Hlavní Háčkování dětské oblečeníFold origami star - udělej hvězdu z papíru

Fold origami star - udělej hvězdu z papíru

Tuto hvězdu origami lze ovládat rychlostí blesku. V našem Origami Faltanleitung je jeho drcení na první pohled komplikovanou papírovou hvězdou vysvětleno krok za krokem. Dokonce i začátečníci se budou bavit.

Hvězda z papíru je krásný dekorativní prvek pro různé příležitosti. To se nejlépe hodí k Vánocům. Ať už na vánoční stromeček, v adventní věnec nebo jako dekorace do okna - tato hvězda je krásná na Vánoce. Je také dobré používat na Silvestra, výročí nebo dokonce v rámci svatební dekorace. V závislosti na vašich preferencích může být hvězda upravena ve velikosti a barvě.

Buďte kreativnější ve svém výběru materiálů a například pro skládání používejte staré stránky nebo papír se vzorem.

Potřebujete:

  • čtvercový list papíru
  • nůžky
  • Jehla a nit

Složte origami hvězdu takto:

Krok 1: Na začátku přeložte čtvercový papír jednou uprostřed.

Krok 2: Nyní se zavřenou stranou dolů překlopte levý dolní roh obdélníku podél vnější hrany k horní hraně a znovu jej otevřete. Opakujte tento sklopení dolů s levým horním rohem.

Krok 3: Nyní se věnujte pravé polovině. Složte pravý dolní roh obdélníku směrem ke středu vytvořenému záhybem v kroku 2.

Krok 4: Nyní vezměte bod, který vedl ke středu záhybů v kroku 2, do prstů a složte jej zpět, vpravo podél pravého vnějšího okraje.

Krok 5: Nyní složte levý dolní roh skládaného papíru podél levého vnějšího okraje diamantového tvaru na pravé straně. Takto by měl papír vypadat takto:

Krok 6: V tomto kroku otočte papír dozadu a položte jej před sebe:

Překlopte spodní polovinu nahoru tak, aby dva spodní okraje byly zarovnány.

Krok 7: Na povrchu je nyní vidět několik hran. Odřízněte papír nůžkami na nejdelších z těchto tří okrajů, abyste získali pravoúhlý trojúhelník a odpočinek.

Krok 8: Otevřete trojúhelník a dostanete předem složený pravidelný pětiúhelník. Složte všechny záhyby, které můžete znovu vidět.

Krok 9: Teď se to trochu komplikuje. Ale pro lepší pochopení jsme očíslovali rohy. Umístěte pětiúhelník na stůl před sebe bodem (1) směřujícím nahoru. Překlopte spodní okraj přes střed tak, aby se dva rohy (3 a 4) dotýkaly linií ohybu rohů 2 a 5. Přeložte tento záhyb znovu a opakujte krok se všemi ostatními stranami.

Krok 10: Nyní složte jeden z ohybů z kroku 9 (např. Rohy 4 a 5). Potom vezměte spodní okraj (roh 3) do prstů a sklopte jej nahoru. Během této chlopně vezměte roh 4 a sklopte jej vlevo nahoře. Složte vše znovu.

Krok 11: Opakujte krok 10 se všemi ostatními stránkami. Jednoduše umístěte pětiúhelník pokaždé tak, aby jeho okraj byl vlevo.

Krok 12: Nyní záhyby stále více kopírují obrysy hvězdy. Tvořit hvězdu nyní vyžaduje určitou dovednost. Umístěte pětiúhelník zpět před sebe špičkou nahoru. Upravte střední záhyby na všech pěti pětiúhelníku tak, aby vypadaly téměř jako hvězda. Nyní zkuste vzít všechny rohy do obou rukou a dát je dohromady do středu. Všimněte si, že se hroty pohybují samy v kruhovém směru. Dbejte na to, aby byl každý záhyb úhledně složený a hvězda mohla být pěkně zploštělá.

Krok 13: Otočte hvězdu vzadu. Na tomto je nyní menší pětiúhelník. To musí zmizet, pak je hvězda hotová. Vezměte dolní polovinu bodu a složte ji nahoru. Špička je poloviční, takže užší a ostřejší.

Krok 14: Otočte hvězdu o něco dále a opakujte postup od kroku 13. Nakonec tímto způsobem složte všechny ostatní tipy. Na posledním konci musíte skládat pod první z pěti tipů.

Origami hvězda je připravena!

Aby mohla papírová hvězda viset jako dekorace, ať už na Vánoce nebo na narozeninovou oslavu, potřebuje pouze díru. Můžete jej snadno píchnout do jednoho z pěti špiček jehlou nebo ostrou tužkou - nit, uzel nebo uzel, nit nebo vlna - to je vše!

instruktážní videa

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma