Hlavní Háčkování dětské oblečeníOrigami ryby složené z papíru - jednoduchý průvodce

Origami ryby složené z papíru - jednoduchý průvodce

obsah

  • Skládací origami ryby
    • materiál
    • skládací návod

Hledají perfektní dekorace pro dárek nebo školku ">

Umění skládání origami je stále populárnější - dokonce i celý nábytek a dekorace jsou založeny na geometrických obrazcích a liniích. Proto jste s takovými složenými papírovými objekty velmi v trendu. Pro další pokyny a nápady klikněte zde: Origami Faltanleitungen

Skládací origami ryby

Tato jednoduchá ryba origami je zvláště vhodná pro děti. Jeho vzhled je hravý a roztomilý. S několika rybami můžete vytvořit celou oponu pro školku. Za tímto účelem jsou jednotlivé ryby jednoduše zavěšeny na nitě různých délek.

Čím větší vyberete origami papír, tím větší samozřejmě ryba. Normální velikosti papíru jsou 10 cm x 10 cm, 15 cm x 15 cm a 20 cm x 20 cm.

materiál

  • list origami papíru
  • bonefolder
  • Wackelaugen

skládací návod

Krok 1: Přehněte čtvercový papír jednou diagonálně a vytáhněte trojúhelník.

Krok 2: Potom tento trojúhelník znovu složte doprostřed. Potom tento záhyb znovu otevřete.

3. krok: Trojúhelník nyní leží s pravoúhlou špičkou dolů před vámi. Nyní sklopte pravý a levý bod podél střední linie. Výsledkem je čtverec. Znovu je otevřete a pak oba záhyby složte opačným směrem. Otevřete to znovu.

4. krok: Nyní je trojúhelník opět s prostřední špičkou dolů před vámi. Poté zvedněte první vrstvu pravého hrotu a dejte ji do středu. Stiskněte špičku naplocho a znovu se vytvoří čtverec.

Krok 5: Otočte papír dozadu a opakujte krok 4.

Krok 6: Nyní navádějte horní vrstvu pravého hrotu pod pravým úhlem směrem ke středové složce. Toto opakujte také na levé straně. Otevřete záhyby znovu.

Krok 7: Naneste papír a na této stránce postupujte stejným způsobem jako v předchozím kroku.

Krok 8: Teď se to trochu komplikuje. Složte první vrstvu čtverce. Poté složte pravou stranu podél záhybu od kroků 6 a 7 směrem dovnitř. Toto opakujte vlevo.

Krok 9: Papír je nyní otočen na zadní straně. Potom opakujte krok 8. Nyní má papír tvar draka.

Krok 10: Nyní převraťte dolů směřující dolů, delší hrot, až přestane fungovat. Poté papír otočte a opakujte postup na zadní straně.

Krok 11: Nyní seřiďte čtyři strany papíru. Chcete-li to provést, otočte levou polovinu na pravou stranu, otočte papír dozadu a posuňte znovu zleva doprava.

Krok 12: Nyní špičku směřujte nahoru tak, aby všechny hroty byly blízko sebe. Papír se potom otáčí a krok se opakuje. Výsledkem je trojúhelník.

Krok 13: Položte papír před sebe tak, aby dlouhý bod směřoval doprava. Potom překlopte horní vrstvu této špičky nahoru a doleva podél levého vnějšího okraje. Znovu otevřete záhyb a opakujte krok vlevo dole.

Krok 14: Papír se znovu převrátí a předchozí krok na zadní straně se opakuje.

Krok 15: Otočte papír zpět na stůl s dlouhou špičkou před sebou. Po zkřížených záhybech jsou nyní levá a pravá strana vedeny k sobě, takže tvoří vertikální vrchol. Toto je dobře stlačeno a umístěno vpravo.

Krok 16: Otočte origami rybu na záda a opakujte předchozí krok.

Krok 17: Sklopte špičku z předchozího kroku doleva šikmo nahoru tak, aby horní hrana probíhala rovnoběžně s hranou pod ní. Poté to opakujte na zadní straně.

18. krok: Nyní jsou vytvořeny ploutve. Sklopte oba hroty z kroků 15 až 17 směrem ven.

Krok 19: Položte rybí hlavu stranou před sebe. Zvedněte horní vrstvu ryb, poté vezměte horní dlouhý bod a jednou ji nalevo.

Krok 20: Opakujte krok 19 se spodní ploutví.

Krok 21: Poté zajistěte horní ploutev a znovu jej nasaďte. Ploutev způsobuje zalomení. Krok zopakujte se spodní ploutví. Ryby jsou již rozeznatelné.

Krok 22: Zasuňte tyto dva rohy, jak vpředu, tak vzadu.

Již je ryba origami hotová a nyní potřebuje pouze pár očí. K tomuto účelu jsou nejvhodnější samolepící očky kroutící se v každé dobře vybavené řemeslné dílně.

Uvidíte, s několika jednoduchými kroky můžete složit origami ryby. Nepotřebujete tolik materiálu, málo času a žádné speciální dovednosti Origami. Bavte se po drcení!

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma