Hlavní VšeobecnéKnit Net Pattern - Knit Fishing Net - Průvodce pro kutily

Knit Net Pattern - Knit Fishing Net - Průvodce pro kutily

obsah

 • Pletený vzor sítě
  • materiál
  • základy
  • Síťový vzor 1 | instrukce
  • Síťový vzor 2 | instrukce
  • Síťový vzor 3 | instrukce
  • Síťový vzor 4 | instrukce
 • Cvičební projekt Pletená čelenka
  • Pletená čelenka
 • Síťový vzor | variace

Myslíte si, že můžete háčkovat jen vzdušné vzory, ale neplést ">

Když je teplo, nemáte pocit pletení, protože je příliš teplý na to, abyste se obklopili novou vlnou a pevně pletenou přízí? Kupte si kouli z chladné bavlny a vytvořte vzdušnou rybářskou síť ! Například v tomto děrovaném vzoru pletete letní čelenku, která zkrotí létající vlasy ozdobným způsobem.

Materiály pro takový malý projekt lze také nalézt v rekreační tašce. Posaďte se na lehátku a plette na ni: k pletení síťového vzoru potřebujete pouze pravé a levé stehy, zbytek vám vysvětlíme.

Pletený vzor sítě

materiál

Použijte hladkou přízi, například bavlnu. Na pásu naleznete doporučení, které velikosti jehel jsou vhodné pro příslušný závit. Nejlepší je zvolit velikost jehly tři nebo čtyři, aby se pletený vzor sítě pletl tak, aby vypadal dobře.

základy

Pletený vzor

Před zahájením vzoru vytvořte řádek vlevo. Plette stehy v každé řadě vzorů před první hvězdičkou. Poté opakujte kroky mezi oběma ikonami, dokud nevyčerpáte téměř všechny stehy. Poslední stehy se pletou, jak je popsáno za druhou hvězdičkou. Řady vzorů opakujte nepřetržitě, dokud není pletený kus dostatečně velký pro váš projekt.

Ujistěte se, že máte stejný počet stehů na jehle po každé řadě jako na zastávce. Pokud se velikost oka odchyluje, udělali jste chybu, kterou musíte najít a opravit, protože jinak nebudete moci pokračovat ve vzoru rovnoměrně.

obálka

Nitě položte jednou přes pravou jehlu zepředu dozadu. V další řadě zacházejte s obálkou jako s normálním stehem. Takže jste získali talent. Pokud chcete zpracovat dvě obálky v řadě, za první obtočte nit pod jehlou a potom zpět přes jehlu.

Zvedněte stehy

Posuňte steh zleva doprava jehly bez pletení . Položte nit za práci.

Zakryjte síťku

Vytáhněte druhý steh na pravé jehle přes první a spusťte jej. Velikost ok se zmenší o jednu.

Plette stehy dohromady (pro vzory 2, 3 a 4)

Přichytit v následujících dvou stehů současně a plést jako jeden steh. Poté máte na jehel méně stehu.

Kettrand

Zasuňte dva další stehy pro čistý povrch. V každém řádku nadzvedněte první steh a uveďte nit do práce. Poslední steh na konci řádku se vždy pletl napravo. Okrajové stehy nejsou uvedeny v popisech vzorů.

Síťový vzor 1 | instrukce

K pletení tohoto vzoru sítě budete potřebovat číslo oka, které je dělitelné třemi.

1. řada: 2 stehy vpravo, * 2 stehy off, 1 steh přes, 1 steh přes, 1 steh přes, 1 steh zpět zpět na levou jehlu, 2 obálky, 1 steh vpravo *, 1 steh vpravo

2. řada: 3 stehy vpravo, * 1 steh vlevo, 2 stehy vpravo *

Takto vypadá váš hotový první vzorec!

Síťový vzor 2 | instrukce

Pro tento vzorec navrhněte několik stehů dělitelných šesti. Potřebujete také pět stehů, například 6 x 3 + 5 = 23 stehů.

1. řada: 4 stehy vpravo, * 1 otočení, 1 steh off, pletené 2 stehy vpravo, potah 1 steh, 1 otočení, 3 stehy vpravo *, 1 steh vpravo

2. řada: plette všechny stehy vlevo

3. řada: 1 steh vpravo, * 1 odbočka, 1 steh, pletené 2 stehy vpravo, kryt 1 steh, 1 turn-up, 3 stehy vpravo *, 1 turn-up, 1 steh, 2 stehy, 1 steh, 1 Obálka, 1 steh vpravo

4. řada: pletené všechny stehy vlevo

Síťový vzor 3 | instrukce

Pro tento vzor potřebujete dělitelnou velikostí šesti ok a další steh.

1. řada: 1 steh vpravo, * 1 otočení, 1 steh off, 1 steh vpravo, 1 steh přes, 1 steh vpravo, 2 stehy vpravo, 1 steh vpravo 1 steh vpravo *

2. řada: plette všechny stehy vlevo

3. řada: 2 stehy na pravé straně, * 1 odbočka, 1 steh, pletené 2 stehy na pravé straně, potah 1 steh, 1 turn-up, 3 stehy napravo *, 1 turn-up, 1 steh, 2 steh na pravé straně, 1 steh na, 1 Obálka, 2 stehy vpravo

4. řada: pletené všechny stehy vlevo

Síťový vzor 4 | instrukce

Navrhněte několik stehů, které lze rozdělit čtyřmi. Kromě toho budete potřebovat další tři stehy.

1. řada: 2 stehy napravo, * 1 otočení, sundat 1 steh, pletené 2 stehy napravo, kryt 1 steh, 1 otočení, 1 steh napravo *, 1 steh napravo

2. řada: plette všechny stehy vlevo

3. řada: 1 steh na pravé straně, pletený 2 stehy na pravé straně, 1 otočení, 1 steh na pravé straně, * 1 otočení, 1 steh, pletené 2 stehy napravo, kryt 1 steh, 1 otočení, 1 steh vpravo *, 1 steh, 1 steh Vzlétněte, 1 steh vpravo, 1 steh přes 1 steh vpravo

4. řada: pletené všechny stehy vlevo

Cvičební projekt Pletená čelenka

Materiál a příprava

Čelenka v síťovém vzoru vede k příjemnému příslušenství pro teplé období. Proto se doporučuje odpovídajícím způsobem upravit výběr příze . Bavlněná nebo směsová příze s obsahem bavlny je ideální pro projekty letních pletených výrobků. Čistá bavlna však není elastická, takže čelenka musí být dokonale upravena. Síťové vzory fungují obzvláště dobře u tenčí příze. Pro tento projekt je optimální síla tři až čtyři.

Potřebujete to pro čelenku:

 • asi 20 g bavlněné (smíšené) příze
 • odpovídající pletací jehlice
 • Jehla pro šití
 • Čepy a měkká podložka pro upínání

Pletená čelenka

Pro čelenku s velikostí jehly tři nebo čtyři potřebujete asi 20 stehů . Upravte přesné číslo podle vybraného vzoru a zahrňte okraje stehy pro okraj výše popsaného okraje . Knit první řádek vlevo.

Vytvořte čelenku do varianty síťového vzoru. Položte kousek pevně napnutý kolem hlavy . Jakmile to chodí úplně (ponechat mezeru dvou až tří centimetrů), zřetězte projekt.

Takže nyní vypadá váš zřetězený čelenka ve výsledku.

Nyní musíte natáhnout čelenku, aby se vzor dostal do svého. Nejprve vložte do teplé vody . Důrazně ji natáhněte, aby se později nevyčerpala. To je nezbytné u bavlněné čelenky, protože stehy na tomto hladkém materiálu se v průběhu času jinak prodlouží. Pak zkuste, zda čelenka sedí přímo kolem vaší hlavy. Pokud tomu tak není, oddělte okraj a plette více řad nebo je žebrujte.

Jakmile čelenka sedí, položte vlhký úplet rovně na měkký povrch, jako je kus polystyrenu, korku nebo ručník ležící na matraci. Hrany upevněte kolíky . Před dokončením čelenky nechte látku zaschnout dva dny.

Sešijte oba krátké okraje zezadu a našijte nitě.

Vaše letní čelenka v síťovém vzoru je připravena!

Síťový vzor | variace

Další nápady pro projekty v síťovém vzoru

1. Plette nákupní tašku . K pletení v jakékoli rybářské síti budete potřebovat dva stejné obdélníky. Potom sešijte dvě krátké strany k sobě. Spojte tři čtvrtiny dlouhých stran sešitím a vytvořte kapsu . V horní oblasti zůstává boční šev otevřený, takže je zde dostatek místa pro držadla.

Můžete použít buď dvě zakoupené kulaté kliky, například vyrobené z bambusu, nebo je dokonce sami pletete. Vlákno vezměte dvakrát, aby se látka stala stabilní. Zasuňte čtyři stehy na kruhovou jehlu. Taková jehla má dvě hroty, které jsou propojeny pružnou trubicí. Očka zasuňte přes hadici, dokud nejsou na špičce druhé jehly.

Nyní plette stehy doprava a znovu klouzejte kolem a tak dále, dokud rukojeť není dostatečně dlouhá. Sešijte to dohromady v kruhu a vytvořte druhý stejným způsobem. Otočte jednu stranu nákupní tašky dovnitř kolem rukojeti a přišijte kus pod rukojetí. To samé udělejte na druhé straně.

2. Pletení dekorativního tealight skleněného pouzdra ve vzdušném síťovém vzoru podle vašeho výběru: zbytky pletené vlny - nápady.

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál