Hlavní VšeobecnéŠití olejovou utěrkou - Pokyny pro pytel

Šití olejovou utěrkou - Pokyny pro pytel

obsah

 • voskované plátno tkanina
 • příprava
 • Šijte olejem
  • Šití tašky

Jak víte, nikdy nemůžete mít doma dost tašek. Proto vám chci tentokrát předložit velmi speciální kopii. Dnes vám ukážu, jak ušit malou tašku přes rameno vyrobenou z olejové utěrky.

Ne nadarmo je v současné době velmi odpudivý materiál odpuzující vodu: K dispozici v mnoha verzích, je neuvěřitelně odolný, snadno se udržuje a ze šicího světa nepostradatelný.

Při zpracování je však třeba zvážit několik bodů, protože materiál má své úskalí. V následujících pokynech najdete všechny druhy tipů a triků, jak optimálně šít olejovou utěrku.

voskované plátno tkanina

Vodní repelentní tkanina se v posledních letech používá hlavně při výrobě ubrusů, ale dnes se často vyskytuje v oblasti výroby nábytku nebo při výrobě pytlů, tašek nebo dešťových bund.

Jedna ze dvou stran je potažena a tím odpuzuje vodu. To nám ušetří potřebu praní v olejové utěrce, čímž by materiál stejně přežil prohlídku pračky.

Skladování olejové utěrky by mělo být vždy prováděno v rolích, protože veškeré vrásky v tkanině je velmi obtížné odstranit. Žehlení se provádí pouze z levé strany as ochranným meziproduktem (jako je tenká bavlněná tkanina) mezi hadříkem a žehličkou.

Potřebujete toto:

 • voskované plátno tkanina
 • Bavlněná tkanina, kůže nebo SnapPap jako doplňkový materiál
 • odpovídající zip
 • možná odpovídající kabel
 • pravítko
 • kolík
 • nůžky
 • šicí stroj

Obtížnost 2/5
Zpracování olejové utěrky vyžaduje hodně praxe

Náklady na materiál 2/5
asi 15 EUR, v závislosti na ceně látky

Časové výdaje 1/5
asi 1, 5 hodiny

příprava

Krok 1: Nejprve nakreslíme velikost dvou kusů tkaniny pro horní část na naší olejové utěrce a na druhou látku (v našem případě SnapPap nebo veganskou kůži), dvě spodní části textilie v sáčku. Pro sáček o rozměrech 25 cm x 20 cm budeme potřebovat 26 cm x 13 cm olejovou utěrku a 26 cm x 8 cm SnapPap dvakrát.

Krok 2: Dále odstřihněte všechny 4 kousky látky nůžkami.

Krok 3: Zip lze již odříznout na šířku sáčku. Snažím se však nechat zip asi o 1-2 cm delší a konečně jej po dokončení obou švů zkrátit. Tím se zabrání tomu, aby konec několika milimetrů chyběl nebo zip po šití do prostoru.

Krok 4: Chcete-li držet kabel, můžete oříznout 2 malé kousky SnapPap nebo kožené kousky o rozměrech 2 x 4 cm. Uděláme tyto části do smyčky a zašijeme je mezi vrstvy textilie.

Šijte olejem

Díky jeho povlakování je olejová utěrka relativně pevná. Proto při šití vždy používejte jehlu na denim nebo kůži, protože běžné univerzální jehly nebo jehly se mohou velmi rychle odtrhnout.

Kromě toho se doporučuje délka stehu 3-4, protože příliš mnoho míst vpichu může materiál zbytečně perforovat a trhat jej při stehu. Na rozdíl od měkčích látek zůstávají tyto stehy jako malé otvory v olejové utěrce. V této souvislosti se nedoporučují ani špendlíky. Kdokoli má doma Wonderclips, měl by je použít.

Před šitím se doporučuje vyzkoušet šev na vzorku. Již šité body mohou být velmi obtížné znovu oddělit bez trvalého poškození materiálu.

Šití tašky

Krok 1: Nejprve dáme dva kusy textilie zprava do prava pro přední i zadní a přilepíme širší obě strany. Pak jsme přikrývali celou věc přímým stehem šicího stroje.

Krok 2: Dále vložte zip mezi dvě části. Zip je nyní připnutý zprava na jednu ze dvou tkanin na utěrku. Pokud máte pro šicí stroj patku na zip, doporučujeme ji připojit pro následující dva švy. Takže můžete šít těsně lemované podél hrotů a od okraje zipu není moc vidět.

Krok 3: Pomocí rovného stehu sešijte obě strany zipu společně s látkou z olejové utěrky. Zip je stále vidět na obou stranách.

Krok 4: Dva malé SnapPap nebo kousky kůže, které jsme připravili na míru, nyní vytváříme smyčky. Tyto smyčky umístíme nyní do dvou kusů látky, které jsou položeny zprava doprava.

POZOR: Popruhy musí směřovat dovnitř, to znamená, že již nejsou při šití viditelné!

Krok 5: Nyní otevřeme zip, abychom mohli pytel snadno otočit po dalším švu. Taška je nyní šitá na otevřených třech stranách rovným stehem. Když se při šití dostanete do rohů, pomocí ručního kolečka otočte jehlu do tkaniny, zvedněte přítlačnou patku a otočte kapsu o 90 stupňů. Po sklopení přítlačné patky můžete nyní snadno šít rovně.

Krok 6: Pak otočíme tašku přes zip směrem ven.

Krok 7: Pokud máte doma shodnou stahovací šňůru, můžete je nyní protáhnout dvěma smyčkami vaku a na obou koncích vytvořit silný uzel.

To je vše! Naše pytel na ropné látky je připraven a lze jej provést. Tašku lze samozřejmě přišít v různých velikostech a různých rozměrech. Kdo nechce mít smyčky nebo stahovací šňůru, může tašku trochu zmenšit a také ji použít jako pouzdro nebo kosmetickou tašku.

Přeji vám hodně zábavy při šití!

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma