na konci.

Krok 3: Nechte přívěs ztvrdnout.
Krok 4: Malování nebo zdobení příslušenství, jak chcete.

Krok 5: Nechte barvu nebo ozdobu zaschnout. Hotovo! Pro ušlechtilý efekt a pro ochranu barvy pak můžete přívěsek lakovat čirým lakem.

Přívěsky lze nyní použít jako přívěsky nebo jako kroužky na klíče - jak chcete. V každém případě jsou to kreativní dárky.

Nebo si můžete pro vánoční stromeček vytvořit malé vánoční přívěsky nebo ozdobit dárky. Vaše kreativita nezná hranice.

Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál