Hlavní Háčkování dětské oblečeníFold origami kostky - jednoduché pokyny pro tvorbu

Fold origami kostky - jednoduché pokyny pro tvorbu

obsah

 • materiál
 • Pokyny pro jednoduchou origami kostku
  • instruktážní videa

Origami uvolňuje a zlepšuje obratnost. Umělecky složené výsledky však mohou být také základem pro individuální dekorace nebo složitá umělecká díla - to platí zejména pro origami kostku. Ačkoli to vypadá komplikovaně, lze jej složit za pět minut bez jakýchkoli praktik nebo mnoha materiálů. Vše, co potřebujete, je ten správný návod a kus papíru.


Origami kostky, nafukovací kostky nebo papírové vodní bomby - jak se nazývá skládaná krychle, působí dojmem, ale ne moc. Může být použit jako skvělá domácí dekorace nebo jako neobvyklý stavební blok pro další řemeslné práce.

K tomu je však nutné origami kostku stabilně složit. Následující podrobný průvodce vám řekne, jak na to.

materiál

Můžete vyrobit univerzální kostky origami. Používejte vzorovaný, barevný nebo balicí papír, psané poznámky, designový papír origami nebo listy různých barev na přední a zadní straně. Dokud je papír čtvercový a má alespoň sedm stran dlouhou délku, může být složen do origami kostky. S kratšími bočními délkami je skládání příliš obtížné nebo dokonce nemožné. Další příprava není nutná.

Potřebujete toto:

 • Čtvercový papír
 • Rovný, tvrdý povrch
 • Pět minut

Pokyny pro jednoduchou origami kostku

Jednoduchá origami kostka vyžaduje pouze list čtvercového papíru. Pokud v současné době není k dispozici žádný papír pro origami, můžete použít také lístek s poznámkou nebo čtvercový list papíru.

1. Horní hrana je přehnuta k dolní hraně tak, aby byla vystředěna v jedné linii. Papír se znovu otevře.

2. List papíru je nyní otočen jednou dozadu. Levý horní roh je sklopen vpravo dole. Pravý horní roh je složen vlevo dole. Poté bude papír znovu otevřen.

3. Vodorovná čára se zatlačí zprava a doleva, dokud se okraje nedotknou uprostřed. Oba hladké trojúhelníky leží na sobě. Špička výsledného trojúhelníku směřuje nahoru nebo dopředu, tj. Od můry.

4. Dolní dva rohy jsou složeny do horního rohu.

5. Oba nově vytvořené vnější rohy jsou složeny do středu tak, aby se jejich hroty dotýkaly. Papírové otvory směřují dopředu a vytvářejí dvě ploché jazýčky.

6. Horní rohy jsou sklopeny dolů, takže se také dotýkají špiček záhybu od kroku 5.

Tip: Další krok je nejobtížnější z celé origami kostky. Na začátku by zde proto měla být zachována zvláštní péče a trpělivost.

7. Opatrně uchopte levou špičku směřující dolů a vložte ji do levého jazýčku. Zasouvá se do jazýčku, dokud se zcela nezavře hranou, a poté se lehkým tlakem složí. Poté se stejný postup opakuje s pravým rohem a pravým štítkem. Z pohledu shora jsou nyní horní rohy „pryč“.

8. Papír je obrácený a kroky 3 až 7 se opakují na této stránce. Tím se vytvoří plochý šestiúhelníkový tvar.

9. Horní a dolní špičky jsou přehnuty do středu tvaru a zpět. Tím se vytvoří pomocné čáry.

10. Vnější okraje jsou nyní mírně tlačeny od sebe, takže všechny čtyři okraje mají každý přibližně 90 ° úhel k sobě.

11. Toto odhalí malý otvor vpředu. Do nich se proplachuje, dokud se tvar nerozšiřuje na tělo. V závislosti na velikosti krychle a tloušťce papíru může být vyžadován poměrně vysoký tlak.

Přestože je skládání origami krychle již za námi, tělo po nafouknutí připomíná, ale obvykle jen málo na skutečné krychli. K tomu je nutné trochu zatlačit krychli do tvaru a narovnat ji.

instruktážní videa

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Používejte čtvercový a dobře skládací papír
 • Při skládání postupujte přesně a přesvědčivě
 • Použijte délku strany listu nejméně 7 cm
 • Zvažte přesné vložení do karet
 • Při nafouknutí opatrně zvyšte tlak
 • Po složení sklopte do tvaru
 • V případě potřeby použijte pravítko jako sklopnou pomůcku
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy