Hlavní Háčkování dětské oblečeníOrigami Animals Fold - 12 pokynů od jednoduchých po těžké

Origami Animals Fold - 12 pokynů od jednoduchých po těžké

obsah

 • materiál
 • Nápady pro origami zvířata
  • pes
  • ryby
  • kočka
  • žába
  • zajíc
  • motýl
  • holubice
  • jeřáb
  • labuť
  • sova
  • slon
  • Tangrami labuť

S japonským uměním skládání papíru - origami - se papír stává dvojrozměrným nebo trojrozměrným uměleckým dílem. V tomto přehledu uvádíme 12 kreativních pokynů pro zvířata origami - od lehkých po obtížná. Každá instrukce Origami ukazuje na obrázcích krok za krokem, co přesně dělat při skládání. Kromě toho jsme také umístili videa pro opětovné složení. Ať už pes, kočka nebo labuť - tady je něco pro každého.

materiál

Pro origami v podstatě nepotřebujete moc. Stačí list origamiho papíru a můžete z něj složit něco velkého. Origami papír má čtvercový formát a je obvykle k dispozici ve velikostech 15 cm x 15 cm nebo dokonce 20 cm x 20 cm . Papír je k dispozici v plné barvě, před barevnou a zadní bílou, stejně jako ke koupi s mnoha šílenými vzory a vzory. Původní zvířata z našeho přehledu nemusí mít nutně barvu jako původní - pouze barevná zvířata origami jsou skutečným poutačem. Pokud chcete složit mnoho instrukcí origami, měli byste také přemýšlet o získání skládací kosti. S malou skládací čepelí ze dřeva nebo plastu se záhyby mohou skládat mnohem lépe a přesněji.

Poznámka: Někdy tyto pokyny také zahrnují jiné řemeslné náčiní, jako jsou tužky nebo kolísavé oči. To je samozřejmě na vás. Origami zvířata jako taková poznáte i bez obličeje a očí.

Nápady pro origami zvířata

Následující pokyny jsou seřazeny podle obtížnosti. Takže pokud jste nováčkem v tomto oboru, měli byste začít se psem a pomalu se propracovávat ke slonu. Bavte se vyzkoušet!

pes

Začněme s nejjednodušší z našich origami zvířat - psem. S několika malovanými očima a malým nosem je skutečným poutačem. Jednotlivé kroky jsou opravdu snadné a ideální pro začátečníky s origami.

Pokyny najdete zde: Fold origami dog

ryby

Pokračujte s těmito vtipnými origami rybami. Tyto malé exempláře jsou ideální pro rybáře nebo potápěče jako dárek - s kouskem pásky je můžete k dárku dobře připojit.

Wackelaugen lze také podle přání nahradit malovanými očima. Zde najdete pokyny ke skládání: skládání origami ryb

kočka

Přiveďte ryby do bezpečí, protože teď vám ukážeme, jak složit origami kočku. Díky velkým špičatým uším a malému ocasu jsou tato skutečně elegantní zvířata Origami - na první pohled vypadají docela obtížně. Uvidíte však, s několika praktickými manipulacemi, se vám podaří v tomto skládání instrukce bleskurychle.

Takto se kočky skládají přesně: skládací origami kočka

žába

Origami žába je malé umělecké dílo, protože opravdu může skákat. Skládací instrukce integrovaly malou pružinu. Pokud jej stisknete prstem dolů a poté jej uvolníte, žába vyskočí dopředu.

Jak přesně je tato žába složena, ukážeme vám přesně zde: Origami žába složená

zajíc

Chcete-li okořenit velikonoční dárek, doporučujeme tento origami zajíček. V každém případě je vhodné si nasadit chvějící se oči a také nos, jinak by vypadal spíše plešatý a sestával by pouze ze dvou uší.

Podrobné pokyny pro skládání jsou tu pro vás: Origami Bunny fold

motýl

Další skvělý nápad pro jaro nebo léto jsou tyto origami motýli. Jsou velmi dekorativní a elegantní. Pokud je složíte pomocí bílého papíru, můžete je také připojit k svatebnímu daru.

Pokyny najdete zde: Origami motýlí záhyb

holubice

Bílá holubice znamená mír, ale také lásku. Proto se jí daří velmi dobře jako svatební dekorace. Nebo si z malých ptáků můžete udělat pěkný mobil.

Jak složit ptáky: Přeložte origami holubici

jeřáb

Další zvířata létající origami jsou jeřáby. Patří mezi nejtradičnější origami zvířata, jsou téměř symbolem japonského umění skládání papíru. Jejich skládání vyžaduje trochu více praxe a trpělivosti.

Ale s naším průvodcem, který podrobně ukazuje každý krok, se také stává úspěšným začátečník: skládací origami jeřáb

labuť

Labuť znamená krásu a eleganci - zejména v lázních nebo v koupelnové labutě jsou proto vítanými symboly. Labuť origami je proto ideálně vhodná jako zálivka pro wellness poukaz nebo pro kosmetiku.

Chcete-li složit krásné, pernaté zvíře origami: přeložte origami labuť

sova

Teď to začíná být záhadné - sova znamená moudrost a je populárním symbolem alespoň od Harryho Pottera. Pro zvířata typu origami někdy potřebujete nůžky. Mezi odborníky na origami se ve skutečnosti používají nůžky a lepidlo, ale mělo by být povoleno několik malých škrábanců.

Pokyny ke skládání pro sovu najdete zde: Origami Owl fold

slon

Teď je to opravdu obtížné - slon je jedním z nejobtížnějších zvířat origami v našem repertoáru. Ale stojí to za to. S dostatkem praxe a trpělivosti budete v takové kopii určitě uspět. V instrukčním videu se můžete znovu podívat na každý krok pomocí pohyblivých obrázků.

Instrukce pro origami s videem, které máme pro vás: skládací origami slon

Tangrami labuť

Naše poslední myšlenka je podformou origami - tato technika se nazývá Tangrami a chápe se jako modulární origami. Mnoho malých prvků je předem složeno a poté spojeno do většího zvířete Origami. Ukážeme vám techniku ​​na straně labutě. Trvá to trpělivost a čas, ale díky jednoduchému skládání je hra opět hračkou.

Pokyny pro modulární origami, které jsme pro vás připravili: Tangrami swan fold

Jak vidíte, existuje mnoho variací a způsobů, jak složit origami zvířata. Náš výběr je jen malou částí toho, co můžete udělat z čtvercového listu papíru. Více instrukcí najdete zde: Origami instrukce

Vytvořte velikonoční koše - Pokyny + šablony pro velikonoční vajíčka
Symboly praní a jejich význam