Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytváření periskopu z lepenky - pokyny pro stavbu

Vytváření periskopu z lepenky - pokyny pro stavbu

obsah

 • Vytvořte periskop
 • Periskop vyrobený z kartonu na mléko

Vždy jste chtěli vidět skrz zdi ">

Periskop je periskop, pomocí kterého lze pozorovat objekt mimo obal. Můžete se doslova rozhlédnout za rohem. Johannes Hevelius vynalezl užitečný nástroj v roce 1647 pod názvem polemoscope. Od té doby se periskop používá především pro vojenské účely, například v ponorce nebo v bunkru. „Die-the-corner-Gucker“ je oblíbená dětská hračka a lze ji snadno vyrobit sami. Se správně umístěnými zrcátky jsou předměty přesměrovány v periskopu, takže člověk může vidět kolem překážky, aniž by se ukazoval sobě.

Vytvořte periskop

Potřebujete periskop:

 • lepenkové trubice
 • řezačka
 • tužka
 • nůžky
 • lepenka
 • Zrcadlová fólie (nebo malá zrcadla)
 • Hot lepicí pistole
 • Akrylové barvy a štětce
 • Washi páska, barevná páska

pokyny:

Krok 1: Nejprve jsou průhledová okna vyříznuta do lepenkové trubice. Pomocí řezačky ořízněte 4 cm x 3 cm okno do horní části kartonové trubice, asi 3 cm - 5 cm od okraje. Druhé okno je vyříznuto na druhém konci, přesně v zadní části kartonu. To je stejně velké.

Krok 2: Poté ořízněte dva kartonové obdélníky, každý o rozměrech 4 cm x 3, 5 cm. Tyto dva kartonové kousky se pak na jednu stranu vloží zrcadlovou fólií.

Poznámky: Pokud nechcete používat zrcadlový film, vezměte dvě malá zrcadla.

3. krok: Nyní jsou zrcátka upevněna uvnitř trubice. S několika blob horkým lepidlem můžete stabilizovat tyto dobře zezadu. Zatlačte zrcátko do okna tak, aby se naklonilo ve směru k druhému konci potrubí. Druhé zrcadlo je nalepeno do druhého okna přesně se stejnou orientací. Převislé rohy lze snadno odříznout nůžkami.

Poznámka: Když se podíváte na ovládací prvek v druhém zrcátku, můžete si něco také zarovnat.

Krok 4: Umístěte lepenkovou trubici na kus lepenky a zakroužkujte obrys tužkou. Pak jsou v tomto formátu vyříznuty dva kartonové kruhy. Zkumavku uzavřete kartonovými kruhy dole a nahoře, aby nemohlo spadnout žádné světlo. Lepením je lepenka připevněna k okrajům.

5. krok: Nakonec je periskop vyzdoben. K tomu můžete přilepit barevné fólie, natřít karton akrylovými barvami nebo zkumavku přikrýt krepovým papírem. Vaše představivost není nijak omezena.

Krok 6: Aby opravdu žádný paprsek světla nemohl spadnout dovnitř periskopu, lepíme okraje nyní pomocí Washi Tape.

Periskop se nyní používá takto:

Držte periskop do rohu, který chcete vidět. Otočte otevřené okno dopředu. Zrcadlový obraz motivu, který je umístěn za rohem, je nyní hoden do zkumavky na druhé zrcadlo. Oknem směřujícím k vám můžete jasně vidět obrázek.

Poznámka: Čím větší je trubice a zrcátka, tím více můžete vidět.

Periskop vyrobený z kartonu na mléko

Rychlý a kreativní způsob, jak vyrobit periskop, je použít čtvercový karton na mléko. Kartonová krabice se dobře řeže, ale je stále stabilní a má perfektní velikost.

Jakmile je krabice na mléko prázdná, vložte ji do dřezu a nechte ji trochu vyschnout. Poté, stejně jako ve výše uvedeném popisu, vyřízněte dvě diagonálně umístěná okna do stran krabice. Potom můžete krabici znovu opláchnout vodou, nyní jsou připravena malá zrcátka a poté do krabice nalepena.

Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál