Hlavní VšeobecnéŠicí příslušenství pro začátečníky - 13 důležitých dílů pro základní vybavení

Šicí příslušenství pro začátečníky - 13 důležitých dílů pro základní vybavení

Se správným základním vybavením si můžete užít potěšení z šití nerušeně!
Chtěli byste začít šití brzy nebo jako začátečník stále hledáte vstupy, které vám pomohou začít začít ">

Správné pracoviště a nejlepší vybavení se však příliš nepoužívají, pokud nevíte, co se šít. Co je vhodné pro začátečníky? Čemu mohu věřit a kde získám vhodné vzorce a pokyny? Kde mohu získat pomoc, když něčemu nerozumím? Jak mohu získat speciální techniky? Odpovídáme na toto vše v tomto příspěvku!

Správné šicí zařízení

1. Pracoviště (plocha, světlo, věci mohou zůstat)

Jedním z klíčových bodů je vhodná práce. Pokud jste dobře organizovaní, stačí malý prostor, ale mít vlastní koníčkovou místnost je šití mnohem snazší. Obzvláště pokud máte malé děti, je to snazší, pokud můžete všechno položit a nechat ho, prostě opustit místnost a zavřít dveře.

Pro kreslení nebo přenos vzorů, pro stříhání, pokládání a seřizování je vhodný velký stůl. Pokud to není možné kvůli nedostatku místa, můžete také použít podlahu.

Dostatečné osvětlení je dalším kritériem pro radost z práce. V ideálním případě máte sedadlo v okně a další jasné umělé světlo pro večerní hodiny. Tvář vždy směřujte k oknu, abyste se nestínili.

Látky - zejména přírodní produkty - jsou citlivé na světlo. I když nejsou přímo vystaveny slunečnímu záření, mohou se barvy změnit. Pokud skladujete své tkaniny složené, může to vést k ošklivému pruhu v přední části přídě. Proto uchovávejte své tkaniny ideálně chráněné před světlem v krabici, kterou můžete zavřít.

Také přemýšlejte o tom, jak chcete své vzory ukládat a kam je uložit.

2. Železo

Ano, je to pravda: velmi málo jako žehlení, ale při šití je žehlení často polovinou bitvy a nesmírně zjednodušuje spoustu věcí. Samozřejmě nesmí chybět odpovídající žehlicí prkno a nemravné švadlenky také přísahají mini-žehličkou za „menší“ práci.

3. Šicí stroj

Který šicí stroj si vyberete, je věcí potřeby a vkusu. Ale vyplatí se spoléhat na kvalitu. I když to má svou cenu, ale byla by škoda, kdyby radost z nového hobby přímo selhala, protože šicí stroj nefunguje správně: nit se zlomí, "jí" látku, zanechává stehy - lépe od začátku osvědčený model!

4. Overlock

Mnoho lidí si myslí, že overlock stroj je volitelný. Ve skutečnosti to může být dokonce alternativa k klasickému šicímu stroji. Klasický overlock šije čtyři nitě najednou, přičemž na jedné straně se tkanina odřízne rovně (nůž může být také složen), zatímco látka se sergovala / dokončuje a současně připojuje hlavní šev. Takže dělá tři kroky v jednom a zkracuje pracovní dobu.

5. Jehly pro šicí stroj

V závislosti na typu tkaniny a technice by měly být použity také odpovídající jehly. Ve výchozím nastavení je většina šicích strojů dodávána s univerzálními jehlami. Někteří výrobci také přidávají balíček s malým výběrem různých silných stránek. Pokud jste se nikdy nezabývali různými materiály a jehlami, může se stát, že stroj najednou přestane dobře šit, že vynechává stehy, že spodní nit je zamotaná nebo najednou jsou v tkanině otvory. To vše může být způsobeno použitím nesprávné jehly.

Zde je stručné shrnutí:

Podle struktury existují v zásadě dva typy kuželů: jehly s kulatým dnem a ploché písty. Speciální jehly zůstanou odtud. Šicí stroje pro soukromé použití jsou většinou vybaveny plochými pístovými jehlami. Nemůžete dělat hodně špatně, protože jehla zapadá v jedné orientaci pouze do držáku, a proto ji nelze použít nesprávným způsobem.

Jehly jsou také označovány z hlediska pevnosti pomocí „Nm“. To znamená číslovací metriku, takže průměr odpovídá 100. milimetru. Například je poskytnuta jemná jehla s označením Nm 70 a silná jehla s označením Nm 120. Pro bavlněné a pletené textilie se používají hlavně jehly v rozmezí Nm 70 až Nm 90.

Dále se rozlišuje mezi kruhem a Schneidspitzennadeln. Kulaté špičky jsou zvláště vhodné pro úplety. Aby se předešlo děrům a běhům, používají se silnější zaoblené jehly, které tlačí jednotlivé nitě v tkanině stranou, když jsou řezány, místo aby je oddělily. Pro tkaní jsou vhodné tenčí, ostřejší jehly. Správné řezací jehly se používají pro materiály, jako je kůže, fólie a potažené textilie. Skutečně řezají do materiálu, a proto je při zpracování kůže vyžadována zvláštní přesnost. Pokud jste sešili špatně a znovu se rozdělili, zůstávají viditelné díry bohužel pozadu.

Na konci bych rád zmínil speciální jehlu šicího stroje, protože se používá v „běžném“ šicím stroji: dvojitá jehla. Protože jsou obě jehly spojeny dohromady pouze na jednom pístu, lze je použít na všech běžných šicích strojích. K tomu však potřebujete odpovídající přítlačnou patku a druhý držák cívky. S touto jehlou můžete připojit dva paralelní švy najednou. Hotový šev tedy vypadá jako oblečení z obchodu. Velká výhoda: seshora šijete dva rovné švy, nit cívky běží v cik-caku. Na jedné straně tedy šev vypadá profesionálně a na druhé straně je také pružný, takže je ideální pro práci s pružnými tkaninami. Použití dvojité jehly však bude praktikováno a v ideálním případě si zašijete několik vzorků, než vyzkoušíte první steh přímo na nové oblíbené košili.

6. Jehly pro ruční šití

Stejně jako u jehel šicího stroje se i ruční šicí jehly liší v účelu, a také zde existují jemnější, silnější, ostřejší a kulatší jehlové hlavy, jakož i trojúhelníkové řezací jehly pro zpracování kůže. Mnoho šití se strojem však automaticky neznamená, že nepotřebujete ruční jehly. Kromě skutečnosti, že ručně šité oděvy jsou zvláště oceňovány v odborných kruzích - za předpokladu, že jsou samozřejmě šity dohromady. A toho dosáhnete pouze pomocí správného nástroje. Proto je to krátká odbočka, kterou potřebujete, a co s ní můžete šít:

Například pomocí tlusté kulaté vlněné jehly s velkým okem jednoduše nakreslím zbývající „cop“ overlockového švu mezi dvěma textilními vrstvami v švu.

Pro soustružení otvoru v čepičku nebo podložce používám jemnou (v závislosti na materiálu špičatou nebo zaoblenou) šicí jehlu.

Jehly pro ruční šití jsou relativně levné, proto věnujte pozornost kvalitě a vytvořte si několik sad. Vždy můžete potřebovat dobré jehly.

7. Jehly a spony pro připínání

Ať už se jedná o přenos vzoru na tkaninu při řezání, upevnění různých kusů tkaniny dohromady před šitím nebo označením důležitých míst: jehly a spony jsou univerzální.

Špendlíky jsou k dispozici v mnoha variantách, takže se můžete - stejně jako jehly - přizpůsobit příslušnému materiálu. Obzvláště užitečný je jehelníček (možná se smyčkou na zápěstí), který si můžete v obchodě objednat velmi levně v různých provedeních. Nebo si jen jednu ušijete.

Pro speciální práce existují také speciální jehly. Například, pokud chcete patchwork, vyplatí se také získat patchwork jehly. Jsou to o něco dražší, ale vaše práce je mnohem jednodušší. Na jedné straně jsou velmi jemné a lze je připevnit velmi snadno, aniž by došlo k poškození tkanin, na druhé straně jsou zvláště ploché a snadno rozpoznatelné velkou hlavou na každé vzorované tkanině, což usnadňuje práci na šicím stroji.

Nějakou dobu se také zvětšují popularita zvaná „Wonderclips“. Jedná se o malé plastové svorky s kovovou pružinou, které jsou na jedné straně vyrovnány. Oblasti použití jsou do značné míry shodné s oblastmi běžných kolíků.

Kromě toho jsou bezpečnostní kolíky velmi vhodné pro podávání gumových pásek a lan.

Tip: Pokud kolík nezapadne do podušky snadno, okamžitě jej zlikvidujte, protože by to mohlo poškodit tkaninu na vašem obrobku.

8. Šicí nitě

Šicí nitě jsou k dispozici také v mnoha barvách a provedeních. Rozhodující je zde materiál - to by mělo vždy odpovídat zpracované látce. Zejména pokud se nit často zamotá a vytvoří smyčky, může to být způsobeno přízí. Proto věnujte pozornost kvalitě, takže vaše potěšení při šití zůstává neobsazené. Bohužel je pravda, že člověk uznává kvalitní šicí nitě za vyšší cenu.

9. Měřicí pásky a pravítka

V závislosti na tom, jak daleko vaše výběrová cesta pokročila, budete také potřebovat různé měřicí nástroje. Pro začátek často stačí páska. Pokud však často a často šijete, oceníte také jiná pásková měřítka a pravítka, jako jsou ohýbací pravítka pro křivky, kovová pravítka pro řezné nástroje a pravítka křivek pro řezání. Pro kruhové řezy, jako jsou jednoduché výřezy nebo kruhová sukně, můžete být také potěšeni válcovým měřičem a kruhem.

10. Pera a křídy

Jaké značkovací pomůcky, které používáte, jsou samozřejmě záležitostí vkusu. Pro úplnost vás všechny zde uvádím: krejčí křída v kuse, krejčí křída ve formě pera, krejčí křída jako prášek (pro značení lemu), omyvatelné a trvalé značkovací pera (přenosový vzor, ​​označení velikosti), žehlicí pera (přenosné výšivkové motivy), triková značka a kopírovací kolečko (se stopovacím papírem) jsou nejčastější.

11. Papír a fólie pro řezání

I zde rozhoduje o vašich vlastních preferencích. Jste vítáni používat pauzovací papír nebo hedvábný papír, ale současný trend směřuje k průsvitným fóliím dostupným v rolích nebo složených.

12. nůžky (tkanina - papír) (včetně speciálních nůžek jako je klikatá)

U nůžek existuje velmi důležité pravidlo: stříhejte nůžkami pouze látky. Pro stříhání vzoru byste si měli určitě připravit samostatný nůžkový nůž, kterým byste neměli stříhat látky. Také bych rád měl malý nůžky pro odříznutí přízí nebo proříznutí přesahujících konců příze. Případně můžete také použít tzv. Řezač nití.

13. oddělovač švů

O děliči švů není co říct, kromě toho, že je váš nejlepší přítel! Nevybírejte zde ani levnou verzi! Pokud jistič švů není dobře opracovaný nebo matný, můžete zničit své tkaniny!

volitelný

Pokud šijete častěji, následující podmínky se objevují znovu a znovu na šicích fórech a šicích skupinách. Tyto šicí potřeby již však nejsou součástí základního vybavení pro začátečníky: vyšívací stroj, krycí zámek, řezací plotr, rotační řezací a řezací rohože (včetně kovového pravítka, řezací rohože).

Zkroucený pirát

Kategorie:
Fold Christmas Star - 5 nápadů pro tvorbu
Dýňová semínka suchá - je to tak snadné