Hlavní VšeobecnéPřebalení Oleandru: kdy a jak? | Čas, země a pokyny

Přebalení Oleandru: kdy a jak? | Čas, země a pokyny

obsah

 • Přesuňte oleandr
  • čas
  • substrát
  • plantážník
 • Překreslit oleandr instrukce
  • toxicity

Oleandr svádí s dekorativní květy na husté, zelené listy. Ve střední Evropě je růže Laurel držena hlavně v kbelíku kvůli její citlivosti na mráz. Protože rostlina má silný růst s dobrou péčí, je nutné ji pravidelně vysazovat. Při přesazování oleandru je třeba mít na paměti několik věcí, včetně času, substrátu a velikosti kbelíku.

Přesuňte oleandr

čas

Než začnete oleandr repotovat, musíte určit správný čas. To je obzvláště důležité, protože jinak existují dva problémy. Příliš pozdě jmenování, například po létě, zajišťuje obnovené naděje, které okrádá rostlinu o moc energie na zimu. Nerium oleandr se tímto způsobem nemůže připravit na chladné období a může být vážně poškozen, i když se o něj staráte v zimě.

Stejně tak byste se měli vyhýbat přesazování v období květu v létě, jinak dojde k uvolnění listů. Správný čas pro nový hrnec je tedy těsně po zimě, než růže Laurel čerstvě vypudí. Kromě toho musíte vzít v úvahu také věk rostliny.

Oleandr v květu

Sazenice

Vzorky, které ještě nedosáhly své plné velikosti, se přesouvají každoročně, a to i rok po prvním nákupu nebo přeskupují po nákupu. Rostliny rostou silně na výšku a šířku během jednoho roku, a proto je nezbytný nový pěstitel s čerstvým substrátem.

Starší exempláře

Pokud rostlina dosáhla své konečné výšky asi 3 metry, v závislosti na odrůdě se již každoročně nesestavuje. Od té doby můžete snížit frekvenci každých pět až deset let. Především věnujte pozornost zdraví rostliny, protože pokud je růžový vavřín dobrý, musíte repotovat pouze každé desetiletí.

Zdravotní stav oleandru

Díky těmto tipům bude snadné vracet růžový vavřín ve správný čas. Protože rostlina si není jistá zimou otužilou, není položen ihned po přesazení do zahrady, protože je stále trochu zranitelný. Při přesazování je integrována současně pružinová část. Díky tomu se rostlina může připravit na novou sezónu a výborně vyjet.

Tip: Pokud si přejete kopii po nákupu repotovat, nejedná se o problém. Ve skutečnosti je to pro podporu růstu rostliny důležité, protože substrát již ve většině případů po zakoupení není ideálním stanovištěm pro keř.

substrát

Se správným substrátem budete moci Oleander přemístit bez problémů. Protože rostlina není nativní rostlina, ale pouze novofyt, musíte substrát přizpůsobit potřebám rostliny.

Bez tohoto, životaschopnost oleandru trpí velmi a vy musíte repot vyrovnat nedostatek. Následující vlastnosti jsou důležité pro oleandr, protože to může tolerovat pouze klasickou půdu z diskontéru a dokonce i železářství nebo zahrady.

 • strukturálně stabilní
 • jílový
 • Obsah humusu: mírný
 • propustný
 • mírně vlhký
 • Hodnota pH: 5, 8 - 7, 0

Protože ve většině případů takový substrát neexistuje, musíte jej smíchat samostatně. Toho lze snadno dosáhnout pomocí následujícího „receptu“, který používáte pro substrát.

 • pět částí zemské jednotky: nízký obsah rašeliny
 • tři části zahradní půdy: jílovitá
 • část vápna
 • část písku, lávových granulí nebo perlitu

Můžete použít buď klasické zahradní vápno nebo vitální vápno, což výrazně zlepšuje strukturu substrátu. Po smíchání zkontrolujte pH nad testovacími proužky a podle toho upravte. Tímto způsobem si oleandr může zvyknout na čerstvou půdu při přesazování a netrvá dlouho.

Používejte zahradní vápno

Protože nesprávné pH zabraňuje rostlinám kvetení nebo je zbytečně zdůrazňuje, měli byste vždy vyzkoušet, jak jsou. Aby se rostlina ještě snáze zakorenila, měli byste do substrátu promíchat také hnojivo s pomalým uvolňováním. To by mělo mít složení s následujícím vzorcem.

 • N: 15
 • P: 12
 • K: 8

Smíchejte asi tři až pět gramů na jeden litr substrátu a máte hotovo. Nejlepší je promíchat substrát bezprostředně před přesazením, aby hnojivo s pomalým uvolňováním mohlo okamžitě pracovat.

plantážník

Oleandr můžete repotovat pouze v kbelíku, který je pro něj vhodný. Jinými slovy, musíte si vybrat kbelík podle růstu, protože rostliny, zejména v prvních několika letech života, zaznamenaly silný růst a během jednoho roku úplně zakořenily dostatečně velký hrnec. Protože rostlina jedů psů (nabízená Apocynaceae) je Flachwurzler, který je značně zakořeněn v šířce, musíte místo výšky nebo objemu umístit zde kbelík s dostatečným průměrem.

Oleandr s květinami

Při výběru je třeba vzít v úvahu následující vlastnosti:

 • Průměr: max. 2 cm širší než dříve
 • těžký, robustní materiál
 • drenážní otvory

Vždy byste si měli vybrat hrnec, který není příliš široký. K tomu, aby se oleandr mohl usadit a kořenovat substrátem během jedné sezóny, stačí dva centimetry. Protože rostlina vždy nejprve kořeny přes substrát, příliš velký kbelík může vést pouze k výhonky a jen několik květů se tvoří.

To je škoda, pokud jste si vybrali bohatou škálu. Také se doporučuje velký kbelík kvůli velkému růstu, protože husté listy mohou zachytit hodně větru. Dobrou volbou jsou například kamenné, keramické nebo terakotové vany. Můžete také použít plast, pokud je odolný proti rozbití. Rostliny často umísťují vanu pod tlak kořene.

Překreslit oleandr instrukce

Poté, co jste připravili příslušný kbelík a substrát, můžete s oleandrem přesunout. Kromě klasického náčiní pro přestavování jako lopatu potřebujete stále ještě nůžky na stříhání, protože musíte současně provádět některá řezací opatření. Dříve dezinfikujte a naostřete nůžky, protože musíte řezat citlivé části rostlin.

Při přesazování oleandru postupujte podle těchto pokynů:

Krok 1: Začněte navrhováním nového kbelíku s drenáží . U oleandrů se ukázaly klenby potsherdů. U této formy je zlepšeno odvádění vody, aniž by substrát příliš vysychal. Položte je na vypouštěcí otvory.

Krok 2: Nyní naplňte vrstvu vany do vany, která pokrývá celou drenáž. To tvoří základny rostliny a nemusí být vysoké, protože samotný kbelík není opravdu hluboký.

čerstvý rostlinný substrát

Krok 3: Růžový vavřín nalijte do předchozího kbelíku. Substrát by měl být dobře navlhčený, abyste později mohli snadněji uvolnit kořenovou kouli z nádoby. Snižujete tak riziko roztržení kořenů, které mohou rostlinu zcela ucpat. Poté může rostlina odpočívat po dobu 60 až 90 minut.

Krok 4: Pokud je váš růžový vavřín již velký, uvázejte jej opatrně provázkem. To usnadňuje řešení a nezískáte v obličeji žádné listy ani větve. Volně svazujte rostlinu, protože se jí nelíbí. Nyní jděte tupým nožem nebo špachtlí podél vnitřního okraje hrnce, abyste uvolnili kořeny, které se tam usadily. To je typické pro oleandry, protože roste tak rozsáhle na šířku. Poté opatrně vyjměte růžový vavřín z vany.

Krok 5: Uvolněte kořenovou kouli nadbytečné půdy, abyste mohli zkontrolovat kořeny. Tento krok je důležitý, abyste mohli oleandr repotovat, aniž byste na čerstvé zemi nechali špatné kořeny. Důkladně odstraňte všechny vysušené, shnilé, zauzlené nebo mrtvé kořeny a zlikvidujte je. Pokud je kořenová koule příliš vydutá, odstraňte více kořenů . Pak balík důkladně uvařte. Nyní je připraven přejít do nového kbelíku.

Krok 6: Kořenovou kouli položte na podkladovou vrstvu co nejvíce ve středu a upevněte ji další zeminou. Jakmile se rostlina zastaví, zarovnejte ji tak, aby byla ukotvena rovně a nezakřivená v substrátu. Ujistěte se, že kořenový disk je umístěn v hloubce pět centimetrů pod okrajem hrnce. Růžový vavřín nesmí sedět hlouběji v zemi, jinak bude příliš hluboce zakořeněn. Jakmile je rostlina zarovnána, naplňte zbývající nádobu substrátem a znovu a znovu přitlačujte půdu rukama. Tím se uvolní vzduchové bubliny v substrátu.

Krok 7: Coaster je dalším krokem pro oleandr. To zabraňuje vysychání, protože poskytuje vodní nádrž, ze které může zařízení pracovat. Substrát důkladně opláchněte tak, aby byl dostatečně vlhký. V důsledku toho se hnojivo okamžitě uvolní a růže Laurel se může bez problémů prosadit.

Krok 8: Nakonec následují řezací opatření. Jediné, co musíte udělat, je zarovnat korunu rostliny tak, aby mohla bez problémů růst a rozvíjet se. Suché a nemocné výhonky jsou zcela odstraněny, stejně jako mrtvé, které nelze uložit. Pokud potřebujete snížit zdravé, dlouhé výhonky, stane se to až do příštího pupenu. To usnadňuje oleandr po přesunutí rychlého vyhánění s dostatečným prostorem. Za tímto účelem umístěte nůžky jeden až tři centimetry nad něj.

Krok 9: Pokud je váš oleandr již starší, odstřihněte opatření, abyste zabránili zkratu. Při přesazování stříhejte až na tři z nejstarších větví na délku deseti centimetrů. Koruna tedy zůstává mladistvá.

Krok 10: Po přemístění důkladně vyčistěte své nástroje, abyste odstranili toxiny oleandru.

Tip: Pokud je váš oleandr již o něco větší, můžete při přesouvání spolupracovat. To se doporučuje zejména v případě, že máte problémy s uvolněním rostliny ze starého kbelíku.

toxicity

Jedním z nejdůležitějších aspektů vaší bezpečnosti při manipulaci s růžovým vavřínem je nošení rukavic. Důvodem je obsažený oleandrin, toxický srdeční glykosid, který může při styku s kůží nebo sliznicemi vyvolat následující příznaky.

 • podráždění
 • zánět sliznic
 • dermatitida

Účinek oleandrinu je ovlivněn zejména na oči a nos. Například, pokud si vezmete část mízy na rukavice a poté se dostanete do obličeje, může se jed dostat na sliznice. Postačí také, pokud během přípravy dostanete na pokožku malé množství rostlinné šťávy, aby došlo k podráždění.

Z tohoto důvodu nikdy nezapomínejte na rukavice na oleandrových rukavicích, zejména pokud provádíte řezání, ke kterému dochází během přesazování, jak je popsáno výše. Při přemisťování také dbejte na to, aby se vaše děti nebo domácí zvířata nedotýkaly rostliny.

Tip: Nespotřebovávejte vaši rodinu nebo domácí zvířata ke spotřebě rostlinných částí, protože v nich se vyskytuje výrazně vyšší množství Oleandrinu. Přichází po konzumaci do arytmie, která může v nejhorším případě vést až k smrti.

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²