Hlavní VšeobecnéCrochet shell pattern - základy a návod pro kutily

Crochet shell pattern - základy a návod pro kutily

obsah

 • Vzor I: ohraničení skořepiny
 • Vzor II: cik-cak shell
 • Vzor III: dvoubarevná cik-cak shell
 • Vzor IV: trojúhelníkový šátek

Háčkované skořápkové vzory nejenže vypadají krásně. Snadno se s nimi také manipuluje, a proto je příjemně zdvojnásobují: již při háčkování a poté jako hotová práce. V této příručce vám ukážeme čtyři způsoby háčkování krásného vzoru skořápky.

Základní princip vzoru mušlí (napodobuje se forma myší ve tvaru vějířů): V místě vpichu je háčkováno větší množství prutů, které se pak mohou ve vzoru rozšířit jako fanoušek. V závislosti na tom, jak jsou tyto „skořápky“ umístěny v celkovém vzorci, jsou vytvářeny velmi odlišné struktury, které jsou úžasně vhodné pro různé háčkovací práce.

Vzor I: ohraničení skořepiny

Jako hranice a hranice letních vrcholů je tento vzor ideální. Velké otvory zajišťují vzdušný vzhled a hladký průběh.

V tomto vzoru skořepiny musí být celkový počet ok děleno 6. Takže pracujeme v průvodci vzorem celkem 30 stehů. Vzor se pak skládá ze 4 řad, které se opakují znovu a znovu.

Na začátku je test stehů. Když háčkujete 30 stehů 4 jehlou, výsledkem je šířka asi 17 cm.

Nyní trvá základní řada, na které je vzor umístěn. Háčkování vzduchový řetěz a sada stehů za to.

Řádek 1:

 • Začátek řádku : Háčkování 1 Transition Air Mesh + Háčkování 1 Solid Mesh
 • Posloupnost: * háčkování 3 stehy, takže vynecháte 3 stehy předchozí řady, háčkování 3 stehy *, * *, dokud nezůstanou 2 stehy
 • Konec řádku: Háčkování 2 silné stehy

Řádek 2:

 • Začátek řádku: Háčkování 1 Přechodové pletivo + 1 pevné pletivo
 • Posloupnost: * Háčkování 7 se lepí do listu vzdušného pletiva předběžného kola, vložte 1 pohovku z předchozí řady, háčkování 1 háčkování steh, 1 otočte předchozí řadu *, opakujte sekvenci * *, pak háčkujte 7 tyčinek v poslední smyčce vzduchu
 • Konec řádku: Háčkování 1 jednoduchá háčkování

Řádek 3:

 • Začátek řádku: háčkování 4 vzduchové stehy
 • Posloupnost: * háčkování 3 st. Na 3., 4. a 5. tyčce skořápky háčkované v předběžném kole, háčkování 3 stehy *, opakování sekvence * *
 • Konec řádku: Háčkování 1 hůl

Řádek 4:

 • Začátek řádku: Háčkování 1 spirálový vzduchový steh a háčkování 2 pevné smyčky v první smyčce vzduchu předchozí řady
 • Posloupnost: * háčkování 3 smyčky, postupující přes 3 pevné stehy předchozí řady, 3 háčky stehy v háčkovém luku *, pak opakujte sekvenci * *
 • Konec řádku: Háčkování 2 pevné stehy v posledním mašličce

Od této chvíle se řádek 2 až 4 opakuje znovu a znovu. Poslední řádek může být buď řádek luky (řádek 2), nebo, pokud je potřeba přímý konec, řádek 3. Tato řada je také vhodná jako přechod pro nový vzor - snad další vzor od našeho průvodce.

Vzor II: cik-cak shell

Tento vzor je výhodný zejména v barevných řadách.

Zde by celkový počet stehů měl být dělitelný 10 + 1. Tento průvodce vzorem používá celkem 31 stehů. Vzor se skládá ze 2 řad, které se neustále opakují.

Test šití ukazuje, že pokud je 31 jehel háčkováno jehlou velikosti 4, budou také široké asi 17 cm.

Stejně jako dříve je vzor nastaven na základní řadu. Pracujte pro tento jeden pletivo a řadu pevných sítí.

Řádek 1:

 • Začátek řádku : háčkování přechodný steh vzduchu, háčkování těsný steh
 • Posloupnost: * projít přes dva stehy a háčkování 5 tyčinek ve 3. stehu předběžného kola (nařezáno do stejného stehu 5krát), udělat 2 stehy, háčkování 1 jednoduchá háčkování *

Sekvence * * se nyní vždy opakuje, dokud není dosaženo konce série s posledním pevným stehem.

Řádek 2:

 • Začátek řádku: Háčkování 3 přechodných sítí a 2 tyčinky v prvním stehu předběžného kola
 • Posloupnost: * Pracujte 2 stehy a háčkování 1 jeden háčkování (bod vpichu je prostředním stehem kusů háčkovaných v předchozí řadě - 3. hůlky), projeďte 2 stehy a háčkujte 5 tyčinek (5x střih ve stejném stehu), sekvence se stane * * nyní se opakuje
 • Konec řádku: Pracujte 2 stehy a háčkujte 1 háčkujte steh, znovu projeďte 2 stehy a pak háčkujte 2 tyčinky do posledního stehu řady.

Řádek 3:

 • Začátek řádku : 1 Háčkování přenáší vzduchovou síťku, háčkuje těsný steh
 • Posloupnost: * udělejte dva stehy a háčkování 5 tyčinek ve 3. stehu předběžného kola (to je výroba mezi skořápkami), udělejte 2 stehy, háčkování 1 steh (bod stehu je prostředním stehem kusů háčkovaných v předchozí řadě - 3 Hůlky) *

Sekvence * * se opakuje as posledním pevným stehem je dosaženo konce série.

V háčkované sekvenci se řádek 2 a řádek 3 opakují znovu a znovu.

Vzor III: dvoubarevná cik-cak shell

Tento vzor skořápky je ideální pro roztomilé dětské přikrývky. Sladké skořápky ve dvou barvách jsou uklidňující a mazlivá.

V tomto vzoru skořepiny musí být celkový počet ok dělitelný 10 + 1. V manuálu pracujeme s celkem 31 stehy. Vzor se skládá z celkem 4 řádků, které se opakují znovu a znovu.

Test šití ukazuje, že 31 stehů s velikostí jehly 4 je asi 17 cm široké.

Zde opět potřebujete základní řadu, na kterou lze vzor nasadit. Pro tuto základní řadu háčkování také řetěz se vzduchovým stehem a řadu pevných stehů.

Řádek 1:

 • Začátek řádku : 1 Háčkovaná síť pro přenos vzduchu
 • Posloupnost: * projít dvěma stehy a háčkování 5 tyčinek ve 3. stehu předběžného kola (práce 5x ve stejném stehu), práce 2 stehy, háčkování 1 háčkování *, opakování vzoru * * s jedním posledním stehem Konec řádku dosáhl.

Řádek 2:

Tato řada je zadní řada, ve které je háčkovaná zadní barva první řady. Za tímto účelem háčkujte přechodný vzduchový steh a poté do každého stehu předchozí řady těsný steh.

POZOR: Pokud jsou háčkované přes skořápku, nepronikejte celou hlavou oka, ale pouze přes síťovinu. Avšak pevná síť předběžného kola (mezi skořápkami) je propíchnuta celou hlavou oka. Takže na přední straně skořápky jsou zvláště krásné.

Řádek 3:

 • Začátek řádku: háčkování 3 přechodných vzduchových stehů a 2 tyčinek v prvním stehu předběžného kola
 • Posloupnost: * Pracovní 2 stehy a háčkování 1 jednoduchá háčkování (umístěte střední steh háčkovaných háčků do předchozí řady - 3. hůlky), udělejte 2 stehy a háčkování 5 tyčinek (5krát do stejného stehu), vždy postupujte podle sekvence opakovat
 • Konec řádku: Pracujte 2 stehy a háčkujte 1 háčkování, znovu vytvořte 2 stehy a háčkujte 2 tyčinky v posledním stehu řady.

Řádek 4:

Čtvrtý řádek je háčkovaný jako řádek 2.

Vzor IV: trojúhelníkový šátek

Vzor začíná několika stehy a nití a potom se automaticky rozšiřuje do trojúhelníku prostřednictvím zvýšení v každé řadě.

Start: Začněte háčkování pomocí 6 pevných stehů v závitovém kroužku a kruh uzavřete štěrbinovým stehem.

Řádek 1:

Háčkování 3 kusy vzduchu a 2 tyčinky do první smyčky smyčky - háčkování jedna hůl do dalšího stehu - háčkování 2 hole, 1 vzduchová komora, 2 tyčinky do třetího stehu smyčky (to bude střed pozdějšího plátna) - jeden Háčkování hůlky do dalšího stehu - Háčkování 3 se lepí do pátého stehu smyčky - šestý steh struny zůstane nezakrytý.

Řádek 2:

Háčkování 3 kusy vzduchu a 2 tyčinky v prvním stehu předchozí řady - háčkování 5 jednoduchých tyčinek - 2 tyčinky, 1 vzduchová komora, 2 tyčinky uprostřed řady (vzduchová síť mezi 2 tyčinky předchozí řady) - háčkování 5 jednotlivých tyčinek - 3 tyčinky do posledního stehu háčkování.

Řádek 3:

Háčkování 3 kusy vzduchu a 1 lepidlo do prvního stehu předchozí řady - Háčkování 1 kus vzduchu - Háčkování 1 stick - opakujte od nynějška do středu řádku * * * Háčkování 1 kus vzduchu, poté udělejte 1 steh, háčkování 1 stick * - do středu řady Háčkování 1 hůl, 1 vzduchový steh, 1 hůl - háčkování stehů * * v další řadě - háčkování 2 tyčinek v posledním stehu.

Řádek 4:

Háčkujte 3 kusy vzduchu a 2 tyčinky do prvního stehu - háčkujte jednotlivé tyčinky v každém stehu do středu řady (celkem 13 tyčinek)
Střed řady: 2 hole, 1 vzduchová síť, 2 hole
Konec řady: 3 tyčinky v posledním stehu

Řádek 5:

Háčkujte 3 kusy vzduchu a 2 tyčinky do prvního stehu - háčkujte jednotlivé tyčinky v každém stehu do středu řady (celkem 17 tyčinek)
Střed řady: 2 hole, 1 vzduchová síť, 2 hole
Konec řady: 3 tyčinky v posledním stehu

Řádek 6: Zde začíná skutečný vzor shellu.

 • Začátek řádku: Háčkování 4 smyčky vzduchu - přejeďte přes 1 steh a háčkování 1 hůl, 2 vzduchové stehy, 1 hůl v dalším stehu
 • Posloupnost: * 3 stehy - v dalším stehu 2 háčkování, 1 vzduchová síť, 2 háčky háčkování - 3 stehy - háčkování 1 hůl, 2 vzduchové stehy, 1 háčkování hůlky *. Háčkujte tento vzor * * doprostřed řádku
 • Uprostřed řady: Háčkování 2 hole, 1 vzduchová komora, 3 hole, 1 vzduchová komora, 2 hole uprostřed luku.
  Pro druhou polovinu řady nejprve vytvořte 3 stehy - 1 kus háčkování, 2 kusy vzduchu, 1 háčkování a pokračujte v háčkování * * v pořadí
 • Konec řádku: Háčkování 1 kus vzduchu, procházející 1 steh - Háčkování 1 hůl v posledním stehu.

Řádek 7:

 • Začátek řádku: Háčkujte 5 kusů vzduchu a 1 hůl v prvním stehu
 • Posloupnost: * háčkování 2 tyčinky, 1 vzduchový steh, 2 tyčinky do vrstvy vzduchového pletiva - v další smyčce vzduchového pletiva - háčkování 1 tyč, 2 vzduchové stehy, 1 tyč *. Háčkování * do středu řady.
 • Střed řady: Háčkování 1 hůl, 2 vzduchové stehy, 1 hůl - háčkování hůl na střední hůl znovu - háčkování 1 hůl, 2 vzduchové stehy, 1 hůl ve druhé malé smyčce středové linie

Pokračujte v sekvenci * * * pro druhou polovinu řádku (poslední místo vpichu pro 1 hůl, 2 vzduchové stehy, 1 hůl je poslední steh.

Řádek 8:

 • Začátek řádku: háčkujte 4 vzduchové stehy a pokračujte
 • Háčkování v následujícím pořadí: * háčkování 2 pruty, 1 vzduchová síť, 2 tyčinky do luku vzduchového oka - háčkování 1 hůl, 2 vzduchové stehy, 1 hůl * - háčkování 2 hole, 1 vzduchový steh, 2 tyčinky do vzduchového oka před středem řádku
 • Střed řady: Háčkování 1 hůlka, 2 vzduchové stehy, 1 hůlka, 2 vzduchové stehy na střední tyčce.

Pokračujte v sekvenci * * pro druhou polovinu série. Háčkování 2 hole, 1 vzduchový steh, 2 hole v poslední smyčce vzduchu a háčkování 1 vzduchový steh a 1 hůl v posledním stehu.

Řádek 9:

 • Začátek řádku: Háčkování 3 přechodná oka, 1 hůl, 2 vzduchové stehy, 2 tyčinky v prvním stehu. Háčkování až do středu řady nahoru * * sekvence (počínaje 1 tyč, 2 vzduchové stehy, 1 tyč).
 • Střed řady: Háčkování 2 hůlky, 1 vzduchová síťovina, 2 hůlky v háčkování 1 háčkování 1 hůlka háčkování 1 výtěr na středu háčkování háčkování 1 vzduchový háček háčkování 2 hůlky, 1 vzduchová mřížka, 2 hůlky ve druhém přídi vzduchové mřížky

Pro druhou polovinu řádku háčkujte sekvenci * * (počínaje 1 hůlkou, 2 vzduchovými stehy, 1 hůlkou).

 • Konec řádku: Háčkování 2 tyčinky, 1 vzduchový steh, 2 tyčinky v posledním stehu.

Odtud se řádek 6 - řádek 9 opakuje znovu a znovu. Neustálé zvyšování zvyšuje počet stehů a vytváří trojúhelníkový hadřík jakékoli velikosti.

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál