Hlavní VšeobecnéSew Monster - Pokyny pro plyšové monstrum

Sew Monster - Pokyny pro plyšové monstrum

obsah

 • příprava
 • vzory
 • Šít monstra

Dnes bych vám chtěl ukázat, jak můžete pomocí našeho přiloženého vzoru ušit roztomilé plyšové monstrum jako dárek pro své nejmenší nebo jako příslušenství pro Halloween. Vyrábíme ústa se zipem, který - v závislosti na vašich preferencích - můžete nechat otevřený nebo zavřený.

Výběr látky je na vás dnes. Podle potřeby lze použít staré zápisky - od džíny po dres - v různých barvách. Ujistěte se, že jste do šicího stroje vložili správnou jehlu. Díky mnoha vrstvám textilie se může snadno zlomit.

Pro oči ráda používám dřevěná knoflíky, ale mohou to být i malé bílé kruhy s připojenými černými tečkami nebo jiné odpovídající aplikace, jako jsou flitry nebo korálky.

příprava

Potřebujete toto:

 • Dva kusy textilních zbytků nebo oboustranné rouno
 • podle potřeby třetí tkanina do vnitřku úst
 • zip
 • dvě tlačítka
 • Jehla a nit
 • tkanina nůžky
 • kolík
 • náš vzor
 • nějaké vycpávky nebo starý polštář

Obtížnost 2/5
Šití na zip a šití na pažích a uších vyžaduje nějakou praxi

Náklady na materiál 1/5
cca 1-5 EUR v závislosti na zbytcích látky

Časové výdaje 2/5
asi 2 hodiny

vzory

Krok 1: Vytiskněte přiložený vzor na papír A4 a ujistěte se, že je velikost tisku nastavena na 100%.

Klikněte zde: Pro stažení vzoru

POZOR: Náš vzorec nezahrnuje švy!

Krok 2: Vystřihněte vzor nůžkami (ramena jsou oddělena) a umístěte šablonu na požadovanou látku. Nyní nakreslete obrysy vzoru ve vzdálenosti 1 cm (příspěvek na švy!) A vystřihněte látku.

3. krok: Opakujte krok 2 vpředu, ale přidejte přibližně 2 cm na dno plyšová monstrum. Přední zip je rozděleno jednou uprostřed, a proto potřebuje o něco větší délku, aby po šití nebyl kratší než zadní strana.

4. krok: Vzhledem k tomu, že šijeme zip jako ústa, potřebujeme za přední část lehkou trikotovou tkaninu, aby výplňová bavlna na konci nemohla vyjít. Tuto látku také označte podle vzoru (+1 cm) a vystřihněte.

Krok 5: Nyní nám chybí paže a uši naší příšery. Ty jsou umístěny jednou vlevo a jednou vpravo, abychom je mohli později šit dohromady.

Nyní by měly být 3 x části těla v různých barvách a 2 x přední a zadní část paží a uší. Po řezání všech částí pokračujte v šicí stroji!

Šít monstra

Krok 1: Nejprve je přední strana naší plyšové monstrum řezána těsně pod střed.

Zde je zip připevněn a sešitý zprava doprava na horní stranu přední strany.

Krok 2: Pokud je k dispozici, připojte stahovač zipu ke stroji a přišijte těsně k bodům na zipu. Pokud se zip dostane do cesty, otočte jehlu do tkaniny, zvedněte přítlačnou patku a posuňte se zipem dozadu, abyste mohli pokračovat v šíření bez překážek.

Krok 3: Teď uděláme to samé pro spodní část přední strany a zašijeme zip také pevně lemovanou.

4. krok: Front je téměř hotový! Aby měla ústa homogenní pozadí, nyní připevníme tkaninu světelného dresu zleva doprava (!) Na přední stranu, aby byla krásná strana vidět později.

5. krok: Nyní prošijte všechny čtyři strany rovným stehem s krátkou hranou.

Krok 6: Nyní je čas našít knoflíky nebo oči naší sladké příšery. To se děje skrz otvor v zipu. Nejprve položte knoflíky na látku na požadované místo a poté je ušijte několika stehy.

Krok 7: Dále si položte látky z rukou a rohů na sebe. V mém případě bych rád ušil croissant s fleecovou stranou a jeden s dresovou stranou venku. Totéž dělám pro obě paže.

Krok 8: Rohy a paže sešijte rovným stehem, ale vyjměte stranu, která bude později připevněna k tělu. Poté všechny díly otočte na pravou stranu.

Tip: Čtyři části mohou být plněny vatovou vatou, pokud by látka byla příliš tenká a nestála sama o sobě.

Krok 9: Naše plyšové monstrum je nyní ušito dohromady: Dáváme přední a zadní část dohromady zprava doprava a rohy a paže dáme dovnitř (!) Podle toho.

Tip: Ujistěte se, že obrázky na úhlu paží se správně připevňují dovnitř!

Krok 10: Nyní můžete šít kolem těla. Ponecháváme však na dně přibližně 8 cm dlouhého otočného otvoru.

Krok 11: Po šití otočte monstrum směrem ven. Náš malý přítel se nyní může plnit nádivkou.

Tip: Chcete-li pěkně otočit rohy a paže na pravé straně, můžete pomoci pomocí pera nebo šroubováku.

Pokud doma nemáte bavlnu, můžete samozřejmě použít také kousky látky nebo vnitřní část starého polštáře.

Krok 12: Nakonec uzavřete otočný otvor tzv. Matracovým stehem. Přitom vyčnívejte zevnitř ven, asi 5 mm od shora do stejné tkaniny a na opačné straně zespodu. Toto opakujte, dokud se otvor nezavře. Pokud na konci jemně zatáhnete nit, šev by měl být neviditelný a v tkanině pěkně mizet.

To je vše - přeji vám hodně zábavy při šití monster ????

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²