Hlavní Háčkování dětské oblečeníSkládací papírový člun - kutilská papírová loď za pouhých 3 minuty

Skládací papírový člun - kutilská papírová loď za pouhých 3 minuty

obsah

 • Který papír bych měl použít "> Podrobné pokyny
 • Jak mohu udělat loď stabilnější?
 • Vylepšete vztlak
 • instruktážní videa

Papírový člun je jednou z klasik skládání umění. Lze jej vyrobit v několika jednoduchých krocích a na chvíli dokonce i jezdit po vodě. Výsledkem je, že papírová loď inspiruje velké i malé řemeslné fanoušky. Naučte se v našem průvodci, jak postupovat podrobně a které body jsou zásadní. Kromě toho vám nabízíme vzrušující nápady na změnu a možnosti zlepšení.

Každý, kdo dokáže složit papírový klobouk, se již naučil základům tvorby papírového klobouku. Obě práce jsou v počátečních krocích podobné, ale konstrukce papírenské lodi je o několik kroků delší. V obou případech je pro výrobu zapotřebí pouze jeden materiál: list papíru. Rychle složili loď a jednali spontánně a bez dlouhého času na přípravu. Aby byly lodě lepší na vodě a měly dobré jízdní chování, existují různé možnosti zlepšení. Můžete tak učinit dno vodotěsné nebo zvýšit stabilitu lodi.

Který papír bych měl použít?

Výběr správného papíru je rozhodující pro funkci papírového člunu. Mějte na paměti, že při tvorbě musíte udělat hodně záhybů, takže je velmi vhodný list z lehkého papíru. Pokud byste měli používat těžké materiály, bylo by těžké vytvořit jasné a rovné hrany. Tvorba z papírové lodi je technika origami. Toto umění tradičně používá tenké, ale robustní papíry. Níže je uveden přehled možných typů papíru:

Stavební papír: Stavební papír je teoreticky vhodný, ale velmi těžký. Hrany je obtížné správně nastavit.

Papír do tiskárny / kopírovací papír: Tenký, ale robustní papír se velmi dobře hodí. Lze jej snadno složit a má vysokou odolnost proti roztržení. Okraje lze snadno dotáhnout a mohou být dotaženy okrajem ruky. To dává lodi vysokou stabilitu.

Origami papír: Tento tradiční papír je k dispozici v řemeslných obchodech pro řemeslné nebo umělecké potřeby. Ve srovnání s kopírovacím papírem je tenčí, ale má podobné vlastnosti. Zvláštností tohoto článku je to, že má často zvláště dekorativní design.

Novinový tisk: Novinový papír je vhodný také pro vytváření řemesel. Nevýhodou je zde však nižší stabilita. To usnadňuje roztržení lodi.

Jaké jsou náklady na stavbu papírové lodi ">

Náklady na výrobu lodí závisí pouze na nákladech na papír. Časopis je obvykle ihned po ruce a náklady na papír jsou téměř nulové. Pokud se rozhodnete pro origami papír, pak náklady na maximálně jedno euro na list, často listy v sadě, ale také mnohem levnější dostupné.

Krok za krokem

Krok 1: Položte papír na stůl a složte jej doprostřed shora dolů.

1 ze 2

Tip: Pokud je to důležité, z důvodu povahy papíru nebo barvy, která strana se později dotýká vody, poznamenejte si následující: Strana, která je umístěna ve vodě, musí být nyní na vnitřní straně ohybu.

Krok 2: Nyní musíte nastavit druhý uzel. Sklopte v opačném směru, tj. Zleva doprava a poté rozložte záhyb znovu. Zlomek slouží k určení, kde se nachází centrum.

1 ze 2

Krok 3: Nyní vezměte jeden ze dvou dolních rohů a složte je doprostřed, aby se vytvořil trojúhelník. Vytáhněte záhyb rukou. Je důležité, aby otevřená strana papíru byla nahoře.

Krok 4: Opakujte krok 3 s druhým dolním rohem a vytvořte další trojúhelník. Oba trojúhelníky musí být zarovnány se středovou čarou.

Krok 5: Nyní papír převraťte a jeden ze spodních okrajů přehněte podél spodní části trojúhelníku. Potom otočte člun a složte i druhý spodní okraj nahoru.

1 ze 2

Krok 6: Nyní přeložte vyčnívající rohy podél trojúhelníku tak, aby rohy byly skryté a vytvořil se vhodný trojúhelník.

1 ze 2

Krok 7: Přeložte tento trojúhelník do jednoho čtverce spojením dvou stejných rohů trojúhelníku.

1 ze 3

Krok 8: Umístěte čtverec před sebe, s rohem, kde se oba okraje překrývají a směřují k vám. Složte tento roh nahoru. Otočte papír a opakujte s druhým rohem. Nyní máte opět trojúhelník.

1 ze 2

Krok 9: Složte tento trojúhelník do čtverce jako v kroku 7.

Krok 10: Uchopte papírový člun za dva protilehlé rohy a odtáhněte je od sebe. Vytvořená loď je vytvořena. Nakonec upravte prsty a okraje a boky lodi tak, aby byl tvar stabilní.

1 ze 2

Jak mohu učinit loď stabilnější?> Zlepšit vztlak

1. Opatření: Vhodnými úpravami lze zlepšit vztlak papírové lodi. Rozhodujícím faktorem je šířka spodní strany. Odpovídající povrch lze mírně rozšířit. Chcete-li to provést, vytáhněte diagonální hrany směrem ven. Dno se stává plošší a loď pluje lépe na vodě. Protože se současně zvyšuje kontaktní plocha na dně, získává papírová loď stabilitu.

2. opatření: Je-li loď stabilnější na vodě, zlepšují se také plavecké vlastnosti. Použijte dvě lodě a zapojte je do sebe. Loď získá tímto opatřením výtah. Rovněž můžete optimalizovat stabilitu papírové lodi pomocí malých oblázků. Kameny poskytují další zátěž a loď je vzpřímená. Oblázkové kameny položte kolem trojúhelníkové střední části.

Tip: Kameny vám umožňují měnit hmotnost. Díky obratnému rozdělování je možné, že jsou nesrovnalosti kompenzovány a loď je lépe před námi.

Užitečné tipy pro papírový člun

 • Papír by neměl být čtvercový. Podlouhlý tvar v obdélníku dává papírové lodi vhodnější tvar pro cestování po vodě a usnadňuje vytváření.
 • Stožáry a plachty sice mohou být teoreticky připevněny k papírové lodi, ale zajišťují nepříznivé rozložení hmotnosti. Pokud má loď sloužit k dekorativním účelům, můžete provést jakékoli zdobení a doplnění. Pro jízdu po vodě je však výhodné nízké těžiště. Posuňte těžiště nahoru přes stožár, pak se loď může snadno převrátit.
 • Používáte-li pro konstrukci papír na psaní z bloku, uvědomte si, že listy mají děrovaný otvor. Otvory by neměly být v těsné blízkosti vody. Jinak by mohlo dojít k vniknutí vlhkosti do lodi.

Tip: Před vrtáním nalepte otvory Tesafilmem.

 • Pokud namalováte oblázky na oblázky, můžete je umístit na loď jako cestující.

instruktážní videa

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Papír do tiskárny je vhodný pro konstrukci
 • Origami papír vypadá dekorativní
 • první kroky podobné výrobě papírového klobouku
 • Oblázek pro změnu rovnováhy
 • Zakryjte spodní stranu Tesafilm: voděodolný
 • Papír by neměl být čtvercový
 • Papír by neměl být příliš silný
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy