Hlavní VšeobecnéVzor pro Granny Squares - pokyny a nápady pro háčkování

Vzor pro Granny Squares - pokyny a nápady pro háčkování

obsah

 • předchozí znalosti
 • 1. Vzor Granny Squares
 • 2. Vzor Granny Squares
 • 3. Vzor Granny Squares
 • 4. Vzor Granny Squares
 • 5. Vzor Granny Squares
 • 6. Vzor Granny Squares
 • 7. Vzor Granny Squares
 • 8. Granny Squares pattern
 • Další odkazy

Už jste někdy viděli tyto kreativní a ozdobné háčkovací záplaty, ze kterých můžete dělat nejrůznější skvělé věci ">

předchozí znalosti

K háčkování Granny Squares potřebujete základní znalosti háčkování. Ale není jich tolik. S těmito technikami byste se měli podrobně seznámit, abyste mohli pracovat s následujícími pokyny:

 • závit kroužek
 • stehy
 • silné stehy
 • Hůlky a hůlky
 • dvojité tyče
 • skluzu steh

Při háčkování na náměstí musíte věnovat pozornost několika věcem. Patří mezi ně háčkovací prstence nití jako výchozí bod, háčkování přechodných sítí, které nahradí hůlky na začátku každého nového kola, a osnovní steh na konci každého kola. To vysvětluje základní princip Granny Squares - háčkují se střídavě, zevnitř ven. Jednotlivé pokyny jsou vždy zdůrazněny, takže se nemůžete pokazit.

1. Vzor Granny Squares

1. kolo: Pracujte 4 vzduchové sítě a spojte je řetízkovým stehem s kroužkem.

2. kolo: Pracujte 3 vzduchovými oky (náhradní tampony), 2 tyčinky a vzduchovou mřížkou v kruhu. Potom háčkování třikrát: 3 tyčinky a 1 vzduchová síť do kruhu. Kolo je uzavřeno řetízkovým stehem.

3. kolo: Začněte toto kolo v předřadném vzdušném oblouku (může to být nová barva, ale nemusí).

Háčkujte 3 kusy vzduchu, 2 klacky a jednu vzduchovou síť v tomto přídi a znovu 3 klacky. Nyní přeskočte hůlky z předchozí řady a pracujte v každém dalším listu: 3 hole, 1 airlock a 3 hole. Závěrem je řetízkový steh. Náměstí je již rozeznatelné jako takové.

4. kolo: Nyní začněte v jednom z bočních oblouků. Nyní háčkujte 3 vzduchové sítě, 2 hůlky. Vynecháte hůlky z předchozí řady a pracujete 3 hole, vzduchovou mřížku a 3 hole do rohu Granny Square.

Takto vždy pracujte na kole. Boční háčkované v obloucích 3 Luftmaschen. V rozích pracujete 3 hole, vzduchovou síťku a znovu 3 hole. Kolo je zakončeno řetízkovým stehem. Nyní je Granny Square již hotové - tímto způsobem však můžete udělat tak velký, jak chcete. Technologie zůstává vždy stejná.

2. Vzor Granny Squares

1. kolo: Háčkování magického prstenu. V této práci 2 vzduchové mřížky a 7 tyčinek. Kroužek je uzavřen řetízkovým stehem.

2. kolo: Umístěte kolo do jednoho ze stehů v předchozí řadě. Háčkujte dva kousky vzduchu a hůl do tohoto stehu. V každém stehu předchozí řady jsou háčkovány 2 tyčinky (= 16 stehů). Háčkujte řetízkový steh.

3. kolo: Háčky na háčky. Začněte znovu v jednom ze stehů předchozí řady. Háčkování dvou kusů vzduchu a hůlky. Potom háčkujte dvě hůlky do dalšího stehu, ale ty se pak opláchnou dohromady. Následuje vzdušná síť. Háčkujte tyto svazky dvou nasekaných tyčinek dohromady a jednoho vzduchového pletiva do každého z dalších stehů předchozí řady (= 16 chomáčků). Dokončete kolo řetízkovým stehem.

4. kolo: Nyní háčkování do mezer v předchozí řadě. Nejprve začněte se dvěma stehy vzduchu, poté háčkujte 2 k sobě a vytvořte chomáč.

Pracujte 2 vzdušnými oky.

Poté háčkujte 3 tyčinky do každého prostoru, které jsou pak kartáčovány dohromady a vytvářejí chomáč. Mezi tím jsou vždy zpracovány 2 vzduchové sítě. Kolo je uzavřeno řetízkovým stehem.

Kolo 5: Toto kolo funguje jako kolo 4, kromě toho, že svazky sestávají ze 4 svazků dohromady. Začínáte se dvěma vzduchovými oky a 3 tyčkami ve svazku. Mezi čtyřmi chomáčky jsou háčkovány 3 vzduchové stehy. Kettmasche do závěru.

6. kolo: Začínáte se dvěma vzdušnými oky a třemi hůlkami v prvním prostoru. Potom háčkujte čtyři jednotlivé tyčinky do každého prostoru předchozí řady, žádné chomáčky. * Po třech háčkovaných meziprostorech se čtyřmi jednotlivými tyčkami přichází první roh: v dalším listu jsou háčkování 3 dvojité tyčinky, 4 vzduchové stehy a znovu 3 dvojité tyčinky. *

Objednávka ** se nyní opakuje až do konce kola. Závěr je opět řetězový steh.

3. Vzor Granny Squares

1. kolo: Háčkování závitu prsten. Potom následují 3 vzduchové stehy, hůl a vzduchová síť. Potom háčkování * 2 tyčinky a 1 vzduchová komora * 7krát. Série je uzavřena řetízkovým stehem.

Kolo 2: Nyní pracujte v prvním oblouku vzduchové mřížky předchozí řady. Crochet 3 Air Meshes a 2 Chopsticks. Potom háčkujte 3 tyčinky a jednu vzduchovou síť v každé přídi předchozí řady. U Kettmasche je kolo uzavřeno.

3. kolo: Závit je nyní opracován zpět do přídě. Následuje 3 vzduchové stehy, 1 tyčinky, 2 vzduchové stehy a 2 tyčinky. Poté v každém přídi vytáhnete 2 hole, 2 vzduchové stehy a 2 hole. Háčkujte řetízkový steh.

4. kolo: Vraťte se k dalšímu oblouku s pracovním závitem. Začněte se 3 vzduchovkami a 6 tyčemi v tomto luku. Potom háčkujte 7 tyčinek v každém dalším listu předchozí řady. Skluzu steh.

5. kolo: Začnete 1 leteckým kobercem - poté sledujte pevné stehy v stehu předběžného kola. Mezi chomáčky pracují tento steh kolem celého prostoru, což prodlužuje stehy. Pletené pletivo.

Kolo 6: Začněte toto kolo dlouhým pevným stehem. Nyní háčkujte následující sled:

 • * půl tyčinky
 • čtyři pevné stehy
 • půl hůlky
 • dvě hole
 • v mřížce pracujete s dvojitou hůlkou, 3 vzduchovými oky, dvojitými hůlkami
 • dvě hole
 • půl hůlky
 • pevná síťka *

Opakujte objednávku ** ještě třikrát.

7. kolo: Začněte dvěma vzduchovými oky. Potom háčkujte půl tyčinky do každého stehu. V oblouku rohu jsou zpracovány 3 poloviční tyče. Kolo je uzavřeno řetízkovým stehem.

4. Vzor Granny Squares

1. kolo: Háčkování závitový kroužek se 7 polovičními tyčkami - háčkování pro první tyč s 2 náhradními vzduchovými oky.

Kolo 2: Pracujte 2 klacky v každém stehu, háčkujte první klacek třemi kousky vzduchu jako náhradní (= 14 stehů).

3. kolo: Háčkování * 1 kolo, 3 stehy, 1 štěrbinový steh * - pokračujte v sekvenci ** do konce. Kettmasche dokončí kolo.

4. kolo: Potom háčkujte sedm malých myší, každá se skládá ze 4 tyčinek. Pro tuto práci v každé jamce mezi luky 4 hole. Potom háčkujte štěrbinový steh uprostřed pevných stehů předchozí řady. Nakonec je kolo zakončeno řetízkovým stehem.

Kolo 5: V této řadě je zapracujte do jamek: 1 hůl, 1 ch, 1 hůl v stehu (první sekání kola se znovu nahradí Lftm). Poté jsou zpracovány 2 vzduchové stehy. Háčkování na skořápce: uprostřed těsný steh a poté 2 vzduchové stehy. Tímto způsobem dokončete kolo a potom přijde řetězový steh.

Kolo 6: Poté háčkujte jednu háčkování v každém stehu předběžného kola. V přídich mezi tyčemi se pracuje vždy se dvěma pevnými oky. U listů 2 vzduchových stehů fungují vždy 3 pevné stehy.

Kolo 7: Začněte s * 4 Lftm jako náhradou za dvojitou hůl, následovanou: 1 dvojitou hůl, 2 Lftm, 2 dvojité hůlky, 2 hůlky, 2 poloviční hůlky, 5 pevných smyček po stranách, 2 poloviční hůlky, 2 hůlky, 2 Dvojité hůlky, 2 lftm, 2 dvojité hůlky, 2 hůlky, 2 poloviční hůlky a znovu 5 pevných stehů *

Objednávka ** se opakuje ve druhé polovině. Dokončete řetízkovým stehem přes horní vzduchovou síťku 4 lftm.

Kolo 8: Nyní háčkujte hůlky do každého stehu (začněte znovu se 3 rezervními airpiny). V rohu háčkování hůlky, 2 vzduchové oky a hůlky. Pletené pletivo jako závěr.

5. Vzor Granny Squares

1. kolo: Začněte provázkem struny - háčkujte 8 polovičních tyčí.

Kolo 2: Nyní začněte 3 lftm a dvěma tyčemi, které jsou spolu zmírněny. Následuje 2 vzduchová oka. Háčkujte chomáč do každé hůlky, skládající se ze tří tyčinek, které jsou spolu rozmačkané. Pak následujte znovu 2 Lftm. Kolo se uzavře řetízkovým stehem.

3. kolo: Poté háčkujte 3 tyčinky v každém kole předběžného kola (na začátku pracujte tři lftm jako přechod). Háčkování v rohu pak 3 hole, 2 Lftm a znovu 3 hole. Poté vytvořte osnovní steh jako závěr.

4. kolo: Háčky hůlky a 3 malé oky mezi hůlkami. V rohu: dvě hole, dvě Lftm a znovu 2 hole. Závěr je opět řetězový steh.

Kolo 5: Nyní pracujete pouze v přídi předchozí hůlky řady. Začněte v jednom rohu: dva tr, 2 ch, 2 tr. Háčkování 5 tyčinek v dalším listu. Poté jsou do středního přídě zpracovány 3 tyčinky. Háčkování 5 tyčinek ve třetím přídi. Tento postup opakujte na zbývajících stránkách. Nezapomeňte na řetízkový steh.

Kolo 6: Háčkování další hůlky v každé hůlce. Háčkujte rohy takto: 2 hole, 2 vzduchové stehy, 2 hole. Nakonec nesmí osnovní steh chybět.

6. Vzor Granny Squares

1. kolo: Háčkování 12 se drží v provázku z motouzů.

2. kolo: Začněte 4 vzduchovými oky a hůlkou v stehu. * Potom háčkujte dvě očka, u kterých vynecháte steh. Do dalšího stehu přidejte hůlku, vzduchovou síť a hůlku. * Objednávka ** se opakuje až do konce. U Kettmasche je kolo uzavřeno.

3. kolo: Toto kolo začíná v prostoru mezi dvěma hůlkami. * Pracujte pevně na smyčce v přídi, následuje polovina hůlky, celá hůl a vzduchová síť a opět hůl, napůl hůl a pevná smyčka v přídi. * Háčkování objednávejte ** do konce kola který je uzavřen řetízkovým stehem.

Kolo 4: Pracujte 7 tyčinek v pevných stehech předchozí řady (začněte kolo jako obvykle se 3 stoupacími stehy). V horní části pláště vždy háčkujte pevnou smyčku. Kulaté zakončení řetízkovým stehem.

5. kolo: Jeden háčkovací steh a dva stehy jsou nyní háčkovány v každém dalším stehu. Pokud jste udělali vše správně, kulatý konec je zakončen 2 vzduchovými stehy - pak dokončete osnovním stehem (= 24 listů).

Kolo 6: Začněte tuto sérii v jednom z luku. Háčkování v prvním rohu: 5 lft, 1 robustní steh, 5 lftm, 1 robustní steh, 5 lftm, 1 robustní steh.

Boky fungují takto: 3 Lftm, 1 pevný steh, 3 Lftm, 1 pevný steh, 3 Lftm, 1 pevný steh. Takto pracujte rohy a strany v tomto kole, nakonec nezapomeňte na osnovní steh.

Kolo 7: Vždy háčkujte 3 stehy do třídílných luků. V lucích po 5 er pracujete: 1.Bogen = 3 půlky, 2.Bogen = 3 hole, 2 Lftm a 3 hole, 3.Bogen = 3 půlky. Nakonec s řetízkovým stehem.

Kolo 8: Na každý steh se přepracuje steh. Háčkování v rozích: robustní steh, pas, těsný úplet. Kettmasche do závěru.

9. kolo: Poslední řada se skládá z pevného stehu a vzduchové mřížky v každém druhém stehu předběžného kola. Poté dokončete řetízkovým stehem.

7. Vzor Granny Squares

1. kolo: Háčkování závitu prsten. V nich jsou háčkované 24 půlky.

2. kolo: Začněte 3 vzduchovými oky. Potom háčkujte 4 tyčinky v stehu. * Z toho vyplývá pevný steh. Přeskočte jeden steh a háčkujte 5 tyčinek do dalšího stehu. * Opakujte sekvenci ** do konce (= 8 skořápek).

3. kolo: Začnete v jednom z pevných stehů předchozí řady. * Potom háčkování 5 lepí do tohoto stehu. Následuje 3 vzduchová oka. Potom háčkujte roh: v dalším pevném stehu proveďte 1 dvojitý vzorek, 3 vzduchové stehy, 1 dvojitý vzorek a 3 vzduchové stehy. *

Objednávka ** se opakuje až do konce kola.

4. kolo: Háčkování znovu 3 stehů. Na každé skořápce pracujte 5 holemi. Ve vzduchové mřížce jsou háčky 3 hůlky, každá hůlka v každé dvojité hůlce předchozí řady. V rohu háčkování: 3 hole, 3 vzduchové stehy, 3 hole. Práce na této louce až do konce.

Kolo 5: Nyní pracujte v každém 2. stehu: půl hůlky, vzduchový uzávěr, kterým vynecháte steh z předchozí řady. V rohu jsou háčkované: půl tyčinky, 2 vzduchové stehy a půl tyčinky. (Také zde začnete kolo se vzduchovými oky jako náhradou - za půl hůlky a vzduchové mřížky pracujete tři vzduchové oky)

Kolo 6: Háčkujte dva stehy v každé straně čtvercového přídě. V rozích jsou zpracovány dva pevné stehy, 2 vzduchové stehy a znovu dva pevné stehy.

8. Granny Squares pattern

1. kolo: Háčkování magického prstenu. V něm je háčkováno 8 hůlek.

Kolo 2: Pracujte v každé 2 tyčce: 5 tyčinek a 7 vzduchových stehů. Začněte kolo se 3 stoupáky a vyměňte první. Dokončete řetízkovým stehem.

3. kolo: * V 5 tyčích: Háčkujte jednu hůlku vždy v prvních dvou, háčkujte dvě hůlky do třetího, do čtvrtého a pátého pracujte vždy po jedné hůlce. Poté následují dvě vzduchová oka. (Na začátku 3 vzduchových sítí jako náhrada za první hůl.)

V rohu: Háčkování 3 se lepí do třetí vzduchové mřížky, přeskočte 5 stehů vzduchu, jeden steh z předchozí řady, háčkování 3 stehů v následujícím stehu, 2 stehy. *

Kolo je dokončeno v tomto pořadí **.

Kettmasche do závěru

4. kolo: * Práce 6 se drží dohromady a tvoří chomáč. Háčkování 5 kusů vzduchu. Tím přeskočíte jeden steh a začnete pracovat s dalším hůlkami. Následuje 3 vzduchová oka.

Roh: háčkování 2 hole, 2 vzduchové stehy, 2 hole a 3 vzduchové stehy.

Tím se přeskočí jeden steh a jedna hůl do dalšího. Potom následují 3 vzduchová oka. *

Objednávka ** se opakuje až do konce kola a končí řetízkovým stehem.

5. kolo: Háčkujte v každém stehu těsný steh pro okraj. Háčkujte do přídě tolik pevných stehů, kolik jich bylo v háčku. Nakonec nezapomeňte na osnovní steh.

Kolo 6: V každém stehu háčkujte hůlku. Háčkování v rohu: hůl, vzduchová síť a opět hůlka. Kolo je uzavřeno řetízkovým stehem.

Další odkazy

Zde jsou kreativní nápady a podrobné pokyny, jak si vyrobit Granny Squares, například:

 • patchwork deka
 • polštář
 • trouba hadřík
Kategorie:
Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady