Hlavní Háčkování dětské oblečeníVyrábíme papírové květiny sami - 5 nápadů

Vyrábíme papírové květiny sami - 5 nápadů

obsah

 • Je tak snadné vyrobit papírové květiny
  • Květiny z role toaletního papíru
  • Rose z krepového papíru
  • Květina z papíru do tiskárny
  • Barevný papír květ
  • Origami lilie

Papírové květiny jsou nutností pro každého řemesla a jarního přítele. Barevné a elegantní květiny jsou vhodné jako ozdobné prvky téměř v každém stylu nábytku. Ať už na zdi, ve váze nebo jako závěsný prvek u okna - květiny vyrobené z papíru se snadno vyrábějí. S těmito kreativními nápady se také můžete stát papírovým květinářstvím v žádném okamžiku. Náš průvodce vám poskytne nezbytnou květinovou inspiraci.

Je tak snadné vyrobit papírové květiny

Květiny z role toaletního papíru

S tímto nápadem můžete vytvořit nejen dekorativní květiny, ale také je recyklovat. Papírové role toaletního papíru nebo kuchyňského papíru jsou nepříjemnými zbytky z domácnosti, které lze rychle transformovat do elegantních květin s malou barvou. Ukážeme vám, jak to funguje.

Potřebujete:

 • Akrylové barvy a štětce
 • nůžky
 • Papírové role toaletního nebo kuchyňského papíru
 • Řemeslné lepidlo nebo horké lepidlo

Pokud jste nashromáždili dostatek kartonových rolí, můžete také drotat velkou květinovou konstrukci několika květů. Pro jaro a léto je to zvláště vhodné jako dekorativní prvek.

Zde je návod, jak vyrobit kartonovou květinu:

Na začátku se zamyslete nad tím, kolik okvětních lístků má mít lepenkový květ. Zvláštní počet listů vypadá hezčí - s pěti listy nakrájíte papírovou roli na pět kusů. Při řezání buďte opatrní.

Těchto pět malých kusů trubek je nyní jednoduše vymalováno v požadované barvě. Pastelové odstíny jsou jemné, přesto dekorativní a hodí se téměř k jakémukoli stylu interiérového designu.

Tip: Se zlatou nebo stříbrnou barvou z železářství lze květiny také řádně vylepšovat.

Nyní, když jste malovali všechny květinové prvky, nechte je zaschnout.

Nyní jsou listy lisovány do tvaru. Kartonové role musí být proto umístěny na jedné straně a jednoduše stlačeny pouze krátce. Pokud se na ně podíváte shora, měly by být ve formě listů - dva špičaté konce.

Poté jsou jednotlivé listy navzájem spojeny. Zejména Bastelleim, který vysychá transparentní. Lze zde použít dokonce i horké lepidlo - ale nosit jej jen diskrétně, aby žádné velké zbytky lepidla nenarušily květ. Spojte všech pět listů na jednom konci lepidlem tak, aby jejich tvar poskytl květinu.

Po zaschnutí lepidla je připravena i květina z lepenky.

Pokud nyní uděláte další květiny, můžete je přilepit spolu s lepidlem a vytvořit tak na stránce konstrukci. Hotovo!

Rose z krepového papíru

Růže je mezi květinami klasická. S krepovým papírem, který lze snadno tvarovat, lze filigránové okvětní lístky růží zdobit. Během několika minut se krepují také řemeslníci. V růžové, bílé nebo růžové tyto papírové květiny vypadají opravdu skutečné.

Potřebujete:

 • krepový papír
 • Kovový nebo dřevěný špíz
 • lepidlo
 • nůžky

Zde je návod, jak udělat krepování:

Krok 1: Nejprve odřízněte kus asi 7 cm široký od role krepového papíru. Toto bude nyní zcela rozbaleno.

Krok 2: Krepový proužek je nyní rozložen před vámi na stole. Opatrně vytáhněte horní okraj proužku od sebe prsty - záhyby krepového papíru jsou roztaženy.

Krok 3: Nyní potřebujete rožni. Převlékněte okraj od kroku 2 přes špíz tak, aby se kroutil. Umístěte všechny 4 cm na rožni s hranou, dokud nenatočíte horní okraj proužku k koncovému kusu po kousku.

Krok 4: Nyní se vytvoří růžový květ. Pás je pro to srolovaný. Ve spodní části, která není srolována, je květina srolována kus po kousku. Všechno dobře zafixujte lepidlem a také na sebe přitlačte vrásčité vrstvy tak, aby růže pevně držela pohromadě dole.

Tip: Pruh může být stočený pevně a volně - změna má za následek přírodní lístky.

Krok 5: Když dorazíte na konec proužku, měl by být konec opět dobře připevněn lepidlem. Okvětní lístky nyní musí být pouze škubané a tvarované - krepování je připraveno!

Další řemeslné nápady pro květiny vyrobené z krepového papíru najdete zde: //www.zhonyingli.com/blumen-aus-krepppapier-basteln/

Květina z papíru do tiskárny

Tyto elegantní papírové svícny prostě vypadají krásně - s jednoduchým bílým papírem do tiskárny a lepidlem lze vyrobit takové velké a dekorativní květiny. Na to nepotřebujete mnoho času.

Potřebujete:

 • devět listů papíru A4
 • nůžky
 • kolík
 • PVA lepidlo

Jak vyrobit papírový květ s kopírovacím papírem:

Plodiny

Šest velkých okvětních lístků - Vezměte tři listy kopírovacího papíru a položte je na sebe a na stůl na šířku. Přeložte listy jednou uprostřed, zleva doprava. Nyní vystřihněte z skládaného papíru velké plátky. Začněte řezáním nůžek na uzavřené straně papíru. U uzavřené skládací hrany a středu 2 cm odřízněte listy.

Šest středních okvětních lístků - tyto okvětní plátky stejně jako ty velké. Řez podobného tvaru a zaoblenosti jako u velkých listů, jen o něco menší.

Čtyři malé okvětní lístky - přeložte list A4 dvakrát doprostřed. Vystřihněte květinu, počínaje od uzavřeného okraje. Tenhle je ještě menší. Oddělte jednotlivé listy a proveďte řez také zde.

Květinové centrum - Pro květinové centrum vezměte list A4. Nakreslete šnek na tento list perem. Poté je šnek vyříznut podél linií. Navlékněte tento šnek na čep s dolním okrajem šneku, který se zužuje do bodu. Vyjměte tužku znovu a prsty vyřezávejte květinový střed. Zůstaňte uvnitř spirály. Spodní část je nyní připevněna na konec spirály. Zároveň se z tohoto cíle vymante.

Připravte květiny a přízemí

Nyní můžete okvětním lístkům dát zakřivený tvar nebo můžete jednoduše pohrát s již řezanými okvětními lístky. Chcete-li zakřivený tvar, klouzejte po vnitřní straně každého páru nůžek s každým plátkem. Stejně jako u stočené dárkové pásky dostává okvětní lístek takový zakřivený tvar.

Nyní potřebujete 2 cm vyříznuté štěrbiny listů. Položte jednu stranu napnutou na druhou a přilepte je tak, aby tvar vypadal ještě více jako okvětní lístek. Udělejte to se všemi ostatními lístky.

Nyní potřebujete základnu, na kterou jsou listy konečně slepeny. Vezměte devátý list papíru a vystřihněte z tohoto jednoho velkého kruhu. Kruh nemusí být přesně vyříznut, protože nakonec už není vidět.

Tvoří květ

Nejprve nalepte kalich do středu kruhu.

Poté se přilepí prostřední okvětní lístky. Umístěte první list přímo do středu kalichu, zakřivení listu probíhá směrem ven a dolů. Nyní přilepte jeden ze středních plátků v této řadě k základně. Všechny by se měly trochu překrývat.

Nyní sledujte velké okvětní lístky - druhá řada se skládá ze šesti velkých listů, které jsou odsazeny pod první řadou přilepenou k základně.

Čtyři malé okvětní lístky jsou nakonec slepeny ke středu jako spojovací prvek mezi nimi a středem květu.

Hotovo je tento krásně realistický, vznešený papírový květ. Pro menší papírové květiny použijte menší velikost papíru. Když vyříznete tvar květu, můžete změnit tvar květu. Bavte se vyzkoušet!

Barevný papír květ

V tomto průvodci skládáním vám ukážeme, jak vyrobit šestikvětý květ z obyčejného papíru. Jednotlivé plátky mohou být obarveny podle libosti, podle toho, jaký papír máte doma. Ale i v bílé barvě vypadá tato květina elegantně.

Potřebujete:

 • šest čtverečních listů papíru (jedna barva nebo smíšené barvy)
 • lepidlo

Pokyny k tvorbě papírové květiny:

Krok 1: Skládejte jeden ze 6 čtverců papíru diagonálně.

Krok 2: Nyní je před vámi trojúhelník. Dva vrcholy, levý a pravý, jsou nyní složeny do středu nahoru. Tyto záhyby se znovu otevřou.

Krok 3: Nyní jsou oba tipy opět složeny, ale tentokrát podél záhybů vytvořených v kroku 2. Také tyto záhyby znovu otevřete.

Krok 4: Poté posuňte prst na levou stranu trojúhelníku. Utáhněte to a vnější okraj se ohne dovnitř. Výsledkem je diamantový povrch, který musíte jen vyrovnat. Opakujte toto s druhou stranou.

Krok 5: Nyní zobrazte dva tipy směřující nahoru. Nyní je sklopte dolů podél spodního okraje.

Krok 6: Potom složte dva trojúhelníky s ostrým úhlem dohromady - spodní polovinu na horní. Celková plocha je nyní opět čtvercová.

Krok 7: Nyní spojte obě protilehlé strany k sobě, záhyby k sobě. Neohýbejte je, okvětní lístek by měl mít kulatý tvar. Oba trojúhelníkové povrchy jsou nakonec slepeny k sobě. Hotovo je první okvětní lístek.

Krok 8: Kroky 1 až 7 se opakují se zbývajícími pěti papírovými čtverci. Poté přilepte všechny okvětní lístky do kruhu.

Hotovo vytvořený papírový květ!

instruktážní videa

Origami lilie

S japonskou skládací uměleckou origami lze také složit vznešené a velmi dekorativní předměty a tuto lilii. Na první pohled komplikované - ale uvidíte, s trochou trpělivosti tento papír lilie funguje hned. Jako rychlá a malá pozornost tato lilie jistě překvapí každého.

Potřebujete:

 • čtvercový list papíru v krásné barvě nebo vzoru

Jak postupovat:

Krok 1: Na začátku je čtverec složen jednou zleva nahoru a shora dolů.

Krok 1
Krok 2

Krok 2: Otevřete list papíru, který je nyní otočen na zadní straně a úhlopříčky jsou složeny. Otevřete také tyto záhyby - průřez uprostřed listu nyní vyčnívá nahoru.

Krok 3: Nyní složte čtverec k sobě, abyste z něj udělali menší čtverec. Položte čtverec na stůl jedním špičkou nahoru a opačným směrem dolů před sebou. Sklopte vodorovný záhyb zpět dovnitř - papír se tak sám složí.

Krok 3
Krok 4 a 5

Krok 4: Čtverec by nyní měl být před vámi: záhyb uprostřed je svislý a otevřené horní body směřují nahoru. Skládejte pravé a vlevo směřující tipy dovnitř podél záhybu.

Krok 5: Nyní papír otočte dozadu a opakujte krok 4 s ostatními tipy na zadní straně.

Krok 6: Nyní rozložte každou složku z kroku 5 a složte ji dovnitř - abych tak řekl. Hrany ohybu jsou uvnitř skryté. Opakujte také s ostatními rohy.

Krok 6

Krok 7: Nyní otočte doleva doprava do trojúhelníkové oblasti, jako byste se otáčeli. Aplikujte kosočtverec na záda a převraťte se i na této stránce.

Krok 7
Krok 8

Krok 8: Potom sklopte tupé rohy dolů. Orientujte se na střední záhyb. Roh zbývajících tří stran sklopte také dovnitř nebo dolů.

Krok 9: Záhyby z kroku 8 jsou nyní znovu otevřeny na jedné straně kosočtverce. Rohy rozložte krátce a posuňte je nahoru tak, aby tvořily bod směřující nahoru. Zatlačte ji dolů.

Krok 10: Otočte papír a opakujte krok 9 na zadní straně.

Krok 9 a 10

Krok 11: Nyní skryjte krátké špičaté tipy. Pro otevření květu sklopte špičku dovnitř. Malý trojúhelník nyní zmizí uvnitř papírové lilie. Tento krok opakujte se všemi třemi stranami.

Krok 11
Krok 12

Krok 12: Nyní se lilie trochu zužuje. Za tímto účelem složte tupé body směrem ven směrem ke střední čáře. Tento postup opakujte také s ostatními stránkami.

Krok 13: Téměř origami lilie je připravena. Otevřete všechny čtyři strany. Vezměte si tužku. Jednotlivé listy lilie se obtočí převrácením přes čep.

Krok 13

Hotovo je lilie papíru! V malé skleněné váze je to vznešený poutač.

Tip: Stačí udělat menší lilii v jiné barvě. Tyto dvě papírové květiny pak mohou být vloženy do sebe navzájem.

instruktážní videa

Stick boty sám a opravit boty
Pokyny: Jak odstranit staré silikonové spoje