Hlavní Háčkování dětské oblečeníNicholas tinker - nápady a řemeslné pokyny

Nicholas tinker - nápady a řemeslné pokyny

obsah

 • Nicholas drotár
  • Origami Nicholas
  • Nicholas z papíru
  • Nicholas z Klorolle

Vánoční sezóna se blíží opět s velkými kroky a před Santa Clausem nebo Kristovým dítětem přijde každý z nás 24. prosince a rozdá mnoho dárků všem, přijde Nicholas. Zkompilovali jsme pro vás a vaše nejmenší v tomto příspěvku několik roztomilých nápadů pro řemeslo na téma drotování Santa Claus. V našem článku najdete tři nápady a řemeslné pokyny k tématu drototvorba Mikuláše.

Nicholas drotár

Origami Nicholas

S tímto crafting nápad, složíte sladký Santa Claus v žádném okamžiku vůbec, který se používá nejen v den svatého Mikuláše. A potřebujete pouze dva malé čtvercové listy papíru o rozměrech 9 cm x 9 cm .

požadované materiály:

 • dva čtvercové listy papíru stejné velikosti o rozměrech 9 cm x 9 cm, jednou barvou a jednou bílou
 • bonefolder
 • černé vlákno pero nebo černé fineliner

Krok 1: Nejprve si vezměte dva stejné a čtvercové kusy papíru a položte je na sebe.

Tip: Použijte malý a čtvercový papír z vysouvacích krabic nebo vystřihněte malé čtverečky z papíru A4 pomocí řezací desky. Samozřejmě můžete také použít papír o rozměrech 15 cm x 15 cm, takže složený Santa Claus se zvětšuje.

Krok 2: Papír s červeným čtvercem je nahoře a nahoře. Složte spodní roh do horního rohu. Poté rozložte tento ohyb a otočte čtverec k dalšímu bodu, který zatím nemá žádné linie ohybu. Čtverec je opět nahoře a spodní roh opět složíte do horního rohu. Takže váš rozložený čtverec nyní zobrazuje složené čáry v křížovém tvaru.

Tip: Při skládání opakujte záhyby pomocí proužku počasí nebo okrajů pravítka nebo trojúhelníku.

Krok 3: Položte rozložený čtverec bílou stranou a postavte se na bod před vámi. Nyní složte pravý roh do středu těsně podél osy. Opakujte tento záhyb na druhé straně s levým rohem, který také složíte podél středové linie.

Tip: U všech záhybů se ujistěte, že nemáte proklouznout dva kusy papíru položené na sebe.

Krok 4: Použijte svůj složený výsledný tvar tak, aby červená strana směřovala k vám a směřovala horní část záhybů z předchozího kroku. Tento hrot je nyní sklopen dolů na viditelné středové čáře. V tomto kroku opět sklopíte horní a spodní špičku.

Krok 5: Otevřete záhyb a položte skládací práci před sebe jako v kroku čtyři. Nyní sklopte spodní špičku až na středovou čáru, kde se jí bílý hrot nyní dotkne. Ve spodní části rovné bílé čáry ohněte malý záhyb několik milimetrů znovu nahoru, tento záhyb uzavírá doprava a doleva s rohy, a tak leží ve stejné výšce. V tomto kroku se nyní objevil červený klobouk Santa Claus.

Tip: Vyčnívající části bílého papíru můžete vystřihnout nůžkami, rozložte je a složte vyčnívající kusy do výšky několika milimetrů tlustého záhybu.

Krok 6: Nyní položte svou skládací práci červenou stranou nahoru a červenou špičkou nahoru. Nyní složte pravý roh podél červeného trojúhelníku směrem dovnitř. Pak sklopte levý roh stejným způsobem. Dva složené zadní rohy nyní slouží jako nohy pro váš složený Santa Claus, takže Nicholas může stát vzpřímeně.

Tip: Nezapomeňte použít složku nebo alternativní nástroj, který vám pomůže složit vícevrstvý papír.

Krok 7: Nyní složte složený Santa Claus dopředu a zakryjte ho obličejem, který můžete malovat černou tužkou.

A ano, váš Santa Claus je vyroben z papíru.

Nicholas z papíru

Nicholas s Santa hat z papíru

S tímto řemeslným nápadem složíte do nadějného roztomilého Ježíška pro nadcházející den svatého Mikuláše. K tomu potřebujete jen několik řemeslných předmětů.

požadované materiály:

 • čtvercový list papíru 15 cm x 15 cm, s barevnou a bílou stranou papíru
 • Stavební papír v barvách béžová a bílá
 • bonefolder
 • tužka
 • pravítko
 • nůžky
 • možná malé nůžky na nehty pro stříhání malých křivek a tvarů
 • černé fixy
 • trochu bavlny
 • Lepidlo, Bastelleim nebo horké lepidlo

Krok 1: Před sebe položte čtvercový list papíru bílou stranou nahoru. Náměstí je na jedné ze svých dlouhých stran. Nyní přeložte spodní okraj na horní okraj listu. Potom znovu rozložte tento záhyb.

Krok 2: Skládání z kroku 1 je vodorovné a rozloženo před vámi. Nyní sklopte levý dolní roh ke střední čáře a podél střední čáry. To samé proveďte s levým horním rohem.

Krok 3: Nyní otočte list na druhou stranu. Špička směřuje nahoru. Nyní složte spodní papírový záhyb 2 cm rovně nahoru. Použijte svou skládací práci znovu. Skládaný hrot nyní ukazuje znovu nahoru. Sklopte levou stranu papíru dovnitř. Přehyb 2 cm se dotkne po přehnutí spodního okraje a je mírně nad tímto vnějším okrajem. Sklon záhybu vede 3, 5 cm od osy směrem k oběma stranám.

Tip: Před složením změřte 3, 5 cm od středové čáry doleva a umístěte tam malou tužku tužkou.

Krok 4: Nyní složte pravou stranu dovnitř přesně na svahu papíru předchozího ohybu tak, aby se vše zamklo.

Krok 5: Otočte své skládací práce na druhé straně, horní část Santa klobouk směřuje nahoru. Přeložte spodní dva bílé trojúhelníky podél bílé čáry. Poté rozložte tyto dva záhyby a složte je dovnitř.

Krok 6: Otočte klobouk Santa vpředu tak, aby záda směřovala k vám. Složte horní část klobouku Santa trochu diagonálně dolů.

Krok 7: Nyní odstřihněte tvar půlkruhu ze stavebního papíru v barvě béžové.

Tip: Při skicování půlkruhového tvaru použijte jako měřítko složený klobouk Santa, takže plocha Santa bude mít správnou velikost a šířku.

Krok 8: Načrtněte vousy pro Santa Claus na bílém papíře ze stavebního materiálu a poté vystřihněte dvě části. Vyřízněte malou křivku v horní části vousů tak, aby vousy nekončily rovně, ale s obličejem mírně kruhové.

Tip: Pokud pro malé křivky a tvary používáte také malé nůžky na nehty, bude jejich výřez jednodušší.

Krok 9: Přilepte obličej k santalovému klobouku a vousům horkým lepidlem.

Krok 10: S černým fixem na konec fixujte na konec dvě černé oči. A s trochou vatové vlny si mezi prsty vytvoříte malou bavlněnou kouli a připevníte ji malým horkým lepidlem na Santa klobouk.

Tip: Alternativně můžete také vyrobit malou vlněnou pompom a připojit ji jako pompom k Santa hat. Nebo můžete vystřihnout malou pompom z bílého stavebního papíru.

A v žádném okamžiku není ani tento malý Santa Claus hotový!

Nicholas z Klorolle

Upcycling s toaletními papíry. Můžete s tím udělat legračního malého Santa Clausa.

požadované materiály:

 • Kartonová role z toaletního papíru
 • štětec
 • Školní barvy nebo vodní barvy
 • nějaký čistič z bavlněné vlny a bílé dýmky
 • nůžky
 • malá plstěná pompomová koule v barvě červené pro nos
 • černé fixy
 • Lepidlo, Bastelleim nebo horké lepidlo

Krok 1: Nejprve si z toaletního papíru sbalte role papíru a prsty a prsty vytlačte horní a dolní otvor. Přitom složte horní a spodní část kartonového válce proti sobě. S horkým lepidlem, které vložíte do role uvnitř, slepte oba otvory lepenkové role.

Tip: Místo horkého lepidla můžete použít také sešívačku se sponkami na sponky. Ale pozor na své prsty a prsty svých nejmenších, tato varianta přináší riziko zranění.

Krok 2: S trochou barvy v červené a oranžové barvě, v tomto kroku natřete lepenkovou roli napůl v obou barvách.

Tip: Zatímco inkoust zaschne na lepenkové role, můžete nakreslit vousy pro Santa Claus na bílém papíře a poté je vystřihnout. Opět použijte nůžky na nehty k vyříznutí malých částí lépe a snadněji. Opět vyřízněte malou křivku v horní části vousů tak, aby vousy nekončily rovně, ale mírně kruhově s čelem.

Krok 3: Po zaschnutí barvy na lepenkové svitku nalepte kousek čističe bílých trubek do středu podél barevné hranice mezi oběma barvami. Pak se lepicí páskou a vousem a malým červeným nosem přilepíte na lepenkovou rolku.

Krok 4: Nyní obarvte obě oči černým fixem a horní část malovaných očí vyplňte bílou barvou. Poté obarvíte tenkým kartáčem a malou bílou barvou na obě obočí a Santa tvář je již hotová a oživená.

Tip: K závitu můžete připojit malou nit jako závěsnou smyčku proražením malého otvoru skrz uzávěr nebo propíchnutím jehlou. Takže tento malý a vtipný Santa také najde hezké místo na vánočním stromku.

Přejeme vám i vašim dětem spoustu zábavy při výrobě a rozdávání různých Santa Clausů.

Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady