Hlavní VšeobecnéPokyny k šití: Šijte jednostranný kabel na sáčky - dvě varianty

Pokyny k šití: Šijte jednostranný kabel na sáčky - dvě varianty

obsah

  • Materiál a příprava
  • Šijte jednostranný vak na potrubí
    • Klasická metoda
    • cukrář
  • Stručný návod

Podle pokynů pro dvojitý hadicový sáček s klapkou i bez ní existují dva pokyny pro jednostranný hadicový vak v různých variantách. Na rozdíl od oboustranného potrubního vaku je jednostranná kapsa na potrubí vyrobena pouze s jedním potrubím. Zde vám ukážeme, jak je ušít.

Jednostranný potrubní vak je tedy také úspěšný pro začátečníky

V tomto tutoriálu ukážu na jedné straně klasickou metodu, jak ji implementují krejčí, a na druhou stranu metodu zpracování v ready-made módě. Pokud je potrubí jednostranného vakového sáčku širší než 2 cm, označuje se jako použitá patentovaná kapsa nebo jako svarová kapsa, jejíž vytvoření budu znovu podrobně popisovat v samostatné příručce.

Úroveň obtížnosti 2.5 / 5
(s touto příručkou a trochou trpělivosti, ale také vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 1/5
(žádné další náklady - obvykle vyplývají ze vzorce)

Požadovaný čas 2.5 / 5
(variabilní v závislosti na cvičení a typu látky)

Materiál a příprava

volba materiálu

Potrubí je, stejně jako v oboustranném sáčku, obvykle vyrobeno z vnější látky. Příležitostně se používají tkaniny v kontrastních barvách nebo podšívka ve stejné barvě, takže vypadají elegantněji. V zásadě je však možná výroba jakéhokoli materiálu.

Avšak jak samotné potrubí, tak i levá strana vnější tkaniny by měly být znovu vyztuženy netkanou textilií, aby se podpořila tato silně napjatá oblast.

Množství materiálu a vzoru

Ve vzoru je obvykle již uvedeno množství materiálu, poloha a velikost. Pokud chcete připevnit jednostranný hadicový sáček v oděvu bez kapes, označte polohu zhruba na levé straně látky a změřte šířku ruky na budoucí podpoře sáčku (bez palce v nejširším bodě) a přidejte do ní asi 3 cm.,

Jak již bylo napsáno v mém tutoriálu na kapse s dvojitou trubkou, moje ruka je široká asi 9 cm. Kromě toho jsou 3 cm, protože moje ruka není plochá, takže moje Eingrifflänge je 12 cm. Poté přidejte 1, 5 cm (celkem 3 cm) přídavek na šev, takže celková délka je 15 cm. Moje potrubí by mělo být asi 1 cm vysoké. Protože je složená a poté prošívaná uprostřed, je požadovaná výška 4 cm.

Vyztužuji tak kus vnější látky z levé strany žehlicí vložkou a nakreslím dva pruhy potrubí o rozměrech 15 cm x 4 cm a přesně je vystřihnu.

Tip: Žehlící vložka je určena pouze k vyztužení tkaniny, proto by zde nebylo vhodné objemové rouno. Pro můj příklad šití používám H180, ale H250 by byl také vhodný.

Na levé straně vnější textilie jsem položil kus rouna, který v délce a výšce vždy asi 2 cm za délkou a výškou mého potrubního pásu jde a žehlím na to. Pak zaznamenám délku záběru (12 cm), což je linie řezu. Potrubí by mělo být široké 1 cm, takže nad a pod touto pomocnou čarou kreslím dvě další pomocné čáry, vždy ve vzdálenosti 0, 5 cm (celkem 1 cm Paspelbreite), jedná se o švy.

Šijte jednostranný vak na potrubí

Klasická metoda

Aby byly tyto pomocné čáry viditelné také na pravé straně textilie, nyní sešívám všechny řádky přízí v kontrastní barvě bez šití, takže je lze později snadno odstranit.

V mém příkladu začínám s taškou, ve které je taška na kapsy šitá ze zadní strany vnější látky a materiálu podšívky. Délka přesně odpovídá délce potrubí, tj. 15 cm. Výšku lze nastavit. V mém případě stačí, když se mohu natáhnout rukou do horní řady kotníků, tj. 10 cm plus povolenky na švy po 1 cm, tj. 12 cm. Přední kapsa podšívkové tkaniny je také oříznuta na délku 15 cm. Výška je o 1 cm menší, protože to je moje výška potrubí.

Potřebuji tedy 15 cm x 12 cm pro vnější látku a 15 cm x 11 cm pro podšívkovou látku.

Na trubkovém proužku i kapesním vaku vyrobeném z vnějšího materiálu jsem označil 1 cm přídavného švu.

Pak obě části upevníme přesně na tyto značky na linii švu na pravé straně vnější látky, zprava doprava, pomocí kolíků. Počáteční a koncový bod lze označit dalšími kolíky.

Krátce se otočte a znovu zkontrolujte, zda se všechny jehly shodují se značkami na liniích švů, poté obě švy šijte přesně k označeným počátečním a koncovým bodům a obě strany sešijte k sobě. Dbejte na to, abyste náhodně nezasahovali překrývající se textilie a během šití je opatrně složili.

Nyní otočte tkaninu doleva a zkontrolujte, zda jsou švy přesně ve značení.

Sešívací nit řezové linie může být nyní odstraněna. Na začátku a na konci linie řezu označím vzdálenost 1 cm a nakreslím rovné čáry odtud k mým koncům švu, takže se vytvoří malý trojúhelník. Podél těchto linií je nyní proříznuta vnější tkanina. Dbejte na to, aby se nepřiřízly švy potrubí a kapsy na pravé straně tkaniny.

Stejně jako u oboustranné verze je zde i krátká závada:

  • Pokud jste seřízli příliš daleko, znovu sešijte k vrcholu řezu, aby se nic oddělilo.
  • Pokud jste neřezali dostatečně daleko, stačí řezat přesně na konce švů.

Nyní jsou kapsy a potrubní pásy vtlačeny dovnitř a vyžehlovány následujícím způsobem: Povolenky pro švy kapsového pouzdra jsou vyžehleny směrem nahoru, povolenky pro švy potrubí jsou vyžehleny.

Naneste tkaninu na pravou stranu a vytáhněte potrubní pásek tak, aby se přesně uzavíral s přesahujícím okrajem švu. Potrubní proužek nalepte do dvou vrstev pomocí kolíků a ručně je sešijte tak, aby nic nemohlo proklouznout. V závislosti na typu použité tkaniny můžete také žehlit, takže horní okraj potrubí je krásně rovný.

Zarovnejte strany potrubí a dva oříznuté trojúhelníky na obou stranách a sešijte je k sobě. Sáček kapsy složte nahoru tak, aby nebyl přišitý.

Znovu zahněte doleva a vložte sáček sáčku na potraviny do spodní hrany potrubí. Přilepte obě vrstvy k sobě a přišijte je k sobě, těsně před existující linií švu.

Odstraňte všechny šicí nitě, které jste označili. Sáčky sáčků dejte dohromady, dejte je dohromady a přišijte tyto dvě vrstvy textilie k sobě.

Ujistěte se, že vnější látka není přišita - sklopte ji na stranu.

A hotovo!

Máte zájem o šití oboustranného sáčku na potrubí "> s dvojitou sáčkem

cukrář

Přeložte pruh potrubí podélně zleva doleva, žehlte jej a otevřené okraje sešijte k sobě. Označte středovou čáru (každá 1 cm na každé straně pro plánovanou šířku potrubí 1 cm). Přilepte oba potrubní pásy a vnější sáčky z textilních tkanin k švům na pravé straně vnější látky a přišijte je přesně k počátečnímu a koncovému bodu. Další produkce odpovídá klasické metodě.

Stručný návod

1. Určete délku řezu (šířka ruky +3 cm) + odřízněte každé 2 cm NZ s výškou 4 cm 2x
2. Označte na potrubí a vnějším textilním sáčku na 1 cm NZ
3. oba připnutí, kontrola a šití příslušných švů
4. rozřízněte, zatáhněte oba dovnitř, žehlte na NZ (sáček nahoru, potrubí od sebe)
5. V případě potřeby namontujte potrubí, čep, steh a železo
6. Potáhněte potrubí „trojúhelníky“
7. Položte podávací vak lícovaně se spodní hranou okraje potrubí a pevně sešijte
8. Připevněte vak na boku a na spodní straně a stehu
9. A máte hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²